Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Sklepy akceptujące (lub nie) Dinersa
https://bit.ly/2XGUKY7

Uzupełniajcie listę o sieci (nie wpisujcie sklepu u Maryny na Kołobrzeskiej w Zabrzu)

Edycja 17.10.21: Na chwilę obecną płatność kartą Curve z podpiętą Diners aktywuje ubezpieczenie Dinersa w podróży tak samo jak bezpośrednio kartą DC.

lluukk napisał(a):
lista kodów MCC wykluczonych ze zbierania mil.
http://dinersclub.pl/images/Dokumenty/R ... dw-MCC.pdf


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4494 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44 ... 225  Następna
Autor Wiadomość
#801 PostWysłany: 28 Cze 2016 22:48 

Rejestracja: 11 Gru 2011
Posty: 679
niebieski
pabien napisał(a):
Obawiam się, że zapisu OWU pozwalają ubezpieczycielowi na taką interpretację, to nie samolot się spóźnił ponad 4 godziny tylko Ty przez spóźnienie samolotu. Ale to bardzo nieładny zapis.
Już w tym wątku pisałem, ale to było przed zmianą ubezpieczyciela, mnie bardzo miło potraktowali w przypadku opóźnienia i wypłacili odszkodowanie nawet bez przedkładania rachunków.

Czytajac ostatnie strony tego watku upewniam sie tylko, ze decyzja o rozstaniu z DC byla sluszna. Tak jak pabien, mialem opoznienie samolotu za czasow starego ubezpieczyciela. Zero problemow i niewiele dokumentow wiec nie jest tak jak pisal ktos wyzej, ze kazdy ubezpieczyciel patrzy jakby sie wywinac ze swoich obowiazkow.

Wysłane z Paryża przez taptaka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#802 PostWysłany: 29 Cze 2016 07:29 

Rejestracja: 02 Lut 2014
Posty: 311
jesli jesteś w podróży (to jedynie przykład):
WAW - FCO - FRA - WAW i planowałeś/-aś zwiedzanie (i pobyt) w FCO a potem podobny w FRA i spóźni Ci się samolot / nie dostarczą Ci bagażu po locie FCO -FRA (jesteś dalej w podróży i masz zamiar zwiedzać FRA, pamiętasz?) to nie należy Ci się NIC, bo lecisz w kierunku miejsca stałego pobytu...
Taka jest interpretacja ubezpieczyciela, oczywiście możesz się sądzić...
Nie będę opisywał co opowiadały osoby, z którymi miałem kontakt w okolicznościach próby uzyskania odszkodowania.
"Całe szczęście" u mnie to jedynie zagubiony bagaż, oni ponieśli masę kosztów (wypadki) i byli odprawiani z kwitkiem...
Nie mam zamiaru lecieć np. z rodziną na wakacje z poczuciem że mam ubezpieczenie, a tak naprawdę go NIE MIEĆ.

Nie miejcie złudzeń. (albo miejcie - Wasz wybór)
Góra
 Profil Relacje PM off
Washington uważa post za pomocny.
 
      
#803 PostWysłany: 29 Cze 2016 07:47 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1842
srebrny
opisywałem już na forum swoje problemy podczas współpracy z ubezpieczycielem podczas problemów zdrowotnych, wtedy nie wywiazali się ze swoich obowiązków. Zrezygnowałem po tym incydencie z DC, jak widać słusznie. Poprzedni ubezpieczyciel był zapewne droższy ale solidny, obecnie jest pewnie taniej ale za to praktycznie ubezpieczenia nie ma albo funkcjonuje źle.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#804 PostWysłany: 29 Cze 2016 08:34 

Rejestracja: 19 Lut 2013
Posty: 537
Loty: 330
Kilometry: 616 803
niebieski
mi też mondial odmówił wypłaty odszkodowania choć może akurat miał rację. Myślałem, że sam fakt opóźnienia w dostawie bagażu jest ubezpieczony (a nie jest). Dostałem bagaż po 24h ale, że nie poniosłem żadnych kosztów to nic nie dostałem.
ale moja myśl jest inna....wszyscy jadą tu ostatnio na mondiala/dinersa ale czy Wasze przypadki w innej firmie ubezpieczeniowej zostałyby rozpatrzone inaczej? pozytywnie z Waszego punktu widzenia? jeśli tak, że rzeczywiście słabe to jest a jak nie to raczej problem ogólny z ubezpieczycielami a nie z dinersem
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#805 PostWysłany: 29 Cze 2016 09:09 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7790
Dwukrotnie korzystalem z zwrotu KL - raz w PZU raz z ISIC - i w obu przypadkach zero problemow. Telefon, po powrocie wyslanie rachunku, po ok misiacu zwrot kosztow na konto. Raz wystarczylo nawet stwierdzenie ze nie mam paragonu za tuktuka ktory wiozl do lekarza ale kosztowal tyle i tyle - i tez zwrocili.

