Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 27 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 26 Lis 2013 13:59 

Rejestracja: 28 Lip 2013
Posty: 43
W Chicago nie ma nic ciekawego do zobaczenia.
Jedynie, miejsce ze zdjęcia jest ciekawe:
http://travel.nationalgeographic.com/tr ... -illinois/

a tak to słabiutko, niestety w okolicy też nie bardzo jest co zobaczyć. Do Wisconsin to tylko warto nad jeziora, całkiem ładne i sporo ryb, ciekawa jest też stara część Milwaukee. Na południe od Chicago tylko w St.Louis, z jednym charakterystycznym miejscem
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/c ... r_2008.jpg

a tak to nic ciekawego, drogo, paliwo 4 dolary za galon, tax 10%. Zwiedzania max na 1-2 dni, a później nudy.

Spirit ma czasem niezłe ceny z Chicago do Dallas i do Fort Lauderdale. Zdecydowanie polecam Florydę, autkiem blisko do Canaveral, Miami, Everglades, no i ciepło
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic
#2 PostWysłany: 26 Lis 2013 14:05 

Rejestracja: 02 Kwi 2013
Posty: 883
Zbanowany
Cytuj:
W Chicago nie ma nic ciekawego do zobaczenia

Zartujesz, prawda?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 26 Lis 2013 14:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Lip 2011
Posty: 828
srebrny
Z tanich linii jest jeszcze Frontier http://www.flyfrontier.com, który lata z Chicago do Denver i na wschodnie wybrzeże.
_________________
Image

http://mamasaidbecool.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 30 Lis 2013 18:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2013
Posty: 2202
Loty: 807
Kilometry: 1 954 890
srebrny
Frontier ma dobre ceny do Las Vegas. Może warto tam lecieć? Co o tym myślicie?
_________________
Relacje: weekend w Australii i na Alasce.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 30 Lis 2013 19:09 

Rejestracja: 28 Lip 2013
Posty: 43
klayton napisał(a):
Cytuj:
W Chicago nie ma nic ciekawego do zobaczenia

Zartujesz, prawda?


nie, zupełnie nie żartuje, byłem, widziałem i nie ma co robić, w USA jest dużo, dużo więcej ciekawych miejsc do odwiedzenia niż Chicago
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 30 Lis 2013 19:18 

Rejestracja: 18 Gru 2011
Posty: 274
niebieski
Chicago to na pewno nie Rzym czy Paryż, ale z tym że nie ma tam nic ciekawego to trochę przesadziłeś.
np: Image
Będąc teraz w Chicago na pewno wybrałbym się do Detroit - http://www.telegraph.co.uk/news/picture ... uptcy.html

Co do Las Vegas to chyba największy kicz jaki w życiu widziałem, ale zobaczyć na jeden dzień czy posiedzieć z emerytami w kasynie zawsze można, chociaż jako przystanek, a nie cel podróży.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 30 Lis 2013 19:31 

Rejestracja: 28 Lip 2013
Posty: 43
nie sądzę by miasto, gdzie jedynymi atrakcjami jest fasolka, sears tower można nazwać ciekawym, rozumiem, że downtown może się podobać, ale Chicago oceniam max. na dwa dni zwiedzania. Mając takie możliwości, będąc już na miejscu w USA, i takie ceny w spirit czy souhtwest to zupełnie nie warto siedzieć całego tygodnia w czikago
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 30 Lis 2013 19:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lis 2011
Posty: 698
Loty: 165
Kilometry: 305 966
złoty
Wg mnie mają rewelacyjne Oceanarium: http://www.sheddaquarium.org/
i Muzeum Historii Naturalnej http://fieldmuseum.org/.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 30 Lis 2013 19:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2013
Posty: 2202
Loty: 807
Kilometry: 1 954 890
srebrny
Okey, widzę, że warto kupić taki bilet w Chicago: http://www.sheddaquarium.org/ticketprices.html
Jednak 7 dni w jednym miejscu to za długo, true? Pytanie czy gdzieś lecieć za te 30-40 Euro (po użyciu kupony edreams tyle wychodzi) czy moze jechać megabusem za 1$ :)? Jeżeli tak to gdzie radzicie.
_________________
Relacje: weekend w Australii i na Alasce.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 30 Lis 2013 19:51 

Rejestracja: 18 Gru 2011
Posty: 274
niebieski
Napisz może co cie interesuje, bo jeden lubi miasta, technike itp, a drugi woli gory lasy i jeziora :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 30 Lis 2013 20:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2013
Posty: 2202
Loty: 807
Kilometry: 1 954 890
srebrny
Muzeów unikam :) Lubię porobić fotki zarówno w miastach i krajobrazów naturalnych.
_________________
Relacje: weekend w Australii i na Alasce.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 30 Lis 2013 22:44 

Rejestracja: 28 Lip 2013
Posty: 43
DAD napisał(a):
Wg mnie mają rewelacyjne Oceanarium: http://www.sheddaquarium.org/
i Muzeum Historii Naturalnej http://fieldmuseum.org/.


