Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Aktualne zestawienie kart "dla podróżników" znajduje się w regularnie aktualizowanym poście @seal:

dla-podroznika,181,1454&p=1567188#p1567188


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3632 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139 ... 182  Następna
Autor Wiadomość
#2701 PostWysłany: 18 Gru 2021 08:51 

Rejestracja: 22 Wrz 2012
Posty: 1263
niebieski
witekkowal napisał(a):
Odnośnie zmian w rozliczaniu transakcji zagranicznych od 15 grudnia 2021 r. dla KK mBank World Mastercard Intensive. Zapytałem konsultanta jaka obecnie jest waluta rozliczeniowa tej karty. Odpowiedział, że EUR. Nie do końca uwierzyłem i testowo zasiliłem ZEN na kwotę 3 USD i 3 EUR. Wiem, że decydująca jest data rozliczenia transakcji, ale co do grosza na te dwie transakcje jest założona blokada zgodna z https://www.mastercard.pl/content/maste ... rency.html
Oczywiście w parametrach założyłem, że walutą rozliczeniową jest PLN, a nie EUR. Zobaczymy jak będzie wyglądało rozliczenie transakcji, ale sądzę, że co do grosza po kursie Mastercard, z dnia rozliczenia transakcji.
I już po testach. Wygląda na to, że faktycznie walutą rozliczeniową dla ww. KK jest PLN. Tylko jest bardzo dziwne, bo kurs jest zgodny z Mastercard na 1 dzień PRZED dokonaniem transakcji. Muszę jeszcze popróbować czy tak jest zawsze.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
seal lubi ten post.
 
      
Tygodniowa wycieczka na Azory za 1786 PLN. Loty Lufthansą z Katowic + 4* hotel Tygodniowa wycieczka na Azory za 1786 PLN. Loty Lufthansą z Katowic + 4* hotel
Lato w Kampanii za 1298 PLN. Loty do Neapolu z Gdańska + 7 noclegów blisko plaży Lato w Kampanii za 1298 PLN. Loty do Neapolu z Gdańska + 7 noclegów blisko plaży
#2702 PostWysłany: 19 Gru 2021 20:25 

Rejestracja: 22 Wrz 2012
Posty: 1263
niebieski
W nawiązaniu do poprzedniego posta, wszystko wskazuje, że dla ww. KK kurs jest z dnia dokonania transakcji, gdyż już drugi raz kwota zablokowana nie zmienia się i faktyczne obciążenie karty następuje w pierwotnej kwocie.
Co najważniejsze nie ma prowizji za przewalutowanie, walutą rozliczeniową jest PLN, a kurs jest ze strony Mastercard.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#2703 PostWysłany: 29 Gru 2021 08:15 

Rejestracja: 10 Lip 2013
Posty: 302
niebieski
Dołożyłbym jeszcze do wiki informację że jest nie tylko debetowa z BNP ale jest także KK Platinum Visa z BNP która ma przeliczenie po kursie organizacji.
Góra
 Profil Relacje PM off
Aron lubi ten post.
 
      
#2704 PostWysłany: 02 Sty 2022 10:29 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2256
Loty: 210
Kilometry: 407 015
złoty
Właśnie wykonałem test - doładowanie Revolut w EURo kartą debetową z PEKAO - za 10 eur pobrało 46,07 PLN, AION - za 10 eur pobrało 45,91 PLN - w obu przypadkach transakcje rozliczane są po kursie organizacji i nie są zakładane blokady... ciekawe... spodziewałem się podobnych wartości a różnica jest spora!
Góra
 Profil Relacje PM off
oskiboski lubi ten post.
 
      
#2705 PostWysłany: 03 Sty 2022 15:20 

Rejestracja: 21 Lip 2021
Posty: 44
Aion rozliczany jest po kursie międzybankowym, a Pekao po kursie MC. Jakaś tam różnica więc jest,
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2706 PostWysłany: 03 Sty 2022 15:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2012
Posty: 1325
Loty: 225
Kilometry: 260 138
niebieski
tamtam napisał(a):
Dołożyłbym jeszcze do wiki informację że jest nie tylko debetowa z BNP ale jest także KK Platinum Visa z BNP która ma przeliczenie po kursie organizacji.

