Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Wikipost
Bieżące/historyczne kursy przewalutowań można sprawdzić na stronach organizacji płatniczych:
Mastercard
Visa

Karty rozliczane po kursie organizacji do PLN:
Karta kredytowa Mastercard Citi Ultime
Karta debetowa i kredytowa VISA Noble Banku (tu przy karcie debetowej wypłaty za granicą są bez prowizji dla Banku)
Karta debetowa i kredytowa VIsa Getin - na uwagę zasługuje nowe konto "Proste Zasady" - ale należy pamiętać aby otwierając konto poprosić o kartę VISA (domyślnie jest Mastercard)
Karta debetowa i kredytowa Visa Banku Pocztowego
Karta debetowa Visa - Envelo Bank (marka banku pocztowego)
Karty debetowe PEKAO S.A. - zarówno VISA jak i Mastrercard - nowe konto "Przekorzystne" - wydawana jest karta Mastercard, przy wpływie 500zł (przelew z innego banku) i jedną płatnością karta i konto jest za darmo oraz bezpłatne są wypłaty za granicą (bez prowizji dla banku). Ostatnio opróćz karty Mastercard można mieć VISA Gold jednakże wymaga ona wpływu 5k pln/mc aby była bezpłatna. Ciekawe jest to że transakcje rozliczane są od razu - nie ma blokad, od razu znamy kwotę obciążenia.
Karta debetowa mBank - Visa Świat Intensive
Karta kredytowa Platinum z PKO BP - karta rozliczana po kursie Mastercard do tego w pakiecie świetne ubezpieczenie - polecam poczytać!
Karta kredytowa Visa Infinite z PKO BP - karta rozliczna po kursie VISA do tego ubezpieczenie o wyższych kwotach i Priority Pass bez limitu wejść.
Karta debetowa Karta Otwarta na Świat z BNP Paribas - co prawda karta kosztuje 10 PLN/mc ale ma dodatkowe ciekawe opcje oraz należy do Global Alliance co pozwala na bez prowizyjne wypłaty w wielu krajach gdzie jest doliczana przeważnie prowizja operatora bankomatu. Sprawdziła mi się do wybierania gotówki z Bankomatów w USA gdzie opłata operatora jest normą.
Konto Jakże Osobiste - można aktywować korzyść przewalutowania bez prowizji - tutaj nie mamy kursów organizacji płatniczej a kursy średnie NBP - taki rodzynek na rynku.

Poza tym:
Karty walutowe kantoru i T-mobile Usługi Bankowe - do tego jest oddzielny wątek
Revolut - do tego też jest oddzielny wątek
Curve - do tego też jest oddzielny wątek, może być ciekawą alternatywą/uzupełnieniem Revolut
N26 - zagraniczny bank, obsługuje użytkowników z Polski.
Twisto - coś jak karta kredytowa , wydawana przez czeski fintech, warte zainteresowania - niestety zmiana warunków od 14 września - oferta traci na atrakcyjności.

[ 3092 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148 ... 155  Następna
Autor Wiadomość
#2881 PostWysłany: 24 Lip 2022 15:36 

niebieski
Darek M. napisał(a):
Dodam hint dla posiadaczy kart PKO BP. Jeśli wyjeżdżacie za granicę to warto przed wyjazdem zgłosić im wyjazd i przede wszystkim posiadać kartę z innego banku (Revolut, Curve, ZEN, Aion).

Mi dla przykładu po dwóch płatnościach w USA zablokowali obie karty. Po kontakcie telefonicznym odblokowali je i do końca wyjazdu nie było problemów. Natomiast o mały włos miałbym problem w wypożyczalni, gdzie akurat potrzebne było zabezpieczenie na jakieś 500 USD.
Zgadza się. W EU nie ma z tym problemu, ale jak wyjeżdżam poza to zawsze zgłaszam gdzie i w jakim terminie będę używał karty.
Parę razy już mi zablokowali: w Jordanii, Izraelu i Ukrainie. Odblokowanie tylko na telefon. Przez czat z aplikacji nie dało się.
 Relacje PM off  

#2882 PostWysłany: 24 Lip 2022 21:53 
Awatar użytkownika

Loty: 170
Kilometry: 298 762
srebrny
Wydałem tą kartą z milion złotych i nigdy nic nie blokowali.
Jedyne co mnie raz zaskoczyli to potwierdzali mi przelew na dużą kwotę z konta zrobiony o 3 w nocy.
Potwierdzenie telefoniczne z samego rana....
 Relacje PM off  

