Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Sklepy akceptujące (lub nie) Dinersa
https://bit.ly/2XGUKY7

Uzupełniajcie listę o sieci (nie wpisujcie sklepu u Maryny na Kołobrzeskiej w Zabrzu)

Edycja 17.10.21: Na chwilę obecną płatność kartą Curve z podpiętą Diners aktywuje ubezpieczenie Dinersa w podróży tak samo jak bezpośrednio kartą DC.

lluukk napisał(a):
lista kodów MCC wykluczonych ze zbierania mil.
http://dinersclub.pl/images/Dokumenty/R ... dw-MCC.pdf


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4494 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 185, 186, 187, 188, 189, 190, 191 ... 225  Następna
Autor Wiadomość
#3741 PostWysłany: 10 Sty 2022 23:48 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2340
srebrny
Takie dwa pytania:
Czy jest na forum ktoś komu kończyła się ważność karty niedawno? Czy dostał wznowioną w ostatnich dniach (jak już nie można było składać wniosków) ?
Czy jest ktoś komu niedługo się kończy ważność i powinien dostać na dniach wznowioną? Jeśli tak to byłbym ciekawy czy dostanie nową - prosiłbym o informację w tym temacie.
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#3742 PostWysłany: 11 Sty 2022 00:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2018
Posty: 2018
Loty: 177
Kilometry: 410 606
platynowy
Cytuj:
Natomiast z nieoficjalnych informacji wynika, że właściciel Diners Club Polska, a więc spółka austriacka, jest na etapie weryfikacji strategii dotyczącej swojego dalszego rozwoju w regionie. W najbliższej przyszłości priorytetem ma być rozwój sieci akceptacji kart Diners Club.

A świstak siedzi... Curve im zrobił akceptację na poziomie Mastercarda. Wystarczyło zatrudnić ludzi i procesować wnioski byłych klientów mBanku. Dla mnie to nie do pojęcia, że napływ klientów i ogromny wzrost obrotów może być problematyczny dla wydawcy kart, no ale wynika z tego że g.... znam się na biznesie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#3743 PostWysłany: 11 Sty 2022 00:38 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2340
srebrny
@benedetti - Oni czegoś nie mówią, przecież mają ogromny wzrost ilości klientów, jeszcze niedawno na FB umieszczali filmiki tłumacząc jak wnioskować o kartę i jakie są profity i nagle po zdobyciu klientów (pozyskaniu wniosków do których składania zachęcali) wywalają je do kosza!? Przecież to się kupy nie trzyma.
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3744 PostWysłany: 11 Sty 2022 00:39 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7921
HON fly4free
@benedetti: zasadnicze pytanie jest jest, kto w tym biznesie zarabia, a kto traci/nic nie ma w związku z mariażem C z D.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3745 PostWysłany: 11 Sty 2022 00:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2018
Posty: 2018
Loty: 177
Kilometry: 410 606
platynowy
Ale ja zupełnie serio uznaję się za dyletanta w tym temacie i próbuję ogarnąć to w kategoriach "chłopskiego rozumu". Firma działała od lat z podobnym modelem, więc jako tako musiało się to spinać, bo już by dawno czmychnęli. Nagle złapali niesłychany wiatr w żagle, Curve poprawił im akceptację, mają niespotykany napływ kilentów od mBanku i wzrost obrotów. I co? Zwijają się??? Mało tego. Wcześniej, żeby zatrzymać/przyciągnąć użytkowników regularnie robili akcje "darowania" opłaty rocznej. Ktoś tu faktycznie nie mówi o co chodzi albo ja kompletnie nie kumam.
Z drugiej strony widzę wyraźnie, że mBank za mną nie płacze... więc coś jest na rzeczy.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
lluukk lubi ten post.
 
