Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Sklepy akceptujące (lub nie) Dinersa
https://bit.ly/2XGUKY7

Uzupełniajcie listę o sieci (nie wpisujcie sklepu u Maryny na Kołobrzeskiej w Zabrzu)

Edycja 17.10.21: Na chwilę obecną płatność kartą Curve z podpiętą Diners aktywuje ubezpieczenie Dinersa w podróży tak samo jak bezpośrednio kartą DC.

lluukk napisał(a):
lista kodów MCC wykluczonych ze zbierania mil.
http://dinersclub.pl/images/Dokumenty/R ... dw-MCC.pdf


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4494 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126 ... 225  Następna
Autor Wiadomość
#2441 PostWysłany: 25 Maj 2020 19:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4490
złoty
Na dc są lepsze dostępne saloniki i inne, bo zdarzyło mi się być z osobami, które miały pp i trzeba było znaleźć wspólny, np fra czy sin z ostatnich pobytów,
Na całkowitą redukcję opłaty bym nie liczył, co najwyżej zniżkę w opłacie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2442 PostWysłany: 25 Maj 2020 22:47 

Rejestracja: 23 Wrz 2014
Posty: 1006
Loty: 130
Kilometry: 249 917
Mimo wszystko duża część saloników pokrywa się w Dinersie i Priority Pass.
Nie pamiętam też na którym lotnisku mnie to spotkało, ale zdarzyło się, że osoby z mojej grupy, które weszły na Dinersa, nie dostały drinka, ja na Priority Pass dostałem - także są też takie kwiatki.

Diners nie jest już tak rewelacyjną kartą, jaką był jeszcze jakiś czas temu.
Wspomniana Visa Infinite z PKO, poza opcją zbierania mil i możliwością kupna mil, bije Dinersa w wielu kwestiach. Pisałem o tym już jakiś czas temu i w paru zdaniach przypomnę (przewalutowanie po kursie Visy, wyższe ubezpieczenie podróżne, saloniki no limit, ogólna dostępność w płatnościach - czego Diners nie ma, a jeszcze teraz doszedł ten fast track w WAW).

Nie chcę pisać, żeby kogoś zniechęcić, bo uważam Dinersa za dobrą opcję, jeśli ktoś ma rodzinę. Cztery karty Premium Vintage za 1000 złotych/rok to całkiem dobra opcja, w szczególności jeśli trzeba zapłacić ubezpieczenie za 4 osoby. Ale co z tego, skoro każdą kartą trzeba wydać tysiaka przed wyjazdem, żeby wejść do saloniku/saloników za darmo - co przy dostępności punktów, gdzie można płacić powoduje problem.

Także każdy medal ma dwie strony. Ja nie żałuję odejścia z Dinersa. Kasę, którą miałem wydać na Dinersa, wydam na roczną opłatę karty Miles More mBanku - jeśli zajdzie taka konieczność i nie zechcą zwolnić.
_________________
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off
giorgio_ lubi ten post.
 
      
#2443 PostWysłany: 25 Maj 2020 23:10 

Rejestracja: 28 Lis 2019
Posty: 43
-- 25 Maj 2020 23:09 --

Orientujecie się czy karta DC PV przychodzi w takim ładnym pudełku jak na filmiku czy w zwykłej kopercie?

-- 25 Maj 2020 23:10 --

.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2444 PostWysłany: 25 Maj 2020 23:27 

Rejestracja: 23 Wrz 2014
Posty: 1006
Loty: 130
Kilometry: 249 917
Tu jest Polska :D Rok temu tak to nie wyglądało, ale może przez ten czas coś się zmieniło.
_________________
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off
JustX lubi ten post.
 
      
#2445 PostWysłany: 25 Maj 2020 23:29 

Rejestracja: 28 Lis 2019
Posty: 43
Tjw1978 napisał(a):
Tu jest Polska :D Rok temu tak to nie wyglądało, ale może przez ten czas coś się zmieniło.


Chętnie się dowiem czy coś się zmieniło właśnie, jak to wyglądało rok temu? Zwykła koperta?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2446 PostWysłany: 25 Maj 2020 23:33 

Rejestracja: 23 Wrz 2014
Posty: 1006
Loty: 130
Kilometry: 249 917
Była to większa koperta, w środku karta plus brelok na klucze, plus naklejki na różne rzeczy (gdybyś je zgubił, jest tam podany telefon), plus ulotka o karcie.
Tyle.
_________________
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off
JustX uważa post za pomocny.
 
