Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Sklepy akceptujące (lub nie) Dinersa
https://bit.ly/2XGUKY7

Uzupełniajcie listę o sieci (nie wpisujcie sklepu u Maryny na Kołobrzeskiej w Zabrzu)

Edycja 17.10.21: Na chwilę obecną płatność kartą Curve z podpiętą Diners aktywuje ubezpieczenie Dinersa w podróży tak samo jak bezpośrednio kartą DC.

lluukk napisał(a):
lista kodów MCC wykluczonych ze zbierania mil.
http://dinersclub.pl/images/Dokumenty/R ... dw-MCC.pdf


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4494 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 186, 187, 188, 189, 190, 191, 192 ... 225  Następna
Autor Wiadomość
#3761 PostWysłany: 11 Sty 2022 12:01 

Rejestracja: 07 Cze 2019
Posty: 53
lekko zmieniając temat, wiadomość do wikipostu chyba:

na moje pytanie czy płatność paypal z podpiętą kartą DC uruchamia ubezpieczenie otrzymałem wczoraj odpowiedź "Oczywiście, jak najbardziej taka płatność automatycznie uruchomi ubezpieczenie."
Istotne z uwagi na możliwość płatności paypal na booking.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia
Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN
#3762 PostWysłany: 11 Sty 2022 12:35 

Rejestracja: 19 Lut 2013
Posty: 543
Loty: 330
Kilometry: 616 803
niebieski
maginiak napisał(a):
i w sumie zastanawiam się nad sensem jej istnienia.


fast track na lotniskach w PL? :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3763 PostWysłany: 11 Sty 2022 12:46 
Moderator forum

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 1719
Czy ktoś z osób starających się o kartę miał status SEN, a otrzymał wczoraj/dziś info o upadku wniosku?
_________________
Tu był link do flightradar
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3764 PostWysłany: 11 Sty 2022 18:36 

Rejestracja: 21 Lis 2019
Posty: 185
status SEN , złożony wniosek o podwyższenie limitu karty - poszedł do kosza
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3765 PostWysłany: 11 Sty 2022 19:43 

Rejestracja: 11 Sie 2010
Posty: 1877
HON fly4free
Dostałem podobnie jak inni. Wniosek składałem 3.12.2021, około 20.12.2021 było odpytanie w BIK-u ze strony Dinersa, a jeszcze tydzień temu konsultant zapewniał, że do środy (czyli jutra) na pewno dostanę odpowiedź. Czyli to w ostatnim tygodniu musieli coś tak kretyńskiego i na masową skalę zdecydować... Nie widzę innego powodu jak początek końca Diners w Polsce.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3766 PostWysłany: 11 Sty 2022 19:48 

Rejestracja: 15 Cze 2014
Posty: 1742
srebrny
Niekoniecznie. Góra mogła to wiedzieć już dawno. Wnioski mieliły się od września z takim samym brakiem efektem. To trochę wygląda na działanie z premedytacją od jesieni. Ewentualnie rosnąca liczba wniosków z kolejnych miesięcy osiągnęła masę krytyczną i podjęli taką decyzję.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3767 PostWysłany: 11 Sty 2022 19:53 

Rejestracja: 11 Sie 2010
Posty: 1877
HON fly4free
Decyzję, że zamykają podstawę sensu ich działalności? Ciekawe podejście. Jeśli tak, to ta firma (a przynajmniej jej polski oddział) to musi być straszna porażka. Po co cały czas reklamowali promocję? Już nie pisząc, że na stronie https://www.miles-and-more.com/pl/pl/pr ... cards.html nadal "Aktualne oferty" to Diners...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3768 PostWysłany: 11 Sty 2022 19:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 10971
HON fly4free
Skoro mieli za dużo wniosków, to mogli wstrzymać przyjmowanie nowych, a te już złożone przeprocesować. A tak to wizerunkowo wyszło fatalnie.
Skoro nawet wnioski o podwyższenie limitu poszły do kosza, to już jest dno.
Góra
 Profil Relacje PM off
lluukk lubi ten post.
 
      
#3769 PostWysłany: 11 Sty 2022 20:00 

Rejestracja: 19 Lut 2013
Posty: 543
Loty: 330
Kilometry: 616 803
niebieski
Jakiś czas temu była informacja, że Polski odział będzie połączony/wchłonięty przez Słowacki ale chyba do tego jednak nie doszło.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3770 PostWysłany: 11 Sty 2022 21:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Paź 2016
Posty: 160
Loty: 409
Kilometry: 357 069
Czytam, że wielu osobom składającym wnioski o kartę we wrześniu, nie udało się ostatecznie otrzymać kart, a ich wnioski zostały skasowane.