      
#3746 PostWysłany: 11 Sty 2022 01:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Sty 2019
Posty: 1259
srebrny
Dobra, przełamię temat, jak to jest z ubezpieczniem w Diners? Wystarczy że kupię np. hotel na pierwszą noc przez Dinersa i dalej na X dni ubezpieczenie jest aktywne?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3747 PostWysłany: 11 Sty 2022 01:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2018
Posty: 2018
Loty: 177
Kilometry: 410 606
platynowy
@ncn Tak. Do momentu powrotu ubezpieczonego na terytorium RP lub kraju miejsca zamieszkania, maksymalnie przez 180 dni.
https://dinersclub.pl/images/Dokumenty/ ... 1.2021.pdf
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#3748 PostWysłany: 11 Sty 2022 01:25 

Rejestracja: 26 Wrz 2020
Posty: 20
benedetti napisał(a):
Curve poprawił im akceptację

AFAIK prowizja jaką sprzedawca płaci za kartę DC jest wielokrotnie wyższa niż ta od Visa/MC. Amex i DC, jako że nie są wydawane przez banki, są na dziś wyłączone z unijnych limitów prowizji.

Znalazłem tutaj: https://bezgotowki.pl/oferta/
"Procentowa prowizja miesięczna od transakcji kartami wynosi Visa – 0,69%, Mastercard – 0,79%, Diners Club – 3,20%"

Więc w wypadku Curve zamiast tych 3.2% (minus prowizja operatora) dostają mniej niż 0.79% - bo Curve i operator terminala jeszcze swój kawałek zabiera.
I z tej kasy muszą na siebie zarobić, i zapłacić za punkty/mile/nagrody, przykładowo do M&M.

Jest to jeden z powodów dla których prawie zniknęły karty MC/Visa zbierające mile - po prostu się to nie opłaca bankom.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#3749 PostWysłany: 11 Sty 2022 01:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2018
Posty: 2018
Loty: 177
Kilometry: 410 606
platynowy
@mpg197 Dzięki za wyjaśnienie! To teraz już wiadomo na który fanpage należy zacząć wypluwać jad za wprowadzenie nowego, wspaniałego ficzera. ;)

Nie rozumiem tylko jeszcze w takim razie jakim cudem przechodzi to przez Curve?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3750 PostWysłany: 11 Sty 2022 02:04 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7921
HON fly4free
Curve już miało problemy z Amexem w przeszłości, nawet dostało się rykoszetem klientom tego ostatniego za używanie C.
Góra
 Profil Relacje PM off
benedetti lubi ten post.
 
      
#3751 PostWysłany: 11 Sty 2022 08:17 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2340
srebrny
@mpg197 piszesz "prawie zniknęły V i Mc zbierające mile" - nie śledzę tego, ale czy ostatnio w innych krajach EU poza PL (mB) faktycznie przestali wydawać karty m&m? Czy tylko tak sobie napisałeś?
@marek2011 ale chyba C musi mieć zgodę DC (czy Amex) na akceptację ich kart, więc skoro się zgadzają to chyba mają w tym interes czy są do tego jakoś zmuszani?
I DC przestało wydawać w PL wszystkie karty, te bez zbierania mil też. Oni nie wycofali się z programu m&m (jak mB) oni przestali wydawać karty.
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3752 PostWysłany: 11 Sty 2022 09:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 10962
HON fly4free
Przypomnę, że możliwość podpięcia kart Diners pod Curve mamy dzięki wejściu Curve do USA, gdzie, aby zaistnieć, musieli dodać obsługę kart Discover/DC.
Góra
 Profil Relacje PM off
benedetti uważa post za pomocny.
 
