Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Aktualne zestawienie kart "dla podróżników" znajduje się w regularnie aktualizowanym poście @seal:

dla-podroznika,181,1454&p=1567188#p1567188


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3687 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57 ... 185  Następna
Autor Wiadomość
#1061 PostWysłany: 29 Mar 2017 22:07 

Rejestracja: 04 Cze 2013
Posty: 772
niebieski
visa classic getin

pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#1062 PostWysłany: 30 Mar 2017 21:34 

Rejestracja: 19 Paź 2012
Posty: 767
niebieski
korzystaliście z kart z Kantoru Aliora w USA? Działają bez problemów?
Bo nie wiem czy brać kartę USD z Aliora czy przelewać pieniądze do Citibanku i podpiąć kartę z Citi.

Ostatnio jak byłem w USA to karta Citi Priority działała dobrze ale problem jest jak zostają USD na koncie - nie ma jak ich przelać z powrotem do kantoru, by je sprzedać. Citi bierze dużą prowizją za przelew USD do innego polskiego banku
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1063 PostWysłany: 30 Mar 2017 22:38 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1850
srebrny
działają
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1064 PostWysłany: 31 Mar 2017 10:58 

Rejestracja: 19 Paź 2012
Posty: 767
niebieski
OK. Ale też trzeba na terminalach zawsze wybierać Credit, a nie Debit?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1065 PostWysłany: 31 Mar 2017 11:02 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1850
srebrny
działają jak wszystkie polskie karty (czyli z grubsza działają, choć zdarzają się wyjątki), nie kojarzę już dokładnie ale chyba tak jak piszesz, trzeba wybrać zawsze credit. Małe kwoty przechodziły bez niczego, nawet podpisu.
Oczywiście w US warto mieć zawsze więcej niż jedną kartę, bo z niewiadomych przyczyn niektóre są odrzucane, a po 5 min w innym sklepie przechodzą. Szczególnie istotne na stacjach benzynowych.
Oczywiście pay passy czy chipy praktycznie nie istnieją.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1066 PostWysłany: 03 Kwi 2017 19:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sie 2016
Posty: 63
Brunek napisał(a):
Czy ktoś ma kartę kredytową World MC z BZ WBK? Rozlicza tak jak jest napisane transakcje w Euro po kursie Euro z tabelki MC, bezpośrednio bez żadnych dodatkowych kosztów i prowizji?

Korzystam z tej karty i faktycznie liczą bez kosztów przewalutowania i bez prowizji (o ile zrobię minimum 5 zakupów na tę kartę, wliczając w to zakupy w Polsce)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1067 PostWysłany: 03 Kwi 2017 21:39 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2275
Loty: 214
Kilometry: 407 999
złoty
@trigosia: ciekawe, bo wg regulaminu: https://static3.bzwbk.pl/asset/r/e/g/re ... _26676.pdf - przeliczane są na EUR po kursie Mastercard - prawda, ale już z EUR do PLN po kursie Banku co jest średnio korzystne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1068 PostWysłany: 04 Kwi 2017 22:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Wrz 2011
Posty: 37
@seal masz racje. @‌trigosia‌ jesteś pewna, ze transakcje rozliczane są po kursie MC na PLN?
Patrząc na regulamin niestety ta karta jest słaba. Myślałem, że może w płatnościach chociaż w EUR transakcje przeliczane są bezpośrednio na PLN po kursie Vista/MC. Niestety nie. Szkoda tracić czas na wyrabianie i później ew. zamykanie.

Pozostają kredytówki: BGŻ BNP Paribas z placówek banku (dokumenty nie są straszne, nie trzeba zaświadczeń z US, ZUS), Getin Visa (choć masę dokumentów trzeba złożyć dla prowadzących działalność - nawet jednoosobową - przy założeniu nawet, ze mam już dwie inne kredytówki) + Pocztowy (nie sprawdzałem jakie dokumenty wymagane).