Potwierdzam faktycznie działa, jak dobrze pamiętam jest to w formie promocji na czas nieokreślony nienaliczania opłaty za przewalutowanie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2707 PostWysłany: 14 Sty 2022 12:13 

Rejestracja: 14 Sty 2022
Posty: 15
-- 14 Sty 2022 12:05 --

Na liście kart brakuje karty mastercard aion banku.
Karta rozliczana po kursie międzybankowym (lepszy niż kurs visy czy mastercard) i do tego nie ma dodatkowego spreadu w weekendy.
Kurs międzybankowy mają chyba jeszcze tylko revolut i curve ale tylko w dni robocze. W weekendy doliczają do płatności dodatkowy spread.
Tak więc ta karta powinna mieć najlepsze kursy wśród wszystkich kart z tego zestawienia.

-- 14 Sty 2022 12:09 --

I jeszcze komentarz związany z blokadą DCC (zazwyczaj mocno niekorzystne przewalutowanie na PLN w terminalu sklepu).
Takie DCC zabija cały sens korzystania z karty z dobrymi kursami.
Mbank to jedyny mi znany bank, który umożliwia zablokowanie transkacji DCC - przydaje się to zwłaszcza w egzotycznych krajach, gdzie ciężko się zorientować co terminal wyświetla i łatwo o pomyłkę

-- 14 Sty 2022 12:13 --

Do zestawienia dodałbym też płatności zbliżeniowe blikiem. Są one realizowane jako płatność kartowa przez terminal. Działają wszędzie na świecie jeśli tylko terminal umożliwia płatność zbliżeniową kartą mastercard.
W santanderze, mbanku i pko bp płatności takie są rozliczane po kursie mastercard. W pozostałych bankach nie wiem jakie są zasady, ale pewnie tak samo.
Jedyny minus to brak możliwości wypłaty z bankomatu za granicą blikiem zbliżeniowym.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#2708 PostWysłany: 14 Sty 2022 12:36 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2314
srebrny
Właściwie to powinniśmy pisać do banków, opiekunów w bankach itp. żeby uruchomili taką blokadę DCC !
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2709 PostWysłany: 16 Sty 2022 14:22 

Rejestracja: 14 Sty 2022
Posty: 15
Taką blokadę DCC można sobie zrobić samemu. Jak się ma kartę w banku podpiętą również dodatkowo pod konta walutowe np. w EUR czy USD, to zostawienie konta w PLN pustego, spowoduje automatyczne odrzucenie transakcji w PLN (w tym wszystkich DCC). Dla danej karty musi być jednak określona ścisła kolejność kont z których pobierana jest kwota. Nie zadziałają więc karty revolut czy cinkciarz - tutaj wybór konta z którego pójdzie płatność opiera się na saldzie. Curve też nie zadziała. Sprawdzi się za to np. karta kantoru alior banku (z wyłączeniem płatności w EUR) i dowolna karta wielowalutowa (podpięta do kilku kont) w zwykłych bankach. Trzeba tylko kupić walutę kraju w kóryrm płacimy i pamiętać, że konto w PLN musi być puste (W przypadku kantoru alior banku puste muszą być konto w PLN i dodatkowo puste musi być też konto w EUR).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2710 PostWysłany: 16 Sty 2022 14:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2013
Posty: 2296
Loty: 296
Kilometry: 416 674
złoty
Jeszcze warto dopisać kartę ZEN. Przewalutowania w ZEN są po kursie międzybankowym. Testowo robiłem w dwie strony i nie było żadnej straty.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
horacy19 uważa post za pomocny.
 
      
#2711 PostWysłany: 16 Sty 2022 14:52 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2314
srebrny
@kowalik - ale tu chodzi np. o karty kredytowe z dobrym kursem V czy MC, jeśli sprzedawca zastosuje "DCC" bez wiedzy użytkownika kk to w takiej sytuacji zaleta karty w postaci dobrych kursów jest pominięta i pomimo jej posiadania użytkownik kk traci, więc możliwość wyłączenia jak w mB jest bardzo fajną opcją.
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2712 PostWysłany: 16 Sty 2022 15:17 

Rejestracja: 14 Sty 2022
Posty: 15
Nie używam kredytówek, więc jakoś tak naturalnie ograniczyłem się do debetówek.
Opisana metoda działa na kartach debetowych. Nie zadziała na kredytówkach - bo kredytówki nie mają mechanizmów podpinania karty pod różne konta (a przynajmniej ja takich nie znam).
Czyli przy kredytówce jesteśmy ograniczeni do karty World Mastercard Intensive od mbanku jeśli chcemy mieć jednocześnie dobre kursy bez dodatkowych opłat (tutaj kursy Mastarcard) oraz opcję blokady DCC (tutaj w bankowości elektronicznej).
Góra
 Profil Relacje PM off
lluukk lubi ten post.
 
