Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Wikipost
Aktualne zestawienie kart "dla podróżników" znajduje się w regularnie aktualizowanym poście @seal:

dla-podroznika,181,1454&p=1567188#p1567188

[ 3627 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175 ... 182  Następna
Autor Wiadomość
#3421 PostWysłany: 03 Lis 2023 22:00 

Mówiłem o polskim rynku, nie europejskim. Na polskim rynku to niszowy bank, z kiepską ofertą i brakiem wielu przydatnych rzeczy.

Tak przy okazji spytam - jeżeli pominąć karty z naszych polskich banków stosujące kursy MC/Visy to jakie są oprócz nich sensowne alternatywy? Chciałem się przeprosić po paru latach z Revolutem, czy istnieje jeszcze coś ciekawego? Pomijając Zen (opłaty w darmowym planie) i Aion (konieczność wrzucenia tam 5000 zł).
Czy jednak Revolut jest bezkonkurencyjny?

Szukam sposobu płatności za sporadyczne płatności internetowe w walutach zagranicznych i na ewentualne wyjazdy weekendowe za granicę i tak zastanawiam się, czy korzystać z karty polskiego banku typu Alior lub Pekao, czy też szukać czegoś innego.
 Relacje PM off
Kri$ lubi ten post.

#3422 PostWysłany: 04 Lis 2023 09:06 
Awatar użytkownika

Loty: 579
Kilometry: 931 104
złoty
Aion. Kosztuje całe 5 zł miesięcznie, bez warunków, bez limitów wymiany, bez prowizji "po godzinach".
Kursy do PLN porównywalne z Revolutem, Zen; rzecz jasna, w weekendy znacznie lepsze.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
 Relacje PM off  

#3423 PostWysłany: 04 Lis 2023 09:14 

srebrny
@f0ku5 Przy sporadycznych transakcjach w walucie zapewne wystarczy polski bank z kartą rozliczaną wg kursów Visa/MC, sprawdź może nawet Twój obecny bank taką oferuje.
 Relacje PM off  

#3424 PostWysłany: 04 Lis 2023 09:48 

Oferuje, mam obie karty z Pekao (chociaż nie jest moim głównym bankiem) i ostatnio wróciłem do Revoluta. Byłem ciekaw czy może jest jeszcze coś lepszego godnego uwagi ;)
Za Aiona płacić nie chcę, 5 zł miesięcznie przy moim użyciu to się nie kalkuluję.
 Relacje PM off  

#3425 PostWysłany: 04 Lis 2023 10:09 
Awatar użytkownika

Loty: 579
Kilometry: 931 104
złoty
f0ku5 napisał(a):
5 zł miesięcznie [...] się nie kalkuluje.

No oczywiście, każdy sobie policzy sam, co mu się opłaca.
Rozumiem, że 5 zł to może być za dużo, ale jest też opcja darmowego planu Aion przy utrzymywaniu owych 5,000 zł na koncie oszczędnościowym (bez limitu wpłat i wypłat, aktualnie 6.25%).
Anyway, w weekendy Aion ma kursy nie do pobicia.
Kontynuować ewentualnie możemy w wątku o Aion.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
 Relacje PM off
pasta lubi ten post.

#3426 PostWysłany: 04 Lis 2023 16:21 

niebieski
f0ku5 napisał(a):
Mówiłem o polskim rynku, nie europejskim. Na polskim rynku to niszowy bank, z kiepską ofertą i brakiem wielu przydatnych rzeczy.
.

Znowu bajki opowiadasz…
BNP jest 6 w Polsce i jest większy od Millenium, Aliora czy Citi…
A w sektorze Private/Wealth jest nr 1.
Ich karta kredytowa MC WE to najlepsza karta na rynku z darmowym ubezp. na kilka baniek EUR, darmowym ubezp wkładu przy ubezpieczeniu samochodu, przewalutowaniem po kursie MC i nielimitowanymi wejściami do saloników.
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#3427 PostWysłany: 04 Lis 2023 16:40 

Nie widziałem żeby była jakoś polecana ale z tego co widzę zwykła debetówka aliora z pakietem korzyści 'bez kosztów przewalutowania' piszą że wymiana usd i eur po średnim kursie nbp więc chyba ciężko o coś lepszego
 Relacje PM off  

#3428 PostWysłany: 04 Lis 2023 17:07 

pasta napisał(a):
f0ku5 napisał(a):
.

Znowu bajki opowiadasz…
BNP jest 6 w Polsce i jest większy od Millenium, Aliora czy Citi…
A w sektorze Private/Wealth jest nr 1.
Ich karta kredytowa MC WE to najlepsza karta na rynku z darmowym ubezp. na kilka baniek EUR, darmowym ubezp wkładu przy ubezpieczeniu samochodu, przewalutowaniem po kursie MC i nielimitowanymi wejściami do saloników.
Dobrze, dalej nie rozumiesz o co mi chodzi to uznaj proszę, że w swojej wypowiedzi nie napisałem "niszowy". Reszta zarzutów jak najbardziej aktualna ;) Kiepska oferta, brak niektórych podstawowych rzeczy. Ale to nie temat na taką dyskusję.
 Relacje PM off  

#3429 PostWysłany: 04 Lis 2023 22:06 
Moderator forum

@pasta Farciarz z Ciebie, że nie masz problemów z BNP. Dla mnie to ten „bank” to niczym parabank… Kartę kredytową mi wymienili na nową po czym przez 2 miesiące nie mogłem jej aktywować, choć nr miałem poprawny, sprawdzali, sprawdzali, wydali nową kartę i jej też nie dało się aktywować, jedyne co to szybko przeprocesowali moje wypowiedzenie umowy z ich winy. Teściowa seniorka przed 80-tką, która nie ma pojęcia jak się wysyła SMS-y dostała nową debetówkę, ale aby nadać PIN trzeba było wysłać SMS. Nawet nie miała numeru komórkowego podanego w BNP. Cały oddział się głowił jak jej tę kartę aktywować, aż się poddali i rozłożyli ręce. Dla mnie BNP to dno den.
 Relacje PM off  

