Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Wikipost
Bieżące/historyczne kursy przewalutowań można sprawdzić na stronach organizacji płatniczych:
Mastercard
Visa

Karty rozliczane po kursie organizacji do PLN:
Karta kredytowa Mastercard Citi Ultime
Karta debetowa i kredytowa VISA Noble Banku (tu przy karcie debetowej wypłaty za granicą są bez prowizji dla Banku)
Karta debetowa i kredytowa VIsa Getin - na uwagę zasługuje nowe konto "Proste Zasady" - ale należy pamiętać aby otwierając konto poprosić o kartę VISA (domyślnie jest Mastercard)
Karta debetowa i kredytowa Visa Banku Pocztowego
Karta debetowa Visa - Envelo Bank (marka banku pocztowego)
Karty debetowe PEKAO S.A. - zarówno VISA jak i Mastrercard - nowe konto "Przekorzystne" - wydawana jest karta Mastercard, przy wpływie 500zł (przelew z innego banku) i jedną płatnością karta i konto jest za darmo oraz bezpłatne są wypłaty za granicą (bez prowizji dla banku). Ostatnio opróćz karty Mastercard można mieć VISA Gold jednakże wymaga ona wpływu 5k pln/mc aby była bezpłatna. Ciekawe jest to że transakcje rozliczane są od razu - nie ma blokad, od razu znamy kwotę obciążenia.
Karta debetowa mBank - Visa Świat Intensive
Karta kredytowa Platinum z PKO BP - karta rozliczana po kursie Mastercard do tego w pakiecie świetne ubezpieczenie - polecam poczytać!
Karta kredytowa Visa Infinite z PKO BP - karta rozliczna po kursie VISA do tego ubezpieczenie o wyższych kwotach i Priority Pass bez limitu wejść.
Karta debetowa Karta Otwarta na Świat z BNP Paribas - co prawda karta kosztuje 10 PLN/mc ale ma dodatkowe ciekawe opcje oraz należy do Global Alliance co pozwala na bez prowizyjne wypłaty w wielu krajach gdzie jest doliczana przeważnie prowizja operatora bankomatu. Sprawdziła mi się do wybierania gotówki z Bankomatów w USA gdzie opłata operatora jest normą.
Konto Jakże Osobiste - można aktywować korzyść przewalutowania bez prowizji - tutaj nie mamy kursów organizacji płatniczej a kursy średnie NBP - taki rodzynek na rynku.

Poza tym:
Karty walutowe kantoru i T-mobile Usługi Bankowe - do tego jest oddzielny wątek
Revolut - do tego też jest oddzielny wątek
Curve - do tego też jest oddzielny wątek, może być ciekawą alternatywą/uzupełnieniem Revolut
N26 - zagraniczny bank, obsługuje użytkowników z Polski.
Twisto - coś jak karta kredytowa , wydawana przez czeski fintech, warte zainteresowania - niestety zmiana warunków od 14 września - oferta traci na atrakcyjności.

[ 3103 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151 ... 156  Następna
Autor Wiadomość
#2941 PostWysłany: 06 Paź 2022 13:00 

niebieski
Martinuss napisał(a):
@f0ku5
Próbowałem i nie da się. 10zł to nie jest dużo jak za spore możliwości co daje ta karta m.in darmowe wypłaty z bankomatów na świecie, dobre kursy, możliwość wyłączenia na karcie realizowania płatności z DCC i Surcharge bankomatów. Te 10zł już się zwraca po wypłacie z bankomatu za granicą gdzie na normalnej karcie masz 10zł od wypłaty. No i plus taki że korzystasz ze swoich środków na koncie bez potrzeby doładowywania zewnętrznych portfeli.

Z tymi wypłatami to jest chyba tak, że mbank nie pobierze prowizji za wypłatę
Co zrobi operator bankomatu to już jego sprawa

Przewalutowanie jest po kursie visy?
 Relacje PM off  

#2942 PostWysłany: 06 Paź 2022 13:15 
Awatar użytkownika

Loty: 172
Kilometry: 168 355
srebrny
@kruczi
Przy podstawowej karcie debetowej z mBank jest prowizja stała 10zł za wypłatę z bankomatu za granicą. Bo niestety kiedyś jak nie było Visa Świat to byłem zmuszony zapłacić tą prowizję.
Co do przewalutowania - po kursie Visa. Czyli jak chcesz skorzystać z kalkulatora Visa na ich stronie to jako marża wpisujesz 0%.

