Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Sklepy akceptujące (lub nie) Dinersa
https://bit.ly/2XGUKY7

Uzupełniajcie listę o sieci (nie wpisujcie sklepu u Maryny na Kołobrzeskiej w Zabrzu)

Edycja 17.10.21: Na chwilę obecną płatność kartą Curve z podpiętą Diners aktywuje ubezpieczenie Dinersa w podróży tak samo jak bezpośrednio kartą DC.

lluukk napisał(a):
lista kodów MCC wykluczonych ze zbierania mil.
http://dinersclub.pl/images/Dokumenty/R ... dw-MCC.pdf


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4494 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 183, 184, 185, 186, 187, 188, 189 ... 225  Następna
Autor Wiadomość
#3701 PostWysłany: 07 Sty 2022 12:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Cze 2011
Posty: 133
Loty: 434
Kilometry: 719 327
tamtam napisał(a):
foxten napisał(a):
Ja nie twierdzę że 50k PLN to dużo, ale w ostatnich latach Diners zwalniał z opłaty od 35k, stąd moje zdziwienie.
Bywało też że przy obrotach 10-20k opłata była obniżana. W tym wypadku, przy 50k na chwilę obecną nie ma nawet możliwości obniżenia tej opłaty.
Rok temu też mi nie chcieli anulować opłaty. Jedynie obniżyli ją o połowę bo nie wyrobiłem obrotu.


Może słaby jestem w negocjacjach, ale finał finałów po moim kolejnymi i pewnie ostatnim e-mailu do Diners nie ma zgodny nawet na obniżenie opłaty rocznej na 2022 przy w/w obrocie rocznym.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tygodniowy rejs po Karaibach i loty do Miami z Berlina za 5010 PLN Tygodniowy rejs po Karaibach i loty do Miami z Berlina za 5010 PLN
Lato w Grecji: Ateny i wyspa Egina za 440 PLN (loty z Katowic + prom) Lato w Grecji: Ateny i wyspa Egina za 440 PLN (loty z Katowic + prom)
#3702 PostWysłany: 07 Sty 2022 12:21 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7921
HON fly4free
@foxten: Ale dziwisz się? Dotychczas D był niszową kartą, z której korzystało relatywnie niewiele osób, do tego miała ogólnie marną akceptowalność zwłaszcza w necie - mieli zatem sensowny interes w tym, żeby zatrzymywać odpływ klientów za pomocą anulowanych / obniżonych opłat rocznych. Obecnie sytuacja się zmieniła - D z wiadomych względów stal się produktem pożądanym, więc i zmieniła się polityka - nie muszą walczyć specjalnie o klienta, bo ci walą drzwiami i oknami czekając kilka miesięcy na swój plastik 😉. Obniżył / anulowałbyś na ich miejscu w tej sytuacji opłaty?
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#3703 PostWysłany: 07 Sty 2022 12:29 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2340
srebrny
@foxten @marek2011 - sytuację zmieniłoby wydanie karty m&m dla narodowego przewoźnika przez narodowy bank np. PKO ;) ale na teraz jest dokładnie jak pisze @marek2011

EDIT: Właściwie może powinniśmy zorganizować akcję - pisania maili oraz na FB czy Ćwierkaczu i dzwonienia do np. PKO, LOT i M&M pod tytułem "Dlaczego polski narodowy bank nie wydaje karty dla polskiego narodowego przewoźnika a tacy Niemcy to mają? Czy my jesteśmy gorsi?"

Byle minister aktywów się za to nie brał ;)
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...


