Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Wikipost
Bieżące/historyczne kursy przewalutowań można sprawdzić na stronach organizacji płatniczych:
Mastercard
Visa

Karty rozliczane po kursie organizacji do PLN:
Karta kredytowa Mastercard Citi Ultime
Karta debetowa i kredytowa VISA Noble Banku (tu przy karcie debetowej wypłaty za granicą są bez prowizji dla Banku)
Karta debetowa i kredytowa VIsa Getin - na uwagę zasługuje nowe konto "Proste Zasady" - ale należy pamiętać aby otwierając konto poprosić o kartę VISA (domyślnie jest Mastercard)
Karta debetowa i kredytowa Visa Banku Pocztowego
Karta debetowa Visa - Envelo Bank (marka banku pocztowego)
Karty debetowe PEKAO S.A. - zarówno VISA jak i Mastrercard - nowe konto "Przekorzystne" - wydawana jest karta Mastercard, przy wpływie 500zł (przelew z innego banku) i jedną płatnością karta i konto jest za darmo oraz bezpłatne są wypłaty za granicą (bez prowizji dla banku). Ostatnio opróćz karty Mastercard można mieć VISA Gold jednakże wymaga ona wpływu 5k pln/mc aby była bezpłatna. Ciekawe jest to że transakcje rozliczane są od razu - nie ma blokad, od razu znamy kwotę obciążenia.
Karta debetowa mBank - Visa Świat Intensive
Karta kredytowa Platinum z PKO BP - karta rozliczana po kursie Mastercard do tego w pakiecie świetne ubezpieczenie - polecam poczytać!
Karta kredytowa Visa Infinite z PKO BP - karta rozliczna po kursie VISA do tego ubezpieczenie o wyższych kwotach i Priority Pass bez limitu wejść.
Karta debetowa Karta Otwarta na Świat z BNP Paribas - co prawda karta kosztuje 10 PLN/mc ale ma dodatkowe ciekawe opcje oraz należy do Global Alliance co pozwala na bez prowizyjne wypłaty w wielu krajach gdzie jest doliczana przeważnie prowizja operatora bankomatu. Sprawdziła mi się do wybierania gotówki z Bankomatów w USA gdzie opłata operatora jest normą.
Konto Jakże Osobiste - można aktywować korzyść przewalutowania bez prowizji - tutaj nie mamy kursów organizacji płatniczej a kursy średnie NBP - taki rodzynek na rynku.

Poza tym:
Karty walutowe kantoru i T-mobile Usługi Bankowe - do tego jest oddzielny wątek
Revolut - do tego też jest oddzielny wątek
Curve - do tego też jest oddzielny wątek, może być ciekawą alternatywą/uzupełnieniem Revolut
N26 - zagraniczny bank, obsługuje użytkowników z Polski.
Twisto - coś jak karta kredytowa , wydawana przez czeski fintech, warte zainteresowania - niestety zmiana warunków od 14 września - oferta traci na atrakcyjności.

[ 2713 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 132, 133, 134, 135, 136  Następna
Autor Wiadomość
#2681 PostWysłany: 27 Paź 2021 19:36 
Awatar użytkownika

Loty: 71
Kilometry: 137 269
niebieski
Raphael napisał(a):
u mnie w owym "Markecie" nic nie ma - ba! w sumie to nie mam nawet marketu, lecz tylko jego ikonę, niby klikalną, ale po kliknięciu nic się nie dzieje, nawet nie "wczytuje" i nie "mieli" niczego.

Poszło na Chromie - "Market" otworzył się w nowej karcie, więc zakładam, że na FFox przyczyną była jakaś blokada wyskakujących okienek.