#3430 PostWysłany: 17 Lis 2023 18:38 
Awatar użytkownika

tikiriki napisał(a):
Nie widziałem żeby była jakoś polecana ale z tego co widzę zwykła debetówka aliora z pakietem korzyści 'bez kosztów przewalutowania' piszą że wymiana usd i eur po średnim kursie nbp więc chyba ciężko o coś lepszego

Z innymi, mniej popularnymi walutami trochę gorzej bo mamy podwójne przewalutowanie - na USD po kursie Mastercard, a potem na PLN wg średniego kursu NBP. Nie wiem czy można uniknąć drugiego przewalutowania zapewniając środki na koncie w USD.

Odnośnie wspomnianego konta w Alior zastanawiam się czy karta wielowalutowa działa z kontami walutowymi odziedziczonymi po TMUB, czy też trzeba zakładać nowe. Stare konta nie mają opłat za konto, kartę i wypłaty z bankomatów.

Ktoś może wie, czy trzeba wybrać się do banku? :)
 Relacje PM off  

#3431 PostWysłany: 17 Lis 2023 20:13 

Nawet podwójne przewalutowanie bije na głowę całą resztę w tym przypadku.
 Relacje PM off  

#3432 PostWysłany: 17 Lis 2023 22:46 

Loty: 6
Kilometry: 12 016
niebieski
"na głowę" to gruba przesada
 Relacje PM off  

#3433 PostWysłany: 20 Lis 2023 10:26 
Awatar użytkownika

niebieski
@m_budka stare konta T-Mobile mają opłatę za kartę. Symboliczną bo 10 zł co wydanie karty (czyli 5 lat chyba), ale jest.
 Relacje PM off  

#3434 PostWysłany: 29 Lis 2023 13:47 
Awatar użytkownika

Loty: 304
Kilometry: 508 577
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
karta kredytowa/debetowa dla podroznika ok
ale jesli podroznik ma PLN ktore chcialby bezprowizyjnie wpłacic na rachunek
kilkanascie banknotow bo bilon to byle biedronka chetnie przytuli
to jest jakis bank ktory nie leje za to po łapach?
 Relacje PM off  

#3435 PostWysłany: 29 Lis 2023 15:39 

Loty: 210
Kilometry: 407 015
złoty
@correos: kantor aliora za darmo, rachunek w pln jest wpłaty gotówkowe za 0, potem można swobodnie przelać za 0.
 Relacje PM off
correos lubi ten post.
correos uważa post za pomocny.

#3436 PostWysłany: 29 Lis 2023 16:30 

Wplatomat PKO Blikiem za darmo
 Relacje PM off  

#3437 PostWysłany: 29 Lis 2023 16:45 

correos napisał(a):
karta kredytowa/debetowa dla podroznika ok
ale jesli podroznik ma PLN ktore chcialby bezprowizyjnie wpłacic na rachunek
kilkanascie banknotow bo bilon to byle biedronka chetnie przytuli
to jest jakis bank ktory nie leje za to po łapach?
Jeśli mam być szczery to nie rozumiem pytania :mrgreen:
Każdy bank bezprowizyjnie pozwala na wpłatę PLN na rachunek, czy to w kasie, czy to we wpłatomatach. Chyba, że nie o to Ci chodzi.
 Relacje PM off  

#3438 PostWysłany: 29 Lis 2023 18:52 
Awatar użytkownika

Loty: 14
Kilometry: 27 931
@f0ku5 nie zgodzę się, każdy rodzaj konta/rachunku w różnych bankach rządzi się swoimi prawami.
Poniżej kilka przykładów, akurat mi do głowy przyszły 3 banki.
Alior - Konto Jakże Osobiste - 0 zł wpłaty w oddziale i BLIK.
Millennium - Millennium 360° - wpłatomat 0 zł, natomiast wpłata/wypłata w oddziale 11 zł !!
PKO BP - Konto za zero - pierwsza wpłata w miesiącu 0 zł, kolejne wpłaty 10 zł za każdą
PKO BP - Aurum - każda wpłata 0 zł.
Zresztą znalazłem przykładowy link https://moneteo.com/rankingi/konta-osobiste gdzie opisane są konta i również opłaty za wpłaty.
Czasami zdarzają się również DOPŁATY za wpłacanie bilonu.
ume lubi ten post.

#3439 PostWysłany: 29 Lis 2023 22:24 

Tzn z czym konkretnie się nie zgadzasz? Napisałem przecież, że każdy bank umożliwia bezprowizyjne wpłaty albo w kasie, albo we wpłatomacie. Nie spotkałem się z bankiem w przypadku którego każdy rodzaj wpłaty byłby płatny.
 Relacje PM off
piotrkr lubi ten post.

#3440 PostWysłany: 29 Lis 2023 22:56 
Awatar użytkownika

Loty: 14
Kilometry: 27 931
Nie pozwolę Ci wygrać dyskusji, przykładem jest Aion Bank, nie da się wpłacić gotówki w ogóle, można jedynie doładować konto kartą lub przelewem.
Poza tym chciałbym, żebyś mi powiedział jak wpłacić bilon we wpłatomacie.

PS. W Toyota Bank też się nie da.
piotrkr lubi ten post.

[ 3627 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175 ... 182  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot], najpiekniejszy oraz 1 gość