Wysłane z mojego JY-G4S przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#806 PostWysłany: 29 Cze 2016 09:14 

Rejestracja: 02 Lut 2014
Posty: 311
zdecydowanie nie miałem ŻADNYCH tego typu problemów u innego ubezpieczyciela
zwiodły mnie obietnice Dinersa, obietnice ubezpieczenia, saloników i wyjątkowości karty...
No to polećmy po kolei:
1. ubezpieczenie jest niskich lotów (cokolwiek to oznacza)
2. żeby skorzystać z saloniku trzeba wydać min. 1000zł i to wiąże się bezpośrednio z pkt. 3
3. GDZIE wydać 1000zł i na co jeśli karta jest tak wyjątkowa że niezbyt często ją akceptują gdziekolwiek...

jeszcze kilka kwiatków do tego ogródka:
1. pokażcie mi innego dostawcę kart który ma taki "super serwis" internetowy do ich obsługi
2. transakcja kartą DC pomimo iż posiada chip może byc dokonana jedynie poprzez przeciągnięcie paskiem magnetycznym a wystawca karty akceptuje takie transakcje (sic!)

do Washington: w DC takie coś nie ma najmniejszych szans jak to powiedział pan konsultant: nas to nie interesuje, ma pan mieć faktury
Góra
 Profil Relacje PM off
kspr lubi ten post.
 
      
#807 PostWysłany: 29 Cze 2016 09:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lip 2014
Posty: 1435
srebrny
Nie to żebym bronił DC bo sam rezygnuje po ostatnich zmianach co do warunków wejścia do saloników, ale gdy karta ma chip bez problemu można nią zapłacić poprzez włożenie do czytnika i wbicie pinu - nie trzeba przeciągać paskiem magnetycznym - wielokrotnie wypróbowane np. w lidlu. Co do reszty w pełni popieram i dlatego karta idzie do piachu. Jak się kiedyś okaże, że znowu warto zawsze można złożyć wniosek o wydanie. Obecnie szkoda pieniędzy na opłatę za kartę, która realnie nic nie daje. Co do ubezpieczenia zamierzam teraz korzystać z załączonego do Visa Platinium w BZ WBK - warunki dość podobne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#808 PostWysłany: 29 Cze 2016 09:26 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 3924
platynowy
@Washington ze zwrotami za KL zazwyczaj nie ma problemów u żadnego z ubezpieczycieli. Problemy są z ubezpieczeniem podróżnym bo tutaj mocno trzeba się wczytywać w warunki (czyli przebrnąć przez kilkadziesiąt stron) i każda firma będzie sobie interpretować przepisy na swoją korzyść.
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#809 PostWysłany: 29 Cze 2016 09:29 

Rejestracja: 02 Lut 2014
Posty: 311
chester0 napisał(a):
.... karta ma chip bez problemu można nią zapłacić poprzez włożenie do czytnika i wbicie pinu - nie trzeba przeciągać paskiem magnetycznym ....


rzecz nie w tym, że można użyć chipa, ale że DA się użyć paska bez podpisu (na wypadek kradzieży albo zagubienia karty jest się całkowicie na łasce i niełasce złodzieja / znalazcy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#810 PostWysłany: 01 Lip 2016 14:45 

Rejestracja: 30 Cze 2016
Posty: 1
drop napisał(a):
chester0 napisał(a):
.... karta ma chip bez problemu można nią zapłacić poprzez włożenie do czytnika i wbicie pinu - nie trzeba przeciągać paskiem magnetycznym ....


rzecz nie w tym, że można użyć chipa, ale że DA się użyć paska bez podpisu (na wypadek kradzieży albo zagubienia karty jest się całkowicie na łasce i niełasce złodzieja / znalazcy


Nie wiem dlaczego mój poprzedni post zniknął więc piszę powtórnie:
Przecież jest dokładnie odwrotnie. Karty z podpisem są zabezpieczone regulacjami unijnymi zmniejszającymi odpowiedzialność klienta do niewielkiej kwoty i to 48 godzin przed zgłoszeniem utraty karty. Zawsze jest też możliwość odwołania się do sądu i analizy grafologicznej podpisu. Karta z chipem nie daje zupełnie żadnej ochrony, gdyż w regulaminie jest napisane, że za transakcje z pinem odpowiadasz w 100%. To, że poufność pinu jest fikcją wie chyba każdy, jego wpisywanie widzą osoby w kolejce do kasy, osoba przyjmująca płatność, kamera monitoringu itp. Dla mnie brak chipu to najważniejsza zaleta DC. Korzystam jeszcze z ubezpieczenia KL ale na szczęście zawsze tylko teoretycznie, nigdy nie próbowałem uzyskać żadnego odszkodowania. Z saloników w zasadzie nie korzystam bo w ramach walki ze skąpstwem coraz rzadziej latam klasą ekonomiczną :)
Góra
 Profil Relacje PM off
dj3500 lubi ten post.
 
