Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Sklepy akceptujące (lub nie) Dinersa
https://bit.ly/2XGUKY7

Uzupełniajcie listę o sieci (nie wpisujcie sklepu u Maryny na Kołobrzeskiej w Zabrzu)

Edycja 17.10.21: Na chwilę obecną płatność kartą Curve z podpiętą Diners aktywuje ubezpieczenie Dinersa w podróży tak samo jak bezpośrednio kartą DC.

lluukk napisał(a):
lista kodów MCC wykluczonych ze zbierania mil.
http://dinersclub.pl/images/Dokumenty/R ... dw-MCC.pdf


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4494 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46 ... 225  Następna
Autor Wiadomość
#841 PostWysłany: 21 Paź 2016 11:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 10935
HON fly4free
Jak ja rezygnowałem z DC, to odpowiedzieli, że zwolnienie jest tylko dla tych co biorą w obowiązującej wtedy promocji.
Moja karta była ważna do lutego 2017, więc zwrócili część opłaty za niewykorzystane miesiące :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
#842 PostWysłany: 21 Paź 2016 11:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4825
Loty: 307
Kilometry: 514 401
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
dzieje sie troche ostatnio na rynku, jedne banki polykaja drugie zobaczymy co z tego dalej wyniknie
jak tylko zlagodnieja nieco warunki World Elite MasterCard w MB to bedzie albo egzekucja Dinersa albo beda sie starac o nas bardziej
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#843 PostWysłany: 21 Paź 2016 17:07 

Rejestracja: 21 Lut 2011
Posty: 877
Loty: 284
Kilometry: 598 745
złoty
correos napisał(a):
Dla aktywacji ubezpieczenia chcialem oplacic jeden nocleg Dinersem /wypad weekendowy/ swiadomy kursow ksiegowan kierowalem sie glownie cena.
W momencie dokonania płatnosci:
- kurs $ sprzedaz alior kantor = 3,9137 PLN
- kurs $ zaksiegowany na wyciagu Dinersa = 4,12 PLN
slabo, slabiej, Diners

5% to teraz nawet przyzwoicie ;)
_________________
Image
http://robertsadlowski.com <- zdjęcia i relacje z podróży
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#844 PostWysłany: 21 Paź 2016 18:27 

Rejestracja: 05 Kwi 2012
Posty: 163
Gaszpar napisał(a):
Próbował ktoś ostatnio przy przedłużaniu/rezygnacji z karty na kolejny rok coś ugrać w sensie zmniejszenie opłaty itp? Kiedyś nie było o tym mowy a teraz?


Próbowałem kilka miesięcy temu. Obroty ok 45 tys. Telefonicznie odesłali, żeby wysłać maila. Wysłałem. Po 1-2 dniach odpowiedź na mailu, że nie ma takiej opcji (ani rezygnacja z opłaty, ani nawet zmniejszenie). Zostałem.
Góra
 Profil Relacje PM off
Gaszpar uważa post za pomocny.
 
      
#845 PostWysłany: 07 Lis 2016 14:09 

Rejestracja: 18 Paź 2013
Posty: 279
niebieski
Mam kilka pytań odnośnie darmowych wejść z karty Diners.

1. Do swojej karty głównej mam dodatkową kartę na osobę X. Zmieniły mi się plany i w najbliższym czasie będę leciał jednak z osobą Y. Na karcie dodatkowej (osoby X) mam jeszcze darmowe wejście, z którego chciałbym skorzystać przy najbliższym locie dla osoby Y i pytanie - czy jest to możliwe, czy w saloniku sprawdzają/porównują nazwisko z kk z nazwiskiem z karty pokładowej? Nigdy nie zwróciłem na to uwagi, zawsze dawałem kk, kartę pokładową, podpisywałem się i tyle ;)

2. Dla potwierdzenia - darmowe wejścia z Dinersa obowiązują dla roku kalendarzowego, a nie rozliczeniowego (tj. od dnia zawarcia umowy), zgadza się?