#2682 PostWysłany: 19 Lis 2021 09:59 
Awatar użytkownika

platynowy
Nowa karta Mastercard Debit od Pocztowego wczoraj w skrzynce.
Uwaga: dotychczasowe Visa Debit Envelo beda aktywne do 30 listopada.
 Relacje PM off  

#2683 PostWysłany: 20 Lis 2021 07:40 

Loty: 116
Kilometry: 251 354
srebrny
Aktualizacja mojego cyklicznego posta o dostępnych atrakcyjnych kartach do płatności walutowych/zagranicznych.

Karty rozliczane po kursie organizacji do PLN:
Karta kredytowa Mastercard Citi Ultime
Karta kredytowa Visa Infinite z ING - karta rozliczna po kursie VISA, ubezpieczenie podróżne (np. koszty leczenia na 3 mln EUR), Priority Pass bez limitu wejść dla właściciela i 20 bezpłatnych wejść na rok dla gości
Karta debetowa i kredytowa VISA Noble Banku (tu przy karcie debetowej wypłaty za granicą są bez prowizji dla Banku)
Karta debetowa i kredytowa VIsa Getin - na uwagę zasługuje nowe konto "Proste Zasady" - ale należy pamiętać aby otwierając konto poprosić o kartę VISA (domyślnie jest Mastercard)
Karta debetowa i kredytowa Visa Banku Pocztowego - niestety Bank Pocztowy wycofuje się ze współpracy z VISA
Karta debetowa Visa - Envelo Bank (marka banku pocztowego) - niestety Bank Pocztowy wycofuje się ze współpracy z VISA
Karty debetowe PEKAO S.A. - zarówno VISA jak i Mastrercard - nowe konto "Przekorzystne" - wydawana jest karta Mastercard i musi być to karta nazywana u nich FX bo dla innych zmieniono zasady. Przy wpływie 500zł (przelew z innego banku) i jedną płatnością karta i konto jest za darmo oraz bezpłatne są wypłaty za granicą (bez prowizji dla banku). Ostatnio opróćz karty Mastercard można mieć VISA Gold jednakże wymaga ona wpływu 5k pln/mc aby była bezpłatna. Ciekawe jest to że transakcje rozliczane są od razu - nie ma blokad, od razu znamy kwotę obciążenia.
Karta debetowa mBank - Visa Świat Intensive
Karta kredytowa mBank - World Mastercard Intensive - jest na nią aktualnie całkiem niezła promocja na wyrobienie - szczegóły https://www.mbank.pl/indywidualny/karty/karty-kredytowe/world-mastercad-intensive/
Karta kredytowa Platinum z PKO BP - karta rozliczana po kursie Mastercard do tego w pakiecie świetne ubezpieczenie - polecam poczytać!
Karta kredytowa Visa Infinite z PKO BP - karta rozliczna po kursie VISA do tego ubezpieczenie o wyższych kwotach i Priority Pass bez limitu wejść.
Karta debetowa Karta Otwarta na Świat z BNP Paribas - co prawda karta kosztuje 10 PLN/mc ale ma dodatkowe ciekawe opcje oraz należy do Global Alliance co pozwala na bez prowizyjne wypłaty w wielu krajach gdzie jest doliczana przeważnie prowizja operatora bankomatu. Sprawdziła mi się do wybierania gotówki z Bankomatów w USA gdzie opłata operatora jest normą.
Konto Jakże Osobiste - można aktywować korzyść przewalutowania bez prowizji - tutaj nie mamy kursów organizacji płatniczej a kursy średnie NBP - taki rodzynek na rynku.
Karta debetowa Citi Priority - rozliczana z lokalnej waluty do EUR - zatem trzeba zapewnić środki na koncie w EUR. Jednakże jest chwalona jako bardzo niezawodna.
Karta debetowa Moja Karta PREMIUM - do Moje Konto Premium w BNP Paribas - warunkiem aby konto/karta była za 0 PLN jest wpływ 10000 PLN na konto miesięcznie, może być ping-pong
Karta kredytowa Visa Platinum w BNP Paribas