Ostatnio edytowany przez lluukk, 07 Sty 2022 12:41, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#3704 PostWysłany: 07 Sty 2022 12:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Cze 2011
Posty: 133
Loty: 434
Kilometry: 719 327
marek2011 napisał(a):
@foxten: Ale dziwisz się? Dotychczas D był niszową kartą, z której korzystało relatywnie niewiele osób, do tego miała ogólnie marną akceptowalność zwłaszcza w necie - mieli zatem sensowny interes w tym, żeby zatrzymywać odpływ klientów za pomocą anulowanych / obniżonych opłat rocznych. Obecnie sytuacja się zmieniła - D z wiadomych względów stal się produktem pożądanym, więc i zmieniła się polityka - nie muszą walczyć specjalnie o klienta, bo ci walą drzwiami i oknami czekając kilka miesięcy na swój plastik 😉. Obniżył / anulowałbyś na ich miejscu w tej sytuacji opłaty?

Próbowałem ;) i nie wyszło.
Ale tak jak pisałem w na samym początku - zwęszyli i poczuli klimat bycia "monopolistą" dla kart kredytowych ze współpracą M&M w Polsce, stąd ich podejście - jak wspomnieli w komunikacji: indywidualne do każdego klienta.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3705 PostWysłany: 07 Sty 2022 12:51 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2340
srebrny
Jeśli komuś bardzo zależy na złożeniu wniosku o kartę DC to może powinien zostać klientem jakiegoś banku spółdzielczego:

https://www.dinersclub.pl/wniosek-o-karte-prywatna-bps
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3706 PostWysłany: 07 Sty 2022 17:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1557
Loty: 101
Kilometry: 94 804
niebieski
Tylko po co komu taka karta ;-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3707 PostWysłany: 08 Sty 2022 17:45 

Rejestracja: 22 Lis 2013
Posty: 41
Loty: 452
Kilometry: 640 852
Jako nowicjusz z karta DC zapytam: Transakcje zagraniczne są rozliczane wg tego nazwijmy to dyplomatycznie "mało korzystnego" kursu podawanego w ich kalkulatorze walut na E-koncie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3708 PostWysłany: 08 Sty 2022 18:09 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2340
srebrny
@Collector582 - DC ma fatalne kursy. Można to obejść podpinając kartę DC pod kartę Curve, ale w zależności jakie kwoty wchodzą w grę trzeba przeanalizować miesięczne plany w Curve (czy wystarczy bezpłatny czy płatny będzie potrzebny)
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3709 PostWysłany: 10 Sty 2022 15:10 

Rejestracja: 26 Lis 2015
Posty: 7
Informacja dnia dzisiejszego przesłana mailowo:

Dziękujemy za złożenie wniosku o kartę Diners Club®. Uprzejmie informujemy, że Diners Club Polska Sp. o. o. obecnie nie wydaje nowych kart.
Przepraszamy za wszelkie niedogodności oraz poświęcony czas na przesłanie zgłoszenia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3710 PostWysłany: 10 Sty 2022 15:24 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2340
srebrny
Z czyjegoś wpisu na profilu FB Dinersa - ktoś ma jakieś informacje czy to chwilowa zadyszka czy jakiś większy problem? Skoro dane z wniosku zostaną zniszczone to nie jest zwykłe opóźnienie (i wydamy kartę za 3 miesiące) tylko wywalamy dane (tak jakbyś wniosku nie złożył) czy się mylę?
"Dziękujemy za złożenie wniosku o kartę Diners Club®. Uprzejmie informujemy, że Diners Club Polska Sp. o. o. obecnie nie wydaje nowych kart.
Przepraszamy za wszelkie niedogodności oraz poświęcony czas na przesłanie zgłoszenia.
Jednocześnie zapewniamy, że zgodnie z obowiązującą Polityką Bezpieczeństwa Danych Osobowych Diners Club Polska Sp. z o.o. dane, które były podane podczas składania wniosku o kartę zostaną przez nas usunięte, a dokumenty zniszczone. W przypadku dodatkowych pytań prosimy o kontakt lub zapoznanie się z informacjami w tym zakresie dostępnymi na naszej stronie internetowej dinersclub.pl, w zakładce "dane osobowe"..."
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3711 PostWysłany: 10 Sty 2022 15:40 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7921
HON fly4free
Może pracują nad nową strategią rynkową / analizują dalsze możliwości. Myślę, że w ostatnich miesiącach bardzo znacząco wzrósł u nich volumen nowych kart / klientów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3712 PostWysłany: 10 Sty 2022 15:41 

