Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Wikipost
Sklepy akceptujące (lub nie) Dinersa
https://bit.ly/2XGUKY7

Uzupełniajcie listę o sieci (nie wpisujcie sklepu u Maryny na Kołobrzeskiej w Zabrzu)

[ 2548 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118 ... 128  Następna
Autor Wiadomość
#2281 PostWysłany: 03 Lut 2020 03:36 

platynowy
Jak rozmawiałam z konsultantem to mówił o 7-8k, lub blokadzie 10k na koncie
 Relacje PM off
Kothson lubi ten post.
Kothson uważa post za pomocny.

#2282 PostWysłany: 03 Lut 2020 08:54 

Ostrzeżenia: 2
niebieski
Hm, a czy dobrze doczytałem, że bilety kupione właśnie z tej karty są automatycznie ubezpieczone w standardzie? Czyli jeśli dobrze zrozumiałem, kupując bilet do Lwowa wizzairem, jest on automatycznie na 300k ubezpieczony?
 Relacje PM off  

#2283 PostWysłany: 03 Lut 2020 09:44 
Site Admin
Awatar użytkownika

Tak, zakup biletu lotniczego aktywuje ubezpieczenie podróżne, ale nie - za wizza nie zapłacisz dinersem (choć już za ryanair tak)

(edit - nie wiem o którą pytasz, moja odpowiedź dotyczy "zwykłej" czyli np Lot)

#2284 PostWysłany: 03 Lut 2020 09:45 

Loty: 41
Kilometry: 78 539
@Kothson o ile dobrze rozumiem podróżujesz z dziećmi? Ja również. Wydaje mi się, że salonikami lotniskowymi w związku z tym nie ma sensu się przejmować. Dzieci mimo tego że Ty posiadasz darmowe wejście i tak będą musiały zapłacić, a przecież za drzwiami samych nie zostawisz.
No właśnie czy znacie jakieś programy, które pozwalają dzieciom wraz z opiekunem wejść za darmo do saloniku?
 Relacje PM off  

#2285 PostWysłany: 03 Lut 2020 09:49 
Site Admin
Awatar użytkownika

W przypadku DC PV? Jesteś ubezpieczony w momencie bycia za granicą, po prostu
 Relacje PM off  

#2286 PostWysłany: 03 Lut 2020 11:25 

złoty
kempin napisał(a):
No właśnie czy znacie jakieś programy, które pozwalają dzieciom wraz z opiekunem wejść za darmo do saloniku?

Salonik KTW dla dzieci do lat 12 na DC wchodziłem "za darmo" - w sensie, że za dzieciaki nie płaciłem. Ale to se ne vrati :mrgreen: Do tego FastTrack też "w cenie". Generalnie zależy od saloniku - ale to raczej rzadkość, niestety. ;)
 Relacje PM off  

#2287 PostWysłany: 03 Lut 2020 11:45 

wilczagorka napisał(a):
zbieranie mil w Citi PM to jest dopiero katorga (przelicznik 2x gorszy niz w DC). W DC mozesz 10000 mil kupic za 900pln, jak masz problem z wydaniem 50000pln
a wydac 1000 by miec saloniki mozna korzystajac z bankomatu. przy 1000 wyplaty to jest 50 oplaty; plus analogicznie mniej jak czesc wydamy normlanie karta
ja uzywam DC regularnie i w porownaniu do lat poprzednich mam cora zmniej problemow z akceptacja

Z drugiej strony zapłacisz tym bez pytania wszędzie (np. kupując komuś z rodziny drogi sprzęt w internecie) i możesz nabić wiele dodatkowych mil, do których DC się nie sprawdzi. Ponadto refund możesz wydać na dowolny cel, a nie limitowaną siatkę połączeń (do tego nie na wszystkie loty) + obowiązkowe dopłaty.

