Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Aktualne zestawienie kart "dla podróżników" znajduje się w regularnie aktualizowanym poście @seal:

dla-podroznika,181,1454&p=1567188#p1567188


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3647 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103 ... 183  Następna
Autor Wiadomość
#1981 PostWysłany: 11 Lip 2019 08:42 

Rejestracja: 14 Lut 2015
Posty: 15
Na kilkadziesiąt transakcji z ostatniego miesiąca znalazłem jeszcze dwie takie gdzie euro zamieniono na usd i trzy na karcie usd ( DCC którego nie było na terminalu widać ) na szczęście były to niewielkie kwoty. Czy Alior zawsze miał taki złodziejski przelicznik prawie 20% na karcie euro ?
Mam te karty Alioru od wielu lat ale nie mając kontroli nad kartą ( w aplikacji na telefon nie można ustawić powiadomień o transakcji kartą ) zrezygnuję po wakacjach z tej karty.
Ktoś korzysta z was z karty debetowej PEKAO i wie czy w aplikacji można ustawić powiadomienia o transakcji oraz zmieniać limity do płatności w internecie, zagraniczne itp .
Spróbuję jeszcze zareklamować tą zaliczkę za hotel na Bookingu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu
#1982 PostWysłany: 11 Lip 2019 08:46 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2267
Loty: 210
Kilometry: 407 015
złoty
@eroberto1: ale to wszystko wynika z regulaminu gdzie inaczej jest rozliczenie dla kart VISA i Mastercard,
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1983 PostWysłany: 11 Lip 2019 09:02 

Rejestracja: 06 Kwi 2015
Posty: 536
niebieski
Nie przeczytałem wiec zapłaciłem gapowe, ale ostrzegam innych bo może ktoś inny tez się zgapic, tym bardziej ze zazwyczaj do portfela Apple dodajesz ta sama kartę która masz w plastiku, wiec zasady obowiązują te same, w przypadku Getin Banku jest inaczej i można przeoczyć. Rutyna gubi:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1984 PostWysłany: 11 Lip 2019 12:54 

Rejestracja: 31 Paź 2017
Posty: 607
niebieski
@brow Pekao karta debetowa: limity można ustawić w aplikacji, powiadomienia tylko SMS (płatne)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1985 PostWysłany: 18 Lip 2019 13:18 

Rejestracja: 26 Lut 2017
Posty: 321
Czy ktoś robił może testy co się opłaca bardziej - karta wielowalutowa od KJO w Aliorze, czy karta wielowalutowa w kantorze Aliora?
W przypadku karty wielowalutowej do KJO jest przewalutowanie z waluty transakcji na PLN po średnim kursie NBP, ale tylko w przypadku GBP, EUR i USD. Reszta walut najpierw przeliczenie na USD po kursie Mastercarda, a potem na PLN po średnim kursie NBP.

W kantorze Aliora jeśli ktoś ma konto w walucie płatności to idzie oczywiście z tego konta, natomiast jeśli nie ma konta w danej walucie to przelicza z EUR po kursie Mastercarda.

Generalnie moje pytanie polega na tym, czy jak ktoś ma KJO z korzyścią dotycząca braku prowizji za przewalutowanie to jest w ogóle jakiś sens korzystać z kantoru?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1986 PostWysłany: 18 Lip 2019 15:28 

Rejestracja: 23 Wrz 2012
Posty: 991
niebieski
W Kantorze masz korzyści związane z wymianą walut i darmowymi przelewami walutowymi. Do samych płatności chyba KJO jest wygodniejsze.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1987 PostWysłany: 19 Lip 2019 13:07 

Rejestracja: 21 Sie 2014
Posty: 17
f0ku5 napisał(a):
Czy ktoś robił może testy co się opłaca bardziej - karta wielowalutowa od KJO w Aliorze, czy karta wielowalutowa w kantorze Aliora?
W przypadku karty wielowalutowej do KJO jest przewalutowanie z waluty transakcji na PLN po średnim kursie NBP, ale tylko w przypadku GBP, EUR i USD. Reszta walut najpierw przeliczenie na USD po kursie Mastercarda, a potem na PLN po średnim kursie NBP.

W kantorze Aliora jeśli ktoś ma konto w walucie płatności to idzie oczywiście z tego konta, natomiast jeśli nie ma konta w danej walucie to przelicza z EUR po kursie Mastercarda.

Generalnie moje pytanie polega na tym, czy jak ktoś ma KJO z korzyścią dotycząca braku prowizji za przewalutowanie to jest w ogóle jakiś sens korzystać z kantoru?


zamówiłem kartę wielowalutową z Alior Kantoru przed 8 rano 15 lipca.. jeszcze jej nie dostałem (podejrzewam, że nikt nie dostał, mieszkam w Warszawie, a poczta w mojej okolicy działa sprawnie)

jak dostanę to potestuję, ale myślę że jest ona ciekawszą opcją niż karta do zwykłego konta w Aliorze
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1988 PostWysłany: 19 Lip 2019 17:04 

Rejestracja: 26 Lut 2017
Posty: 321
Dlaczego ciekawszą?
Góra
 Profil Relacje PM off
trocha lubi ten post.
 