@turczy
No właśnie to jest słabe że dużo wypożyczalni jak i ludzi nadal myśli że Karta Debetowa = "Płaska" czyli takiej, na której nie da się zrobić blokady.
W Polsce od bardzo dawna są w ofercie wydawane Karty Debetowane, które przejęły funkcje Karty Kredytowej czyli są wypukłe (można obciążyć), da się zrobić preautoryzację i jak najbardziej da się ubiegać o chargeback (choć o to też wnioskowałem na eKarcie z mBank i przeszło).
Za granicą nadal wydaje się Karty Debetowe "Płaskie", które nie mają tych funkcji. Trzeba pamiętać że Polski system bankowy jest w topce na świecie ;)
 Relacje PM off  

#2943 PostWysłany: 06 Paź 2022 13:16 

Ja w zasadzie takie same warunki mam przy darmowym koncie w Aliorze, stąd nie mam ciśnienia na przenosiny. Byłem ciekaw po prostu czy tej opłaty da się uniknąć ponieważ wychodzę z założenia, że nie będę za nic płacić żadnemu bankowi.
 Relacje PM off  

#2944 PostWysłany: 06 Paź 2022 14:00 
Awatar użytkownika

Loty: 170
Kilometry: 298 762
srebrny
@Martinuss
Nie chodzi tutaj o płaskość czy wypukłość, tylko o możliwość obciążenia karty po czasie bez autoryzacji.
Np po pół roku przychodzi mandat, a ty wiedząc o nim zablokowałeś kartę i zamknąłeś konto.
Nie ma szans na obciążenie takiej karty debetowej. Co innego credit....
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#2945 PostWysłany: 06 Paź 2022 14:06 

niebieski
Martinuss napisał(a):
@kruczi
Przy podstawowej karcie debetowej z mBank jest prowizja stała 10zł za wypłatę z bankomatu za granicą. Bo niestety kiedyś jak nie było Visa Świat to byłem zmuszony zapłacić tą prowizję.
Co do przewalutowania - po kursie Visa. Czyli jak chcesz skorzystać z kalkulatora Visa na ich stronie to jako marża wpisujesz 0%.

Chodziło mi o to, czy faktycznie z każdego bankomatu na świecie wypłacę bez opłat
 Relacje PM off  

#2946 PostWysłany: 06 Paź 2022 15:07 
Awatar użytkownika

srebrny
@kruczi
Są bankomaty w krajach, które niezależnie od karty naliczają swoją dodatkową opłatę surcharge. Na to nie ma wpływu.
Zjawisko spotykane praktycznie w każdym bankomacie w Chorwacji, Albanii, Kosowie, Tajlandii itd.
 Relacje PM off  

#2947 PostWysłany: 06 Paź 2022 16:54 

niebieski
Wypukłość karty już od dawna nie ma znaczenia, teraz banki znów najczęściej wydają karty płaskie z numerami z tyłu karty bez względu na to czy to kredytowa czy debetowa.
 Relacje PM off  

#2948 PostWysłany: 06 Paź 2022 17:05 

I prawidłowo, wypukłość to relikt przeszłości.
 Relacje PM off
pasta lubi ten post.

#2949 PostWysłany: 06 Paź 2022 17:56 

niebieski
Wypukłość to pozostałość po „żelazkach” :) Pamiętacie? Mi kiedyś w Jordanii facet obciął kawałek karty żelazkiem ;)
Obecnie kompletnie zbędna rzecz.
 Relacje PM off
Martinuss lubi ten post.

#2950 PostWysłany: 06 Paź 2022 18:37 
Moderator forum

Zbędna, ale wciąż ważna dla niektórych zacofanych merchantów. Szczególnie tych, którzy akceptują "credit cards only" - nie wiedzą, że od nastu już lat nie wypukłość lecz parametry karty o tym mówią.
 Relacje PM off
Martinuss lubi ten post.

#2951 PostWysłany: 06 Paź 2022 21:17 
Awatar użytkownika

srebrny
@pasta
W którym roku płaciłeś "żelazkiem" w Jordanii i co to było za miejsce? Hotel? :D
 Relacje PM off  

#2952 PostWysłany: 07 Paź 2022 13:02 

niebieski
@Martinuss

Wypożyczalnia samochodów w Doubletree.
Parę lat już minęło. To ostatni raz kiedy widziałem żelazko :)

Facet krzywo włożył kartę i tak dynamicznie przeleciał żelazkiem, że mi 1 cm karty obciął :)
 Relacje PM off
Martinuss lubi ten post.
Martinuss uważa post za pomocny.