Kupować 10 000 mil za 900 zł ? Świetny interes - to jest akurat stawka na loty po Europie round-trip w najmilszym poniedziałku, a do tego trzeba doliczyć podatki, no i musisz się dostosować do wybranych połączeń i (być może) dojechać do W-wy. Czyli wychodzi na to samo, jak po prostu kupić ten bilet za 600-700 złotych na stronie LOT ;) 50 zł, aby wejść do saloniku - też tak sobie ;)

No i DC kosztuje, to też należy odjąć od potencjału milowego. Do tego trzeba pamiętać o przesyłaniu mil.

Osobiście uważam, że jak się bawić w mile, to na sensownym przeliczniku, albo przy dużych obrotach. Ciułać 10 lat, aby polecieć do USA + opłaty ? Dużo lepszą inwestycją będzie inwestycja w swoje kwalifikacje i podwyżkę zarobków, pozwalającą na normalny zakup ;) Ale to moje prywatne zdanie. A jak idioci nadal będą utrzymywać niskie stopy procentowe, to przez te 10 lat zbierania jeszcze się może okazać, że niedługo wprowadzą przelicznik 10 zł - 1 mila.

JustX napisał(a):
Kothson napisał(a):
możesz poczuć się prestiżowo mówiąc że chcesz zapłacić Dinersem ;) Pewnie jedyna odpowiedź to: - nie wiem, ale spróbujemy haha

Zwłaszcza, że tę kartę wydają obecnie w zasadzie za samo oddychanie ;), a prestiż to był, gdy jako pierwsi wprowadzili w ogóle karty do obrotu. Przeciętnej osobie nic ta karta nie mówi, a zapewne większe wrażenie na sąsiadce w warzywniaku zrobisz, mówiąc "chciałbym zapłacić American Express" :D
 Relacje PM off
szyderca87 lubi ten post.

#2288 PostWysłany: 03 Lut 2020 11:57 
Awatar użytkownika

Loty: 44
Kilometry: 57 793
srebrny
giorgio_ napisał(a):
Do tego trzeba pamiętać o przesyłaniu mil.

Nie trzeba.

#2289 PostWysłany: 03 Lut 2020 12:19 

niebieski
giorgio_ napisał(a):
wilczagorka napisał(a):
zbieranie mil w Citi PM to jest dopiero katorga (przelicznik 2x gorszy niz w DC). W DC mozesz 10000 mil kupic za 900pln, jak masz problem z wydaniem 50000pln
a wydac 1000 by miec saloniki mozna korzystajac z bankomatu. przy 1000 wyplaty to jest 50 oplaty; plus analogicznie mniej jak czesc wydamy normlanie karta
ja uzywam DC regularnie i w porownaniu do lat poprzednich mam cora zmniej problemow z akceptacja

Z drugiej strony zapłacisz tym bez pytania wszędzie (np. kupując komuś z rodziny drogi sprzęt w internecie) i możesz nabić wiele dodatkowych mil, do których DC się nie sprawdzi. Ponadto refund możesz wydać na dowolny cel, a nie limitowaną siatkę połączeń (do tego nie na wszystkie loty) + obowiązkowe dopłaty.

Kupować 10 000 mil za 900 zł ? Świetny interes - to jest akurat stawka na loty po Europie round-trip w najmilszym poniedziałku, a do tego trzeba doliczyć podatki, no i musisz się dostosować do wybranych połączeń i (być może) dojechać do W-wy. Czyli wychodzi na to samo, jak po prostu kupić ten bilet za 600-700 złotych na stronie LOT ;) 50 zł, aby wejść do saloniku - też tak sobie ;)

No i DC kosztuje, to też należy odjąć od potencjału milowego. Do tego trzeba pamiętać o przesyłaniu mil.

Osobiście uważam, że jak się bawić w mile, to na sensownym przeliczniku, albo przy dużych obrotach. Ciułać 10 lat, aby polecieć do USA + opłaty ? Dużo lepszą inwestycją będzie inwestycja w swoje kwalifikacje i podwyżkę zarobków, pozwalającą na normalny zakup ;) Ale to moje prywatne zdanie. A jak idioci nadal będą utrzymywać niskie stopy procentowe, to przez te 10 lat zbierania jeszcze się może okazać, że niedługo wprowadzą przelicznik 10 zł - 1 mila.