      
#1989 PostWysłany: 20 Lip 2019 09:21 

Rejestracja: 21 Sie 2014
Posty: 17
f0ku5 napisał(a):
Dlaczego ciekawszą?


choćby dlatego że bez żadnych warunków wpływów, obrotu kartą itp. masz bezpłatne nielimitowane wypłaty z bankomatów w Polsce, więc z konta w PLN możesz korzystać jak tradycyjnego rachunku bankowego

powiem jeszcze ciekawostkę sprawdzoną na dwóch osobach.. konto w Alior Kantorze nie podlega zajęciom egzekucyjnym np. przez komornika

osoba ma wiele rachunków (w tym w Alior Banku) - wszystkie zajęte, za to Alior Kantor oraz jego karta działa bez zarzutu

podejrzewam że te konta nawet nie wyskakują w Ognivo, z punktu widzenia prawa bankowego są traktowane jak rachunki techniczne (np. tak jak w przypadku kart kredytowych)

jest więc duże pole do popisu ;)

osobiście utrzymuje spore rezerwy euro, więc będę sobie trzymał tylko EUR w Alior Kantorze - bez różnicy czy zapłacę kartą w Wielkiej Brytanii czy w Zimbabwe, Alior przeliczy lokalną walutę na EUR po kursie MasterCarda
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1990 PostWysłany: 20 Lip 2019 10:42 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2324
srebrny
Tylko w Zimbabwe raz wypłacisz pieniądze bezpłatne, A kolejne wypłaty prowizja. My kartami TM Usługi Bankowe wypłacimy ile razy będzie potrzeba bez prowizji.
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1991 PostWysłany: 20 Lip 2019 10:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1564
Loty: 314
Kilometry: 571 396
złoty
W Zimbabwe to w ogóle może być problem z wypłatami z bankomatu, niezależnie od karty. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1992 PostWysłany: 20 Lip 2019 11:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Sty 2017
Posty: 2120
platynowy
Mam karty kantoru Alior EUR USD i GBP i nie zamierzam z nich rezygnować na rzecz wielowalutowej bo mam po jednej bezpłatnej wypłacie z bankomatu w każdej ze stref a przy wielowalutowej jest to bezwzględnie jedna bezpłatna wypłata za granicą.

Jak z kosztami za wypłatę z bankomatów za granicą kartą do KJO w Aliorze ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1993 PostWysłany: 20 Lip 2019 14:34 

Rejestracja: 23 Wrz 2012
Posty: 991
niebieski
A dlaczego masz rezygnować z USD i GBP? Wystarczy, że zastrzeżesz kartę w EUR - wielowalutowa jest od niej lepsza, bo darmową wypłatę możesz zrobić na całym świecie, a nie tylko w strefie euro.

W KJO jako Korzyść można wybrać bezpłatne bankomaty za granicą.
Góra
 Profil Relacje PM off
onufry_z lubi ten post.
 
      
#1994 PostWysłany: 20 Lip 2019 18:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Sty 2017
Posty: 2120
platynowy
Ok. Oświeciłeś mnie. Znaczy się do tej pory też mogłem kartą EUR wypłacić na całym świecie tyle że teraz bez podwójnego czy tam potrójnego przewalutowania, rozumiem, EUR->(dowolna waluta) po kursie Mastercard.
Kartą w USD również dalej będzie we wszystkich walutach prócz EUR i GBP po kursie MC?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1995 PostWysłany: 20 Lip 2019 19:13 

Rejestracja: 23 Wrz 2012
Posty: 991
niebieski
Z kartą USD się raczej nic nie zmienia, tyle że nowych już nie będą wyrabiać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1996 PostWysłany: 20 Lip 2019 20:14 

Rejestracja: 26 Lut 2017
Posty: 321
Dalej nie wiem, czy uwzględniając jedynie płacenie w obcych walutach kantor jest lepszy od karty do konta jakże osobistego ;)
Mam włączona korzyść dotycząca braku kosztu przewalutowania - zyskam coś korzystając z kantoru zamiast z mojej karty do głównego RORa?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1997 PostWysłany: 20 Lip 2019 20:40 

Rejestracja: 23 Wrz 2012
Posty: 991
niebieski
KJO jest lepsze, bo kurs średni NBP zazwyczaj jest korzystniejszy od kursu MasterCard.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1998 PostWysłany: 20 Lip 2019 20:44 

Rejestracja: 26 Lut 2017
Posty: 321
To wiem, ale to działa tylko dla GBP, EUR i USD. A co w przypadku płatności innymi walutami? Może wtedy jest korzystniej kantorem?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1999 PostWysłany: 20 Lip 2019 21:12 

Rejestracja: 23 Wrz 2012
Posty: 991
niebieski
Też nie. "Operacje wykonane w walutach innych niż EUR, USD, GBP przeliczane są na USD według kursu Mastercard i zasad stosowanych przez tę organizację, a następnie przeliczane w Banku na PLN przy zastosowaniu kursu średniego ogłaszanego przez NBP obowiązującego w dniu rozliczenia operacji."

Czyli reasumując: w Alior Kantor masz kupno waluty po kursie Alior Kantor i przewalutowanie po kursie MasterCard, a w KJO kupno $ po kursie średnim NBP i przewalutowanie po kursie MasterCard. A że średni kurs NBP jest zawsze korzystniejszy od kursu w Alior Kantorze, zatem KJO zawsze będzie się bardziej opłacać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2000 PostWysłany: 20 Lip 2019 21:29 

Rejestracja: 26 Lut 2017
Posty: 321
-- 20 Lip 2019 21:16 --

I o to mi chodziło, dzięki :)

-- 20 Lip 2019 21:29 --

A w sumie jeszcze jedno pytanie. NBP nie wyświetla średnich kursów za dni weekendowe. Po jakim kursie będzie wtedy rozliczona taka transakcja? Piątkowym?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3647 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103 ... 183  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group