Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Wikipost
Bieżące/historyczne kursy przewalutowań można sprawdzić na stronach organizacji płatniczych:
Mastercard
Visa

Karty rozliczane po kursie organizacji do PLN:
Karta kredytowa Mastercard Citi Ultime
Karta debetowa i kredytowa VISA Noble Banku (tu przy karcie debetowej wypłaty za granicą są bez prowizji dla Banku)
Karta debetowa i kredytowa VIsa Getin - na uwagę zasługuje nowe konto "Proste Zasady" - ale należy pamiętać aby otwierając konto poprosić o kartę VISA (domyślnie jest Mastercard)
Karta debetowa i kredytowa Visa Banku Pocztowego
Karta debetowa Visa - Envelo Bank (marka banku pocztowego)
Karty debetowe PEKAO S.A. - zarówno VISA jak i Mastrercard - nowe konto "Przekorzystne" - wydawana jest karta Mastercard, przy wpływie 500zł (przelew z innego banku) i jedną płatnością karta i konto jest za darmo oraz bezpłatne są wypłaty za granicą (bez prowizji dla banku). Ostatnio opróćz karty Mastercard można mieć VISA Gold jednakże wymaga ona wpływu 5k pln/mc aby była bezpłatna. Ciekawe jest to że transakcje rozliczane są od razu - nie ma blokad, od razu znamy kwotę obciążenia.
Karta debetowa mBank - Visa Świat Intensive
Karta kredytowa Platinum z PKO BP - karta rozliczana po kursie Mastercard do tego w pakiecie świetne ubezpieczenie - polecam poczytać!
Karta kredytowa Visa Infinite z PKO BP - karta rozliczna po kursie VISA do tego ubezpieczenie o wyższych kwotach i Priority Pass bez limitu wejść.
Karta debetowa Karta Otwarta na Świat z BNP Paribas - co prawda karta kosztuje 10 PLN/mc ale ma dodatkowe ciekawe opcje oraz należy do Global Alliance co pozwala na bez prowizyjne wypłaty w wielu krajach gdzie jest doliczana przeważnie prowizja operatora bankomatu. Sprawdziła mi się do wybierania gotówki z Bankomatów w USA gdzie opłata operatora jest normą.
Konto Jakże Osobiste - można aktywować korzyść przewalutowania bez prowizji - tutaj nie mamy kursów organizacji płatniczej a kursy średnie NBP - taki rodzynek na rynku.

Poza tym:
Karty walutowe kantoru i T-mobile Usługi Bankowe - do tego jest oddzielny wątek
Revolut - do tego też jest oddzielny wątek
Curve - do tego też jest oddzielny wątek, może być ciekawą alternatywą/uzupełnieniem Revolut
N26 - zagraniczny bank, obsługuje użytkowników z Polski.
Twisto - coś jak karta kredytowa , wydawana przez czeski fintech, warte zainteresowania - niestety zmiana warunków od 14 września - oferta traci na atrakcyjności.

[ 2934 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 143, 144, 145, 146, 147  Następna
Autor Wiadomość
#2901 PostWysłany: 26 Lip 2022 19:30 

Ja kiedyś napisałem. Odpowiedź dostałem po powrocie.
 Relacje PM off  

#2902 PostWysłany: 31 Lip 2022 14:17 

Loty: 10
Kilometry: 10 202
Mam konto w Santander i z ich oferty chciałbym wybrać kartę kredytową głownie pod depozyty przy wypożyczaniu auta. Zastanawiam się między World Mastercard i Visa Platinum. Nie interesują mnie wejścia do saloników. Jedynie depozyty i ewentualnie jakaś awaryjna płatność na wyjeździe jeśliby revolut nie zadziałał. Czy World Mastercard będzie dobrym wyborem?
 Relacje PM off  

#2903 PostWysłany: 31 Lip 2022 14:20 

Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
To te z Santander odpadają.
Idealna pod Twoje potrzeby będzie łatwo dostępna KK Platinum PKO BP. Nie musisz mieć tam konta bankowego.
 Relacje PM off  

#2904 PostWysłany: 31 Lip 2022 14:57 

Niekoniecznie. W Platinum PKO BP jest ubezpieczenie zniesienia udziału własnego za szkody w wynajętym samochodzie - maks. równowartość w zł kwoty 1 200 EUR.
To może być czasem za mało.
 Relacje PM off  

#2905 PostWysłany: 31 Lip 2022 15:48 

Loty: 103
Kilometry: 183 926
niebieski
Przy karcie PKO BP Infinite jest bodajże 2400 euro.
 Relacje PM off  

#2906 PostWysłany: 31 Lip 2022 23:17 

Tak. I to już sensowna kwota, ale karta nie taka dostępna.
 Relacje PM off  

#2907 PostWysłany: 03 Sie 2022 11:04 

czy ktoś analizował Konto Świat Premium w PEKAO S.A. jak karty dla tego rachunku są rozliczane?
 Relacje PM off
lupino05 lubi ten post.

#2908 PostWysłany: 15 Sie 2022 14:19 

dg72 napisał(a):
To te z Santander odpadają.
Idealna pod Twoje potrzeby będzie łatwo dostępna KK Platinum PKO BP. Nie musisz mieć tam konta bankowego.
Hej! Mam podobne podejście do @matek1212 i także chciałabym skorzystać z karty Santander. Możesz rozwinąć myśl „to te z Santander odpadają”?
 Relacje PM off  

#2909 PostWysłany: 15 Sie 2022 14:37 

HON fly4free
Kod:
...Jedynie depozyty i ewentualnie jakaś awaryjna płatność na wyjeździe jeśliby revolut nie zadziałał.

