Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Sklepy akceptujące (lub nie) Dinersa
https://bit.ly/2XGUKY7

Uzupełniajcie listę o sieci (nie wpisujcie sklepu u Maryny na Kołobrzeskiej w Zabrzu)

Edycja 17.10.21: Na chwilę obecną płatność kartą Curve z podpiętą Diners aktywuje ubezpieczenie Dinersa w podróży tak samo jak bezpośrednio kartą DC.

lluukk napisał(a):
lista kodów MCC wykluczonych ze zbierania mil.
http://dinersclub.pl/images/Dokumenty/R ... dw-MCC.pdf


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4494 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170 ... 225  Następna
Autor Wiadomość
#3321 PostWysłany: 11 Paź 2021 20:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7344
HON fly4free
@Janek: po avatarze zgaduję, że @andywaw ma senatora w M&M, więc z automatu jest zwolniony z opłaty za DC.
Góra
 Profil Relacje PM off
andywaw lubi ten post.
Janek uważa post za pomocny.
 
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#3322 PostWysłany: 11 Paź 2021 20:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lip 2021
Posty: 184
Janek napisał(a):
@andywaw
Tak za darmo to nie od razu, bo przecież pobierają opłatę roczną i dopiero po roku jak spełni się warunki promocji ją zwracają (nie dotyczy Vintage)...
(też myślałem, że opłata jest po roku a nie z góry i mocno zdziwiłem się po pierwszym rozliczeniu jak z konta zniknęło 1000zl)
Pozdrawiam

Karta jest za darmo dla posiadaczy statusu Senator w Miles & More bez żadnych dodatkowych warunków ;-)

Aha i potwierdziłem na infolinii, że transakcje wykonane kartą Curve, obciążające konto karty Diners liczą się i do naliczenia mil, i do ewentualnego "wykupienia" ubezpieczenia.
Niestety ubezpieczenie ważne jest tylko 180 dni od transakcji (tak mnie pan poinformował), więc jeżeli tak jak ja zazwyczaj kupuję bilety lotnicze nawet na 10 miesięcy do przodu to kicha, z takiej transakcji ubezpieczenia nie będzie. Co najwyżej zostaje wtedy opłacenie hotelu tuż przed wylotem (żeby w razie czego np. mieć ubezpieczenie za opóźniony odlot albo opóźnione dostarczenie bagażu).
_________________
TAK ŻE = a więc, i dlatego. TAKŻE (PISANE ŁĄCZNIE JAKO JEDEN WYRAZ) = również


Ostatnio edytowany przez andywaw, 11 Paź 2021 22:13, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
Janek lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#3323 PostWysłany: 11 Paź 2021 21:05 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2324
srebrny
@andywaw - ubezpieczenie nie rozpoczyna się z chwilą rozpoczęcia podróży? I od tego momentu 180 dni?

W przypadku aktywowania ubezpieczenia w sposób opisany w pkt 2.1.
ppkt a. odpowiedzialność UBEZPIECZYCIELA rozpoczyna się z chwilą
przekroczenia granicy RP lub KRAJU STAŁEGO ZAMIESZKANIA przez
UBEZPIECZONEGO udającego się w PODRÓŻ, z zastrzeżeniem, że
odpowiedzialność UBEZPIECZYCIELA w zakresie UBEZPIECZENIA
NASTĘPSTW NIESZCZĘŚLIWYCH WYPADKÓW oraz UBEZPIECZENIA
BAGAŻU PODRÓŻNEGO rozpoczyna się z chwilą opuszczenia przez
UBEZPIECZONEGO MIEJSCA ZAMIESZKANIA lub miejsca pracy na
terytorium RP lub KRAJU STAŁEGO ZAMIESZKANIA (w zależności co
nastąpi później), w dniu rozpoczęcia PODRÓŻY w celu udania się
w PODRÓŻ, i kończy się wraz z powrotem UBEZPIECZONEGO na
terytorium RP lub KRAJU STAŁEGO ZAMIESZKANIA, nie później jednak niż
o północy 180. dnia PODRÓŻY.


https://dinersclub.pl/images/Dokumenty/ ... 1.2021.pdf
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3324 PostWysłany: 11 Paź 2021 21:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lip 2021
Posty: 184
No właśnie pytałem o to wyraźnie na infolinii jak to jest z ubezpieczeniem w sytuacji gdy: kupuję bilet lotniczy w październiku, ale lecę na tym właśnie bilecie dopiero w lipcu. Bo ja tak robię.
Ciekawiło mnie bowiem, jak i skąd Diners będzie wiedział w takiej sytuacji już w październiku, że moja właśnie opłacona rezerwacja lotnicza jest dopiero na lipiec? Przecież z samej transakcji to nie wynika, a może mają dodatkowe informacje?
Pan odpowiedział, że ubezpieczenie jest po prostu ważne do 180 dni od daty opłacenia takiej rezerwacji (może się pomylił?)

