Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Aktualne zestawienie kart "dla podróżników" znajduje się w regularnie aktualizowanym poście @seal:

dla-podroznika,181,1454&p=1567188#p1567188


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3647 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138 ... 183  Następna
Autor Wiadomość
#2681 PostWysłany: 27 Paź 2021 20:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1316
Loty: 104
Kilometry: 191 467
srebrny
Raphael napisał(a):
u mnie w owym "Markecie" nic nie ma - ba! w sumie to nie mam nawet marketu, lecz tylko jego ikonę, niby klikalną, ale po kliknięciu nic się nie dzieje, nawet nie "wczytuje" i nie "mieli" niczego.

Poszło na Chromie - "Market" otworzył się w nowej karcie, więc zakładam, że na FFox przyczyną była jakaś blokada wyskakujących okienek.
_________________
Moje relacje: Bolonia & Trapani 2022Münster 2022
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN
Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto
#2682 PostWysłany: 19 Lis 2021 10:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4825
Loty: 307
Kilometry: 514 401
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
Nowa karta Mastercard Debit od Pocztowego wczoraj w skrzynce.
Uwaga: dotychczasowe Visa Debit Envelo beda aktywne do 30 listopada.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2683 PostWysłany: 20 Lis 2021 08:40 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2267
Loty: 210
Kilometry: 407 015
złoty
Aktualizacja mojego cyklicznego posta o dostępnych atrakcyjnych kartach do płatności walutowych/zagranicznych.

Karty rozliczane po kursie organizacji do PLN:
Karta kredytowa Mastercard Citi Ultime
Karta kredytowa Visa Infinite z ING - karta rozliczna po kursie VISA, ubezpieczenie podróżne (np. koszty leczenia na 3 mln EUR), Priority Pass bez limitu wejść dla właściciela i 20 bezpłatnych wejść na rok dla gości
Karta debetowa i kredytowa VISA Noble Banku (tu przy karcie debetowej wypłaty za granicą są bez prowizji dla Banku)
Karta debetowa i kredytowa VIsa Getin - na uwagę zasługuje nowe konto "Proste Zasady" - ale należy pamiętać aby otwierając konto poprosić o kartę VISA (domyślnie jest Mastercard)
Karta debetowa i kredytowa Visa Banku Pocztowego - niestety Bank Pocztowy wycofuje się ze współpracy z VISA
Karta debetowa Visa - Envelo Bank (marka banku pocztowego) - niestety Bank Pocztowy wycofuje się ze współpracy z VISA
Karty debetowe PEKAO S.A. - zarówno VISA jak i Mastrercard - nowe konto "Przekorzystne" - wydawana jest karta Mastercard i musi być to karta nazywana u nich FX bo dla innych zmieniono zasady. Przy wpływie 500zł (przelew z innego banku) i jedną płatnością karta i konto jest za darmo oraz bezpłatne są wypłaty za granicą (bez prowizji dla banku). Ostatnio opróćz karty Mastercard można mieć VISA Gold jednakże wymaga ona wpływu 5k pln/mc aby była bezpłatna. Ciekawe jest to że transakcje rozliczane są od razu - nie ma blokad, od razu znamy kwotę obciążenia.
Karta debetowa mBank - Visa Świat Intensive
Karta kredytowa mBank - World Mastercard Intensive - jest na nią aktualnie całkiem niezła promocja na wyrobienie - szczegóły https://www.mbank.pl/indywidualny/karty/karty-kredytowe/world-mastercad-intensive/
Karta kredytowa Platinum z PKO BP - karta rozliczana po kursie Mastercard do tego w pakiecie świetne ubezpieczenie - polecam poczytać!
Karta kredytowa Visa Infinite z PKO BP - karta rozliczna po kursie VISA do tego ubezpieczenie o wyższych kwotach i Priority Pass bez limitu wejść.
Karta debetowa Karta Otwarta na Świat z BNP Paribas - co prawda karta kosztuje 10 PLN/mc ale ma dodatkowe ciekawe opcje oraz należy do Global Alliance co pozwala na bez prowizyjne wypłaty w wielu krajach gdzie jest doliczana przeważnie prowizja operatora bankomatu. Sprawdziła mi się do wybierania gotówki z Bankomatów w USA gdzie opłata operatora jest normą.
Konto Jakże Osobiste - można aktywować korzyść przewalutowania bez prowizji - tutaj nie mamy kursów organizacji płatniczej a kursy średnie NBP - taki rodzynek na rynku.
Karta debetowa Citi Priority - rozliczana z lokalnej waluty do EUR - zatem trzeba zapewnić środki na koncie w EUR. Jednakże jest chwalona jako bardzo niezawodna.
Karta debetowa Moja Karta PREMIUM - do Moje Konto Premium w BNP Paribas - warunkiem aby konto/karta była za 0 PLN jest wpływ 10000 PLN na konto miesięcznie, może być ping-pong
Karta kredytowa Visa Platinum w BNP Paribas