JustX napisał(a):
Kothson napisał(a):
możesz poczuć się prestiżowo mówiąc że chcesz zapłacić Dinersem ;) Pewnie jedyna odpowiedź to: - nie wiem, ale spróbujemy haha

Zwłaszcza, że tę kartę wydają obecnie w zasadzie za samo oddychanie ;), a prestiż to był, gdy jako pierwsi wprowadzili w ogóle karty do obrotu. Przeciętnej osobie nic ta karta nie mówi, a zapewne większe wrażenie na sąsiadce w warzywniaku zrobisz, mówiąc "chciałbym zapłacić American Express" :D
Moim zdaniem, pomimo wysokich kwalifikacji i wysokich zarobków, to Ty masz problem ze zrozumieniem wartości karty. Na teraz mam kartę mBanku. Płacę za nią 200 zł. / rocznie. Latam 5-6 razy w roku zazwyczaj trzy razy do USA. Ubezpieczenie na sensowną kwotę (500 000) dla jednej osoby na 10 dni to 150. Latamy we dwójkę, więc za same loty do USA, za ubezpieczenie wydaję 900. Do tego dochodzą pomniejsze wycieczki. Kartę DC zatem będę miał w sumie za darmo, a mile czy fasty na lotnisku potraktuję jako extrasy. Nie pisząc już o salonikach, za które musiałbym płacić.
 Relacje PM off
sanchopan lubi ten post.

#2290 PostWysłany: 03 Lut 2020 12:42 

złoty
Ja też uważam, że - mimo iż zapłaciłem pełnego tysiaka za DC VP - to mam kartę "za darmo", bo na ubezpieczenie 5-osobowej rodziny wydałbym na ledwie kilka wyjazdów w roku (i to głównie "niedaleko" - w sensie, że rzadko za ocean) niż 1000 PLN. A saloniki są miłym dodatkiem - FastTrack również, ale póki KRK go nie będzie miał, to pozostają mi głównie tylko KTW. 8-)
 Relacje PM off
Kothson lubi ten post.

#2291 PostWysłany: 03 Lut 2020 12:53 

niebieski
sanchopan napisał(a):
Ja też uważam, że - mimo iż zapłaciłem pełnego tysiaka za DC VP - to mam kartę "za darmo", bo na ubezpieczenie 5-osobowej rodziny wydałbym na ledwie kilka wyjazdów w roku (i to głównie "niedaleko" - w sensie, że rzadko za ocean) niż 1000 PLN. A saloniki są miłym dodatkiem - FastTrack również, ale póki KRK go nie będzie miał, to pozostają mi głównie tylko KTW. 8-)
To źle, że zapłaciłeś. Trzeba było we własną edukację zainwestować, zgodnie z sugestią przedmówcy.
 Relacje PM off  

#2292 PostWysłany: 03 Lut 2020 13:07 

złoty
Ale że co - kartę z mBanku wziąć?
Nie, dziękuję - mBank robi takie "numery", że można się zdziwić nieźle: np. ostatnio klientowi zablokował całe konto, tylko dlatego że córce wyrobił kartę do konta (ale konto tylko jego jest!), bo wg mBanku jeśli a) coś chcesz zmienić na koncie, to może tylko właściciel, bo "jego konto tylko i wyłącznie", ale 2) jak przyjdzie komornik do córki, to w rozumieniu mBanku "to córki jest całe konto i trzeba zająć całość". :twisted: Bo w kontekście pkt. 2) posiadanie konta to bycie pełnomocnikiem, a pełnomocnik = właściciel.
No chyba że coś, cokolwiek innego chce zmienić ów pełnomocnik na koncie, bo już nie może, bo "nie jego konto".
Znam również przypadki gorsze, gdzie bezpodstawnie ludziom - na skalę masową prawie - blokowali dostęp do pieniędzy, a do odblokowania nie wystarczała nawet wizyta w oddziale, bo "tylko stolica coś może zmienić", nie można było dokumentów wysłać mailowo, bo "musi być papierowo".
Włącznie z sytuacjami, że firma była likwidowana, syndyk przychodził z papierami z Sądu, ale "nie-da-sizm" działał i najważniejsze było "słowo stolicy" - bez urazy dla warszawiaków. ;)