Wyciag z regulaminu BZWBK.
Kod:
paragraf 7 regulaminu
6.Transakcje przeprowadzone w walutach obcych innych niż EUR przeliczane są na EUR, według kursu obowiązującego w systemie Visa/MasterCard  w  dniu  rozliczenia  transakcji w systemie VISA/MasterCard a następnie kwoty transakcji wyrażone w EUR przeliczane są na PLN po Kursie Banku –tj. kursie sprzedaży dewiz z dnia wprowadzenia danych do systemu Banku. Obciążenie konta  Karty  z  tytułu  zrealizowanych  transakcji  jest dokonywane w PLN i stanowi ono podstawę do naliczania prowizji za przewalutowanie transakcji zgodnie z Taryfą
.
7. Transakcje przeprowadzone w EUR, przeliczane są na PLN po Kursie Banku – tj. kursie sprzedaży  dewiz  z  dnia  wprowadzenia  danych  do  systemu  Banku.  Obciążenie konta Karty z tytułu zrealizowanych transakcji jest dokonywane w PLN i stanowi ono podstawę do naliczana prowizji za przewalutowanie transakcjizgodnie z Taryfą
.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1069 PostWysłany: 07 Kwi 2017 16:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Gru 2012
Posty: 603
Loty: 22
Kilometry: 20 023
niebieski
Poprawcie mnie jeśli się mylę. Transakcje z konta PLN w PKO BP i TMUB są rozliczane po kursie banku (EUR i USD), natomiast pozostałe waluty są rozliczane podwójnie: pierwszy raz po kursie organizacji i drugi raz na złotówki po kursie banku?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1070 PostWysłany: 07 Kwi 2017 16:29 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2275
Loty: 214
Kilometry: 407 999
złoty
@sherif14: tak jest, w Alior (TMUB) nawet dla transakcji kartowych jest oddzielny "gorszy" kurs...
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
sherif14 uważa post za pomocny.
 
      
#1071 PostWysłany: 03 Maj 2017 14:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Gru 2012
Posty: 603
Loty: 22
Kilometry: 20 023
niebieski
Będę wdzięczny za jeszcze jedną poradę. Reorganizuję swoje rozwiązania bankowo-kartowe i mam taki plan: konto + karta $ i € w Kantorze Aliora oraz konto + karta $ i € w TMUB. Dodatkowo posiadam trzy karty PLN. Takie rozwiązanie ma dać dwie korzyści: zerowe koszty użytkowania i swoboda w płaceniu (gdy jedna z kart nie chce zadziałać lub zostanie zablokowana zawsze pod ręką jest druga w danej walucie). Tu jednak mam pytanie do Was. Czy nie jest przesadą posiadanie takiej ilości plastików? Co możecie poradzić z własnego doświadczenia - najlepiej napiszcie ile kart wy używacie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1072 PostWysłany: 03 Maj 2017 15:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2016
Posty: 684
@‌sherif14‌ ale co da Ci taka wiedza? To troche tak jak: Napiszcie jaki ciastka jecie i ile. Każdy jakie lubi i na ile ma ochotę.
Podobnie z kartami i bankami, (tak samo z lataniem i biletami). Jeden ma 8 kart i skrupulatnie przestrzega, którą za co płacić wyliczjąc sobie w Excelu do ułamka grosza co mu sie bardziej opłaca, innego nie przekonasz do drugiej karty płatniczej "bo on woli wygodę i nie chce mu się kombinować z żonglerką żeby parę groszy oszczedzić".
Przechodząc do szczegółów: Ja mam teraz chyba z 5 kart z czego 2 używane na bieżąco a pozostałe do specjanlych zastosowań i to uważam za rozsądne minimum jak chcesz optymalizować używanie kart. Na wyjazdy zabieram zwykle 3. Ale kiedyś miałem może i z 15 i też nie uważałem, że za dużo. Oczywiście i tak nie używałem wszystkich naraz. Ot wciskali to brałem i rzucałem do szuflady a czasem użyłem. Teraz też tam pewnie parę leży nawt nie aktywowanych. Wszystko zalezy też od twojego profilu użytkowania. Ja np. nie mam karty w funtach bo nie chce mi się kobinować skoro w GB jestem z 1 dzień raz na dwa - trzy lata. Ale jakbym bywał często to bym sobie wyrobił. Nie mam wielkich wydatków i nie latam zwykle Lotem czy Lufthansą więc mBankowa Miles & Mores mnie nie interesuje. Dla kogoś innego to może być podstawowa i obowiązkowa karta.
Tak że musisz to sobie ustawic pod siebie i sam ocenić co Ci się opłaca i w co lubisz sie bawić. Dla mnie posiadanie paru kart to rozsądne rozwiązanie. Ale znam troche takich dla których to bezsensowne świrowanie i "kombinowanie jak koń pod górkę".
Góra
 Profil Relacje PM off
sherif14 uważa post za pomocny.
 