#2953 PostWysłany: 11 Paź 2022 16:25 

-- 11 Paź 2022 16:25 --

Drodzy, wybieram się w listopadzie na miesiąc do Wietnamu i szukam ekonomicznej, przejrzystej i przyjaznej metody płatności na miejscu, ewentualnie wypłacania gotówki z bankomatu, takiej która zostanie ze mną na dłużej. Przeczesałam wszystkie możliwe portale polecające karty wielowalutowe, fintechi a także karty tradycyjne do nasych polskich kont z dodatkowymi benefitami dla podróżników, ale z każdym kolejnym artykułem głupieję coraz bardziej. Większość osób podróżujących po Azji rekomenduje Revoluta, nie brakuje jednak opinii o niemożności płacenia, zablokowanych transakcjach, problemach z wpłatą itd., znalazłam kilka polecajek Wise, który w przeciwieństwie do Revoluta ma możliwość założenia konta w dongach co zdaje się być ciekawym rozwiązaniem, jednak i tu znajdziemy sporo ograniczeń, małe limity wypłat, inny kurs w trakcie weekendu itd. Karta wielowalutowa z Alior Kantoru wydaje się być świetnym rozwiązaniem do płatności online, wycieczek w ramach EU, czy nawet US, ale nie wiem czy sprawdzi się w Azji z racji przelicznika lokalnej waluty na euro po średnim kursie NBP a nie kursie wydawcy karty? Nie do końca kumam ten mechanizm mówiąc szczerze przecież średni kurs NBP jest w parze do PLN, czyli najpierw mamy średni kurs VND do PLN, a potem PLN do EUR, czy źle myślę? Jakie, sprawdzone rozwiązanie płatnicze miałoby szansę sprawdzić się w mojej sytuacji, tj. podróże min raz do roku do Azji, tripy w ramahch EU, płatności online w PL w zagranicznych sklepech (softwear, stocki, bilety lotnicze, towary). Z góry piękne dzięki za wszystkie podpowiedzi.

-- 11 Paź 2022 16:25 --

Drodzy, wybieram się w listopadzie na miesiąc do Wietnamu i szukam ekonomicznej, przejrzystej i przyjaznej metody płatności na miejscu, ewentualnie wypłacania gotówki z bankomatu, takiej która zostanie ze mną na dłużej. Przeczesałam wszystkie możliwe portale polecające karty wielowalutowe, fintechi a także karty tradycyjne do nasych polskich kont z dodatkowymi benefitami dla podróżników, ale z każdym kolejnym artykułem głupieję coraz bardziej. Większość osób podróżujących po Azji rekomenduje Revoluta, nie brakuje jednak opinii o niemożności płacenia, zablokowanych transakcjach, problemach z wpłatą itd., znalazłam kilka polecajek Wise, który w przeciwieństwie do Revoluta ma możliwość założenia konta w dongach co zdaje się być ciekawym rozwiązaniem, jednak i tu znajdziemy sporo ograniczeń, małe limity wypłat, inny kurs w trakcie weekendu itd. Karta wielowalutowa z Alior Kantoru wydaje się być świetnym rozwiązaniem do płatności online, wycieczek w ramach EU, czy nawet US, ale nie wiem czy sprawdzi się w Azji z racji przelicznika lokalnej waluty na euro po średnim kursie NBP a nie kursie wydawcy karty? Nie do końca kumam ten mechanizm mówiąc szczerze przecież średni kurs NBP jest w parze do PLN, czyli najpierw mamy średni kurs VND do PLN, a potem PLN do EUR, czy źle myślę? Jakie, sprawdzone rozwiązanie płatnicze miałoby szansę sprawdzić się w mojej sytuacji, tj. podróże min raz do roku do Azji, tripy w ramahch EU, płatności online w PL w zagranicznych sklepech (softwear, stocki, bilety lotnicze, towary). Z góry piękne dzięki za wszystkie podpowiedzi.
 Relacje PM off  

#2954 PostWysłany: 11 Paź 2022 17:53 

Co do Kantoru Aliora, to źle myślisz. Przelicznik jest z czegoś na Euro, bo karta jest rozliczana w Euro. Czyli musisz mieć również to Euro na koncie walutowym.
 Relacje PM off  

