Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Aktualne zestawienie kart "dla podróżników" znajduje się w regularnie aktualizowanym poście @seal:

dla-podroznika,181,1454&p=1567188#p1567188


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3646 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146 ... 183  Następna
Autor Wiadomość
#2841 PostWysłany: 09 Lip 2022 15:31 

Rejestracja: 13 Cze 2016
Posty: 342
Zen i Aion Bank
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN
#2842 PostWysłany: 12 Lip 2022 13:50 

Rejestracja: 22 Wrz 2012
Posty: 1263
niebieski
Dosyć ciekawa promocja w mBanku dla kart debetowych. Do transakcji wliczają się transakcje fizycznie dokonane za granicą i wypłaty z bankomatu (!). Można zgarnąć maksymalnie 100 zł zwrotu za transakcje (2% za transakcje do 1500 zł, a powyżej tej kwoty 4%), co odpowiada transakcjom na kwotę 2500 zł. Trzeba zarejestrować się na stronie promocji: https://form.mbank.pl/app/zapis_promocj ... estaw=ZP05 . Regulamin promocji: https://www.mbank.pl/pdf/promocje/karty ... 9-2022.pdf (trwa od 1 czerwca 2022 r. do 30 września 2022 r.).
Z racji tego, że do zwykłej karty debetowej można włączyć usługę walutową i "podpiąć" ją do kont walutowych, które łatwo możemy zasilić w jakimś kantorze internetowym (np. przelew z ZEN na konto EUR w mBanku), wydaje się to spoko ofertą.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#2843 PostWysłany: 12 Lip 2022 22:43 

Rejestracja: 26 Lut 2017
Posty: 321
Podpowiedzcie proszę :)
Mam od niedawna konto w PKO BP (te główne) i ono będzie mi służyć do płatności w walutach obcych (tych 11 do których można założyć konto walutowe), oraz do wypłat z bankomatów (również w przypadku tych 11 walut).
W przypadku płatności w obcej walucie, której nie ma na liście tych 11 użyję zbliżeniowego BLIK'a, bo wtedy jest kurs Mastercarda.
Pytanie moje jest takie - jak najlepiej i w miarę nielimitowanie wyjmować gotówkę z bankomatów za granicą w przypadku walut innych niż te 11 w przypadku których można założyć konta walutowe? Oprócz konta w PKO BP mam jeszcze kantor Aliora i Curve, ale z tego ostatniego praktycznie nie korzystam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2844 PostWysłany: 13 Lip 2022 00:39 

Rejestracja: 31 Paź 2017
Posty: 607
niebieski
Ja używam do tego karty debetowej PKO SA do konta przekorzystnego.
Łatwe warunki bezpłatnego utrzymania i nie trzeba tak kombinować z kontami walutowymi.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#2845 PostWysłany: 13 Lip 2022 07:27 

Rejestracja: 26 Lut 2017
Posty: 321
Dzięki, ale to trochę nie jest odpowiedz na moje pytanie ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2846 PostWysłany: 13 Lip 2022 07:45 

Rejestracja: 31 Paź 2017
Posty: 607
niebieski
f0ku5 napisał(a):
...
Pytanie moje jest takie - jak najlepiej i w miarę nielimitowanie wyjmować gotówkę z bankomatów za granicą w przypadku walut....

Odpowiedziałem dokładnie na to pytanie :)
Co prawda nie tak jak się spodziewasz, ale na pewno dużo prościej, więc i lepiej, a o to pytasz :)
Może przemyśl jeszcze, czy na pewno warto kupować waluty z góry, na zapas?
Góra
 Profil Relacje PM off
trocha lubi ten post.
 
      
#2847 PostWysłany: 13 Lip 2022 07:54 

Rejestracja: 26 Lut 2017
Posty: 321
Nic nie stoi na przeszkodzie, aby na maksymalnie dwutygodniowy wyjazd kupić walutę obcą na zapas ;) Ewentualnie nawet robić to od ręki już na miejscu, małymi transzami.
Na pewno nie będę zakładać konta w Pekao tylko po to żeby nie mieć problemów z płatnościami na wakacjach :P
Poza tym tam naprawdę nie muszę wymieniać waluty. Wystarczy, że będę płacił blikiem zbliżeniowym i mam to samo co Ty w Pekao.

