Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Aktualne zestawienie kart "dla podróżników" znajduje się w regularnie aktualizowanym poście @seal:

dla-podroznika,181,1454&p=1567188#p1567188


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3682 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161 ... 185  Następna
Autor Wiadomość
#3141 PostWysłany: 20 Sty 2023 15:15 

Rejestracja: 23 Wrz 2019
Posty: 669
Loty: 23
Kilometry: 74 051
Ostrzeżenia: 1
Kiedyś ing miał wirtualną kartę kredytową.
Jedynym minusem było to, że nie miałeś jej fizycznie.
Konto ładowałem kasą do dowolnego limitu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Loty do Nowej Zelandii (+ zwiedzanie Rzymu) z Krakowa od 2920 PLN! Loty do Nowej Zelandii (+ zwiedzanie Rzymu) z Krakowa od 2920 PLN!
Wczasy w Albanii: 4* hotel z all inclusive za 1999 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Albanii: 4* hotel z all inclusive za 1999 PLN. Wyloty z 2 miast
#3142 PostWysłany: 25 Sty 2023 10:00 

Rejestracja: 01 Lip 2017
Posty: 257
https://www.cronista.com/finanzas-mercados/por-dolar-turista-nace-un-nuevo-rulo-con-el-euro-se-paga-con-tarjeta-de-credito-y-deja-un-ahorro-de-casi-el-50/
https://www.stern.de/digital/online/paypal-und-der-visa-ars-wechselkurs--mydealz-loest-shopping-rausch-aus-33130974.html
https://www.pepper.pl/promocje/blad-cenowy-visa-karty-min-amazon-zalando-ps-xbox-czy-steam-za-65-wartosci-636096&ved=2ahUKEwiugofRnuL8AhWVUXcKHWYyDN4Qjjh6BAgLEAE&usg=AOvVaw02_fE4v400tducT3G3dkQm

W Argentynie wprowadzili dolar turista i po tym kursie w Visa są korzystniejsze przeliczenia.

Nie wiem czy coś się da z tego ugrać, podobno przechodzi np. mBankowa Visa intensive. Nie da się już ustawić ARS w PayPalu ale jeżeli jakaś strona obsługuje normalnie płatności w tej walucie i kartą też przechodzi to da się uzyskać ten przelicznik :D

Tak tylko wrzucam, może ktoś spróbuje kupić bilety w ARS visą i mu wyjdzie.

Jeżeli w złym wątku to proszę o przeniesienie.
Góra
 Profil Relacje PM off
SPLDER lubi ten post.
 
      
#3143 PostWysłany: 25 Sty 2023 10:22 

Rejestracja: 19 Paź 2012
Posty: 767
niebieski
Ludzie nakupowali z offem 40 % karty amazon, allegro, itp :)

Jest jużwyjaśnienie VISY, że kurs ma być stosowany jak jesteś na miejscu w Argentynie i płacisz międzynarodowymi kartami.

Na ciekawe jaki będzie finał tej akcji…
Góra
 Profil Relacje PM off
SPLDER lubi ten post.
 
      
#3144 PostWysłany: 25 Sty 2023 11:27 

Rejestracja: 01 Lip 2017
Posty: 257
Ale czy to wejdzie na zakup biletu na argentyńskiej wersji strony linii czy OTA, płacąc np. mBank visa intensive (ktoś pisał, że przechodzą nią płatności online w ARS)? Jeżeli tak, to ktoś mógłby to wykorzystać ;-).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3145 PostWysłany: 26 Sty 2023 01:08 