      
#1073 PostWysłany: 03 Maj 2017 16:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Gru 2012
Posty: 603
Loty: 22
Kilometry: 20 023
niebieski
Zgadzam się, że każdy musi znaleźć rozwiązanie najlepsze dla siebie, ale warto podpatrywać też dobrze działające metody innych.
Ja jestem zdania że posiadanie kilku kart daje większą swobodę i oszczędności, natomiast z drugiej strony trzeba zachować też większą kontrolę nad wszystkim- coś za coś.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1074 PostWysłany: 03 Maj 2017 16:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2016
Posty: 684
Jedyne według mnie rozwiązanie: spróbuj.
Ogóle założenia masz według mnie masz dobre. Jak Ci się spodoba optymalizowanie to będziesz w to brnął i sam zobaczysz co poprawić albo rozszerzyć. Jak nie, to po prostu polikwidujesz i dasz sobie z tym spokój. I tak dojdziesz do właściwego dla siebie poziomu ubankowienia.
Góra
 Profil Relacje PM off
sherif14 uważa post za pomocny.
 
      
#1075 PostWysłany: 03 Maj 2017 16:33 

@‌sherif14‌ to od Ciebie zależy czego tak naprawdę oczekujesz od ilości/rodzaju posiadanych kart i kont.
Skoro masz potrzebę używania większej ilości plastiku, to ich używaj. Nie masz potrzeby, likwiduj albo zostaw na pamiątkę.
Kolega wyżej, bardzo dobrze to ujął.

Ja mam przykładowo karty USD, GBP i EUR z kantoru Aliora, bo używam ich do zakupów czy tam płatności za granicą, kredytówkę z BGŻ Paribas bo była darmowa (i potrzebowałem walizki #cebula) no i ma korzystne przewalutowania, więc sprawdzi się również za granicą. Plus jeszcze jedną do codziennych płatności. I nie mam potrzeby posiadania ich większej ilości chyba, że trafi się jakaś bardzo korzystna promocja - jakieś bony, gratisy, itp...
Góra
 PM off
sherif14 uważa post za pomocny.
 
      
#1076 PostWysłany: 04 Maj 2017 18:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Mar 2011
Posty: 495
Loty: 106
Kilometry: 237 470
niebieski
Pojawiło się coś nowego na horyzoncie:

MasterCard Travel: 250 zł do wykorzystania na fru.pl i 5% zwrotu od transakcji zagranicznych TMUB

Szczegóły: http://livesmarter.pl/mastercard-travel ... more-14038
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1077 PostWysłany: 04 Maj 2017 19:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Gru 2012
Posty: 603
Loty: 22
Kilometry: 20 023
niebieski
Cytuj:
A jakie są zalety? Bank reklamuje kartę jako plastik przeznaczony do podróży dlatego nie zdziwiłbym się, gdyby transakcje zagraniczne były przeliczane na złotówki według korzystnego przelicznika. Bank wspomina nawet, że transakcje w EUR, GBP i USD przeliczane są bezpośrednio na złotówki. Niestety żaden punkt regulaminu ani tabeli opłat nie potwierdza tej tezy. Jak będzie – przekonany się niedługo.

Jeżeli to faktycznie okaże się prawdą będzie dostępna extra karta- przewalutowania polecą bezpośrednio po kursie MC. Dajcie znać, gdy ktoś w praktyce przetestuje tę opcję.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1078 PostWysłany: 04 Maj 2017 19:34 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2275
Loty: 214
Kilometry: 407 999
złoty
@‌karollo‌ i @‌sherif14‌: chyba muszę ostudzić Wasze emocje. Niestety regulamin kart jest bez zmian w T-Mobile i co prawda są przeliczenia od razu do PLN ale wg kursów z tabeli: https://www.t-mobilebankowe.pl/kursy-walut i - waluty opisane xxx2 czyli zupełnie nie korzystnie.
Góra
 Profil Relacje PM off
sherif14 uważa post za pomocny.
 
      
#1079 PostWysłany: 04 Maj 2017 21:22 

Rejestracja: 05 Lip 2012
Posty: 705
Loty: 7
Kilometry: 31 319
niebieski
@‌karollo‌ informowałem o tym produkcie tydzień temu karta-kredytowa-z-5-cashbackiem-i-250-zl-na-fru-pl,1499,110981
Ta karta będzie rozliczana na takich samych zasadach jak ich pierwotna karta kredytowa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1080 PostWysłany: 04 Maj 2017 22:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2016
Posty: 684
No niestety bardziej wygląda to na "kartę dla zbieracza wisienek" (aka cebulak) niż na kartę dla podróżnika. O ile 250zł do wydania na bilety lotnicze (fru) za założenie i wydanie bodaj 300zł w kolejnym miesiącu może wcześniej wymienionych "wisienkowiczów" (aka cebulaków) skusić to jako "karta dla podróżnika" ze względu na niekorzystne kursy i brak innych bonusów (typu super ubezpieczenie podróżne, saloniki czy co tam) zupełnie się nia nadaje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3687 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57 ... 185  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group