Mi się udało rzutem na taśmę w ostatni dzień promocji, a cała procedura wyglądała następująco:
- 30.09 złożony wniosek o kartę
- 01.12 kontakt mailowy ze strony Diners z informacją o konieczności dostarczenia niezbędnych dokumentów do wyrobienia karty (nie byłem posiadaczem karty w mBanku)
- 08.12 dostarczenie wymaganych dokumentów mailem + weryfikacja tożsamości online
- 09.12 wysyłka pozostałych dokumentów pocztą do Dinersa
- karta przyszła do mnie jeszcze przed świętami (chyba jakoś między 20-23.12)

Być może udało się, bo dostarczyłem w miarę szybko konieczne dokumenty, a być może to kwestia szczęścia i bycia w puli wniosków "nie do odrzucenia" :roll:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3771 PostWysłany: 11 Sty 2022 21:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Wrz 2015
Posty: 1196
złoty
@arti88 mam praktycznie taką samą ścieżkę kolejnych etapów wniosku jak Ty. Byłem "mbankowcem", karty finalnie nie otrzymałem - myślę, że to nie jest kwestia szczęścia ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3772 PostWysłany: 11 Sty 2022 22:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2012
Posty: 480
niebieski
Ja 39 dni czekałem od złożenia wniosku do wyjęcia karty ze skrzynki, wniosek złożyłem 13 września. Można powiedzieć, że express ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3773 PostWysłany: 11 Sty 2022 22:19 

Rejestracja: 29 Cze 2013
Posty: 73
mpg197 napisał(a):
benedetti napisał(a):
Curve poprawił im akceptację

AFAIK prowizja jaką sprzedawca płaci za kartę DC jest wielokrotnie wyższa niż ta od Visa/MC. Amex i DC, jako że nie są wydawane przez banki, są na dziś wyłączone z unijnych limitów prowizji.

Znalazłem tutaj: https://bezgotowki.pl/oferta/
"Procentowa prowizja miesięczna od transakcji kartami wynosi Visa – 0,69%, Mastercard – 0,79%, Diners Club – 3,20%"

Więc w wypadku Curve zamiast tych 3.2% (minus prowizja operatora) dostają mniej niż 0.79% - bo Curve i operator terminala jeszcze swój kawałek zabiera.
I z tej kasy muszą na siebie zarobić, i zapłacić za punkty/mile/nagrody, przykładowo do M&M.

Jest to jeden z powodów dla których prawie zniknęły karty MC/Visa zbierające mile - po prostu się to nie opłaca bankom.


Moment.
Gdy płacisz Curve to sprzedawca (np. sklep w którym kupujesz bułki) płaci jak za MC a nie jak za Dinersa.
Ale ponieważ to jest karta zagraniczna, to - trzymając się cennika z podanej przez Ciebie strony: stawki, które podałeś plus 1%. Czyli sklep od bułek płaci 1,79%
Natomiast to Curve jest tym sprzedawcą, który przyjmuje płatność Dinersem. Zatem to on płaci prowizję Dinersowi. Ile? Na pewno nie tyle co zwykły sklep, bo raczej nie byłby chętny płacić więcej Dinersowi niż otrzyma od sprzedawcy bułek za Mastercarda.
Nie wiemy ile Diners zarabia za Curve'a.
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#3774 PostWysłany: 11 Sty 2022 22:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2018
Posty: 2022
Loty: 177
Kilometry: 410 606
platynowy
@gral No ale jeśli dobrze rozumiem, to nawet mimo tego +1 wydaje się, że jest to dla Dinersa kiepski biznes. No ale to nie wiedzieli o tym? 🙄
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3775 PostWysłany: 11 Sty 2022 22:47 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3369
złoty
Czyli gdy płacę za bułki kartą C. mój sklepik płaci wyższą prowizję niż bym płacił zwykłą kartą?
Góra
 Profil Relacje PM off
cekace lubi ten post.
cekace uważa post za pomocny.
 
      
#3776 PostWysłany: 11 Sty 2022 22:49 

Rejestracja: 29 Cze 2013
Posty: 73
-- 11 Sty 2022 22:48 --

Jeszcze raz. 1,79% zgarnia Curve :)

Ile zgarnia Diners, tego nie wiemy. Zakładam, że ustalili jakąś stawkę z Curvem globalnie, bo przecież wcale nie muszą ich tolerować. Amex ich zablokował i cześć.
Na pewno dostają dużo mniej niż gdy płacimy bezpośrednio Dinersem.