Rejestracja: 31 Paź 2017
Posty: 625
niebieski
@rw30 jak dla Ciebie istotne jest ubezpieczenie wkładu własnego przy wynajmie samochodu, to zobacz jaka jest jego wysokość w przypadku aut i wypożyczalni, które cię interesują. MC Platinum w PKO ma max. 1200 EUR.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3146 PostWysłany: 26 Sty 2023 01:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 131
Loty: 14
Kilometry: 27 931
Przy płatnościach online i zagranicznych zaczyna mnie męczyć zabawa z doładowaniem Revoluta/Aion kredytówką, potem zakup waluty (lub przewalutowywanie w locie), bo jednak zawsze muszę pamiętać czy mam odpowiednią ilość kasy na Revolut/Aion i w razie czego doładowywać... Irytuje mnie to, wolałbym mieć kredytówkę z dobrym przelicznikiem, bez prowizji banku i chorych kursów.
Jakie macie doświadczenia z przenoszeniem kart kredytowych z banku do banku? Mam 15k w TMUB i 30k w Santanderze, jednak ani Alior, ani Santander nie oferują ciekawej oferty przeliczania walut. Czy przenosząc kartę muszę obecnie przedstawiać zaświadczenia o dochodach itp czy wystarczy, że udowodnię, że miałem X PLN i tyle samo chciałbym u nich przy przeniesieniu karty/konta?
_________________
Image Ibiza 2013
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3147 PostWysłany: 26 Sty 2023 09:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Cze 2012
Posty: 616
Loty: 136
Kilometry: 204 655
srebrny
Dawno temu wiele banków miało procedurę przeniesienia karty kredytowej z uproszczoną procedurą i zamknięciem starej, ale od kilku lat gdy pytam w bankach każdy oferuje tylko pełną procedurę starania się o kartę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3148 PostWysłany: 26 Sty 2023 09:53 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2336
srebrny
@Kri$ Sama "procedura" przeniesienia jest np. w mBanku dostępna - przy wniosku o kartę zaznaczasz, że nie wnioskujesz o nową ale przenosisz z innego banku, ale czy w praktyce to upraszcza/ułatwia tego nie wiem. W mB do płatności w innej walucie jest dobra MC Intensive rozliczana po kursie MC.
Może warto zadzwonić na infolinię i podpytać - kiedyś jak pisał @lukket można było takie przeniesienie załatwić bez niczego z automatu, później chyba trzeba było iść do Oddziału z 3 ostatnimi wyciągami z posiadanej i szło szybko a jak jest teraz to nie wiem. Ostatnim uproszczonym przenoszeniem jakie ja pamiętam było przeniesienie kart m&m z mB do Diners ale to była wyjątkowa akcja ;)
a nawet jest taki link do przeniesienia kk:

https://form.mbank.pl/webforms/kk/index.htm?option=mbank&karta=C0&sprzedawca=kk&kampania=przenies&ver=3
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3149 PostWysłany: 26 Sty 2023 10:26 

Rejestracja: 19 Paź 2012
Posty: 767
niebieski
Kri$ napisał(a):
Przy płatnościach online i zagranicznych zaczyna mnie męczyć zabawa z doładowaniem Revoluta/Aion kredytówką, potem zakup waluty (lub przewalutowywanie w locie), bo jednak zawsze muszę pamiętać czy mam odpowiednią ilość kasy na Revolut/Aion i w razie czego doładowywać... Irytuje mnie to, wolałbym mieć kredytówkę z dobrym przelicznikiem, bez prowizji banku i chorych kursów.
Jakie macie doświadczenia z przenoszeniem kart kredytowych z banku do banku? Mam 15k w TMUB i 30k w Santanderze, jednak ani Alior, ani Santander nie oferują ciekawej oferty przeliczania walut. Czy przenosząc kartę muszę obecnie przedstawiać zaświadczenia o dochodach itp czy wystarczy, że udowodnię, że miałem X PLN i tyle samo chciałbym u nich przy przeniesieniu karty/konta?
Najprościej podepnij obecne KK pod Curve i po problemie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3150 PostWysłany: 26 Sty 2023 11:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 131
Loty: 14
Kilometry: 27 931
@pasta do płatności w PLN nie ma problemu, w Santanderze i Aliorze jest niezbyt atrakcyjny kurs walut :) Po to właśnie robię fikołki PLN z KK --> AION lub REVO --> wymiana na EUR --> Curve, a wystarczyłoby mieć KK w banku, który nie zdziera za wymianę waluty.

PS. Robiłem test Curve i w Revolucie EUR było po 4,7074 zł, a Alior mi sprzedał to EUR za 5,06 zł :D
Testowałem GBiT w Curve i transakcja za 14 zł została najpierw naliczona jako 15,15 zł, a potem jak przeniosłem na inną kartę, to zwróciło mi 13,03 zł XD czyli elegancko odkupili ode mnie po rewelacyjnym kursie 4,36 zł :lol: :mrgreen:
_________________
Image Ibiza 2013
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3151 PostWysłany: 26 Sty 2023 11:54 

Rejestracja: 30 Sie 2013
Posty: 53
Transakcja za pomocą Curve powinna obciążyć Twoją KK w Alior już w złotówkach. Miałeś złe ustawienia.
Góra
 Profil Relacje PM off
pasta lubi ten post.
 
      
#3152 PostWysłany: 26 Sty 2023 12:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 131
Loty: 14
Kilometry: 27 931
Miałem ustawioną kartę Aliora w EUR, robiłem testy pod kątem Plutusa.
Dlatego właśnie lepiej mieć kartę z dobrym kursem, a nie złodziejski kurs Aliora :twisted:
_________________
Image Ibiza 2013
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3153 PostWysłany: 26 Sty 2023 15:54 

Rejestracja: 19 Paź 2012
Posty: 767
niebieski
Po raz kolejny Ci odpowiem, że wystarczy Ci Curve i rozwiązuje Twoje problemy.
Tylko dla kart KK ustaw PLN
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3154 PostWysłany: 26 Sty 2023 16:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Kwi 2015
Posty: 641
niebieski
Też tak robię. Mam darmową kk Citi podpietą pod Curve i jak jest potrzeba to nią płacę. Kursy na Curve może nie są najlepsze na rynku, ale już nie dajmy się zwariować dla tego grosza czy dwóch różnicy.
Góra
 Profil Relacje PM off
pasta lubi ten post.
 
