Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Sklepy akceptujące (lub nie) Dinersa
https://bit.ly/2XGUKY7

Uzupełniajcie listę o sieci (nie wpisujcie sklepu u Maryny na Kołobrzeskiej w Zabrzu)

Edycja 17.10.21: Na chwilę obecną płatność kartą Curve z podpiętą Diners aktywuje ubezpieczenie Dinersa w podróży tak samo jak bezpośrednio kartą DC.

lluukk napisał(a):
lista kodów MCC wykluczonych ze zbierania mil.
http://dinersclub.pl/images/Dokumenty/R ... dw-MCC.pdf


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4494 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93 ... 225  Następna
Autor Wiadomość
#1781 PostWysłany: 08 Sie 2019 14:03 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1973
niebieski
Ad. 1) Z góry i z salda karty.
Ad. 2) Nie - i to jest piękne! Po prostu zawsze działa - i działa dla całej rodziny, np. ja mam 3 karty (ja, żona, dziecko), czyli 3x600.000 zł działa na podróż dla 5 osób: 2+3. To był jeden z poważniejszych argumentów w moim przypadku "za" tą kartą, bo mimo że droga, to jednak i tak wyjazd ubezpieczałem (nawet w UE), a dla rodziny 5-osobowej to zawsze parę stówek rocznie i tak (co najmniej) te relatywnie krótkie wyjazdy mnie kosztowały.
No i saloniki 3x10 wejść (pod warunkiem obrotu) :)

lluukk - a czy tym ubezpieczeniem w PKO BP też można objąć resztę rodziny podczas podróży zagranicznej?
Przenosił ktoś kiedyś kartę DC VP do innego banku na zasadzie uproszczonej procedury tj. bez od nowa badania zdolności kredytowej, tylko na zasadzie posiadania karty i wyciągu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w Turcji: 7 dni w 5* hotelu z ultra all inclusive od 2219 PLN. Wyloty z 5 miast Urlop w Turcji: 7 dni w 5* hotelu z ultra all inclusive od 2219 PLN. Wyloty z 5 miast
Wycieczka do Sri Lanki od 3003 PLN. Loty z 3 miast + 4* noclegi (ze śniadaniami) przy plaży Wycieczka do Sri Lanki od 3003 PLN. Loty z 3 miast + 4* noclegi (ze śniadaniami) przy plaży
#1782 PostWysłany: 08 Sie 2019 15:12 

Rejestracja: 22 Gru 2012
Posty: 114
lluukk napisał(a):
Nie chcę zniechęcać do DC, bo ma swoje zalety zbieranie punktów/mil itp. ale jeśli Ci zależy głównie na ubezpieczeniu i gotów jesteś zapłacić za kartę 1000 zł to zobacz Visa Infinite PKO BP - koszt 800 zł (do uniknięcia lub zmniejszenia na 400) a ubezpieczenie chyba dużo lepsze ( DC - 1 mln leczenie VInfinite - 30 mln) warto porównać zakres ubezpieczenia gdy się jest gotowym wydać nawet 1000 zł na kartę.
A do tego - przeliczanie walut po kursie MC, ubezpieczenie wkładu własnego w aucie z wypożyczalni do 2000 EUR, czy rezygnacji z podróży do 20.000 PLN.


Hej,

Zależy mi na ubezpieczeniach, ale też na salonikach(policzyłem, że te 10 to akurat mi wystarczy).
W drugiej kolejności żniżka na samochód(nie posiadam i wypożyczam często).
W trzeciej booking.com :)
Poprostu diners ma fajny pakiet za tysiaka dla mnie i dziewczyny.

Ale dzięki za odpowiedź
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1783 PostWysłany: 08 Sie 2019 15:25 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2314
srebrny
OK - przy Visa saloniki bez limitu nawet 100 wejść ;) , zniżki w wypożyczalniach aut do 30% w Avis Europcar itd. (+ ubezpieczenie wkładu własnego do 2000 E)
ale faktycznie 2 karty to już 1600 a nie 1000. Pozdrawiam. Miłego i spokojnego podróżowania! (Obyście nigdy nie musieli z ubezpieczeń korzystać)
nie chcę zabrzmieć jak akwizytor z banku :D
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1784 PostWysłany: 08 Sie 2019 15:44 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1973
niebieski
uuu... czyli w moim przypadku: 2400 zł a nie 1000 zł za 3 karty (i analogicznie 3200 zamiast 1000 zł).
Ale coś za coś - coś dają mniej i coś dają więcej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1785 PostWysłany: 08 Sie 2019 16:04 