Poza tym:
Karty walutowe T-mobile Usługi Bankowe - do tego jest oddzielny wątek - marka znika z rynku, nie można otrzymać nowej karty. nie ma już T-Mobile usługi Bankowe, przejął Alior spowrotem
Karta wielowalutowa kantoru Alior - do tego jest oddzielny wątek.
Revolut - do tego też jest oddzielny wątek
Curve - do tego też jest oddzielny wątek, może być ciekawą alternatywą/uzupełnieniem Revolut
N26 - zagraniczny bank, obsługuje użytkowników z Polski, rozliczenie Mastercard z konta w EUR.
Twisto - coś jak karta kredytowa ale wydawana przez czeski fintech,
ZEN - bywają przy nim ciekawe cashbacki
Igoria Card - polska "konkurencja" dla revoluta
Bunq - karta debetowa "udająca" kredową - wydana przez Holenderski Bank, obsługuje użytkowników z Polski, rozliczenie Mastercard z konta w EUR.
DiPocket - ciekawa elektroniczna portmonetka

Zmiany: dodanie nowy karty kredytowej mBank która aktualnie może być szczególnie interesująca ze względu na promocję innych produktów oraz zmiany przy innych
Góra
 Profil Relacje PM off
12 ludzi lubi ten post.
6 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#2684 PostWysłany: 20 Lis 2021 10:01 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2324
srebrny
Trzeba tylko pamiętać, że World Mastercard Intensive z mBanku dopiero od 15 grudnia będzie rozliczany po kursie MC i bez prowizji.
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off
seal lubi ten post.
 
      
#2685 PostWysłany: 03 Gru 2021 14:51 

Rejestracja: 26 Wrz 2019
Posty: 51
lluukk napisał(a):
World Mastercard Intensive z mBanku dopiero od 15 grudnia będzie rozliczany po kursie MC i bez prowizji.

Skąd takie info?
Na stronie banku - póki co - są takie zapisy:
Cytuj:
Karta World Mastercard Intensive jest zwolniona z prowizji za przewalutowanie transakcji zagranicznych. Pamiętaj jednak, że zapłacisz marżę kursową. Kartę World Mastercard Intensive rozliczamy w EUR. Co to oznacza? Jeśli np. zrobisz zakupy w innej walucie, ich koszt Mastercard przeliczy na walutę rozliczeniową karty (EUR), a następnie my na walutę rachunku (PLN). Sprawdź aktualną tabelę kursową https://www.mbank.pl/serwis-ekonomiczny/kursy-walut/.

oraz
Cytuj:
Czy dla kart kredytowych pobierana jest opłata za przewalutowanie?
Tak. Pobieramy prowizję dla kart kredytowych Visa oraz Mastercard (sprawdź Tpio).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2686 PostWysłany: 03 Gru 2021 14:57 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2267
Loty: 210
Kilometry: 407 015
złoty
Jacek_Wo: bo dziś jest tak jak piszesz. mBank publikował nową Taryfę która wejdzie w życie od 15 grudnia i ona zawiera to o czym wspomina @lluukk
Góra
 Profil Relacje PM off
lluukk lubi ten post.
 
      
#2687 PostWysłany: 03 Gru 2021 15:03 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2324
srebrny
@Jacek_Wo https://pdf.mbank.pl/mbankpl/of/tpio/ta ... 0-2021.pdf
strona 16 pod tabelką ;) odnośniki 1 i 2
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off
seal lubi ten post.
 