Opłata za przewalutowanie transakcji zagranicznej dokonanej w walucie innej niż PLN 2%

Opłata za wypłatę gotówki w kraju i za granicą 4% min. 10 zł
 Relacje PM off  

#2910 PostWysłany: 15 Sie 2022 15:13 

Zgodzę się, że wypłata z bankomatu ma prowizje ale przewalutowanie jest darmowe :)
Załącznik:
IMG_7689.png

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.
 Relacje PM off  

#2911 PostWysłany: 15 Sie 2022 15:20 

HON fly4free
Platinum Santander?!?!

Płaciłem w euro za bilety autobusowe w Hiszpanii i była doliczana prowizja banku.
 Relacje PM off  

#2912 PostWysłany: 15 Sie 2022 15:22 

Santander World MasterCard nie ma opłat, ale Platinium już tak ;)
 Relacje PM off  

#2913 PostWysłany: 15 Sie 2022 17:31 

Ale to i tak jest kurs (bardzo zły) banku, a nie wystawcy karty. Ona się nie nadaje do płacenia za granicą.
 Relacje PM off  

#2914 PostWysłany: 15 Sie 2022 17:44 

Okej, ale to ma być karta zapasowa, więc z założenia mam nią płacić w bardzo ekstremalnych sytuacjach.
PKO platinum ma największy sens jeżeli skorzystasz z ubezpieczenia :)
 Relacje PM off  

#2915 PostWysłany: 17 Sie 2022 00:26 
Awatar użytkownika

Loty: 86
Kilometry: 165 923
niebieski
@f0ku5 ma absolutną rację - MC World Santandera absolutnie nie nadaje się do płacenia za granicą:
Kod:
Transakcje w walucie innej niż PLN dokonane kartami:
a) Mastercard:
- w EUR - są przeliczane na PLN po Kursie Banku (kursie sprzedaży dewiz z dnia wprowadzenia transakcji do systemu Banku);
- innej niż EUR – są przeliczane na EUR po kursie obowiązującym w systemie Mastercard w dniu rozliczenia transakcji przez Mastercard a następnie są przeliczane na PLN po Kursie Banku (kursie sprzedaży dewiz z dnia wprowadzenia transakcji do systemu Banku)

#2916 PostWysłany: 18 Sie 2022 12:31 

Zwracam wszystkim honor! Przekonałam się do Mastercard Platinum. Rzeczywiście to chyba najtańsza opcja dla osób, które nie chcą za dużo z niej korzystać. Plusem jest niezłe ubezpieczenie dla właściciela karty i partnera/małżonka ;) Bardzo dziękuję wszystkim za pomoc w temacie!
 Relacje PM off
Arekkk lubi ten post.

#2917 PostWysłany: 25 Sie 2022 23:47 

Znalazłem ciekawy fintech który nazywa sie Pacific (https://pacific.org/pl/) - rachunek zakłada sie szybko przez apke i od razu mozna zawnioskowac o karte.

Konto jest prowadzone przez Aion Bank i środki sa u nich deponowane (Bank, jako instytucja kredytowa prawa belgijskiego jest członkiem belgijskiego systemu gwarancji depozytów (“le Fonds de garantie pour les services financiers”/”het Garantiefonds voor financiële diensten”, dalej jako „Fundusz”).
Fundusz zapewnia ochronę depozytów pieniężnych (w tym obligacji depozytowych -„bonsdecaisse”/„kasbons”) do wysokości sto tysięcy (100.000) EUR w bankach objętych ochroną (w rozumieniu właściwych przepisów prawa). Konto jest za free w planie ocean.

Karta - dostawa karty 1 PLN. Karta Pacific Mastercard doskonale sprawdza się na wakacjach, zagranicznych wyjazdach służbowych czy przy subskrypcjach zagranicznych treści. Dzięki nam nie zapłacisz za przewalutowanie bo masz je za darmo po kursach międzybankowych (zadałem pytanie na czacie i stosują kursy Aion Bank)

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.
 Relacje PM off
seal lubi ten post.
seal uważa post za pomocny.

#2918 PostWysłany: 26 Sie 2022 07:23 

srebrny
@meexxx, zwróć uwagę na koszt wypłaty z bankomatu przy darmowym planie 2% a w płatnym tylko 3k później też 2%. Aion ma nieograniczone wypłaty za darmo a to się często w wielu krajach przydaje.

#2919 PostWysłany: 26 Sie 2022 08:00 

Loty: 138
Kilometry: 299 176
srebrny
@lluukk: ale w aion aby był darmowy musisz mieć min 5000 pln na koncie oszczędnościowym które oprocentowane jest uczciwie ale nie najlepiej więc de facto płacisz za aion a to wygląda na bezpłatne, myślę że usługa warta odnotowania.
 Relacje PM off  

#2920 PostWysłany: 26 Sie 2022 08:28 

srebrny
Koszt Aiona szacuję na jakieś 6,6 zł miesięcznie (5k na 5% zamiast 7%) więc przy rocznych wypłatach z bankomatu pow. 4k lepszy Aion przy niższych lepszy Pacific (to moje subiektywne wyliczenie bo wypłacam znacznie więcej niż 4k rocznie) jeśli tylko do płacenia to Ocean oczywiście wygrywa. Dodam, że mam obie te karty ;) na wszelki wypadek za 1zł Ocean to żaden koszt.
Arekkk uważa post za pomocny.

[ 2934 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 143, 144, 145, 146, 147  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot], terrop oraz 3 gości