Poza tym:
Karty walutowe T-mobile Usługi Bankowe - do tego jest oddzielny wątek - marka znika z rynku, nie można otrzymać nowej karty. nie ma już T-Mobile usługi Bankowe, przejął Alior spowrotem
Karta wielowalutowa kantoru Alior - do tego jest oddzielny wątek.
Revolut - do tego też jest oddzielny wątek
Curve - do tego też jest oddzielny wątek, może być ciekawą alternatywą/uzupełnieniem Revolut
N26 - zagraniczny bank, obsługuje użytkowników z Polski, rozliczenie Mastercard z konta w EUR.
Twisto - coś jak karta kredytowa ale wydawana przez czeski fintech,
ZEN - bywają przy nim ciekawe cashbacki
Igoria Card - polska "konkurencja" dla revoluta
Bunq - karta debetowa "udająca" kredową - wydana przez Holenderski Bank, obsługuje użytkowników z Polski, rozliczenie Mastercard z konta w EUR.
DiPocket - ciekawa elektroniczna portmonetka

Zmiany: dodanie nowy karty kredytowej mBank która aktualnie może być szczególnie interesująca ze względu na promocję innych produktów oraz zmiany przy innych
 Relacje PM off
12 ludzi lubi ten post.
6 ludzi uważa post za pomocny.

#2684 PostWysłany: 20 Lis 2021 09:01 

srebrny
Trzeba tylko pamiętać, że World Mastercard Intensive z mBanku dopiero od 15 grudnia będzie rozliczany po kursie MC i bez prowizji.
seal lubi ten post.

#2685 PostWysłany: 03 Gru 2021 13:51 

lluukk napisał(a):
World Mastercard Intensive z mBanku dopiero od 15 grudnia będzie rozliczany po kursie MC i bez prowizji.

Skąd takie info?
Na stronie banku - póki co - są takie zapisy:
Cytuj:
Karta World Mastercard Intensive jest zwolniona z prowizji za przewalutowanie transakcji zagranicznych. Pamiętaj jednak, że zapłacisz marżę kursową. Kartę World Mastercard Intensive rozliczamy w EUR. Co to oznacza? Jeśli np. zrobisz zakupy w innej walucie, ich koszt Mastercard przeliczy na walutę rozliczeniową karty (EUR), a następnie my na walutę rachunku (PLN). Sprawdź aktualną tabelę kursową https://www.mbank.pl/serwis-ekonomiczny/kursy-walut/.

oraz
Cytuj:
Czy dla kart kredytowych pobierana jest opłata za przewalutowanie?
Tak. Pobieramy prowizję dla kart kredytowych Visa oraz Mastercard (sprawdź Tpio).
 Relacje PM off  

#2686 PostWysłany: 03 Gru 2021 13:57 

srebrny
Jacek_Wo: bo dziś jest tak jak piszesz. mBank publikował nową Taryfę która wejdzie w życie od 15 grudnia i ona zawiera to o czym wspomina @lluukk
 Relacje PM off
lluukk lubi ten post.

#2687 PostWysłany: 03 Gru 2021 14:03 

srebrny
@Jacek_Wo https://pdf.mbank.pl/mbankpl/of/tpio/ta ... 0-2021.pdf
strona 16 pod tabelką ;) odnośniki 1 i 2
seal lubi ten post.

#2688 PostWysłany: 04 Gru 2021 19:02 

lluukk napisał(a):
@Jacek_Wo https://pdf.mbank.pl/mbankpl/of/tpio/ta ... 0-2021.pdf
strona 16 pod tabelką ;) odnośniki 1 i 2

No zajrzałem, strona 16 pod tabelką, ale raczej 2 razy odnośnik 1 i 1:
Cytuj:
1 W przypadku transakcji bezgotówkowych i wypłat gotówki kartą, mBank pobiera dodatkowo prowizję za przewalutowanie transakcji. Prowizja (łącznie z marżą) to 3 % od wartości transakcji (nie dotyczy karty World Mastercard Intensive). Prowizja nie obejmuje kosztu, który wynika z zastosowania kursów walutowych z naszej tabeli kursowej. (obowiązuje do 14.12.2021 r.)