      
#2688 PostWysłany: 04 Gru 2021 20:02 

Rejestracja: 26 Wrz 2019
Posty: 51
lluukk napisał(a):
@Jacek_Wo https://pdf.mbank.pl/mbankpl/of/tpio/ta ... 0-2021.pdf
strona 16 pod tabelką ;) odnośniki 1 i 2

No zajrzałem, strona 16 pod tabelką, ale raczej 2 razy odnośnik 1 i 1:
Cytuj:
1 W przypadku transakcji bezgotówkowych i wypłat gotówki kartą, mBank pobiera dodatkowo prowizję za przewalutowanie transakcji. Prowizja (łącznie z marżą) to 3 % od wartości transakcji (nie dotyczy karty World Mastercard Intensive). Prowizja nie obejmuje kosztu, który wynika z zastosowania kursów walutowych z naszej tabeli kursowej. (obowiązuje do 14.12.2021 r.)

1 Dla World Mastercard Intensive: przy transakcjach bezgotówkowych i wypłatach gotówki kartą, mBank nie pobiera prowizji za przewalutowanie transakcji.
Dla pozostałych kart przy transakcjach bezgotówkowych i wypłatach gotówki kartą, mBank pobiera dodatkowo prowizję za przewalutowanie transakcji. Prowizja (łącznie z marżą) to 5,9% od wartości transakcji. (obowiązuje od 15.12.2021 r.)

IMHO z przejrzystością to nie do końca im się udało.

Rozkładając na czynniki pierwsze:
a) do 14.12.2021 r. - w przypadku transakcji bezgotówkowych i wypłat gotówki kartą, mBank pobiera dodatkowo prowizję za przewalutowanie transakcji ... 3 % od wartości transakcji - ale nie dotyczy to karty World Mastercard Intensive, czyli W_MC_I jest bez prowizji dodatkowej?
b) Prowizja nie obejmuje kosztu, który wynika z zastosowania kursów walutowych z naszej tabeli kursowej, czyli tłumacząc na nasze - karta NIE JEST rozliczana bezpośrednio z kursów MC.

c) d 15.12.2021 r. - dla World Mastercard Intensive: przy transakcjach bezgotówkowych i wypłatach gotówki kartą, mBank nie pobiera prowizji za przewalutowanie transakcji - ok, to jest jasne.
Ale co z kursem - nie ma informacji, że jest bezpośrednio z tabeli MC, ani że jest przeliczany wg kursów banku z EUR na PLN. Skąd pewność, że będzie bezpośrednie z kursu MC?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2689 PostWysłany: 04 Gru 2021 20:16 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2324
srebrny
@Jacek_Wo przeczytaj kilka ostatnich stron
lluukk napisał(a):

Przewalutowanie transakcji kartowych
1) Zasady przewalutowania transakcji kartowych w walucie innej niż waluta rachunku, są wspólne dla wszystkich kart:
a) informację o aktualnych kursach walutowych danej organizacji płatniczej zamieszczamy na naszej stronie
internetowej w formie kalkulatorów,
b)organizacja płatnicza przewalutowuje transakcję kartową w walucie obcej na walutę rozliczeniową według swoich
kursów
walutowych i przekazuje nam kwotę do rozliczenia. Nie mamy wpływu na to, kiedy ją otrzymamy.
Powiększamy kwotę transakcji kartowej o prowizję za przewalutowanie zgodną z taryfą.


Dla World Mastercard Intensive: przy transakcjach bezgotówkowych i wypłatach gotówki kartą, mBank nie pobiera prowizji za przewalutowanie transakcji.
Dla pozostałych kart przy transakcjach bezgotówkowych i wypłatach gotówki kartą, mBank pobiera dodatkowo prowizję za przewalutowanie transakcji. Prowizja (łącznie z marżą) to 5,9% od wartości transakcji. (obowiązuje od 15.12.2021 r.)



https://pdf.mbank.pl/mbankpl/of/regulam ... ku_s.a.pdf
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2690 PostWysłany: 16 Gru 2021 14:06 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Sam się jeszcze dokładnie nie zapoznałem, więc nie wiem jak szeroko i dokładnie potraktowany temat, ale zawsze jakiś rodzaj zestawienia, które może być pomocne https://www.bankier.pl/wiadomosc/Najlep ... 42386.html
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2691 PostWysłany: 16 Gru 2021 14:31 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2267
Loty: 210
Kilometry: 407 015
złoty
@Kashpir: artykuł z czapy... te same wagi (punkty) przypisane do różnych spraw - jakby takie samo znaczenie miała np bezpłatność konta vs płatności kartami po kursie organizacji. Przecież to się kupy nie trzyma - bo na koncie "za darmo" można być już >5 pln w plecy płacąc za granicą 100 eur, a przy koncie za 5zł ale transakcjami po kursie organizacji to już po tej kwocie będziemy do przodu itd... zastanawiam się kto i po co się wysilił na takie coś...
Góra
 Profil Relacje PM off
Kashpir uważa post za pomocny.
 
