Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Sklepy akceptujące (lub nie) Dinersa
https://bit.ly/2XGUKY7

Uzupełniajcie listę o sieci (nie wpisujcie sklepu u Maryny na Kołobrzeskiej w Zabrzu)

Edycja 17.10.21: Na chwilę obecną płatność kartą Curve z podpiętą Diners aktywuje ubezpieczenie Dinersa w podróży tak samo jak bezpośrednio kartą DC.

lluukk napisał(a):
lista kodów MCC wykluczonych ze zbierania mil.
http://dinersclub.pl/images/Dokumenty/R ... dw-MCC.pdf


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4494 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137 ... 225  Następna
Autor Wiadomość
#2661 PostWysłany: 14 Paź 2020 20:10 

Rejestracja: 14 Sty 2014
Posty: 769
Loty: 145
Kilometry: 308 365
srebrny
mpg197 napisał(a):
Przy wylocie z PL walutą jest PLN = brak przeliczenia
przy wylocie z kraju strefy euro walutą jest EUR = niekorzystne przeliczenie
z UK - GBP, itd.

Na razie wychodzę z założenia, ze od kilku razy nie płacę Dinersem w Ryanair, właśnie z powodu słabego kursu przewalutowania. Problemem będzie dla wielu aktywowanie ubezpieczenia w podróży opłaceniem jej kartą Diners. Jak hotel nie będzie akceptował karty to będzie problem (kilkadziesiąt złotych - zależnie od kierunku). Mnie już to niestety nie będzie dotyczyć - choroby przewlekłe, które uniemożliwiają ubezpieczenie podróży. Na razie nie będę rezygnował z karty dla trzech kart dodatkowych i korzyści z tego wynikających (Fast Track, saloniki, nawet po 5 wejść i ubezpieczenie podróżny dla dwóch kart). W sumie to się będzie opłacać.
_________________
Relacje: Bali oczami początkujących turystów (2022).
Emeryci w podróży - Singapur i Malezja (2023), Algarve (2023)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#2662 PostWysłany: 16 Paź 2020 23:12 

Rejestracja: 28 Lis 2019
Posty: 43
Cześć, planuje rezygnacje z karty po ostatnich zmianach. Zanim jednak to uczynie zastanawiam się czy karta Diners widnieje w BIK-u? Czy brak rezygnacji z niej przed aplikowniem o nową (w mom przypadku padło na Visa Platinum Millenium Bank-u) będzie kłopotem przy ocenie zdolności kredytowej? Dzięki za odpowiedź.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2663 PostWysłany: 16 Paź 2020 23:20 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1984
niebieski
Tylko zapytanie - w momencie składania wniosku - figuruje w BIKu, czyli nic. Potem Diners nie raportuje karty, nawet jeśli chciałbyś. Karta w BIKu nie istnieje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2664 PostWysłany: 20 Paź 2020 11:25 

Rejestracja: 05 Mar 2012
Posty: 2749
złoty
"Karty Diners Club Klasyczna i LOT w ramach Tygodnia Płatności Bezgotówkowych za 0 zł"
https://prnews.pl/karty-diners-club-kla ... -zl-454401
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#2665 PostWysłany: 20 Paź 2020 11:28 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2341
srebrny
Bez jaj :) a ja właśnie 30.09 pożegnałem się z kartą ;) i za nic nie chcieli wznowić za 0zł, ale "pies z nimi tańcował" teraz to nie chce mi się już pisać wniosku.
Ale info ważne - może się komuś przydać jako np. przedłużacz ważności mil.
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2666 PostWysłany: 20 Paź 2020 11:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2018
Posty: 1703
Loty: 261
Kilometry: 277 323
złoty
sanchopan napisał(a):
Tylko zapytanie - w momencie składania wniosku - figuruje w BIKu, czyli nic. Potem Diners nie raportuje karty, nawet jeśli chciałbyś. Karta w BIKu nie istnieje.


@JustX

Składa zapytanie do BIG (Biuro Informacji Gospodarczej) a nie do BIK (Biuro Informacji Kredytowej) ;)
_________________
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2667 PostWysłany: 20 Paź 2020 12:32 

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1250
Loty: 34
Kilometry: 85 452
srebrny
JustX napisał(a):
Cześć, planuje rezygnacje z karty po ostatnich zmianach. Zanim jednak to uczynie zastanawiam się czy karta Diners widnieje w BIK-u? Czy brak rezygnacji z niej przed aplikowniem o nową (w mom przypadku padło na Visa Platinum Millenium Bank-u) będzie kłopotem przy ocenie zdolności kredytowej? Dzięki za odpowiedź.

Hej, dlaczego akurat ta karta? Sam ma większość finansów w millenium, jestem też obecnie przywiązany do ich karty kredytowej - muszę trzymać przez 5 lat - produkt powiązany z kredytem hipotecznym. Teraz kończy mi się ten okres i chciałem sprawdzić, czy millenium ma coś innego na co mogę zmienić swoją KK, czy lepiej po prostu zrezygnować i... nie znalazłem niczego ciekawego. Bierzesz millenium, bo ma coś konkretnego co potrzebujesz, czy tak po prostu? Czy ja czegoś w ich ofercie nie dostrzegam?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2668 PostWysłany: 20 Paź 2020 13:53 

Rejestracja: 22 Sty 2013
Posty: 14
Czy jest jakaś karta, która będzie mieć saloniki i ubezpieczenie razem z chorobami przewlekłymi? (czyli to co miał dotychczasowy DC)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2669 PostWysłany: 20 Paź 2020 14:21 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1984
niebieski
Martinuss napisał(a):
sanchopan napisał(a):
Tylko zapytanie - w momencie składania wniosku - figuruje w BIKu, czyli nic. Potem Diners nie raportuje karty, nawet jeśli chciałbyś. Karta w BIKu nie istnieje.


@JustX

Składa zapytanie do BIG (Biuro Informacji Gospodarczej) a nie do BIK (Biuro Informacji Kredytowej) ;)


Mam w BIK informację o zapytaniu DC - więc nawet jeśli składa poprzez BIG, to jeden pies skoro do BIK i tak trafia! :D A poza tym BIK akurat poinformował, że to jednak ich pyta - [b]więc tak czy siak do BIKu zapytanie jednak JEST wysyłane.[b]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2670 PostWysłany: 20 Paź 2020 14:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Lut 2010
Posty: 1552
Loty: 98
Kilometry: 116 206
srebrny
Zgadza się, bo informację o BIG udziela w tym wypadku BIK :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2671 PostWysłany: 20 Paź 2020 16:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lut 2020
Posty: 250
TomaszG napisał(a):
Czy jest jakaś karta, która będzie mieć saloniki i ubezpieczenie razem z chorobami przewlekłymi? (czyli to co miał dotychczasowy DC)

Visa Infinite z ING albo PKO BP.
Oba ubezpieczenia nie mają niestety COVID.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2672 PostWysłany: 20 Paź 2020 21:15 

Rejestracja: 23 Wrz 2014
Posty: 1010
Loty: 130
Kilometry: 249 917
Upewniam się - nadal bez Google Pay w Dinersie?
_________________
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2673 PostWysłany: 20 Paź 2020 21:39 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Bez
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2674 PostWysłany: 20 Paź 2020 23:25 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1984
niebieski
Powiem od siebie, że JESZCZE nie zrezygnowałem z karty DC VP, bo z uwagi na możliwość rezygnacji w trybie natychmiastowym (do 30.11) uznałem na początku października, że poczekam do końca miesiąca, bo "może się jeszcze przyda".
No i 12 kupiłem bilety do Malagi na 17 i pozdrawiam z Andaluzji. To moja pierwsza podróż samolotem w tym roku, która doszła do skutku, a było ich... ho, ho! Ale sami wiecie, jak jest. :roll:
Tym niemniej chciałem skorzystać z saloniku w KRK (wylot o 6:45), ale nie mogłem, bo... paniusia oschłym głosem oznajmiła, że "ustawa zabrania gastronomii do 6 rano". A że mogli dać na wynos... otóż NIE mogli, bo nie chcieli. I już! :shock:

To po co mi ta karta w sumie...? :shock: :evil:

P.S . A teraz czytam, że "godziny dla seniora" na lotniskach to... nie żart a realia polskiej rzeczywistości! :lol: :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2675 PostWysłany: 21 Paź 2020 09:43 

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1250
Loty: 34
Kilometry: 85 452
srebrny
sanchopan napisał(a):
To po co mi ta karta w sumie...? :shock: :evil:

Bo może kiedyś będziesz leciał popołudniu ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#2676 PostWysłany: 21 Paź 2020 10:02 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1984
niebieski
OT - ale po południu to może być np. Godzina dla Przedszkolaków na Leżakowanie. :lol: :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2677 PostWysłany: 21 Paź 2020 10:39 

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1250
Loty: 34
Kilometry: 85 452
srebrny
A tak bardziej serio, to trudno za decyzje rządzących winić dinersa. Kiedyś nie wszedłem do saloniku, bo wszystkie na lotnisku były otwarte od 7, ale nie twierdziłem, że diners jest nieprzydatny. Obecnie kalkulacje są niekorzystne, bo rzadko się bywa na lotnisku, więc jak już się jest to dobrze byłoby skorzystać z saloniku, ale...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2678 PostWysłany: 21 Paź 2020 11:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Cze 2012
Posty: 1065
Loty: 469
Kilometry: 475 167
niebieski
Niestety, ale rzeczywistość nie jest różowa. Nie ma już saloników otwartych 15 min przed pierwszym boardingiem na regionalnych lotniskach. Drastycznie mniej latamy, a wartość DC spada na łeb na szyje. Nawet FT, który jest/było wielkim plusem dziś nie ma racji bytu ponieważ korzystając z normalnych bramek to max 5/7 min. W salonikach jest bieda, wszystko w plastiku, ciężko z ciepłymi posiłkami... Ogólnie musimy się przestawić z naszym "rozpuszczeniem" i przestawić myślenie. Zapewne przez najbliższe lata nie wrócimy do takiej częstotliwości latania co wiąże się z brakami przywilej na lotniskach jak i w liniach lotniczych.
Góra
 Profil Relacje PM off
sanchopan lubi ten post.
 
      
#2679 PostWysłany: 21 Paź 2020 17:52 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1984
niebieski
Zgadzam się z przedmówcą.
Natomiast jeszcze poprzedni post - to nie o to chodzi, że 1 czy 2 saloniki były nieczynne lub czynne bez gastronomii, tylko... o całokształt, gdzie DC zmienia od 2021 r. warunki na dużo gorsze, a wcale tańszy nie jest. :(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2680 PostWysłany: 21 Paź 2020 18:25 

Rejestracja: 16 Lis 2011
Posty: 1798
niebieski
@sanchopan

Rozumiem frustrację ale odpuść te prywatną krucjatę, bo jaki jest rynek chyba każdy widzi. Zarabiasz na produkcie to część poświęcasz na promocje i benefity żeby zwabić następnych. Jak źródełko wysycha to "optymalizujesz".
Z całym szacunkiem ale podejrzewam, że większość z nas na takich produktach "jeździ na gapę", tzn nie jest platynowym klientem, po utracie którego mają żałobę w biurze:) Musi być odpowiednia pula klientów płacących pełna stawkę, żebyś ty mógł połączyć trzy promocje i za uzbierane punkty wszedł na tydzień do saloniku, wpisujac kod z bloga dostał 16letnia whisky w złotym kieliszku a za kupon z gazety wział skórzany fotel na wynos.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
Kothson uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4494 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137 ... 225  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group