1 Dla World Mastercard Intensive: przy transakcjach bezgotówkowych i wypłatach gotówki kartą, mBank nie pobiera prowizji za przewalutowanie transakcji.
Dla pozostałych kart przy transakcjach bezgotówkowych i wypłatach gotówki kartą, mBank pobiera dodatkowo prowizję za przewalutowanie transakcji. Prowizja (łącznie z marżą) to 5,9% od wartości transakcji. (obowiązuje od 15.12.2021 r.)

IMHO z przejrzystością to nie do końca im się udało.

Rozkładając na czynniki pierwsze:
a) do 14.12.2021 r. - w przypadku transakcji bezgotówkowych i wypłat gotówki kartą, mBank pobiera dodatkowo prowizję za przewalutowanie transakcji ... 3 % od wartości transakcji - ale nie dotyczy to karty World Mastercard Intensive, czyli W_MC_I jest bez prowizji dodatkowej?
b) Prowizja nie obejmuje kosztu, który wynika z zastosowania kursów walutowych z naszej tabeli kursowej, czyli tłumacząc na nasze - karta NIE JEST rozliczana bezpośrednio z kursów MC.

c) d 15.12.2021 r. - dla World Mastercard Intensive: przy transakcjach bezgotówkowych i wypłatach gotówki kartą, mBank nie pobiera prowizji za przewalutowanie transakcji - ok, to jest jasne.
Ale co z kursem - nie ma informacji, że jest bezpośrednio z tabeli MC, ani że jest przeliczany wg kursów banku z EUR na PLN. Skąd pewność, że będzie bezpośrednie z kursu MC?
 Relacje PM off  

#2689 PostWysłany: 04 Gru 2021 19:16 

srebrny
@Jacek_Wo przeczytaj kilka ostatnich stron
lluukk napisał(a):

Przewalutowanie transakcji kartowych
1) Zasady przewalutowania transakcji kartowych w walucie innej niż waluta rachunku, są wspólne dla wszystkich kart:
a) informację o aktualnych kursach walutowych danej organizacji płatniczej zamieszczamy na naszej stronie
internetowej w formie kalkulatorów,
b)organizacja płatnicza przewalutowuje transakcję kartową w walucie obcej na walutę rozliczeniową według swoich
kursów
walutowych i przekazuje nam kwotę do rozliczenia. Nie mamy wpływu na to, kiedy ją otrzymamy.
Powiększamy kwotę transakcji kartowej o prowizję za przewalutowanie zgodną z taryfą.

Dla World Mastercard Intensive: przy transakcjach bezgotówkowych i wypłatach gotówki kartą, mBank nie pobiera prowizji za przewalutowanie transakcji.
Dla pozostałych kart przy transakcjach bezgotówkowych i wypłatach gotówki kartą, mBank pobiera dodatkowo prowizję za przewalutowanie transakcji. Prowizja (łącznie z marżą) to 5,9% od wartości transakcji. (obowiązuje od 15.12.2021 r.)

https://pdf.mbank.pl/mbankpl/of/regulam ... ku_s.a.pdf

#2690 PostWysłany: 16 Gru 2021 13:06 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Loty: 322
Kilometry: 550 597
Sam się jeszcze dokładnie nie zapoznałem, więc nie wiem jak szeroko i dokładnie potraktowany temat, ale zawsze jakiś rodzaj zestawienia, które może być pomocne https://www.bankier.pl/wiadomosc/Najlep ... 42386.html

#2691 PostWysłany: 16 Gru 2021 13:31 

srebrny
@Kashpir: artykuł z czapy... te same wagi (punkty) przypisane do różnych spraw - jakby takie samo znaczenie miała np bezpłatność konta vs płatności kartami po kursie organizacji. Przecież to się kupy nie trzyma - bo na koncie "za darmo" można być już >5 pln w plecy płacąc za granicą 100 eur, a przy koncie za 5zł ale transakcjami po kursie organizacji to już po tej kwocie będziemy do przodu itd... zastanawiam się kto i po co się wysilił na takie coś...
 Relacje PM off
Kashpir uważa post za pomocny.