Rejestracja: 31 Sty 2013
Posty: 2
Też dziś otrzymałem taką informację... cyrk... wniosek złożony pierwotnie ostatniego dnia września, potem niestety byłem za granicą i nie miałem jak dosłać dokumentów, a teraz informacja, że przestają wydawać karty. Może to i lepiej że mnie tam nie ma, bo nie brzmi to wszystko poważnie...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3713 PostWysłany: 10 Sty 2022 15:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Wrz 2015
Posty: 1195
złoty
Dziś również otrzymałem maila o niewydawaniu nowych kart. Wniosek złożony 30 września, dokumenty przesłane początkiem grudnia...

Czyżby im się w doopach poprzewracało od tego dobrobytu?
Góra
 Profil Relacje PM off
Siemion lubi ten post.
 
      
#3714 PostWysłany: 10 Sty 2022 15:54 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2340
srebrny
Oooo to ciekawe czy dodatkowe wydadzą - wniosek składałem pod koniec grudnia.
No i co jak ktoś zgubi? Nie dostanie nowej?
Wrzucam moją głęboko do bezpiecznej szuflady ;) dziękować za Curve i GPay :)
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...


Ostatnio edytowany przez lluukk 10 Sty 2022 15:58, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3715 PostWysłany: 10 Sty 2022 15:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Cze 2011
Posty: 133
Loty: 434
Kilometry: 719 327
Kart nie wydają, opłaty - nienegocjowalne, (nie zmniejszają, nie anulują) - to jest dopiero indywidualne podejście do klienta :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3716 PostWysłany: 10 Sty 2022 15:57 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2340
srebrny
@foxten - to ich 5 minut ;)
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3717 PostWysłany: 10 Sty 2022 16:18 

Rejestracja: 15 Cze 2014
Posty: 1742
srebrny
newkind napisał(a):
Też dziś otrzymałem taką informację... cyrk... wniosek złożony pierwotnie ostatniego dnia września, potem niestety byłem za granicą i nie miałem jak dosłać dokumentów, a teraz informacja, że przestają wydawać karty. Może to i lepiej że mnie tam nie ma, bo nie brzmi to wszystko poważnie...

Nie przejmuj się. Składałem podobnie, byłem w kraju i od tego czasu po prostu cisza. Chyba tych wniosków w ogóle nie rozpatrywali. Monopol zawsze wiązał się z gówniażerią, ale żeby aż tak?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3718 PostWysłany: 10 Sty 2022 16:37 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2340
srebrny
No i jest wnerw klientów na FB (choć oni ukrywają komentarze)
Załącznik:
InkedDC koment_LI.jpg
InkedDC koment_LI.jpg [ 749.69 KiB | Obejrzany 384 razy ]
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3719 PostWysłany: 10 Sty 2022 16:42 

Rejestracja: 27 Kwi 2021
Posty: 3
Dziś otrzymałam takiego samego maila. Przeszłam całą procedurę, mieli wszystkie dokumenty. 7 stycznia dzwoniłam, bo czekałam na kartę. Usłyszałam, że 10 stycznia otrzymam informacje o karcie ale oczywiście wszystko w porządku. I otrzymałam. Brawo DC. Tylko czemu Miles&more milczy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3720 PostWysłany: 10 Sty 2022 16:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2012
Posty: 1062
Loty: 44
Kilometry: 57 793
niebieski
yoagatka napisał(a):
Tylko czemu Miles&more milczy?


A czemu nie? Nie ich broszka ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
tartal lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4494 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 183, 184, 185, 186, 187, 188, 189 ... 225  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 12 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group