Ponawiam zatem pytanie - czym najlepiej i w miarę nielimitowanie wyjmować gotówkę z bankomatów za granicą, dotyczy walut innych niż te 11 w przypadku których można założyć konto walutowe w PKO BP.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2848 PostWysłany: 13 Lip 2022 08:39 

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1250
Loty: 34
Kilometry: 85 452
srebrny
f0ku5 napisał(a):
czym najlepiej i w miarę nielimitowanie wyjmować gotówkę z bankomatów za granicą, dotyczy walut innych niż te 11 w przypadku których można założyć konto walutowe w PKO BP.

Dobrze do tego pasowałaby karta z PEKAO, ale jak ta Ci nie pasuje, to na górze wątku masz listę innych kart debetowych, które też będą ok
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2849 PostWysłany: 13 Lip 2022 08:47 

Rejestracja: 26 Lut 2017
Posty: 321
A jak jest teraz z limitem wypłat z bankomatów w przypadku Curve? Coś się zmieniło chyba ostatnio?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2850 PostWysłany: 13 Lip 2022 08:58 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2324
srebrny
@f0ku5 - nie do końca mam wiedzę czy Ty masz walutę i chcesz ją wypłacać czy może być karta, którą możesz wypłacać różne waluty a ona korzystnie przeliczy na PLN, w tym drugim przypadku ciekawą opcją może być nadpłacona kk MC Platinum z PKO - nie ma prowizji za wypłaty z bankomatów za granicą a przelicza po kursie MC (w bonusie liczne ubezpieczenia podróżne)
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
#2851 PostWysłany: 13 Lip 2022 09:08 

Rejestracja: 26 Lut 2017
Posty: 321
Jest mi to obojętne czy wypłacę posiadana już walutę, czy po prostu podczas wypłaty zrobi się to po kursie Visy, lub MC.
Obecnie mam konto w PKO BP w przypadku którego mogę płacić i wyjmować gotówkę z bankomatów w 11 najpopularniejszych walutach całkowicie za darmo.
Pytam wyłącznie o to, jak wypłacić walutę w razie potrzeby na przykład w Bułgarii. Swoją karta PKO BP tego nie zrobię.
Wszystkie karty kredytowe odpadają.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2852 PostWysłany: 13 Lip 2022 09:35 

Rejestracja: 04 Gru 2017
Posty: 424
Loty: 188
Kilometry: 657 425
niebieski
f0ku5 napisał(a):
Pytanie moje jest takie - jak najlepiej i w miarę nielimitowanie wyjmować gotówkę z bankomatów za granicą w przypadku walut innych niż te 11 w przypadku których można założyć konta walutowe? Oprócz konta w PKO BP mam jeszcze kantor Aliora i Curve, ale z tego ostatniego praktycznie nie korzystam.


Skoro masz kantor Aliora, który obsługuje płatności bezpośrednio w 23 walutach, to korzystając z karty wielowalutowej możesz podejmować w bankomacie bezpośrednio z konta w tych walutach. Zatem już jest to więcej niż 11 z PKO BP ale jest chyba ograniczenie co do bezprowizyjnej ilości takich wypłat w miesiącu.
Wypłaty i płatności w innych walutach są przeliczane - trzeba by poczytać o szczegółach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2853 PostWysłany: 13 Lip 2022 09:48 

Rejestracja: 26 Lut 2017
Posty: 321
Dokładnie, tylko pierwsza wypłata w miesiącu jest darmowa w przypadku kantoru Aliora.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2854 PostWysłany: 13 Lip 2022 09:53 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11310
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Ale jeśli ktoś ma blisko do placówek Aliora, to euro, dolary i funty można wypłacić bezprowizyjnie w kasie banku. A darmową wypłatę wykorzystywać na wypłatę w jakiejś innej walucie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
#2855 PostWysłany: 13 Lip 2022 09:57 

Rejestracja: 26 Lut 2017
Posty: 321
Ale przecież ja pisze o wypłatach na wakacjach, na urlopie. Nie w kraju.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2856 PostWysłany: 13 Lip 2022 10:03 