3. "Nowy" wymóg dla darmowego wejścia - 1000PLN obrotu na karcie na miesiąc przed wizytą w saloniku - czy obrót 1000PLN musi być wykonany na miesiąc przed każdym wejściem do saloniku z osobna?
Przykład: chcę skorzystać z saloniku 2 razy dnia XXX. Czy wystarczy na miesiąc przed XXX wykonać 1000PLN obrotu czy 2x1000PLN?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#846 PostWysłany: 07 Lis 2016 14:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lis 2012
Posty: 1111
niebieski
@iwcok:

1. Ile saloników tyle odpowiedzi. Są saloniki gdzie interesuje ich tylko karta, sztuka jest sztuka i więcej ich nie interesuje. Są saloniki w których pytają dodatkowo tylko o lot i tyle, ale są i takie które proszą o dokument albo dokładnie przeglądają/skanują boarding pass. Także jednej odpowiedzi nie ma, próbować można. Ja tak próbowałem wprowadzać kogoś 4 razy. 3 razy skutecznie, raz nieskutecznie. Jak podasz konkretny salonik to może ktoś będzie w stanie więcej pomóc. Jak podasz kartę na osobę, której fizycznie tam nie będzie jest ryzyko, że Ci tą kartę zabiorą i przetną/zgłoszą do Dinersa. Ja z racji, że mam PP i jakieś statusy to zazwyczaj wprowadzałem kogoś na swoją kartę i byłem zawsze przy tym obecny gdzieś w bliskiej okolicy. Także w każdym momencie mogliśmy powiedzieć, że po prostu się pomyliliśmy. Ale generalnie nie polecam tego rozwiązania, w naszym wypadku to była o tyle ekstremalna sytuacja, że kolega miał swojego dinersa i go zgubił na pierwszym lotnisku. Także na 6 osób na tripie on jeden pozostawał bez dostępu do saloniku, a moje wejścia i tak są co roku niewykorzystane.

2. Tak, liczy się rok kalendarzowy.

3. Wystarczy raz wydać ten 1000pln. Także jak masz dłuższego tripa to najlepiej obrót robić jak najbliżej, żeby objął więcej dni ;)


Ostatnio edytowany przez kiew 07 Lis 2016 14:45, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off
iwcok uważa post za pomocny.
 
      
#847 PostWysłany: 07 Lis 2016 14:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Wrz 2011
Posty: 483
Loty: 204
Kilometry: 325 480
niebieski
Cześć @‌iwcok

1. Myślę, że w salonikach jednak sprawdzają tożsamość i porównują z danymi na karcie pokładowej. Czy się uda zrobić taki numer - pewnie raz tak, raz nie, i na 100% nikt Ci nie odpowie, ale generalnie nie kombinowałbym z używaniem karty przez osobę niebędącą jej właścicielem.

2. Tak, chodzi o rok kalendarzowy.

3. Możesz wykorzystać kilka wejść, jeśli tylko na 30 dni przed wejściem do każdego z nich masz wyrobione 1000zł obrotu. Możesz wydać min. 1000zł, a następnie przez 30 dni korzystać z saloników w ramach Twojego rocznego limitu wejść.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
iwcok uważa post za pomocny.
 
      
#848 PostWysłany: 07 Lis 2016 15:49 

Rejestracja: 18 Paź 2013
Posty: 279
niebieski
@‌kiew‌
Będę na lotnisku w Larnace ;)

W sumie to i tak będę rezygnował z karty dodatkowej po powrocie, więc mogą mi ją zarekwirować.. chyba nie będę miał przez to później więcej problemów? :D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#849 PostWysłany: 30 Lis 2016 23:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lut 2015
Posty: 2342
platynowy
Czy któraś z kart DC ma nielimitowane wejscia do salonikow np. po spełnieniu limitu 1000zl obrotu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#850 PostWysłany: 30 Lis 2016 23:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Wrz 2012
Posty: 1512
Loty: 610
Kilometry: 971 478
srebrny
Nie, przynajmniej polskie karty nie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#851 PostWysłany: 30 Lis 2016 23:35 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Zastanawiam się nad przejściem z mBanku na tę kartę, czy tutaj tak samo jak w mB mile są ważne "bezterminowo", w sensie czy mogę je sobie kisić i ciułać przez 2 lata? ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#852 PostWysłany: 30 Lis 2016 23:40 

Rejestracja: 12 Gru 2012
Posty: 558
Loty: 119
Kilometry: 254 856
niebieski
tak
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
michzak lubi ten post.
michzak uważa post za pomocny.
 
      
#853 PostWysłany: 01 Gru 2016 00:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 3076
Loty: 249
Kilometry: 415 497
srebrny
i nie.

Musisz mieć 200 mil do przelania co miesiąc, i aktywować sobie automatyczne przelewanie. Nie jest tak jak w mBanku że nawet jedną milę przeleją.
_________________
Zanim zadasz pytanie na forum poszukaj. Potem poszukaj jeszcze raz. Potem idź zrób sobie herbaty i poszukaj trzeci raz, tylko dokładniej.
Jest 90% szans że ktoś już pytał o to samo co Ty, tylko nie potrafisz/nie chce Ci się znaleźć odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off
michzak lubi ten post.
michzak uważa post za pomocny.
 
      
#854 PostWysłany: 01 Gru 2016 00:39 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
A co jak nie będę miał? :O

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#855 PostWysłany: 01 Gru 2016 09:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4825
Loty: 307
Kilometry: 514 401
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
Moze malo istotny plus karty Diners /obciazeniowej/, ale jak ktos jest mocno "ukartowiony" to limit karty nie znajduje sie w wykazie z BIK,
ale tez minus calosc zadluzenia nalezy splacic w calosci w terminie -nie ma niestety kwoty minimalnej do spłaty.
Góra
 Profil Relacje PM off
michzak lubi ten post.
michzak uważa post za pomocny.
 
      
#856 PostWysłany: 01 Gru 2016 09:09 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
@‌correos‌ ale chyba sprawdzają mnie w BIK przed założeniem? :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#857 PostWysłany: 01 Gru 2016 09:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 3076
Loty: 249
Kilometry: 415 497
srebrny
michzak napisał(a):
A co jak nie będę miał? :O

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka

Jak nie będziesz miał to przeleje za miesiąc dopiero, albo za dwa, jak uzbierasz.
Tylko nie wiem czy to nie znaczy dla M&M ze mile wlasnie sie przeterminowaly i nie stracisz w tym felernym miesiacu wszystkich tych starszych...
_________________
Zanim zadasz pytanie na forum poszukaj. Potem poszukaj jeszcze raz. Potem idź zrób sobie herbaty i poszukaj trzeci raz, tylko dokładniej.
Jest 90% szans że ktoś już pytał o to samo co Ty, tylko nie potrafisz/nie chce Ci się znaleźć odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off
michzak lubi ten post.
michzak uważa post za pomocny.
 
      
#858 PostWysłany: 01 Gru 2016 09:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4825
Loty: 307
Kilometry: 514 401
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
nie znam ich wewnetrznej procedury, karte wyrabialem kilka lat wstecz wtedy ich interesowal dochod netto powyzek 5 K,
pozniej zamykalem jedna karte /SKI, GOLF, M&M itd / otwieralem inna i szlo to sprawnie plus podniesienie limitu na kazdej kolejnej karcie.
warunki z roku na rok mniej atrakcyjne - to juz szeroko omowiono w tym watku

mnie poczatkowo srednio interesowalo ubezpieczenie, saloniki etc, wazniejsze ze wszelkie OTA łykaly bez problemu Dinersa, obecnie jest troche pod gorke i trzeba sie gimnastykowac
ale tez sie przydaje w portfelu na specjalne okazje
Góra
 Profil Relacje PM off
michzak lubi ten post.
michzak uważa post za pomocny.
 
      
#859 PostWysłany: 01 Gru 2016 10:06 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Dla mnie ubezpieczenie stało się istotne - niestety jestem przewlekle chory i nawet ubezpieczenie na tygodniowy wypad na Ukrainę kosztował już prawie 100 zł :P no i salonik czasem się przyda przy przesiadkach, ale nie latam aż tyle, żeby PP trzeba było kupować
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#860 PostWysłany: 01 Gru 2016 10:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4825
Loty: 307
Kilometry: 514 401
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
wystrzelalem sie z limitu wejsc do saloników na ten rok (5) duza dostepnosc ostatnio podczas wypadu z @horacy19 do Japonii, bezproblemowo wchodzilem do saloników ktorych chcialem
zasady: https://www.dinersclub.pl/images/Zasady ... 7.2016.pdf
wykaz saloników: http://www.dinersclublounges.com/

na szczescie nigdy dotad nie musialem korzystac z ubezpieczenia Diners tzn. z procedury ubiegania sie o zwrot wydatkow
sama aktywacja tez juz nieco przedobrzyli: https://www.dinersclub.pl/ubezpieczenia ... rozne.html

to tak w pigulce :)
Góra
 Profil Relacje PM off
michzak lubi ten post.
michzak uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4494 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46 ... 225  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: dmirstek, ricinus78 oraz 11 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group