Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 8 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 04 Lut 2022 19:38 

Loty: 17
Kilometry: 17 357
srebrny
Cześć,
pewnie część z was słyszała o programie DiscoverEU - w dużym skrócie: program organizowany przez UE, w którym można otrzymać darmowy bilet wieloprzejazdowy na podróż po Europie.

Tak się składa, że udało mi się (wraz ze znajomymi) załapać do tegorocznej edycji i powoli zaczynamy się zastanawiać nad wykorzystaniem tego biletu. I tu chciałbym zwrócić się do was z prośbą o propozycje. Dodam, że mamy zamiar skorzystać z wariantu, który ma nam dać możliwość podróżowania pociągami nielimitowaną ilość razy, ale przez max 7 dni (lecz od pierwszego do ostatniego przejazdu może minąć max 30 dni). W grę wchodzą kraje UE. Interesuje nas głównie zwiedzanie miejsc historycznych oraz malowniczych (np Alpy, ładne zatoki, jeziora itp)

Jeżeli znacie jakieś ciekawe miejsca (szczególnie mniej znane, bądź słabiej dostępne samolotem, a koleją jak najbardziej), bądź ładne trasy kolejowe, to będę wdzięczny za każdą propozycję. Oczywiście nie chcę, by ktoś robił dla nas gotowy plan podróży, ale jedynie podrzucił jakieś inspiracje, bo jestem przekonany, że znacie sporo takich, których nie znajdę w żadnych poradnikach.
Z góry dzięki ;)
 Relacje PM off  

#2 PostWysłany: 04 Lut 2022 20:00 

złoty
@KamcioPL Te "maksymalnie 7 dni" to wasza inicjatywa? Bo w FAQ zabawy nic o tym nie znalazłem: https://europa.eu/youth/discovereu/faq_en
 Relacje PM off  

#3 PostWysłany: 04 Lut 2022 20:34 
Awatar użytkownika

niebieski
Mój młody nakręcił się na przejazd (oczywiście z odcinkami) do Palermo - dla przejazdu w pociągu promem.
KamcioPL lubi ten post.
Zeus uważa post za pomocny.

#4 PostWysłany: 04 Lut 2022 21:01 

złoty
W temacie pociąg + prom jest jeszcze Berlin-Malmo-Sztokholm-Aare, tylko pytanie czy to połączenie będzie dostępne w DiscoverEU:
https://www.snalltaget.se/en
 Relacje PM off
KamcioPL lubi ten post.

#5 PostWysłany: 04 Lut 2022 21:35 

srebrny
@Chupacabra właśnie jest to bardzo ogólnie wytłumaczone i ja po przeczytaniu x razy (zarówno po polsku, jak i angielsku) dalej mam wątpliwości... Natomiast oprócz tego co na stronie, w którymś mailu dostałem taką grafikę jak poniżej. No i tam pisze, że na Flexible można śmigać w maksymalnie 7 dniach. Do tego były jeszcze informacje, że max kwota na jaką może opiewać bilet to 258 EUR. No i po wejściu na stronę Interrail (czyli z tego co się orientuję to firmy, która ma wystawiać te bilety) bilet młodzieżowy o takich parametrach kosztuje właśnie coś ok 250 EUR.

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.
 Relacje PM off  

#6 PostWysłany: 04 Lut 2022 22:59 

złoty
Co prawda nigdy nie jechałem tą trasą, ale od jakiegoś czasu planuję. Kiruna-Narvik na stronie Interrail pokazuje, że jest dopłata 3€ do rezerwacji miejsca, więc chyba można jechać na Passie. Daleko nie jest, dużo czasu nie zajmuje. Oczywiście trzeba do tego dodać podróż do Sztokholmu albo chociaż do Skellefteå. Północna Szwecja czy Finlandii to miejsca do których dość trudno dotrzeć samolotem. Okolica jest ciekawa, ale jednak to obszary słabo zaludnione i można liczyć głównie na podziwianie przyrody.
Zastanawiam się czy można na tym bilecie od UE wjechać do Norwegii?
 Relacje PM off
KamcioPL lubi ten post.

#7 PostWysłany: 04 Lut 2022 23:08 

srebrny
Właśnie obawiam się, że ten bilet obowiązuje tylko na kraje UE, bo szukam gdzieś wzmianki o Schengen, ale nic takiego nie widzę...
 Relacje PM off  

#8 PostWysłany: 04 Lut 2022 23:43 

srebrny
Jak się bawić Szwecją, to się bawić: Sztokholm-Östersund-Gallivare-Narvik (środkowa część https://inlandsbanan.se/). Świetne widoki.

Kiedyś jechałem tak Interrailem, więc pewnie teraz też będzie można :)
 Relacje PM off
KamcioPL lubi ten post.

[ 8 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości