Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Sklepy akceptujące (lub nie) Dinersa
https://bit.ly/2XGUKY7

Uzupełniajcie listę o sieci (nie wpisujcie sklepu u Maryny na Kołobrzeskiej w Zabrzu)

Edycja 17.10.21: Na chwilę obecną płatność kartą Curve z podpiętą Diners aktywuje ubezpieczenie Dinersa w podróży tak samo jak bezpośrednio kartą DC.

lluukk napisał(a):
lista kodów MCC wykluczonych ze zbierania mil.
http://dinersclub.pl/images/Dokumenty/R ... dw-MCC.pdf


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4494 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130 ... 225  Następna
Autor Wiadomość
#2521 PostWysłany: 02 Wrz 2020 11:53 

Rejestracja: 16 Gru 2011
Posty: 1148
Loty: 58
Kilometry: 63 777
niebieski
Udało się komuś dodać kartę DC do Żappka Pay? ;)
_________________
Zapraszam do obserwowania mnie na twitterze https://twitter.com/zakino4
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2522 PostWysłany: 02 Wrz 2020 16:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lip 2016
Posty: 1025
srebrny
Wiem, że już było info, ale dla tych co DC nie mają to wrzucam screena jak to pięknie teraz widać na e-koncie ile saloników zwiedziliśmy w ciągu roku
Żeby na innych kartach z limitami wejść podobnie czarno na białym tak ładnie pokazywało.
Oczywiście bezwładność w tych liczbach jest spora (czasem pojawi się wizyta kilka miesięcy po jej odbyciu), ale to nie wina DC, tylko saloników.
Tak czy inaczej mały plusik dla Dinersa. Zawsze coś tam do przodu :)

Załączniki:
dc_saloniki.jpg
dc_saloniki.jpg [ 31.14 KiB | Obejrzany 1125 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
ExGliwice uważa post za pomocny.
 
      
#2523 PostWysłany: 03 Wrz 2020 18:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Paź 2018
Posty: 155
Dzisiaj pierwszy raz zalogowałem się do ekonta w Diners. W ktorym miejscu w tym panelu znajduje się opcja do przelania mil na kartę M&M? W wątku przewijały się informacje o tym, że trzeba napisać do nich, żeby przelali i że to ma zająć kilka dni... jest jakiś formularz do tego czy trzeba maila wystosować? :/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2524 PostWysłany: 03 Wrz 2020 18:22 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1979
niebieski
Generalnie trzeba pisać lub dzwonić - i zlecać. Nawet jeśli podałeś numer M&M podczas wypełniania wniosku o kartę, to i tak... automatyczne przelewanie trzeba zlecić potem osobno. I przelewają wielokrotność 500 mil.
Góra
 Profil Relacje PM off
krzykrzysztof lubi ten post.
krzykrzysztof uważa post za pomocny.
 
      
#2525 PostWysłany: 03 Wrz 2020 19:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4490
złoty
Co miesiąc pisałem do nich przez formularz, wiadomości nadane na swoim ekoncie, proszę o przelanie tylu i tyłu mil, i zawsze szybko odpowiadali
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2526 PostWysłany: 03 Wrz 2020 20:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lip 2016
Posty: 1025
srebrny
@krzykrzysztof napisz maila do DINERSa, że chcesz mieć z automatu przelewane mile co miesiąc.
Jeżeli będzie ich więcej niż 500 to będzie się automatycznie przelewała co miesiąc wiellokrotność 500 mil.

Po co się męczyć i co miesiąc wysyłać prośbę. Lepiej od razu poprosić o automatyczne przelewanie mil co miesiąc.
Góra
 Profil Relacje PM off
Złoty lubi ten post.
 
      
#2527 PostWysłany: 03 Wrz 2020 20:43 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Ja tam mile z DC chomikowalem na wypadek zamknięcia Miles and More mBanku, wtedy przelew z DC może przedłużać agon... Ważność posiadanych mil z tej karty.
Jedynie obserwowałem, czy mile na samej DC nie będą tracić ważności niedługo po ich stronie, wtedy trzeba przelać co miało się przeterminować
Góra
 Profil Relacje PM off
BZG lubi ten post.
 