#2883 PostWysłany: 24 Lip 2022 22:08 
Awatar użytkownika

Loty: 559
Kilometry: 659 970
HON fly4free
Ta karta jest złośliwa, także w UE (szczególnie na stacjach benzynowych w Hiszpanii), a procedura odblokowania (zwłaszcza kiedy zablokują też dostęp do konta) upierdliwa maksymalnie
 Relacje PM off  

#2884 PostWysłany: 24 Lip 2022 22:26 

srebrny
Bardzo ciekawe jest to co piszesz, bo posiadam karte od dawna i taka sytuacja nigdy mnie nie spotkala. Raczej to kwestia nieumiejetnego korzystania z niej (problemow z autoryzacja) i temu podobnych.

Ostatnio edytowany przez dmirstek, 24 Lip 2022 23:15, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
 Relacje PM off  

#2885 PostWysłany: 24 Lip 2022 23:19 
Awatar użytkownika

PKO co prawda mi karty jeszcze nie zablokowało (i niech tak zostanie ;)), ale dwa razy nie przeszły z jakichś nieznanych powodów transakcje zagraniczne. I to pomimo powiadomienia banku o wyjeździe. W obu przypadkach bez problemu zadziałała karta z ING.
Tak więc bałbym się pojechać z samą PKO za granicę. Rzeczywiście, jest złośliwa. :D
 Relacje PM off
Zeus lubi ten post.

#2886 PostWysłany: 24 Lip 2022 23:30 
Awatar użytkownika

Loty: 259
Kilometry: 351 242
srebrny
OSK napisał(a):
A jaka karta? Bo od paru dni doczłapałem wreszcie do Visa Infinite i słabo to by wyglądało gdyby trzeba było dzwonić jak przy zwykłej debetówce.
Obie zablokowali: Visa Infinite i Mastercard Platinum.
Konsultant potwierdził, że tak może się dziać.
 Relacje PM off
OSK lubi ten post.

#2887 PostWysłany: 24 Lip 2022 23:35 

srebrny
Z tym blokowaniem kart to chyba "na kogo wypadnie, na tego bęc" karty PKO mi nigdy nie zablokowali (przyznam się, że przed wyjazdem za granicę do nich dzwonię) z kolei mB blokuje mi co kilka tygodni jakąś kartę, więc bywa różnie.
Kothson lubi ten post.
Kothson uważa post za pomocny.

#2888 PostWysłany: 25 Lip 2022 00:00 

niebieski
Z blokowaniem chodzi (przynajmniej mi) o kartę debetową Pekao SA, nie PKO BP.
Z mojego doświadczenia: w EU nigdy nie zablokowali, poza EU - prawie zawsze po 3-5 dniach.
 Relacje PM off  

#2889 PostWysłany: 25 Lip 2022 09:11 

Ne jest żadną tajemnicą, że banki mają swoje algorytmy antyfraudowe. Każdy ma swój próg kwotowy i częstotliwościowy takich transakcji. Blokady są nakładane automatycznie przez system i każdemu się może trafić. Najważniejsze jest aby łatwo można było taką blokadę zdjąć, a tutaj już banki się różnią znacząco. Ideałem byłaby możliwość odblokowania w aplikacji albo przez internet. W przypadku PEKAO o tyle jest to śmieszne, że uciążliwie blokuje kartę reklamowaną jako idealną do zagranicznych wyjazdów, a wszyscy wiemy jak taka blokada potrafi być irytująca.
 Relacje PM off  

#2890 PostWysłany: 25 Lip 2022 13:10 

Loty: 911
Kilometry: 876 816
platynowy
lluukk napisał(a):
Z tym blokowaniem kart to chyba "na kogo wypadnie, na tego bęc" karty PKO mi nigdy nie zablokowali (przyznam się, że przed wyjazdem za granicę do nich dzwonię) z kolei mB blokuje mi co kilka tygodni jakąś kartę, więc bywa różnie.

Mi PKO zablokował 2 razy kartę kiedy rezerwowałem hotele w Brazylii i te chciały zrobić preautoryzację.
Przypomniałem sobie o tym będąc w drodze do Brazylii i z pewną dozą niepewności dokonywałem transakcji na miejscu. Ale ani razu nie doszło do blokady. Może sobie gdzieś zanotowali, że czasem w tym kraju mogę coś opłacić?