Być może nagły wzrost transakcji Curvem i spadek własnych przyczynił się do tego, ale bardziej obstawiam jakiś globalny korpo bulszit :)

-- 11 Sty 2022 22:49 --

brzemia napisał(a):
Czyli gdy płacę za bułki kartą C. mój sklepik płaci wyższą prowizję niż bym płacił zwykłą kartą?


Otóż to! I to dużo większą!
1,79% zamiast 0,79% w cytowanej firmie. W innych jest podobnie.
Jak lubisz swój sklepik to płać... blikiem. Zbliżeniowo :)

Procentowa prowizja miesięczna od transakcji kartami wynosi Visa – 0,69%, Mastercard – 0,79%, Diners Club – 3,20%, UPI, JCB – 0,99%, BLIKEM – 0,30%, kartami zagranicznymi w funkcji DCC – 0,00%, kartami zagranicznymi i biznesowymi bez funkcji – plus 1%.


Ostatnio edytowany przez gral, 11 Sty 2022 22:52, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3777 PostWysłany: 11 Sty 2022 22:50 

Rejestracja: 26 Wrz 2020
Posty: 20
lluukk napisał(a):
@mpg197 piszesz "prawie zniknęły V i Mc zbierające mile" - nie śledzę tego, ale czy ostatnio w innych krajach EU poza PL (mB) faktycznie przestali wydawać karty m&m? Czy tylko tak sobie napisałeś?

przeklikałem przez kilka krajów na stronie m&m, w Niemczech mają jeszcze MC, w pozostałych same Amexy widziałem
nie sprawdziłem całej EU tylko chyba 6 krajów

gral napisał(a):
Ale ponieważ to jest karta zagraniczna, to - trzymając się cennika z podanej przez Ciebie strony: stawki, które podałeś plus 1%. Czyli sklep od bułek płaci 1,79%
Natomiast to Curve jest tym sprzedawcą, który przyjmuje płatność Dinersem. Zatem to on płaci prowizję Dinersowi.

Zgoda co do zagranicznej opłaty. Ale i tak mogą maksymalnie dostawać połowę tego co by dostawali - a stawiam że jeszcze mniej.
A za punkty/mile/nagrody płacić muszą. To nie jest stały koszt.
Góra
 Profil Relacje PM off
gral lubi ten post.
 
      
#3778 PostWysłany: 11 Sty 2022 22:52 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2347
srebrny
Jak zaczynacie liczyć to tracę nadzieję - z tego 1,79% coś jeszcze dla operatora terminala, niech zostanie 1,2%
Niech C z DC podzieli po równo to wyjdzie 0,6%
10k obrotu da 60zł - koszt 2k mil (strzelam 0,01 zł mila w hurcie ?) to 20zł czyli zostaje 40zł a jak klient spłaci po 45 dniach to ma jeszcze te10k skredytowane i może kilka razy wejść do saloniku rocznie i jeszcze Fast Track... a idź Pan z takim biznesem
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3779 PostWysłany: 11 Sty 2022 23:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2022
Posty: 26
czyli już wszystko wiadomo...

od 28 marca 2022 r. nowy regulamin punktów DC (bez Curve!)
https://www.dinersclub.pl/images/Dokume ... a_2022.pdf

"5.2. Za każde 5,00 PLN Operacji zrealizowanej Kartą, na Konto Punktowe DC Posiadacza przyznawany jest jeden Punkt DC. Podstawą obliczenia liczby Punktów DC jest każda pojedyncza Transakcja dokonana Kartą, z wyjątkiem Transakcji hazardowych, wypłat gotówki, płatności na stacjach paliw, przekazów pieniężnych oraz przelewów, usług finansowych świadczonych przez osoby trzecie, usług pocztowych, danin publicznych. Transakcje są identyfikowane przez kody MCC**. Szczegółowy wykaz kodów MCC objętych wyłączeniem z Programu Premiowego znajduje się na stronie www.dinersclub.pl.
Góra
 Profil Relacje PM off
9 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#3780 PostWysłany: 11 Sty 2022 23:09 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3242
srebrny
Z tego zapisu nie wynika jednoznacznie że Curve zostanie wyłączona.
Mimo wszystko to o tyle pozytywna informacja, że może nie zlikwidują działalności w Polsce, chociaż lista wyłączeń wiele osób zaboli.
Minusem jest też że lista wyłączeń jest na stronie a nie w regulaminie, więc mogą dowolnie zmieniać.
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez SPLDER, 11 Sty 2022 23:14, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4494 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 186, 187, 188, 189, 190, 191, 192 ... 225  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group