      
#811 PostWysłany: 17 Sie 2016 21:39 

Rejestracja: 02 Lip 2012
Posty: 930
niebieski
zaczyna sie im ruch chyba w rezygnacjach z kart.....

http://www.dinersclub.pl/uslugi-dla-pos ... abiaj.html

Jesteś zadowolony z naszych produktów? Chcesz zarobić nawet 700 zł? Teraz możesz. Każdy, kto poleci karty Diners Club w Programie „Polecaj i Zarabiaj” może zgarnąć premię. Poza tym za przystąpienie do Programu możesz otrzymać kartę dodatkową dla wybranych osób bez żadnych opłat.
Dla kogo:
Dla tych, którzy lubią się dzielić sprawdzonymi produktami i zarabiać. Uczestnicząc w Programie „Polecaj i Zarabiaj” korzystasz TY i Twoi znajomi.
Co można zyskać? Każda osoba przystępująca do Programu i polecająca karty Diners Club otrzymuje 100 zł za nową kartę spełniającą warunki Programu i możliwość podarowania karty dodatkowej wybranym osobom bez opłat.
Każdy, kto skorzysta z polecenia i spełni warunki Programu otrzyma swoją kartę Diners Club z opłatą mniejszą o 50 zł w pierwszym roku.
Przystąpienie do Programu każdemu się opłaca.
Jak skorzystać:
Wystarczy wypełnić formularz i polecić nasze produkty swoim znajomym. Jeżeli skorzystają z Twojego polecenia możesz zarobić nawet 700 zł.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#812 PostWysłany: 18 Sie 2016 07:30 

Rejestracja: 15 Kwi 2015
Posty: 1239
Loty: 704
Kilometry: 871 688
niebieski
Poziom akceptowalności w Polsce jest bardzo niski i DC może być traktowana wyłącznie jako karta dodatkowa , na dodatek po kolejnych złych ruchach DC / np. ubezpieczenie / jej wartość zanika :oops:
Czekam na promo karty Premium za free i brak opłat w kolejnych latach .....
Góra
 Profil Relacje PM off
KyokoMai lubi ten post.
 
      
#813 PostWysłany: 18 Sie 2016 07:46 

Rejestracja: 23 Wrz 2014
Posty: 1006
Loty: 130
Kilometry: 249 917
Biko napisał(a):
W Tokio Mastercard Miles and More mBanku - płatności bez problemu kilka dni temu - spróbuj w Polsce znależć małe punkty akceptujące Dinersa :oops:


Myślę, że to jakiś defetyzm, że Diners nie jest akceptowany w Polsce.
Mi Diners przechodzi w osiedlowych sklepikach. Odmowę mam może w 10-20 procentach placówek, w których płacę.
_________________
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#814 PostWysłany: 18 Sie 2016 09:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2012
Posty: 787
Loty: 188
Kilometry: 227 790
niebieski
@Tjw1978 to fakt, że sporo miejsc akceptuje DC. Trzeba próbować, ja zawsze daję najpierw DC, jeśli pokazuje, że karta niedostępna albo błąd - daję MC. Jest sporo sklepów, w których nie przechodzi (np. Biedronka, Netto, Kaufland, Żabka), ale też w sporej części sklepów przechodzi (ciekawostka: w McDonald's w automacie nie przechodzi ale przy kasie już tak; przechodzi w Lidl, Leclerc, Carrefour, itp.) - zasadniczo zależy to od tego, w jakiej organizacji dany sklep ma urządzenia do realizacji transakcji. PolCard na pewno przechodzi, ale np. PeKaO już nie. Poza tym bolączką jest to, że ci wszyscy polscy akceptanci nie obsługują DC. Chodzi np. o eCard, PayU czy MasterPass. Gdyby tu wprowadzili akceptację, myślę, że każdy chciałby mieć DC. Osobiście większość transakcji dokonuję przez internet i zwyczajnie nie zapłacę DC na stronie W6, FR (nawet przez PayPala), Alitalia nie honoruje Qatar Airways często nie przechodzi (nawet konsultant mi to potwierdził, że "możemy spróbować, ale z doświadczenia wiem, że DC najczęściej nie przechodzi, mimo że teoretycznie mamy zielone światło aby honorować te karty). A PayPal ma to do siebie, że przelicza w USD i trzeba po każdym drobiazgu pisać reklamację do DC (bo jak coś na Banggood powinno kosztować w przeliczeniu 89zł. przy płatności polską kartą a po płatności DC przez PayPal widać obciążenie na 97zł., to już różnica jakaś tam jest). Tu jest problem, że Visa czy MC przechodzi absolutnie wszędzie, a DC - tak sobie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#815 PostWysłany: 18 Sie 2016 10:17 