#2692 PostWysłany: 16 Gru 2021 13:37 

Loty: 34
Kilometry: 85 452
niebieski
plus piszą, że w konice przekorzystnym w pekao wypłaty za granicą są płatne, to pierwsze co mi się rzuciło w oczy, nie wiem, czy w innych bankach też są tego typu błędy.
 Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.

#2693 PostWysłany: 16 Gru 2021 13:49 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Loty: 322
Kilometry: 550 597
Czyli potraktujmy listę bardziej jako ciekawostkę, a analizę i tak róbmy sami. 8-)

#2694 PostWysłany: 16 Gru 2021 14:25 

srebrny
@Kashpir: ja się staram być na bieżąco ;-) -> viewtopic.php?f=181&t=1454&p=1490850#p1483734
 Relacje PM off
lluukk lubi ten post.

#2695 PostWysłany: 16 Gru 2021 15:33 

niebieski
Odnośnie zmian w rozliczaniu transakcji zagranicznych od 15 grudnia 2021 r. dla KK mBank World Mastercard Intensive. Zapytałem konsultanta jaka obecnie jest waluta rozliczeniowa tej karty. Odpowiedział, że EUR. Nie do końca uwierzyłem i testowo zasiliłem ZEN na kwotę 3 USD i 3 EUR. Wiem, że decydująca jest data rozliczenia transakcji, ale co do grosza na te dwie transakcje jest założona blokada zgodna z https://www.mastercard.pl/content/maste ... rency.html
Oczywiście w parametrach założyłem, że walutą rozliczeniową jest PLN, a nie EUR. Zobaczymy jak będzie wyglądało rozliczenie transakcji, ale sądzę, że co do grosza po kursie Mastercard, z dnia rozliczenia transakcji.

#2696 PostWysłany: 16 Gru 2021 16:07 
Awatar użytkownika

Loty: 506
Kilometry: 573 774
platynowy
Przepraszam, że nie przeczytałem szczegółowo wątku, ale nieszczegołowo nie znalazłem odpowiedzi na interesującą mnie kwestię.
Tak się złożyło, że będąc w Ukrainę płaciłem debetową visą (ta z bezpośrednim przeliczeniem i kartą world intensive czy jak jej tak przeliczenie za UAH wyszło odpowiednio 0,153 i 0,156
Czyli w przypadku karty kredytowej na końcu przeliczenia jest słaby kurs mbanku
 Relacje PM off  

#2697 PostWysłany: 16 Gru 2021 16:15 

srebrny
@pabien - Kiedy dokonywałeś tych płatności? Karta kredytowa z mB ma bezpośrednie przeliczanie od wczoraj (15.12)
pabien uważa post za pomocny.

#2698 PostWysłany: 16 Gru 2021 16:17 
Awatar użytkownika

platynowy
W weekend, , ale dawali mi ją jako z bezpośrednim przeliczeniem
 Relacje PM off  

#2699 PostWysłany: 16 Gru 2021 16:27 

srebrny
@pabien to coś Cię wprowadzili w błąd - przeliczanie po kursie MC i bez prowizji jest od 15.12. (nawet kilka postów wcześniej masz linki do Taryfy opłat)
pabien lubi ten post.

#2700 PostWysłany: 16 Gru 2021 17:19 
Awatar użytkownika

platynowy
OK, dzięki, to te ostatnie moje posty do skasowania,

jakoś nie byłem świadomy tej zmiany od 15 i myślałem, że będę miał kartę taką sobie, a mam kartę bardzo OK (od 15)
 Relacje PM off  

[ 2713 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 132, 133, 134, 135, 136  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 3 gości