      
#2528 PostWysłany: 04 Wrz 2020 09:41 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1979
niebieski
To ja teraz z innej beczki. Zrezygnowałem pół roku z karty Vintage, a ostatnio na trochę lepszych warunkach wziąłem nową z powrotem. I teraz:
Do karty DC Vintage jest w jej cenie dawany pakiet mySafety - takie przywieszki i naklejki na wypadek zagubienia, że niby jakaś nagroda dla znalazcy. Dostałem ze starą kartą, ponaklejałem i tyle.
Niedawno jak przyszła nowa, przyszły znowu nowe przywieszki. Zasadniczo z rozpędu chciałem zarejestrować i obsłużyć nowy pakiet. Ale... Ale zacząłem czytać regulamin mySafety. I co się okazuje? Otóż pisze tam jak byk, że "umowa 3-letnia" i nie ma ani słowa o rezygnacji z karty. To co - działa ten stary wciąż...? Do końca 3 lat, czy do końca kolejnego rocznego okresu...? Ktoś to przerabiał?
Bo to ewidentnie jest firma zewnętrzna i albo DC płaci jej co rok za odnowienie albo - co może (ale nie musi) wynikać z ich regulaminu - płaci jednorazowo 1x na 3 lata?

A czemu nie zmieniłem (jeszcze) na nowe? Bo to trochę roboty jest: trzeba zarejestrować każdą z serii przywieszek (dla każdej karty Vintage), a potem jeszcze (chcąc to zrobić w 100% tak, jak ma być) wysłać przedmioty wraz z numerami seryjnymi do firmy.

Stąd pytanie - czy ktoś przerabiał ten temat lub ma wiedzę większą od mojej? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2529 PostWysłany: 13 Wrz 2020 11:03 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7862
HON fly4free
Czy ktoś w ostatnim czasie występował do DC o obniżenie rocznej opłaty (przy kontynuacji)?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2530 PostWysłany: 13 Wrz 2020 11:15 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2324
srebrny
Tak ja w mijającym tygodniu. Kilkadziesiąt k obrotu, propozycja 50% opłaty. Po rezygnacji zero propozycji.
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...


Ostatnio edytowany przez lluukk, 13 Wrz 2020 11:29, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2531 PostWysłany: 13 Wrz 2020 11:23 

Rejestracja: 19 Cze 2015
Posty: 74
Loty: 324
Kilometry: 659 325
W maju wnioskowałem o obniżenie opłaty. Dostałem 200pln zniżki dla karty DC Vintage. 30k obrotu rocznie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2532 PostWysłany: 13 Wrz 2020 11:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lut 2015
Posty: 2342
platynowy
U mnie to samo co @lluukk.
Propozycja 50% obniżenia opłaty rocznej. Więcej obniżyć nie chcieli. Maly obrót miałem więc odpuściłem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2533 PostWysłany: 13 Wrz 2020 13:06 

Rejestracja: 23 Wrz 2014
Posty: 1006
Loty: 130
Kilometry: 249 917
Widzę, że niewiele się tu zmieniło.
Wiem, że Diners to nie jest instytucja charytatywna i nawet bym przystał na tą opłatę 1000 zł za DC Vintage, czy obniżoną do 800 zł.

Nie żałuję, że działam z Visą Infinite z PKO. Właśnie teraz zostałem zwolniony z opłaty 800 złotych. Teraz działam od 21 sierpnia na kolejny rok i zwolnienie. Jasne i przejrzyste zasady. Wszystko widać w bankowości.

Gdyby jeszcze przy najdroższej karcie Diners oferował full opcję bez żadnych warunków, to naprawdę by był atrakcyjny. A tymczasem przy Premium Vintage (choć teraz to najmniejszy problem) trzeba się gimnastykować obrotem 1000 złotych na 30 dni przed wylotem, żeby wejść za darmo do saloniku. To, oraz brak możliwości płacenia wszędzie, gdzie bym chciał (Biedronka, Kaufland, sklepy online), było największym minusem Dinersa.

Ale jak obserwuję - plusem Dinersa na ten moment jest ubezpieczenie na Covid-19. Tego nie ma Visa z PKO.

Obserwuję :) Jak wprowadzą Google Pay i opiszecie jak to działa, to może wrócę. Bo zawsze lepiej zapłacić opłatę za Dinersa, zbierać Miles&More i mieć coś więcej w pakiecie, niż dać zarobić mBankowi i mieć tylko benefit w postaci mil.
_________________
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off
michzak lubi ten post.
 
