Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 23 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 04 Sty 2022 16:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sie 2011
Posty: 1434
Loty: 39
Kilometry: 45 226
niebieski
Hej,
Jak kiedyś zaczynałem palowanie wypadu od lotów i dalej hotet / auto tak na sezon 2022 zostałem zmuszony zmienić tę kolejnośc i zaczynam planowanie od rezerwacji auta Wwidzę po cenach że one oszalały są kluczowe do wyjazdu np na jakąś wyspre w basenie morza Śródziemnego czy na Wyspach kanaryjskich ... nie do końca mi to pasuje bo nagle mam ileś tam rezerwacji .. dziwne czasy.
.
Zważywszy na to jak ceny za najem poszybowały ktoś ma sposób gdzie taniej wynajmować , gdzie prowizje najmniejsze? Z mojego doświadczenia zazwyczaj rezerwuje przez skyscanner.pl ,
Kayak , economycarrentals mają wyższe marże .

Na booking.com czasem też widzę tańszą opcję niż na skyscanner.pl ale tam trzeba zapłacić całość rezerwacji .. .owszem można odwołać do 24h ale zawsze to kasa zamrożona

Ktoś Coś Doradzi?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#2 PostWysłany: 04 Sty 2022 17:15 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11331
Loty: 480
Kilometry: 755 414
Ja wyjątkowo często najlepsze oferty miewałem przez doyouspain - warto sprawdzać.
A jeśli chodzi o ceny 2022: zrobiłem jedną rezerwację na wszelki wypadek, choć uważałem, że drogo (czerwiec, Madera). Dzisiaj za taką samą rezerwację musiałbym zapłacić ponad dwukrotnie więcej :o Natomiast wiele będzie zależało od przebiegu kolejnej fali/ kolejnych fal koronawirusa i czy ludzie znów się rzucą na loty w okresie okołowakacyjnym. Stosuj sprawdzoną zasadę - rezerwacja z darmowym anulowaniem, sprawdzaj raz na tydzień i jak będziesz miał lepszą ofertę, to bierz nową a starą kasuj (zawsze w tej kolejności :) ).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 04 Sty 2022 17:25 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4792
platynowy
Powoli sytuacja normalnieje.
Obserwowane Marbesol w Máladze na Wielkanoc z 220 euro na obecne ok 100 euro. Podobnie Kanary na czerwiec tydzień ok 100 euro, choć tu obecnie już drożej.
Góra
 Profil Relacje PM off
maginiak lubi ten post.
 
      
#4 PostWysłany: 04 Sty 2022 20:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Paź 2016
Posty: 1195
Loty: 399
Kilometry: 662 743
srebrny
To dobra wiadomość jeśli sytuacja normalnieje, ale to by oznaczało, że wypożyczalnie sztucznie zawyżały ceny w ubiegłym roku po tym jak ludzie rzucili się na podróżowanie po zluzowaniu restrykcji.
Ceny były w 2021 faktycznie skandalicznie wysokie. Mi kilka razy opadła szczęka, gdy okazywało się, że wypożyczenie auto będzie jednym z najbardziej kosztownych składników podróży.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 04 Sty 2022 20:16 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4792
platynowy
Bardziej chyba gwarancja dostaw w ciągu kilku miesięcy nowych aut niż sztuczne manipulowanie cenami.
Według mnie oczywiście.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 04 Sty 2022 21:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sie 2011
Posty: 1434
Loty: 39
Kilometry: 45 226
niebieski
Kashpir napisał(a):
Ja wyjątkowo często najlepsze oferty miewałem przez doyouspain - warto sprawdzać.
A jeśli chodzi o ceny 2022: zrobiłem jedną rezerwację na wszelki wypadek, choć uważałem, że drogo (czerwiec, Madera). Dzisiaj za taką samą rezerwację musiałbym zapłacić ponad dwukrotnie więcej :o Natomiast wiele będzie zależało od przebiegu kolejnej fali/ kolejnych fal koronawirusa i czy ludzie znów się rzucą na loty w okresie okołowakacyjnym. Stosuj sprawdzoną zasadę - rezerwacja z darmowym anulowaniem, sprawdzaj raz na tydzień i jak będziesz miał lepszą ofertę, to bierz nową a starą kasuj (zawsze w tej kolejności :) ).


sprawidziłem - faktycznie ceny lepsze niz na skyscanner. Brałeś od nich już czy tylko robiłeś rezerwacje? Ze zwrotami rezerwacji przy kasowaniu nie ma problemu?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 04 Sty 2022 22:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sty 2013
Posty: 1422
Loty: 167
Kilometry: 304 855
złoty
Discovercars czasem mają dobre ceny. W dodatku można coś utargować przez Quidco.
Z większym wyprzedzeniem Kayak, Travelocity. Kiedyś kanadyjska strona Autoeurope, ale ostatnio bez okazji u nich.
Doyouspain polecam również, nie tylko w Hiszpanii.
Góra
 Profil Relacje PM off
Kashpir lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#8 PostWysłany: 04 Sty 2022 23:10 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11331
Loty: 480
Kilometry: 755 414
@lendziro wielokrotnie korzystałem z doyouspain - tylko w tym zeszłym roku Rzym, Lubljana, Zadar, Azory, Lizbona, Malaga (opisuję wynajmy w dedykowanych wątkach). Generalnie nie ma problemów z rezerwacjami, jak i ze zwrotem pieniędzy za skasowane. Mogę się przyczepić, że dwa razy w tym roku miałem niezgodność wysokości depozytu pośrednik vs wypożyczalnia (oczywiście wyższy niż miałem na potwierdzeniu rezerwacji), ale to zdarzało się czasami również przy korzystaniu z innych pośredników i do końca nie wiem, po czyjej stronie leży wina za takie niedopatrzenie w warunkach przedstawianych na www.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 04 Sty 2022 23:16 