      
#3753 PostWysłany: 11 Sty 2022 10:09 

Rejestracja: 21 Lis 2019
Posty: 185
Miałem złożony wniosek o podwyższenie limitu na karcie :) też już nie są rozpatrywane ...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3754 PostWysłany: 11 Sty 2022 10:11 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2340
srebrny
@skrzat - Czyli w pewnym sensie zostali "zmuszeni" - mam takie pytanie (bo nie mam pojęcia jak to technicznie działa) czy C mogło wprowadzić inne zasady dla USA i EU czy jak dodali obsługę DC w USA to nie mogli jej nie dać w EU? Lub odwrotnie czy jak DC zgodziło się na podpięcie pod C w USA to musiało też w EU gdzie prowizje dla wydawcy karty są dużo niższe?
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3755 PostWysłany: 11 Sty 2022 10:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 10962
HON fly4free
@lluukk Przypuszczam, że mogli zrobić "segregację" po kraju rezydencji użytkownika Curve, ale tego z jakichś powodów nie zrobili. Być może uznali, że zwiększą sobie ilość transakcji, bo karty DC są też poza USA.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#3756 PostWysłany: 11 Sty 2022 11:02 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7921
HON fly4free
Prawdopodobnie masowy wzrost popularność transakcji C+D w PL zaskoczył D i przyniósł gorsze od oczekiwanych wyniki, nabór dużej liczby nowych klientów (którzy zgłosili się po D po to żeby zastąpić kartę M&M, czyli korzystaliby z niego w praktyce via C) tylko jeszcze bardziej skomplikowałby sytuację, dlatego podjęli taką a nie inną decyzje (wykonanie było mocno niezdarne, to bez dyskusji). Stąd też IMO lakoniczne zapowiedzi o zamiarze znacznej poprawy akceptowalności, żeby ludzie znów płacili bezpośrednio D, w między czasie zakładam się, że D przestanie działać w C (dla polskich klientów). Jeśli D chce przetrwać musi znacząco zwiększyć swoją akceptowalność w necie, głównie pojawić się w Apple Pay itp. Bez tego nic się nie zmieni, bo ta stacjonarna jest już w tym momencie wbrew pozorom niezła.

To o czym piszę widzę po swoim doświadczeniu: jestem w stanie 90% moich płatności stacjonarnych dokonywać D, ale w sieci praktycznie 90% nie byłbym w stanie robić, gdy nie mariaż z C. Tyle, że te drugie transakcje to generalnie zdecydowana większość moich wszystkich płatności; i tu jest problem D. Gdyby D działał "normalnie" wszędzie, to bym nie potrzebował specjalnie do szczęścia C i płaciłbym bezpośrednio D.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#3757 PostWysłany: 11 Sty 2022 11:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2013
Posty: 2325
Loty: 296
Kilometry: 416 674
złoty
Gdzie się tylko da to płacę kartą Diners, jak odrzuca lub nieakceptuje to wtedy korzystam z C. Natomiast w przypadku płatności internetowych, których obecnie robię najwięcej to jeszcze nigdzie nie udało mi się zapłacić Dinersem ...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3758 PostWysłany: 11 Sty 2022 11:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Paź 2016
Posty: 1195
Loty: 399
Kilometry: 662 743
srebrny
Ander napisał(a):
Miałem złożony wniosek o podwyższenie limitu na karcie :) też już nie są rozpatrywane ...


A mi właśnie podwyższyli limit już po raz drugi odkąd mam kartę (czyli od września), bez żadnej prośby z mojej strony. Ze względu na bałagan, jaki mają u siebie, dopytywałam czy rzeczywiście tak ma być i czy to jest na pewno mój nowy limit i dostałam potwierdzenie, że tak. Ale nadal uważam, że to dziwna sprawa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3759 PostWysłany: 11 Sty 2022 11:35 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2340
srebrny
@maginiak - ale nie przysłali Ci żadnego "papierka" na to? Jakiegoś aneksu tylko podnieśli w systemie i już?
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3760 PostWysłany: 11 Sty 2022 11:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Paź 2016
Posty: 1195
Loty: 399
Kilometry: 662 743
srebrny
Kompletnie nic nie przysłali. Podnieśli w systemie na początku stycznia i to wszystko. Co ciekawe, na dodatkowej karcie męża jest nadal stary limit, a na mojej nowy.
Z tym, że mąż swoją właściwie w ogóle nie płaci i w sumie zastanawiam się nad sensem jej istnienia. Płacimy w zasadzie wyłącznie C podpiętą pod mojego Dinersa.
Góra
 Profil Relacje PM off
lluukk lubi ten post.
lluukk uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4494 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 185, 186, 187, 188, 189, 190, 191 ... 225  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group