      
#3155 PostWysłany: 02 Lut 2023 08:24 

Rejestracja: 22 Wrz 2012
Posty: 1263
niebieski
lukasz_kowal napisał(a):
Gdyby ktoś jeszcze nie miał, albo planował, to mBank znowu ma promocję na debetową Visę Świat Intensive, za darmo przez 12 miesięcy.
https://www.mbank.pl/indywidualny/karty ... intensive/
Skorzystalem z tej promocji, a mimo tego dzisiaj naliczyli opłatę 10 zł. Reklamacja poszła.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3156 PostWysłany: 04 Lut 2023 15:15 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2336
srebrny
Karty kredytowe PKO - VISA Infinite i MC Platinum od 01.06.23r. dla tych, którzy spłacają zadłużenie w terminie zyskują fajną funkcjonalność podczas wyjazdów zagranicznych "debetowej do bankomatu +"
Jeśli dobrze rozumiem, po prostu wypłaconą z limitu kk kasę na wyjeździe poza PL potraktują jak transakcję bezgotówkową przy całkowitej spłacie zadłużenia z wyciągu.

Wprowadzamy nowe zasady wypłat kartą kredytową – gdy spłacisz w terminie spłaty całe zadłużenie karty, nie naliczymy odsetek od wypłat, zapłacisz jedynie prowizję.
Do tej pory okres bezodsetkowy działał tylko dla płatności bezgotówkowych i przelewów z karty
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#3157 PostWysłany: 04 Lut 2023 16:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 131
Loty: 14
Kilometry: 27 931
Nie biorąc pod uwagę PP, to którego banku KK byście wybrali, aby był najlepszy kurs przewalutowań - zarówno popularne waluty jak i pozostałe (europejskie i egzotyczne)?
Wiem, @seal robi podsumowania, ale ostatnie zrobił 3 miesiące temu :( Jest na liście Getin, który nie istnieje, a Twista w tym czasie zaczęło ludziom wypowiadać umowy.

pasta napisał(a):
Po raz kolejny Ci odpowiem, że wystarczy Ci Curve i rozwiązuje Twoje problemy.
Tylko dla kart KK ustaw PLN

A ja po raz kolejny odpowiem - specjalnie ustawiłem EUR, żeby móc potem zrobić GBiT na Curve do Plutusa, gdzie rozliczane są transakcje w EUR i dostaje się 3% cashbacku. Dopiero wtedy dowiedziałem się jaki złodziejski kurs ma Alior :)
_________________
Image Ibiza 2013
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3158 PostWysłany: 04 Lut 2023 17:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Cze 2012
Posty: 616
Loty: 136
Kilometry: 204 655
srebrny
lluukk napisał(a):
Karty kredytowe PKO - VISA Infinite i MC Platinum od 01.06.23r. dla tych, którzy spłacają zadłużenie w terminie zyskują fajną funkcjonalność podczas wyjazdów zagranicznych "debetowej do bankomatu +"
Jeśli dobrze rozumiem, po prostu wypłaconą z limitu kk kasę na wyjeździe poza PL potraktują jak transakcję bezgotówkową przy całkowitej spłacie zadłużenia z wyciągu.

Wprowadzamy nowe zasady wypłat kartą kredytową – gdy spłacisz w terminie spłaty całe zadłużenie karty, nie naliczymy odsetek od wypłat, zapłacisz jedynie prowizję.
Do tej pory okres bezodsetkowy działał tylko dla płatności bezgotówkowych i przelewów z karty
Gdzie znalazłeś tę informację?
Generalnie teraz było na odwrót, czyli były odsetki ale nie było prowizji, czy jest tam info że jakaś ma się pojawić?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3159 PostWysłany: 04 Lut 2023 17:32 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2336
srebrny
@lukket
https://www.pkobp.pl/upraszczamy-nasz-c ... egulaminy/

Prowizja bez zmian dla tych kart 0 % za wypłatę poza PL.

Załączniki:
pko nowe.jpg
pko nowe.jpg [ 125.22 KiB | Obejrzany 1966 razy ]
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#3160 PostWysłany: 04 Lut 2023 17:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Cze 2012
Posty: 616
Loty: 136
Kilometry: 204 655
srebrny
No to jest super informacja, jak dla mnie Revolut idzie w odstawkę, zwłaszcza w weekendy.
Góra
 Profil Relacje PM off
lluukk lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3682 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161 ... 185  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group