#2955 PostWysłany: 11 Paź 2022 18:15 

To wiem, ale z odpowiedzi którą uzyskałam na infolinii to przeliczenie następuje wg średniego kursu NBP a ten z tego co wiem jest wyrażony w PLN. Na koncie w Alior kantor planuję mieć tylko EUR ale zastanawia mnie jak oni to przeliczą po średnim kursie NBP, czy najpierw przeliczą dongi na złotówki, a następnie złotówki na euro i taką kwotą obciążą rachunek w euro, czy to przeliczenie będzie wyglądało jakoś inaczej?
 Relacje PM off  

#2956 PostWysłany: 11 Paź 2022 18:26 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Loty: 382
Kilometry: 640 225
@Monika Krysiak 2 karty to minimum, bo zawsze trzeba mieć coś w rezerwie, gdy pierwsza nie zadziała. Osobiście mam trzy: revolut, karta Kantoru Aliora (plus konto w Aliorze, żeby mieć szybkie przelewy) i karta cinkciarza. Najczęściej korzystam z dwóch pierwszych. Za żadną nic nie płacę w podstawowej wersji - każda ma swój dedykowany wątek, można poczytać o zaletach, wadach i ewentualnych opłatach.
Monika Krysiak lubi ten post.

#2957 PostWysłany: 11 Paź 2022 18:30 

Monika Krysiak napisał(a):
To wiem, ale z odpowiedzi którą uzyskałam na infolinii to przeliczenie następuje wg średniego kursu NBP a ten z tego co wiem jest wyrażony w PLN. Na koncie w Alior kantor planuję mieć tylko EUR ale zastanawia mnie jak oni to przeliczą po średnim kursie NBP, czy najpierw przeliczą dongi na złotówki, a następnie złotówki na euro i taką kwotą obciążą rachunek w euro, czy to przeliczenie będzie wyglądało jakoś inaczej?

No właśnie nie wiesz. Chyba, że na infolinii, pytałaś o produkt Alior Banku, a nie Kantoru Walutowego Alior Banku.
Cytuj:
Karta wielowalutowa Kantoru Walutowego automatycznie rozpoznaje walutę i dobiera odpowiedni rachunek walutowy do realizacji płatności. Jeśli na rachunku walutowym - będą niewystarczające środki, płatność nastąpi z podstawowego rachunku karty w EUR z zastosowaniem wyłącznie kursu przeliczenia waluty ustalonego przez organizację płatniczą Mastercard
 Relacje PM off  

#2958 PostWysłany: 11 Paź 2022 18:51 

-- 11 Paź 2022 18:39 --

Na infolinii pytałam o kartę wielowalutową z kantoru Alior Banku. W odpowiedzi usłyszałam dokładnie to co napisałam czyli że przeliczenie waluty spoza podstawowych 23, dla których można otworzyć konto walutowe, jest zawsze do euro ale po średnim kursie NBP, a nie tak jak w Twoim cytacie po kursie wydawcy karty. Teraz wszystko jasne, Pani na infolinii pomieszała produkty, co w sumie nie powinno mnie szczególnie dziwić bo po zadanym pytaniu wzięła rozmowę na on hold żeby sprawdzić jak to wygląda. Piękne dzięki za pomoc w rozwikłaniu zagadki.

-- 11 Paź 2022 18:51 --

@Kashpir zamówiłam Wise, ponieważ mają opcję otworzenia konta w dongach wietnamskich i wielowalutową z kantoru Alior Banku, myślałam jeszcze o jakimś bankowym rozwiązaniu (wielowalutowa karta debetowa lub kredytowa do konta) z dodatkowymi benefitami, stąd w ogóle pytanie. Problemem w tej konkretnej sytuacji są dongi, które w naszych bankach/kantorach online są mało popularne, w kantorze AB można np założyć konto w THB wyjeżdżając do Tajlandii i wtedy wszystko jest super jasne i klarowne.
 Relacje PM off  

#2959 PostWysłany: 11 Paź 2022 19:36 

niebieski
Koniecznie wyrób jedną VISA, a drugą Mastercard
 Relacje PM off  

#2960 PostWysłany: 11 Paź 2022 19:45 

@pasta wise mam zamówioną visa, alior kantor mastercard, myślę nad jeszcze jedną backupowo wielowalutową do konta firmowego w inteligo (jeśli da radę zrobić to w ramach pko bp).
 Relacje PM off  

[ 3103 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151 ... 156  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: awo667, CommonCrawl [Bot], Trendiction [Bot] oraz 3 gości