Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Sklepy akceptujące (lub nie) Dinersa
https://bit.ly/2XGUKY7

Uzupełniajcie listę o sieci (nie wpisujcie sklepu u Maryny na Kołobrzeskiej w Zabrzu)

Edycja 17.10.21: Na chwilę obecną płatność kartą Curve z podpiętą Diners aktywuje ubezpieczenie Dinersa w podróży tak samo jak bezpośrednio kartą DC.

lluukk napisał(a):
lista kodów MCC wykluczonych ze zbierania mil.
http://dinersclub.pl/images/Dokumenty/R ... dw-MCC.pdf


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4494 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43 ... 225  Następna
Autor Wiadomość
#781 PostWysłany: 09 Maj 2016 13:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sie 2011
Posty: 1437
Loty: 39
Kilometry: 45 226
niebieski
Skow napisał(a):
Skow napisał(a):
Wysłałem pytanie do Dinersa czy to właśnie jest liczone razem czy jednak błąd. Na razie brak odpowiedzi.

Na stronie lotniska KTW pisze ze posiadacze Dinersa przechodzą przez fast track bezpłatnie, ale kto wie co autor miał na myśli.

Jak się dowiem u źródła to napisze, ale jezeli się okaże że jedno jest powiązane z drugim to kolejny spory minus dla mnie.

Widzę też że saloniki naliczane są że sporym opóźnieniem a to przez to zamieszanie z fast trakiem może się skończyć dla mnie rachunkiem na ładnych parę stówek.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka


Po ponad dwoch tygodniach otrzymalem odpowiedz.

"W związku z Pana wiadomością skontaktowaliśmy się z lotniskiem w Katowicach, okazało się że lotnisko wprowadziło taką zasadę polegającą na połączeniu saloniku z fast track. Zatem każdy kto korzysta z fast track za okazaniem karty jest zarejestrowana wizyta."

Moje dwie "wizyty" zostaly anulowane za co plus, jednak od tej pory kazde przejscie przez fast track bedzie sie liczylo tak jak wizyta w saloniku. Szkoda bo dla mnie byla to fajna opcja.

Bede mial jeszcze pewnie problem z kolejnymi przejsciami, poniewaz uznana reklamacja dotyczyla spraw z lutego.



A oni przy Fast track to tę kartę przez czytnik przeciągaja? Czy jak? Czy spisują nr karty? Ja mam ważną kartę ale zamkniętą po roku - czy taką mogę pokazac? :D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
First minute: loty w sezonie do Bangkoku i Chiang Mai z Warszawy od 2806 PLN. Dużo terminów First minute: loty w sezonie do Bangkoku i Chiang Mai z Warszawy od 2806 PLN. Dużo terminów
Wycieczka do Bolonii za 953 PLN. Loty z Warszawy + 4 noclegi w hotelu Wycieczka do Bolonii za 953 PLN. Loty z Warszawy + 4 noclegi w hotelu
#782 PostWysłany: 09 Maj 2016 13:35 

Rejestracja: 23 Maj 2014
Posty: 83
Loty: 123
Kilometry: 191 041
Wydaje mi się że nie przejdzie :)

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#783 PostWysłany: 12 Cze 2016 15:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2012
Posty: 787
Loty: 188
Kilometry: 227 790
niebieski
Potwierdzona informacja u dwóch źródeł: Diners Club oraz od pana Michała Dargacza (rzecznika Portu Lotniczego w Gdańsku) o możliwości korzystania z Fast Tracka bez opłat oraz restrykcji (jak to ma miejsce np. w Modlinie, iż należy skorzystać z saloniku lotniskowego, aby potem skorzystać z Fast Tracka) na lotnisku w Gdańsku! ^^
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#784 PostWysłany: 20 Cze 2016 10:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2013
Posty: 2333
Loty: 296
Kilometry: 416 674
złoty
Mało osób coś pisało o tym, że zamyka lub zostawia kartę. Ja właśnie składam mailowo sprzeciw. Dostałem kartę w BZ WBK z 4 wejściami. Tam, gdzie warto będzie wejść to będę korzystał, a w takim np. Wrocławiu już nie. Po prostu skończy się chodzenie do saloników na siłę :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#785 PostWysłany: 20 Cze 2016 12:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
Ja zostawiam, ale to głównie ze względu na ubezpieczenie, obejmuje całą Rodzinkę, a jak się uda to i z saloników będziemy korzystać ;)
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off
Luke1976 lubi ten post.
 