      
#2713 PostWysłany: 18 Sty 2022 00:52 
Moderator forum

Rejestracja: 03 Kwi 2016
Posty: 877
Zgadzam się z @kowalik dokładnie tę metodę stosuję by nie naciąć się na DCC (odkąd N26 wymieniło mi słoweńską kartę identyfikowaną jako eurowa na polską złotową). Jednak jak dotąd nie zdarzyło mi się trafić na przypadek by bez mojej zgody doszło do przeliczenia.
Góra
 Profil Relacje PM off
pasta lubi ten post.
 
      
#2714 PostWysłany: 31 Sty 2022 15:28 

Rejestracja: 12 Lut 2016
Posty: 72
Jaka jest w tej chwili najlepsza alternatywa dla Revoluta ?Aion , Zen czy może coś innego ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2715 PostWysłany: 31 Sty 2022 19:20 

Rejestracja: 14 Sty 2022
Posty: 15
Jeśli pisząc "alternatywa dla Rewoluta" masz na myśli kartę do płacenia w walutach to moim zdaniem dziś najlepszą kartą jest karta aion banku. Ma nawet lepsze kursy od Revoluta (weekendy). Z tym, że raczej długo darmowa nie będzie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2716 PostWysłany: 06 Lut 2022 19:23 

Rejestracja: 30 Lis 2013
Posty: 2151
srebrny
Potrzebuje ubezpieczenia podróżnego, mialem PKO Infinite jednak w związku z wysokim limitem musiałem zrezygnować.
Zastanawiałem sie nad dinersem ale jak sie okazuje diners rezygnuje z PL
Pomyślałem nad powrotem do platyny z niskim limitem np. 5k PLN
Polecacie inna kartę kredytową z dobrym ubezpieczeniem (ja+żona)?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2717 PostWysłany: 06 Lut 2022 19:27 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4756
platynowy
Biorąc pod uwagę twoje limity i łatwość otrzymania to platyny Santander lub PKO BP

Też nie wiemy co u Ciebie znaczy czy czai się pod pojęciem "dobre ubezpieczenie"
Góra
 Profil Relacje PM off
mateusz323 lubi ten post.
mateusz323 uważa post za pomocny.
 
      
#2718 PostWysłany: 06 Lut 2022 23:29 

Rejestracja: 02 Cze 2020
Posty: 18
PKO Infinity jest zedcydowanie najlepsza, jeśli chodzi o warunki i zakres ubezpieczenia, jednak dostępna dla bankowości osobistej i przy wysokich dochodach. Natomiast PKO Platinum jest dostępna juz dla dochodów 2,5 tys+, przy 5 tys. jest zwolnienie z opłaty rocznej:) Ubezpieczenie również od chorób przewlekłych (z czego zrezyglował DC), tylko, że kwoty i warunki ubezpieczenia są gorsze niz DC. Lepszy rydz niż nic... Są jeszcze karty typu Planeta Młodych z roczna kwota ubezpieczenia, ale kwoty są słabe.Ubezpieczenie Revolut w czasie pandemii niekoniecznie zadziała.
Góra
 Profil Relacje PM off
mateusz323 lubi ten post.
mateusz323 uważa post za pomocny.
 
      
#2719 PostWysłany: 07 Lut 2022 16:06 

Rejestracja: 30 Lis 2013
Posty: 2151
srebrny
Klepnąlem Platinum w BP, dzieki za przekonanie!
Góra
 Profil Relacje PM off
dg72 lubi ten post.
 
      
#2720 PostWysłany: 07 Lut 2022 17:58 

Rejestracja: 10 Lip 2013
Posty: 302
niebieski
dg72 napisał(a):
Biorąc pod uwagę twoje limity i łatwość otrzymania to platyny Santander lub PKO BP

Też nie wiemy co u Ciebie znaczy czy czai się pod pojęciem "dobre ubezpieczenie"
Które ubezpieczenie lepsze dla platyny w Santanderze czy w PKO BP?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3632 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139 ... 182  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group