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1250
Loty: 34
Kilometry: 85 452
srebrny
TomaszG napisał(a):
kalorymetr napisał(a):
Czy promka z tasteaway jeszcze dziala? Okazalo sie, ze ta z pko to jedynie dla posiadajacych juz karte :(

Niestety, już nie działa.
Co prawda wniosek nadal jest dostępny, ale przy wniosku dostępna jest już standardowa tabela opłat i prowizji - wysokość opłaty rocznej 1000 zł.
Jeszcze pod koniec lipca była tam podpięta specjalna tabela z pierwszą opłatą 500 zł.

Ja bym jednak ich dopytał. Ta oferta chodzi trochę swoimi drogami i może jednak działać
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1786 PostWysłany: 08 Sie 2019 23:27 

Rejestracja: 22 Gru 2012
Posty: 114
Dzwoniłem do PKO i Pani powiedziałą, że wiza Infinite to produkt wycofywany i już nie można go zamówić.

Co do promocji taste away - potwierdzone na infolini - koniec.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1787 PostWysłany: 09 Sie 2019 06:50 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2314
srebrny
Ciekawe co piszesz, właśnie zakończyłem rozmowę z Infolinią PKO BP i Pani twierdzi, że pierwsze słyszy aby bank z Infinite rezygnował - nawet chciała mnie umówić z doradcą w sprawie wyrobienia tej karty. :) Jedną kartą jaką przestali wydawać jest DC.
Ale jak wiadomo DC ma promocję dla posiadaczy DC z PKO więc "odnowią" już bezpośrednio w DC.
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1788 PostWysłany: 09 Sie 2019 08:52 

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1250
Loty: 34
Kilometry: 85 452
srebrny
kalorymetr napisał(a):
Dzwoniłem do PKO i Pani powiedziałą, że wiza Infinite to produkt wycofywany i już nie można go zamówić.

Co do promocji taste away - potwierdzone na infolini - koniec.

Czyli zdążyłem w ostatniej chwili - tydzień temu wypełniałem wniosek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1789 PostWysłany: 09 Sie 2019 09:12 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2314
srebrny
Jak wyżej napisałem mi dziś rano na Infolinii powiedzieli, że jej nie wycofują, co więcej chcieli umówić spotkanie w celu złożenia wniosku, Ty tydzień temu złożyłeś wniosek - więc chyba to nie jest prawdą, że ją wycofują.
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1790 PostWysłany: 09 Sie 2019 09:16 

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1250
Loty: 34
Kilometry: 85 452
srebrny
Nie uciąłem cytatu... chodziło mi o DC z taste away
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1791 PostWysłany: 09 Sie 2019 09:38 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2314
srebrny
a OK :D
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1792 PostWysłany: 09 Sie 2019 11:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7330
HON fly4free
Lord_Morgoth napisał(a):
tropikey napisał(a):
czy robił ktoś z Was ostatnio zakupy w empiku i płacił DC? Zgodnie z tabelką na początku powinno zadziałać, ale chciałbym się upewnić. On-line nie przechodzi, ale można zamówić z płatnością w sklepie. Niestety, na stronie empiku jest tylko ogólna informacja o "płatności kartą".


Płaciłem w sklepie 14 lipca i działało.

Dzięki za info, że nie działa on-line! Możnaby zaaktualizować tabelkę...
Dziś odebrałem towar zamówiony on line. Przy zakupie zaznaczyłem płatność przy odbiorze. W kasie dałem DC i wszystko poszło OK. W tej sytuacji, brak możliwości płacenia DC on line nie jest zatem problemem - wystarczy zrobić jak wyżej :)

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1793 PostWysłany: 09 Sie 2019 17:09 

Rejestracja: 22 Gru 2012
Posty: 114
lluukk napisał(a):
Ciekawe co piszesz, właśnie zakończyłem rozmowę z Infolinią PKO BP i Pani twierdzi, że pierwsze słyszy aby bank z Infinite rezygnował - nawet chciała mnie umówić z doradcą w sprawie wyrobienia tej karty. :) Jedną kartą jaką przestali wydawać jest DC.
Ale jak wiadomo DC ma promocję dla posiadaczy DC z PKO więc "odnowią" już bezpośrednio w DC.