      
#786 PostWysłany: 28 Cze 2016 14:11 

Zastanawiałem się nad rezygnacją z Diners'a ale właśnie wróciłem z Tokyo gdzie mój mbankowy mastercard nigdzie nie był akceptowalny. Natomiast Diners bez problemu wszędzie przechodził. Plus ubezpieczenie na wyjazd. Przy dalekich podróżach warto rozważyć jako kartę awaryjną.
Góra
 PM off  
      
#787 PostWysłany: 28 Cze 2016 14:19 

Rejestracja: 15 Kwi 2015
Posty: 1240
Loty: 704
Kilometry: 871 688
niebieski
W Tokio Mastercard Miles and More mBanku - płatności bez problemu kilka dni temu - spróbuj w Polsce znależć małe punkty akceptujące Dinersa :oops:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#788 PostWysłany: 28 Cze 2016 14:23 

Rejestracja: 02 Lut 2014
Posty: 311
MC wszędzie, nawet samym paskiem (czyli aż za często ;) )
Diners to porażka, a to ich ubezpieczenie to poza komentarzem - brak słów, nie wiele się to różni od Towarzystwa Ubezpieczeń Samopomoc Chłopska :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#789 PostWysłany: 28 Cze 2016 14:43 

Rejestracja: 20 Gru 2011
Posty: 3062
złoty
@drop, dlaczego tak uważasz? Miałeś jakiś problem z likwidacją szkody z ubezpieczeniem z Diners?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#790 PostWysłany: 28 Cze 2016 16:54 

Rejestracja: 02 Lut 2014
Posty: 311
tak, miałem, przy tej okazji miałem kontakt rownież z innymi którzy mieli problemy z ubezpieczeniem oferowanym przez Diners. Lepiej zapłacić i wiedziec ze sie ma polisę wystawiona na siebie, a nie ze ktos nas grupowo ubezpieczył "pod warunkami"
Oczywiscie każdy sam wybiera.
Dla mnie Diners to przeszlosc
Góra
 Profil Relacje PM off
smok1 uważa post za pomocny.
 
      
#791 PostWysłany: 28 Cze 2016 17:16 

Rejestracja: 20 Gru 2011
Posty: 3062
złoty
Czy możesz napisać więcej szczegółów? Wielu z nas (w tym ja) trzyma Dinersa tylko ze względu na ubezpieczenie. OWU jest dość jasne i w kilku kwestiach bardziej liberalne (jak to w grupówkach) niż ubezpieczenia indywidualnie. Przy częstych wyjazdach rodzinnych Dinersa trudno pobić w kategorii cena. Więc jeśli masz jakiś konkretny problem to może go opiszesz.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#792 PostWysłany: 28 Cze 2016 18:06 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7801
Ja niestety miałem ostatnio nieprzyjemność spróbować uzyskać odszkodowanie. Za duperelę. Opóźniony lot, chciałem zwrotu ok 85zł z lotniskowych restauracji. Niestety odszkodowania nie dostałem. Jestem przekonany że powinienem dostać, choć może się mylę (proszę o opinię - szczegóły przedstawiam poniżej).

Leciałem z Wilna przez Paryż do USA. Na przesiadkę niewiele czasu - ok 1h (wszystko na jednym bilecie). Lot z Wilna opóźnił się trochę ponad godzinę, przez co oczywiście spóźniłem się na lot do USA. Następny - prawie 9h później.
W warunkach jest wyraźnie napisane że zwrot kosztów należy się
"Jeżeli dojdzie do udokumentowanego opóźnienia o co najmniej 4 godziny odlotu samolotu (...)" (paragraf 9, ustęp 12)
Oczywiście późniejszy odlot o prawie 9h udokumentowałem - zamieściłem oryginalny plan podróży z rezerwacji, BP na lot którym nie poleciałem z powodu opóźnienia, oświadczenie przewoźnika że się spóźnił ponad godzinę (więcej niż miałem na przesiadkę), BP lotu którym poleciałem. Odpowiedź - opóźnienie wyniosło jedynie godzinę, więc zwrot kosztów się nie należy. Na koniec standardowa formułka że jak się nie podoba to mogę zawsze się sądzić.