byłeś, czy do oceny wystarczyły fotki w google. W samym tylko 2013 w USA byłem przez 7 tygodni podczas 3 wizyt, przejechałem około 9000 km. Zdecydowanie mogę napisać, że jeśli chodzi o ten kraj to trochę widziałem, i dalej będę twierdził, że Chicago to dwa dni i po zwiedzaniu. Maks dwa dni. Oczywiście nie jest to "Wólka" i jest coś do zobaczenia.
Zdecydowanie odradzam wycieczki na south Chicago, szczególnie wieczorem i w nocy.
Dla fanów sportu - warto odwiedzić United Center - Blackhawks reprezentują bardzo wysoki poziom.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 30 Lis 2013 22:46 

Rejestracja: 28 Lip 2013
Posty: 43
przemos74 napisał(a):
Muzeów unikam :) Lubię porobić fotki zarówno w miastach i krajobrazów naturalnych.


to powinieneś być zadowolony, bo downtown jest b.duże
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 30 Lis 2013 22:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lis 2011
Posty: 698
Loty: 165
Kilometry: 305 966
złoty
No pewnie że byłem... przecież bym się nie wypowiadał.

Napisałeś:
Cytuj:
W Chicago nie ma nic ciekawego do zobaczenia.


Do tego zdania się odnosiłem, bo przeciez wiadomo że nie jest ono prawdziwe.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 01 Gru 2013 00:14 

Rejestracja: 02 Kwi 2013
Posty: 883
Zbanowany
<mod> Proszę o dyskusję na temat i nie ocenianie preferencji zwiedzania innych ludzi, lub przynajmniej robienie to w sposób kulturalny - każdy ma prawo do własnej opinii
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 01 Gru 2013 00:31 

Rejestracja: 28 Lip 2013
Posty: 43
klayton napisał(a):
.


byłeś i uważasz, że warto spędzić w Chicago tydzień? I będzie co robić?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 01 Gru 2013 07:14 

Rejestracja: 02 Kwi 2013
Posty: 883
Zbanowany
klayton napisał(a):
<mod> Proszę o dyskusję na temat i nie ocenianie preferencji zwiedzania innych ludzi, lub przynajmniej robienie to w sposób kulturalny - każdy ma prawo do własnej opinii

W takim razie zwroc mu uwage, zeby chociaz pisal "moim zdaniem", a nie autorytatywnie i kategorycznie.
I dlaczego w takim razie mnie odbierasz prawo do wlasnej opinii o jego opinii?

<mod> odpowiedziałem na prv żeby nie zaśmiecać wątku, jeśli jednak wolisz dyskusję publiczną zapraszam do odpowiedniego działu (sprawy związane z działaniem strony i forum)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 01 Gru 2013 07:18 

Rejestracja: 02 Kwi 2013
Posty: 883
Zbanowany
Asdasdasd napisał(a):
klayton napisał(a):
.


byłeś i uważasz, że warto spędzić w Chicago tydzień? I będzie co robić?

Bylem i uwazam, ze nie jest prawda, iz
Cytuj:
W Chicago nie ma nic ciekawego do zobaczenia

Uwazam rowniez, ze w kazdym miejscu na swiecie jest cos ciekawego do zobaczenia - byc moze nie dla Ciebie, ale obiektywnie jest.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 01 Gru 2013 14:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2013
Posty: 2202
Loty: 807
Kilometry: 1 954 890
srebrny
Lepiej mi poradźcie gdzie lecieć, jechać na kilka dni poza Chicago :P
_________________
Relacje: weekend w Australii i na Alasce.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 01 Gru 2013 22:13 

Rejestracja: 28 Lip 2013
Posty: 43
klayton napisał(a):
klayton napisał(a):
<mod> Proszę o dyskusję na temat i nie ocenianie preferencji zwiedzania innych ludzi, lub przynajmniej robienie to w sposób kulturalny - każdy ma prawo do własnej opinii

W takim razie zwroc mu uwage, zeby chociaz pisal "moim zdaniem", a nie autorytatywnie i kategorycznie.
I dlaczego w takim razie mnie odbierasz prawo do wlasnej opinii o jego opinii?

dla mnie oczywistym jest, że każda opinia zamieszczana na forum jest prywatnym, subiektywnym zdaniem autora i nie widzę sensu by taką informację w każdym poście umieszczać. Niestety Twoja opinia na temat moich wpisów była zwyczajnie niekulturalna. Może sformułowanie - "W Chicago nie ma nic ciekawego do zobaczenia." - było zbyt mocne, ale jakby się głębiej zastanowić to ile czasu może zająć oglądanie tych wszystkich atrakcji, które wymieniliśmy w trakcie tej rozmowy? Nadal wychodzi mi że maks dwa dni. Oczywiście szanuje zdanie każdego, kto uważa, że jest inaczej.

Co do ostatniego pytania - poleciałbym tam gdzie spirit lub southwest będą oferowali dobrą cenę.
Amerykańska strona theflightdeal.com jest ciekawym miejscem do szukania dobrych okazji. Niestety z założenia nie obejmuje ona niskokosztowych przewozników, ale i tak można spotkać niezłe oferty.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 27 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group