      
#2692 PostWysłany: 16 Gru 2021 14:37 

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1250
Loty: 34
Kilometry: 85 452
srebrny
plus piszą, że w konice przekorzystnym w pekao wypłaty za granicą są płatne, to pierwsze co mi się rzuciło w oczy, nie wiem, czy w innych bankach też są tego typu błędy.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#2693 PostWysłany: 16 Gru 2021 14:49 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Czyli potraktujmy listę bardziej jako ciekawostkę, a analizę i tak róbmy sami. 8-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2694 PostWysłany: 16 Gru 2021 15:25 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2267
Loty: 210
Kilometry: 407 015
złoty
@Kashpir: ja się staram być na bieżąco ;-) -> viewtopic.php?f=181&t=1454&p=1490850#p1483734
Góra
 Profil Relacje PM off
lluukk lubi ten post.
 
      
#2695 PostWysłany: 16 Gru 2021 16:33 

Rejestracja: 22 Wrz 2012
Posty: 1263
niebieski
Odnośnie zmian w rozliczaniu transakcji zagranicznych od 15 grudnia 2021 r. dla KK mBank World Mastercard Intensive. Zapytałem konsultanta jaka obecnie jest waluta rozliczeniowa tej karty. Odpowiedział, że EUR. Nie do końca uwierzyłem i testowo zasiliłem ZEN na kwotę 3 USD i 3 EUR. Wiem, że decydująca jest data rozliczenia transakcji, ale co do grosza na te dwie transakcje jest założona blokada zgodna z https://www.mastercard.pl/content/maste ... rency.html
Oczywiście w parametrach założyłem, że walutą rozliczeniową jest PLN, a nie EUR. Zobaczymy jak będzie wyglądało rozliczenie transakcji, ale sądzę, że co do grosza po kursie Mastercard, z dnia rozliczenia transakcji.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2696 PostWysłany: 16 Gru 2021 17:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4547
Loty: 634
Kilometry: 780 222
HON fly4free
Przepraszam, że nie przeczytałem szczegółowo wątku, ale nieszczegołowo nie znalazłem odpowiedzi na interesującą mnie kwestię.
Tak się złożyło, że będąc w Ukrainę płaciłem debetową visą (ta z bezpośrednim przeliczeniem i kartą world intensive czy jak jej tak przeliczenie za UAH wyszło odpowiednio 0,153 i 0,156
Czyli w przypadku karty kredytowej na końcu przeliczenia jest słaby kurs mbanku
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2697 PostWysłany: 16 Gru 2021 17:15 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2324
srebrny
@pabien - Kiedy dokonywałeś tych płatności? Karta kredytowa z mB ma bezpośrednie przeliczanie od wczoraj (15.12)
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off
pabien uważa post za pomocny.
 
      
#2698 PostWysłany: 16 Gru 2021 17:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4547
Loty: 634
Kilometry: 780 222
HON fly4free
W weekend, , ale dawali mi ją jako z bezpośrednim przeliczeniem
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2699 PostWysłany: 16 Gru 2021 17:27 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2324
srebrny
@pabien to coś Cię wprowadzili w błąd - przeliczanie po kursie MC i bez prowizji jest od 15.12. (nawet kilka postów wcześniej masz linki do Taryfy opłat)
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off
pabien lubi ten post.
 
      
#2700 PostWysłany: 16 Gru 2021 18:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4547
Loty: 634
Kilometry: 780 222
HON fly4free
OK, dzięki, to te ostatnie moje posty do skasowania,

jakoś nie byłem świadomy tej zmiany od 15 i myślałem, że będę miał kartę taką sobie, a mam kartę bardzo OK (od 15)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3647 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138 ... 183  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group