Czyli rozumiem z tych przepisów że kupuję w październiku lot na lipiec i za to nie mam ubezpieczenia, bo w listopadzie sobie wyjeżdżam dokądkolwiek za granicę i mam ubezpieczenie? Ubezpieczenie wygasa wtedy gdy wrócę do kraju, albo po 180 dniach podróży - w zależności od tego, co nastąpi wcześniej.

A co w sytuacji gdy jednego dnia kupuję trzy różne rezerwacje lotnicze na trzy różne odległe terminy? Diners na pewno policzy to jak trzy różne ubezpieczenia?
_________________
TAK ŻE = a więc, i dlatego. TAKŻE (PISANE ŁĄCZNIE JAKO JEDEN WYRAZ) = również
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3325 PostWysłany: 11 Paź 2021 22:37 

Rejestracja: 27 Lut 2014
Posty: 655
srebrny
Na wyciągu DC przy transakcji zakupu biletów lotniczych masz dokładny opis co kupiłeś (m.in: linia lotnicza, trasa czy numer biletu), na pewno dotyczy to zakupu na stronach linii lotniczych, więc nie będzie problemu co jest ubezpieczone a co nie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3326 PostWysłany: 11 Paź 2021 22:49 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2324
srebrny
@andywaw - przeczytaj warunki - link w moim poprzednim wpisie.
W uproszczeniu - kupujesz bilet, aktywując zarazem ubezpieczenie - rozpoczynasz podróż na którą kupiłeś bilet, zaczyna się okres ubezpieczenia TEJ podróży nie jakiejś innej.
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3327 PostWysłany: 11 Paź 2021 23:00 

Rejestracja: 06 Mar 2012
Posty: 1864
Loty: 273
Kilometry: 310 928
srebrny
Kolejne potwierdzenie o jakie 180 dni chodzi znajduje się tutaj:
https://www.dinersclub.pl/ubezpieczenia/ubezpieczenie-podrozne.html
Cytuj:
Zalety ubezpieczenia w pakiecie karty Diners Club
Czas pojedynczej podróży zagranicznej do 180 dni
_________________
//Bartek
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3328 PostWysłany: 11 Paź 2021 23:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lip 2021
Posty: 184
novart napisał(a):
Na wyciągu DC przy transakcji zakupu biletów lotniczych masz dokładny opis co kupiłeś (m.in: linia lotnicza, trasa czy numer biletu), na pewno dotyczy to zakupu na stronach linii lotniczych, więc nie będzie problemu co jest ubezpieczone a co nie.

Zakładając, że Diners zna szczegóły biletu lotniczego i rezerwacji z dnia zakupu:
Co z sytuacją, gdy wykupioną już rezerwację zmieniam bezpłatnie na inny termin i trasę?
Do dziś mam rezerwację Lufthansy do BKK kupioną w czerwcu 2020, przekładaną już chyba od tego czasu bezpłatnie z 5 razy, zmienił się już też numer samego biletu, na razie przełożona na lipiec 2022.
Skąd wtedy Diners zna daty rozpoczęcia przebukowanej podróży?
_________________
TAK ŻE = a więc, i dlatego. TAKŻE (PISANE ŁĄCZNIE JAKO JEDEN WYRAZ) = również
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3329 PostWysłany: 12 Paź 2021 00:09 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2324
srebrny
@andywaw w razie potrzeby skorzystania z ubezpieczenia przedstawiasz Diners Club dokumenty dotyczące opłacenia podróży ich kartą. Możesz 25 razy zmienić termin... masz 25 zmian udokumentowanych... więc za podróż zapłaciłeś ich a nie inną kartą. Czy to tak trudno zrozumieć?
Jak zechcesz skorzystać z ubezpieczenia to wykazujesz, że za TĘ podróż zapłaciłeś ich kartą. Jeśli nie korzystasz z ubezpieczenia to Diners "ma w nosie" Twoją podróż i jej termin ;)
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...


Ostatnio edytowany przez lluukk, 12 Paź 2021 07:55, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
kostek966 lubi ten post.
 