Rejestracja: 23 Wrz 2014
Posty: 1006
Loty: 130
Kilometry: 249 917
Z tymi terminalami Pekao (UniCredit) nie do końca jest tak jak piszesz.
Ten bank obsługuje Biedronkę i wszystko jasne - nie działa. Ale już na stacji Lotos Optima zapłacisz (też terminal Pekao).
Jest - jak to powiedział mi konsultant - 50 na 50 :) Próbować.
_________________
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#816 PostWysłany: 18 Sie 2016 11:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 10936
HON fly4free
Bo to sklep może decydować jakie karty akceptuje (podpisując umowę z dostawcą terminali). Kumpel z pracy przy swojej działalności np. nie podpisywał umowy na akceptację DC i Amexa bo musiałby płacić aż 3%, co zjadłoby znaczną część marży. Podobnie jest przy płatnościach w sklepach internetowcych - to że ktoś ma np. payu, nie znaczy, że można płacić kartą, bo do wyboru jest tylko przelew :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#817 PostWysłany: 18 Sie 2016 11:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4825
Loty: 307
Kilometry: 514 401
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
Diners chyba jeszcze przez dwa lata moze miec tak wysoki poziom opłaty interchange,
jak zejda do poziomu 0,2-0,3% ciekawe jakie warunki zaproponuja posiadaczom ich karty w portfelu
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#818 PostWysłany: 18 Sie 2016 12:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 10936
HON fly4free
Częściowo już zmienili warunki na gorsze, m.in. zmiana sum ubezpieczeniowych na niższe, bezpłatne ubezpieczenie tylko po spełnieniu warunków (w innym przypadku płatne), wejścia do saloników za min. wydane 1000 zł w poprzednich 30 dniach. Przypuszczam, że dokonano zmian teraz, aby za 2 lata nie trzeba było robić radykalnych zmian na gorsze wszystkich przywilejów. Za 2 lata dokonają pewnie drobnych zmian, np. podwyższenie rocznej opłaty za kartę, zmniejszenie ilości wejść do saloników np. do 4 rocznie, wprowadzenie warunku min. obrotu kartą w ciągu miesiąca - w innym przypadku np. kilka zł opłaty za kartę, itp.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#819 PostWysłany: 15 Wrz 2016 13:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 10936
HON fly4free
Diners negocjuje umowy z pięcioma kolejnymi instytucjami i zamierza wydawać karty kredytowe (nie mylić z obecnymi kartami obciążeniowymi).
W ciągu dwóch lat Diners chce podwoić liczbę wydanych na polskim rynku kart z 30 do 60 tys.
W październiku firma chce wprowadzić do sprzedaży nową kredytówkę z programem lojalnościowym, umożliwiającym zbieranie punktów wymiennych na bilety lotnicze wszystkich linii.

http://www.cashless.pl/inni-napisali/16 ... rozszerzac
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#820 PostWysłany: 20 Wrz 2016 12:22 

skrzat napisał(a):
Diners negocjuje umowy z pięcioma kolejnymi instytucjami i zamierza wydawać karty kredytowe (nie mylić z obecnymi kartami obciążeniowymi).
W ciągu dwóch lat Diners chce podwoić liczbę wydanych na polskim rynku kart z 30 do 60 tys.
W październiku firma chce wprowadzić do sprzedaży nową kredytówkę z programem lojalnościowym, umożliwiającym zbieranie punktów wymiennych na bilety lotnicze wszystkich linii.
http://www.cashless.pl/inni-napisali/16 ... rozszerzac


w ramach uzupełnienia ww. artykułu znalazłem jeszcze info o testach DC płatności mobilnych
http://prnews.pl/hydepark/diners-club-r ... 53191.html

A za ok miesiąc powinniśmy się przekonać co warta będzie poniższa oferta :D

"Pod koniec października w ofercie pojawi się nowa karta kredytowa dla młodych klientów. Będzie miała zaszyty program lojalnościowy, w którym punkty będzie można wymieniać na bilety lotnicze wszystkich linii. Do karty będzie dodawany pakiet ubezpieczeń dla podróżującego i jego bliskich. Będzie on jednak uboższy w porównaniu do podstawowych plastików dla klienta detalicznego"
Góra
 PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4494 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44 ... 225  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
cron
phpBB® Forum Software © phpBB Group