Rejestracja: 07 Lut 2015
Posty: 165
niebieski
Ceny zdecydowanie wracają do normalności, są jeszcze dysproporcje między wypożyczeniem bezpośrednio w wypożyczalni, a u pośrednika, ale widać, że sytuacja się normalizuje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 04 Sty 2022 23:25 

Rejestracja: 28 Lip 2012
Posty: 6230
HON fly4free
Kashpir napisał(a):
[04 Sty 2022] wielokrotnie korzystałem z doyouspain - tylko w tym roku Rzym, Lubljana, Zadar, Azory, Lizbona, Malaga
sporo jak na 4 dni ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
Kashpir uważa post za pomocny.
 
      
#11 PostWysłany: 04 Sty 2022 23:31 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11331
Loty: 480
Kilometry: 755 414
Się człowiek jeszcze nie przestawił na nowy rok :oops: :lol:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
pemat lubi ten post.
 
      
#12 PostWysłany: 05 Sty 2022 09:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sie 2011
Posty: 1434
Loty: 39
Kilometry: 45 226
niebieski
@Kashpir , zrobiłem wczoraj rezerwacje przez DoYouSpain na lotnisku ACE i o dziwo nie pobrano żadnych pieniędzy na rezerwacje. Przyszedł email z potwierdzeniem nr rezerwacji , kwotą do zapłaty.. no powiem szczerze że jestem trochę zaniepokojony ze z łatwością mogą "ubić rezerwacje" - To u nich normalne że nie pobierają opłat przy rezerwacji a płatnośc na miejscu?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 05 Sty 2022 09:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2014
Posty: 2886
Loty: 415
Kilometry: 781 557
srebrny
Tak.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 14 Sty 2022 00:08 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1853
niebieski
Od jakiegos czasu obserwuje ceny na ACE i mialem nawet rezerwacje w Cicar ale monitorowalem sytuacje. Autorisen byl duzo drozszy, a tu dzisiaj niespodzianka - ceny w AR mocno spadly (40EUR taniej niz Cicar) wiec mam nadzieje, ze to znak powrotu normalniejszych cen :).
Góra
 Profil Relacje PM off
horacy19 lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#15 PostWysłany: 14 Sty 2022 02:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sie 2011
Posty: 1434
Loty: 39
Kilometry: 45 226
niebieski
@lataczuk
sprawdziłem na swojej rezerwacji i tydzień w marcu w https://www.autoreisen.com 75 EUR taniej w stosunku do obecnej najtańszej rezerwacji. Sprawdziłem pośredników i ceny u nich nie drgnęły stąd mi się nasuwa pytanie czy https://www.autoreisen.com/ jest godny polecenia? - jak tak to bym zamienił rezerwacje.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 14 Sty 2022 10:55 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11331
Loty: 480
Kilometry: 755 414
Autoreisen to porządna marka, prawie pełne ubezpieczenie masz w cenie (to dodatkowe kosztuje chyba 2 EUR na dzień, więc niewiele). Korzystałem na Teneryfie, Lanzarote i ostatnio w grudniu na Fuerteventurze. Tylko pamiętaj, że zakładasz u nich rezerwację, ale musisz poczekać na maila z potwierdzeniem dostępności - nie kasuj więc obecnej rezerwacji, dopóki takowego nie dostaniesz. Żeby już tutaj nie robić OT - sporo opinii znajdziesz w wątkach o poszczególnych wyspach, a nawet jest jeden wątek dedykowany samej wypożyczalni.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#17 PostWysłany: 14 Sty 2022 11:09 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1853
niebieski
@lendziro - tak jak przedmowca napisal - Autorisen ma naprawde bardzo dobre opinie, rowniez tutaj na forum. Dodam tylko, ze u mnie mowa o naprawde malym wyprzedzeniu (~2tyg) wiec naprawde cieszy, ze widac jakies pozytywne ruchy w cennikach, przynajmniej niektorych wypozyczalni.
Góra
 Profil Relacje PM off
horacy19 lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#18 PostWysłany: 14 Sty 2022 11:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sie 2011
Posty: 1434
Loty: 39
Kilometry: 45 226
niebieski
Dzięki za cenne rady. Potwierdzenia dostałem na 2ch rezerwacjach prawe 120 euro oszczędności więc super. Jedynie co, to że nic nie płaciłem i zawsze mam takie wrażenie że po przyjeździe powiedzą że skasowana rezerwacja.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 21 Sty 2022 16:42 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11331
Loty: 480
Kilometry: 755 414
Mamy chlubnego przodownika w kategorii tourist-friendly prices - znajomi lecą w lutym na Maltę i donieśli, że samochody do wynajmu tanio. Sprawdziłem na szybko - efekt poniżej 8-)

Załączniki:
Malta auto tanio.JPG
Malta auto tanio.JPG [ 174.62 KiB | Obejrzany 6608 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#20 PostWysłany: 21 Sty 2022 16:43 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 2245
podobne miłe zaskoczenie w zazwyczaj drogiej Katanii ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 23 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group