I dalej utrzymuję, że DC VP mam w praktyce za darmo. :lol: :mrgreen: Niezależnie od kolegi bzdur nt. "brak edukacji" - tak się składa, że akurat jak kulą w płot. :mrgreen: :mrgreen:
 Relacje PM off  

#2293 PostWysłany: 03 Lut 2020 14:32 

Loty: 272
Kilometry: 481 946
niebieski
Washington napisał(a):
Tak, zakup biletu lotniczego aktywuje ubezpieczenie podróżne, ale nie - za wizza nie zapłacisz dinersem (choć już za ryanair tak)

(edit - nie wiem o którą pytasz, moja odpowiedź dotyczy "zwykłej" czyli np Lot)

Wydaje mj się, że musi być to bilet miedzynarodowy. Zakup krajówki wewnątrz USA lub z Rzymu na Sycylie chyba nie aktywuje ubezpieczenia automatycznie dla zwyklych kart DC.

@giorgio_

Zakup mil przeważnie nie jest opłacalny ale z drugiej strony za lot LOTem za owe 700 pln dostaniesz pewnie 250 mil a by uzbierać za loty 10000 mil M&M to pewnie z 6000 pln trzeba by wydać
 Relacje PM off  

#2294 PostWysłany: 03 Lut 2020 15:27 

Myślałem, że mam do czynienia z rozumnymi osobami, a tutaj kuleje czytanie ze zrozumieniem. To nie był przytyk ad personam do kogokolwiek, a po prostu moja opinia nt. ciułania mil. DC to przede wszystkim ubezpieczenie i fast tracki oraz saloniki, do zbierania mil niezbyt się nadaje, choćby ze względu na akceptowalność. A ogólnie w obecnej sytuacji, gdy jeszcze prawdopodobnie wejdą kolejne obostrzenia w ich zbieraniu (na poziomie MM a nie poszczególnych banków czy wystawców kart), to ich zbieranie ma sens przy wysokich obrotach. Ja zbieram mile w mBanku, bo mogę wygenerować fajny obrót. Gdybym miał jednak wydawać 2 czy 3 czy 4 tys. miesięcznie, to dobrałbym jakąś kartę z cashbackiem i miał z niej większy zwrot niż dinersowych mil, a samego DC do FT, PP i ubezpieczenia.

Natomiast co do samego ubezpieczenia - co to jest KL 300 000 na USA ? Tyle to tam kosztuje mało skomplikowany zabieg. Ileś lat temu DC miał chyba ubezpieczenie na milion, i nie wiem czy nie były to dolary. Sam mam DC, ale tylko dla fast track'a (PP mam w ramach kredytówki i nie muszę się zastanawiać, czy zrobiłem 1000 zł obrotu przez ostatni miesiąc), lecąc do USA i tak muszę wykupić ubezpieczenie na normalną sumę. Do tego przynajmniej jeszcze w zeszłym roku było tak, że jeżeli nie opłaciłeś DC jednej z części podróży (wystarczy, że najtańszy portal nie akceptuje DC), to musiałeś albo i tak dodatkowo zapłacić za ubezpieczenie bodajże 40 zł, albo wykupić "abonament" miesięczny za 10 zł, co podnosi koszt roczny.
 Relacje PM off  

#2295 PostWysłany: 03 Lut 2020 15:31 

złoty
Ja mam DC VP na 600.000 zł i nie muszę nic "aktywować". 8-)
 Relacje PM off  

#2296 PostWysłany: 03 Lut 2020 15:50 

niebieski
giorgio_ napisał(a):
...Gdybym miał jednak wydawać 2 czy 3 czy 4 tys. miesięcznie, to dobrałbym jakąś kartę z cashbackiem i miał z niej większy zwrot niż dinersowych mil...

zdradzisz co to za karta ?
 Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.