Rejestracja: 04 Gru 2017
Posty: 424
Loty: 188
Kilometry: 657 425
niebieski
Jeżeli "wypłata w razie potrzeby" oznacza, że codziennie przez dwa tygodnie będzie jakaś potrzeba, to faktycznie Aliorowa karta nie będzie dogodna. Ale jeśli przed wyjazdem zgromadzimy stosowną walutę, żeby płacić kartą to w sytuacji wyjątkowej można zawsze użyć jej do pobrania gotówki do płatności w gotówce. W takiej sytuacji będzie korzystna.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2857 PostWysłany: 13 Lip 2022 10:07 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11310
Loty: 476
Kilometry: 752 302
@f0ku5 W kantorze Aliora konto możesz mieć w 23 walutach. Kupujesz daną walutę i jedna wypłata miesięcznie w bankomacie za granicą będzie bezpłatna. Jeśli będziesz miał jeszcze środki na danym koncie, to płatności w danej walucie będą obciążały to właśnie konto. Jeśli zabraknie, to płatność przeliczy automatycznie z konta w euro. Korzystam w połączeniu z revolutem (i mniejszym stopniu z kartą cinkciarz) i generalnie jestem z takiego rozwiązania zadowolony.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2858 PostWysłany: 13 Lip 2022 11:07 

Rejestracja: 26 Lut 2017
Posty: 321
Sorki za szczerość, ale mam wrażenie, że niektórzy mają problem z czytaniem ze zrozumieniem, ewentualnie, że to ja się jeszcze nie w pełni obudziłem ;)
Napisałem przecież, że płatności kartą za granicą w 11 walutach w przypadku których mogę uruchomić usługę wielowalutowa ogarnia mi kartą PKO BP, a w przypadku innych walut (bez możliwości uruchomienia usługi wielowalutowej) sprawę załatwię blikiem zbliżeniowym.
Pytałem czym sensownie i w miarę nielimitowanie ogarnąć ewentualne wypłaty za granicą w przypadku egzotycznych walut czyli tych na których nie mogę uruchomić usługi wielowalutowej w PKO BP to mi propnujecie Aliora w którym wypłata darmowa jest tylko jedna...

Głównie chodzi mi tutaj w te wakacje o bułgarskie lewy. Czym sensownie wypłacać tam (w razie potrzeby) gotówkę z bankomatów? Rok temu ogarnął mi to duet Curve + Revolut (w Curve ustawiona płatność z karty Revoluta i waluta bułgarska), ale w tym roku Revoluta już nie ma.
Czy samo Curve się nada w razie czego? Jak obecnie z kursami i limitami wypłat?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2859 PostWysłany: 13 Lip 2022 11:10 

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1250
Loty: 34
Kilometry: 85 452
srebrny
ale przecież dostałeś odpowiedź w pierwszym poście po Twoim pytaniu, a że Ci się nie spodobała, to wszyscy zaczęli kombinować
Góra
 Profil Relacje PM off
lluukk lubi ten post.
 
      
#2860 PostWysłany: 13 Lip 2022 11:27 

Rejestracja: 21 Lip 2021
Posty: 44
@f0ku5 nie napisałeś co to wg Ciebie znaczy "sensownie i wrazie potrzeby" wypłacać pieniądze. To może być raz w miesiącu, może być raz dziennie, może być bez prowizji, może być z małą prowizją. My tego nie wiemy. Jeżeli koniecznie nie chcesz zakładać innych kont, a już posiadasz Curve i Alior to opcjami dla Ciebie są:

1. Podpięcie pod Curve karty PKO i musisz sobie odpowiedzieć czy limity Ci wystarczą.
2. Jedna wypłata kartą Aliora (ale wtedy też musisz tam mieć środki), reszta Curve jw.
3. Podpięcie pod Curve karty Alior (waluta w Curve EUR) i wypłaty do limitu + jedna wypłata kartą Alior.

Pewnie jeszcze kilka możliwości by się znalazło. Pozostaje jeszcze pytanie czy warto kupować walutę na zapas (w przypadku pkt. 1. nie trzeba) ale to już indywidualne podejście.
Góra
 Profil Relacje PM off
Przemm lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3646 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146 ... 183  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group