      
#2534 PostWysłany: 13 Wrz 2020 14:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Mar 2011
Posty: 1401
Loty: 372
Kilometry: 440 003
srebrny
marek2011 napisał(a):
Czy ktoś w ostatnim czasie występował do DC o obniżenie rocznej opłaty (przy kontynuacji)?


Otrzymałem zwolnienie z opłaty za krtę na nastepny rok obrotowy. Najpierw zaproponowano 50%, w odpowiedzi na maila zapytałem się czy nie mogą całkowicie znieść opłaty. Zgodzili się.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#2535 PostWysłany: 13 Wrz 2020 15:12 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2324
srebrny
Czyli mamy 2 warianty - jedni dostają za 0zł innych nie chcą zwolnić z opłaty. Zapewne zależy to od obrotów, mi przy ok.4k miesięcznie nie zaproponowali całkowitego zwolnienia.
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2536 PostWysłany: 13 Wrz 2020 15:22 

Rejestracja: 23 Wrz 2014
Posty: 1006
Loty: 130
Kilometry: 249 917
@lluukk - jak ty robisz 4000 obrotu Dinersem w miesiącu :D No chyba, że robią to też karty dodatkowe.
_________________
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2537 PostWysłany: 13 Wrz 2020 21:45 

Rejestracja: 29 Wrz 2012
Posty: 125
Loty: 303
Kilometry: 418 529
niebieski
Kilka dni temu płacąc za bilet lotniczy w euro, bardzo pozytywnie zaskoczył mnie przelicznik. Praktycznie jak na tablicach NBP. Ponadto od niedawna Dinersem można płacić w Flixbus mimo, że nie ma takiej informacji na ich stronie.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
michzak uważa post za pomocny.
 
      
#2538 PostWysłany: 13 Wrz 2020 22:34 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1979
niebieski
Nie wiem z czym dokładnie i w porównaniu do czego porównujesz - kurs jest zbójecki, ale to normalny kurs DC, bo ta karta ma inne, duże zalety, ale na pewno NIE jest nią kurs walut obcych.
Dla porównania kurs z tego samego dnia EUR/PLN:
DC – 4,69 zł
Kantor PKO BP – 4,45 zł.

To jest kolosalna różnica!
Góra
 Profil Relacje PM off
trocha lubi ten post.
 
      
#2539 PostWysłany: 13 Wrz 2020 22:59 

Rejestracja: 16 Gru 2011
Posty: 1148
Loty: 58
Kilometry: 63 777
niebieski
DXmaniac napisał(a):
Kilka dni temu płacąc za bilet lotniczy w euro, bardzo pozytywnie zaskoczył mnie przelicznik. Praktycznie jak na tablicach NBP. Ponadto od niedawna Dinersem można płacić w Flixbus mimo, że nie ma takiej informacji na ich stronie.


No tak bym powiedział, że od ponad roku można płacić Dinersem we Flixbusie.
_________________
Zapraszam do obserwowania mnie na twitterze https://twitter.com/zakino4
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2540 PostWysłany: 14 Wrz 2020 15:15 

Rejestracja: 21 Lut 2011
Posty: 877
Loty: 284
Kilometry: 598 745
złoty
Czy miał ktoś z Was kiedyś problem z brakiem płatności w terminie?
Jeśli zapominałem to sms dzień przed mi przypominał. Tym razem jednak termin był w sobotę i o ile we wszelkich instytucjach i bankach oznacza to płatność w poniedziałek, to Diners ma w regulaminie, że piątek. Sms przyszedł jednak w piątek i to późno. Zrobiłem przelew tak, że według sesji elixirów powinien był dotrzeć do Dinersa jeszcze w piątek, z mojego banku wyszedł tak jak powinien, ale zero potwierdzenia na koncie Dinersa. Ten przelew powinien tam dotrzeć nawet już według dzisiejszych sesji elixir, a nadal pusto. Nigdy nie miałem potrzeby analizowania tempa aktualizacji danych na stronie DC. Czy powinienem się martwić nieterminowością spłaty, czy olać?
_________________
Image
http://robertsadlowski.com <- zdjęcia i relacje z podróży
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4494 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130 ... 225  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: gruda oraz 11 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group