#2297 PostWysłany: 04 Lut 2020 18:11 

A ja 4 złote za 1 milę i do tego platynową Visę z PP i DC na fast track'i - rozmawiamy o problemach pierwszego świata, czy pomagamy innym, którzy nie nabijają dziesiątków tysięcy mil rocznie porównać różne opcje ? Wg mnie DC jest fajny jako ubezpieczenie (ale nie wszędzie - mówimy o zwykłej), fast track (ale to też zależy, gdzie kto mieszka), saloniki (ja mam je w ramach Visy, ale inni może korzystają, obrót wymagany do saloniku w DC wolę zrobić MM mBanku).

Jaka to karta ? Np. 123 w Santanderze, zwrot do 760 zł rocznie. 1% za sport i rekreację, 2% za odzież i obuwie, 3% za restauracje i fast-foody. Pewnie inne banki też mają różne opcje, w Citi jest chyba 500 zł zwrotu teraz przy najprostszej kredytówce za wydanie 3 tys., a potem można przecież rozwiązać i iść po kolejną premię do innego banku. Te 760 zł rocznie to mniej więcej odpowiednik 15 czy 20 tysięcy mil (licząc po najmilszym poniedziałku), a więc wydania 75-100 tys. rocznie samym DC. Jak ktoś tyle wydaje miesięcznie, to zapewne ma dochody pozwalające na MM premium i lepszy przelicznik milowy.

BTW, do USA to ubezpieczałem się na 800 000 każdorazowo ;)
 Relacje PM off  

#2298 PostWysłany: 04 Lut 2020 20:50 

Loty: 57
Kilometry: 77 128
niebieski
Każdy musi sam zdecydować na czym mu zależy i czy jest w stanie spełnić kryteria uzyskania karty. Co z tego, że dużo osób opisuje uzyskane przywileje, jak tylko nieliczni są w stanie spełnić kryteria.
 Relacje PM off  

#2299 PostWysłany: 04 Lut 2020 22:41 

niebieski
giorgio_ napisał(a):
... Jaka to karta ? Np. 123 w Santanderze, zwrot do 760 zł rocznie. 1% za sport i rekreację, 2% za odzież i obuwie, 3% za restauracje i fast-foody...

nie no, po zbóju
wydasz 25k np. na loty i elektronikę i wpadnie równiutkie 0 :lol:
 Relacje PM off  

#2300 PostWysłany: 05 Lut 2020 15:04 

Nie no, 5 tysięcy mil to rewelacja ;) A kwestią czasu jest wprowadzenie dynamicznego naliczania stawek milowych przez przewoźników.

Wystarczy, że wychodząc ze znajomymi czy rodziną do restauracji, Ty opłacisz rachunek i już masz 3%. Zakładam, że poza znajomymi i rodziną, każdy od czasu do czasu musi też wymienić buty czy garderobę ;) Ale jak wyżej napisano - zależy od preferencji i potrzeb, natomiast warto znać alternatywy i wiedzieć, że mile to nie darmowe loty, tylko dopłaty (horrendalne i likwidujące w zasadzie sens w przypadku Lufthansy) i ograniczona możliwość zastosowania. I na konkretnym połączeniu taniej może wyjść wziąć program z niższym przelicznikiem (np. Citi), ale mieć możliwość wyboru dowolnego lotu, a nie tych pojedynczych w ramach LOT, które opłacają się milowo. Parę dni temu jak co miesiąc wjechały promocje milowe (nie mylić z najmilszym poniedziałkiem), i co ? No i pstro, w poszukiwanym przeze mnie terminie nie wchodzi na obniżonej stawce żadne miasto prezentowane w promocji.

A najwięcej i najszybciej i tak zarobi się po prostu skacząc po bankach i ich promocjach. Raz jeszcze napiszę - DC mam, ale w żadnym wypadku nie dla mil, tych mam tam naliczone równe zero.
 Relacje PM off  

[ 2548 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118 ... 128  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 3 gości