Wiadomo, 85zł to kieszonkowe w przypadku podróży do USA. Ale teraz zastanawiam się czy w poważnej sytuacji, np zwrotu kosztów leczenia, również zostałbym podobnie potraktowany.. Poważnie się zastanawiam nad celowością Dinersa
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
mashacra uważa post za pomocny.
 
      
#793 PostWysłany: 28 Cze 2016 18:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4588
Loty: 641
Kilometry: 794 132
HON fly4free
Obawiam się, że zapisu OWU pozwalają ubezpieczycielowi na taką interpretację, to nie samolot się spóźnił ponad 4 godziny tylko Ty przez spóźnienie samolotu. Ale to bardzo nieładny zapis.
Już w tym wątku pisałem, ale to było przed zmianą ubezpieczyciela, mnie bardzo miło potraktowali w przypadku opóźnienia i wypłacili odszkodowanie nawet bez przedkładania rachunków.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#794 PostWysłany: 28 Cze 2016 18:38 

Rejestracja: 01 Cze 2016
Posty: 412
Jeśli samolot miał 1 godzinę opóznienia, to mmiej niż 4 wymagane do wypłaty odszkowania!

Wysłane z mojego LG-P710 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#795 PostWysłany: 28 Cze 2016 18:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 3078
Loty: 249
Kilometry: 415 497
srebrny
Ale nie zdążył na kolejny.

Byłem pewny że mogę dzięki temu ubezpieczeniu planować ciaśniejsze przesiadki przy składakach. Wygląda na to że nie...
_________________
Zanim zadasz pytanie na forum poszukaj. Potem poszukaj jeszcze raz. Potem idź zrób sobie herbaty i poszukaj trzeci raz, tylko dokładniej.
Jest 90% szans że ktoś już pytał o to samo co Ty, tylko nie potrafisz/nie chce Ci się znaleźć odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#796 PostWysłany: 28 Cze 2016 18:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 4478
srebrny
Czas dinersa się zwyczajnie skończył.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#797 PostWysłany: 28 Cze 2016 18:55 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7801
W warunkach nie jest zapisane opóźnienie którego lotu powinno wynieść ponad 4h. To pierwszego lotu wyniosło tylko godzinę, opóźnienie mojego lotu do Stanów (rozumiane przeze mnie jako różnica między planowanym odlotem a rzeczywistym odlotem) wyniosło 8h35min. Choć jak pokazują Wasze głosy sprawa nie jest oczywista. To jednak ogólnie pokazuje postawę ubezpieczyciela i zwiększa moją obawę że w przypadku poważniejszego zdarzenia, gdzie będzie musiał zapłacić poważne odszkodowanie - tym bardziej będzie doszukiwał się innej interpretacji nie pozwalającej na wypłatę. Tym bardziej że zadzwoniłem zgodnie z wymogiem warunków do centrum alarmowego żeby zgłosić szkodę i konsultant zapewnił że odszkodowanie po przedstawieniu dokumentów będzie się należało..

(inna też sprawa że ubezpieczyciel nie odpisuje na maile, kontakt był jedynie możliwy listowny)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#798 PostWysłany: 28 Cze 2016 19:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4588
Loty: 641
Kilometry: 794 132
HON fly4free
Ale w SWU (nie OWU) jest opóźnienie odlotu samolotu nie pasażera. W Twoim przypadku to jednak taka sama strata. Może UOKiK tu może coś pomóc?
Góra
 Profil Relacje PM off
Złoty lubi ten post.
 
      
#799 PostWysłany: 28 Cze 2016 19:12 

Rejestracja: 01 Cze 2016
Posty: 412
Niestety wyraznie pisze w przedstawionych przepisach, że to samolot musi mieć opznienie a nie pasażer. Czy zdąży czy czy nie zdąży na samolot ,który leci zgodnie z rozkładem niestety nie ma znaczenia.

Wysłane z mojego LG-P710 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#800 PostWysłany: 28 Cze 2016 19:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Maj 2012
Posty: 1238
niebieski
Każdy ubezpieczyciel będzie się migał jak może, z tego te firmy żyją. Jeżeli jest choć cień wątpliwości, nie masz co liczyć że będzie interpretowany na twoją korzyść - tutaj sztandarowy przypadek, sprawa nie jest w pełni sprecyzowana, więc odmawiają wypłaty, podejrzewam że przy kosztach leczenia byłoby dokładnie identycznie, czepialiby się każdej nieścisłości którą mogą wykorzystać by zaoszczędzić na odszkodowaniu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4494 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43 ... 225  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group