Czuje się oszukany. Jutro zadzwonie jeszcze raz.
Tak to właśnie jest z konsultantami na infolini.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1794 PostWysłany: 12 Sie 2019 08:52 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1973
niebieski
Wrócę do tematu bonów/kart podarunkowych allegro kupowanych w Auchan lub w Żabce: poczytałem o tym i rozumiem, że nie można kupić np. bonu za 500 zł? Jest to o tyle istotne, że chcąc kupić za taką kwotę na allegro, mogę do jednej transakcji wykorzystać tylko 1 bon, a w opisie kart podarunkowych allegro pisze, że 1 bon = 1 transakcja. A dalej piszą, że bony są po 25, 50 i 100 zł tylko.
To jak jest w praktyce - można np. w Żabce kupić 1 bon na dowolną, większą kwotę, czy po prostu max. 100 zł i basta? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1795 PostWysłany: 12 Sie 2019 09:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lip 2012
Posty: 199
Loty: 133
Kilometry: 444 664
niebieski
Tak, na tą chwilę bony są maksymalnie na 100 zł.

Ostatnio chciałam zapłacić bonem (50 zł) za rzecz która z kosztami wysyłki wychodziło ok. 52 zł ale niestety bon nie pokrywa kosztów wysyłki i odliczało tylko ok 45 zł, resztę trzeba by było dopłacić
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#1796 PostWysłany: 12 Sie 2019 09:07 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1973
niebieski
....no i jeszcze nie "wydaje" reszty, w sensie aby została na kolejne zakupy.
Dziękuję za info. To trochę kaszana z tymi bonami - niby są, ale prawie tak jakby nie było tych bonów. Na Amazonie jak się kupuje bony, to się wszystkie wrzucają do jednego worka i można dowolnie to wykorzystywać: widać też tak chcieli (dobrze) zrobić jak na Amazonie, a wyszło... jak zwykle.

EDIT:
Obsługa obsługą, ale zaraz chyba zacznie mnie ten nowy system (a właściwie jego pochodne) lekko irytować:
Przyszły dzisiaj wyciągi do kart dodatkowych pocztą... tradycyjną! Okazało się, że były one włączone na kartach dodatkowych (wyłączyłem), ale problem w tym że nigdy ich nie włączałem - to jakby sam system (nowy) włączył! Wcześniej normalnie emailem powiadomienia przychodziły, że jest wyciąg i tak było zlecone.
Sprawdźcie jak macie co do każdej karty z osobna, bo jeśli mnie pamięć nie myli, to jakaś prowizja za to jest.

Znowu reklamacja. :(


Ostatnio edytowany przez Washington, 13 Sie 2019 22:29, edytowano w sumie 1 raz
ciach polityka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1797 PostWysłany: 13 Sie 2019 20:39 

Rejestracja: 19 Cze 2015
Posty: 74
Loty: 324
Kilometry: 659 325
Czy tylko ja mam takiego pecha? 4 żabki, 1 oszolom i nigdzie nie byli mi w stanie sprzedać kart podarunkowych Allegro. W dwóch żabkach sprzedawcy nawet nie wiedzieli że mają coś takiego.

Wysłane z mojego SM-N9500 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1798 PostWysłany: 13 Sie 2019 22:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4463
złoty
w "oszołomie i kerfurze" widziałem je na stojakach przed kasami razem z innymi kartami w tym i telekomunikacyjnymi
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1799 PostWysłany: 14 Sie 2019 08:01 

Rejestracja: 19 Cze 2015
Posty: 74
Loty: 324
Kilometry: 659 325
Te karty fizycznie są w sklepach ale w żadnym które odwiedziłem nie byli w stanie nabić ich na kasę. Komunukat: nie ma takiego towaru.

Wysłane z mojego SM-N9500 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1800 PostWysłany: 14 Sie 2019 08:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lip 2012
Posty: 199
Loty: 133
Kilometry: 444 664
niebieski
mi w żadnej chyba z 10 Żabek nie udało się kupić karty za to nie ma żadnego problemu w PEPCO - ,,karta'' jest drukowana na kasie jak paragon na którym jest kod
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4494 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93 ... 225  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: man4business, Yandex [Bot] oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group