      
#3330 PostWysłany: 12 Paź 2021 00:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lip 2021
Posty: 184
No może trudno zrozumieć, skoro zadaję pytania.
Ale już rozumiem. W razie potrzeby skorzystania z ubezpieczenia i tak przedstawiam Diners Club (rozumiem, że raczej ubezpieczycielowi?) sam dokumenty opłacenia podróży.
Kwestia numeru biletu / kodu rezerwacji które mogły zdążyć się zmienić w ciągu kilkunastu miesięcy i nie pokrywają się już ze szczegółami opisanymi w oryginalnej transakcji jednak może być problemem przy wykazywaniu, że za TĘ podróż zapłaciłem kartą.
_________________
TAK ŻE = a więc, i dlatego. TAKŻE (PISANE ŁĄCZNIE JAKO JEDEN WYRAZ) = również
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3331 PostWysłany: 12 Paź 2021 01:13 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7863
HON fly4free
Ubezpieczenie zaczyna się co do zasady od momentu opuszczenia granic (z zastrzeżeniem OWU) a nie zakupu biletu. W razie problemów z weryfikacją ubezpieczenia musisz wykazać, że spełniłeś warunki jego aktywacji. Ostatni raz kiedy korzystałem z tego ubezpieczenia nic sam nie przedstawiałem - agentka powiedziała, że sami zweryfikują, czy ubezpieczenie jest aktywne, a dopiero w razie wątpliwości się odezwą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3332 PostWysłany: 12 Paź 2021 08:57 

Rejestracja: 16 Lis 2011
Posty: 1795
niebieski
Po nr rezerwacji? BTW to nie Diners ubezpiecza
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3333 PostWysłany: 12 Paź 2021 09:00 

Rejestracja: 17 Sie 2015
Posty: 305
Loty: 139
Kilometry: 280 764
niebieski
Dokładnie tak było w moim przypadku.
Korzystałem ostatnio z ubezpieczenia (uszkodzony wózek dziecięcy przez ryanair), nie musiałem udowadniać zakupy elementu podróży.
Środki za naprawę zwrócone po 4 dniach od przesłania faktury.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3334 PostWysłany: 12 Paź 2021 09:42 

Rejestracja: 19 Mar 2014
Posty: 1703
Loty: 630
Kilometry: 1 040 894
srebrny
Na jaki numer trzeba dzwonić w przypadku zdarzenia? Diners czy Allianz? Jeśli do drugie to jest jakiś dedykowany nr dla Dinersa?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3335 PostWysłany: 12 Paź 2021 10:11 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Numer do kontaktu jest w SWU pod definicją "Centrum ubezpieczeniowe":
Cytuj:
do którego UBEZPIECZONY (lub inna osoba w jego imieniu) zobowiązany jest zgłosić zaistniały WYPADEK UBEZPIECZENIOWY objęty ochroną ubezpieczeniową pod numerem telefonu

Nie wklejam numeru, bo może ten się zmienić za jakiś czas, lepiej wejść na stronę DC i wybrania odpowiedniego ubezpieczenia (zwykły/PV)
Góra
 Profil Relacje PM off
OSK lubi ten post.
OSK uważa post za pomocny.
 
      
#3336 PostWysłany: 12 Paź 2021 10:15 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7863
HON fly4free
@OSK: do Allianz
Góra
 Profil Relacje PM off
OSK lubi ten post.
OSK uważa post za pomocny.
 
      
#3337 PostWysłany: 15 Paź 2021 10:28 

Rejestracja: 17 Lip 2019
Posty: 29
Hej, czy Wy korzystacie z DC na polskim Amazonie ? (DC chwali się, że można tam płacić ich kartą). Próbuję dodać kartę i dostaję komunikat, że karta jest nieobsługiwana
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3338 PostWysłany: 15 Paź 2021 13:58 

Rejestracja: 26 Gru 2012
Posty: 1163
Loty: 46
Kilometry: 151 136
srebrny
Karty Diners za 0zł w tygodniu bezgotówkowym

https://wartobezgotowkowo.pl/karty-dine ... h-za-0-zl/
Góra
 Profil Relacje PM off
7 ludzi lubi ten post.
 
      
#3339 PostWysłany: 15 Paź 2021 15:05 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3225
srebrny
Z tą powszechną akceptacją to lekko przesadzili
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
nrm lubi ten post.
 
      
#3340 PostWysłany: 15 Paź 2021 17:31 

Rejestracja: 27 Lip 2010
Posty: 238
niebieski
Czy na koncie punktowym DC można mieć debet? Innymi słowy - czy saldo punktów premiowych może być ujemne (0 punktów -> zakup kartą -> zaksięgowanie i naliczenie punktów ->przelew punktów na konto M&M do zera -> zwrot zakupu zaksięgowany na karcie)? .
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4494 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170 ... 225  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: piotrkr oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group