#2891 PostWysłany: 25 Lip 2022 16:18 

niebieski
iceman87 napisał(a):
Ne jest żadną tajemnicą, że banki mają swoje algorytmy antyfraudowe. Każdy ma swój próg kwotowy i częstotliwościowy takich transakcji. Blokady są nakładane automatycznie przez system i każdemu się może trafić. Najważniejsze jest aby łatwo można było taką blokadę zdjąć, a tutaj już banki się różnią znacząco. Ideałem byłaby możliwość odblokowania w aplikacji albo przez internet. W przypadku PEKAO o tyle jest to śmieszne, że uciążliwie blokuje kartę reklamowaną jako idealną do zagranicznych wyjazdów, a wszyscy wiemy jak taka blokada potrafi być irytująca.
W Pekao jak się zgłosi wcześniej wyjazd nie ma z tym problemu. W PKO pytałem i tam niestety nie ma takiej możliwości.
 Relacje PM off  

#2892 PostWysłany: 25 Lip 2022 17:11 

srebrny
@piwili - no to ciekawostka, bo ja w PKO BP zgłaszam i przyjmują takie zgłoszenie, pytają o termin wyjazdu i odwiedzane kraje.
2 ludzi lubi ten post.

#2893 PostWysłany: 25 Lip 2022 22:09 

Loty: 311
Kilometry: 548 913
niebieski
lluukk napisał(a):
@piwili - no to ciekawostka, bo ja w PKO BP zgłaszam i przyjmują takie zgłoszenie, pytają o termin wyjazdu i odwiedzane kraje.

dla mnie takie zgłaszanie to przejaw braku profesjonalizmu ze strony banku i jest to trochę śmieszne

co jak zmienisz odwiedzane kraje w trakcie wyjazdu? albo robisz zakupy na wyjeździe ze sklepu z kraju "nie wpisanego"? albo się rozmyślisz lub zmienisz termin wyjazdu
albo zgubisz kartę w odwiedzanym kraju i zanim się zorientujesz to system antyfraudowy w banku nie będzie działał bo kraj jest na "białej liście"?
 Relacje PM off
nick lubi ten post.

#2894 PostWysłany: 25 Lip 2022 22:12 

srebrny
@wilczagorka - masz rację, ale lepsze to niż zablokowana karta.

#2895 PostWysłany: 25 Lip 2022 22:12 

srebrny
@wilczagorka
1. Poinformujesz bank o zmianach
2. To samo, co jak zgubisz kartę w Polsce
 Relacje PM off  

#2896 PostWysłany: 25 Lip 2022 22:47 

Loty: 311
Kilometry: 548 913
niebieski
@lluukk - no lepsze ale system odblokowania powinien być szybki i łatwy dla klienta
@boots - ja bym ich poinformował o wypowiedzeniu umowy z mojej strony; mamy spory wybór kart na rynku ;)

ale nie co dalej brnąć w ten offtopic
 Relacje PM off  

#2897 PostWysłany: 25 Lip 2022 22:54 

srebrny
Z każdego banku się wycofujesz, jeśli zablokuje kartę w trosce o Twoje bezpieczeństwo?
 Relacje PM off  

#2898 PostWysłany: 26 Lip 2022 00:04 

niebieski
lluukk napisał(a):
Rzeczywiście ciekawe. Zadzwonię jeszcze raz, może inny konsultant powie mi coś innego? :-)
 Relacje PM off  

#2899 PostWysłany: 26 Lip 2022 10:04 

Loty: 103
Kilometry: 183 926
niebieski
Ja jeżdżę z kartą Visa Infinite PKO BP od dwóch lat. Odwiedziłem w tym czasie np. Dubaj, Bali, Gruzję, Meksyk, kilka razy Włochy, Francję, Litwę, Słowację, Grecję, Hiszpanię, Maltę, Portugalię, itd. Nigdy nie miałem (i obym nie miał) doświadczenia z blokadą karty. Nie wiem od czego to zależy. Być może jeżeli karta cały czas jest używana w Polsce i następują sporadyczne płatności za granicą i to w krajach dość egzotycznych lub znanych z oszustw internetowych - to wtedy dochodzi do weryfikacji płatności i blokad kart.
 Relacje PM off  

#2900 PostWysłany: 26 Lip 2022 18:35 

Do posiadaczy kart PKO BP. Nie trzeba dzwonić, można napisać wiadomość poprzez kontakt w serwisie. Po około godzinie od napisania, dostałem info o przyjęciu zgłoszenia, o używaniu karty za granicą.
 Relacje PM off
OSK lubi ten post.

[ 3092 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148 ... 155  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot], rw30 oraz 4 gości