      
#2447 PostWysłany: 03 Cze 2020 10:36 

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1250
Loty: 34
Kilometry: 85 452
srebrny
Ile czasu trwa standardowo przelanie mil na konto M&M. W poniedziałek rano wysłałem pierwszy raz maila z prośbą o przelanie mil, po 15 minutach odpisali, że punkty zostały przetransferowane. Wczoraj na koncie Diners było widać ubytek, ale na koncie M&M ciągle nie ma. Kiedy można się ich spodziewać?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2448 PostWysłany: 03 Cze 2020 10:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
Myślę, że najpóźniej w piątek powinny się pojawić na koncie M&M. W ub. tygodniu "przelew" szedł w moim wypadku właśnie chyba 4 dni robocze.
Góra
 Profil Relacje PM off
trocha lubi ten post.
trocha uważa post za pomocny.
 
      
#2449 PostWysłany: 03 Cze 2020 17:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Gru 2014
Posty: 66
chyba się pożegnam z MM Mbank - nie chcą zwolnić nawet z części opłat. Czy jest jakiś katalog na co można wymienić uzbierane mile?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2450 PostWysłany: 03 Cze 2020 18:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
Tu jest wątek o karcie Diners Club. Odpowiedzi na pytania związane z kartą kredytową mBanku związaną z M&M musisz szukać tu:

miles-more-wspolpraca-z-bankami,181,17442

a na pytania dot. samego programu M&M tu:

pytania,1574,5236
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2451 PostWysłany: 03 Cze 2020 21:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Paź 2018
Posty: 155
Nie linczujcie mnie za prawdopodobnie banalne pytania.

1) Czy na karcie DC Lot punkty naliczane są w interwałach miesięcznych i wtedy po miesiącu mogę wymienić je na mile, czy działa to w ten sposób, że po rozliczeniu transakcji za np. 500pln od razu mam na koncie 100pkt/mil?

2) Czy jeżeli zrobię obrót na karcie ~1000pln a nastepnie wejdę do saloniku, to czy jeśli po kilku dniach znów chciałbym bezpłatnie wejść do saloniku to musiałbym od nowa nabić 1k obrotu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2452 PostWysłany: 03 Cze 2020 21:56 

Rejestracja: 01 Lip 2012
Posty: 211
Loty: 14
Kilometry: 90 771
niebieski
1) mile rozliczane z cyklem karty i przelewane w pakietach po 500.
2)1000 zł. obrotu musisz zrobić w ciągu 30 dni przed każdym wejsciem. Z tego co wiem, wejście nie kasuje obrotu do kolejnego.
Góra
 Profil Relacje PM off
krzykrzysztof lubi ten post.
krzykrzysztof uważa post za pomocny.
 
      
#2453 PostWysłany: 03 Cze 2020 21:58 

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1250
Loty: 34
Kilometry: 85 452
srebrny
2. się zgadza, ale 1 nie do końca - punkty masz od razu po rozliczeniu transakcji
Góra
 Profil Relacje PM off
krzykrzysztof lubi ten post.
krzykrzysztof uważa post za pomocny.
 
      
#2454 PostWysłany: 03 Cze 2020 21:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
Ad 1) punkty za transakcję pojawiają się na koncie DC po rozliczeniu każdej transakcji;

Ad 2) tak, w ciągu 30 dni od takiej transakcji na 1000 zł możesz wchodzić za darmo wielokrotnie, oczywiście w granicach limitu darmowych wejść.

Edit: ale się chętnych wyrwało :D !
Góra
 Profil Relacje PM off
krzykrzysztof lubi ten post.
krzykrzysztof uważa post za pomocny.
 
      
#2455 PostWysłany: 16 Cze 2020 23:13 

Rejestracja: 11 Cze 2020
Posty: 2
Hej bo przeglądałem trochę ten temat i mam pytanie, czy wie ktoś może jakie są wymagania aby dostać tą kartę? Jestem studentem i głównie chciałbym skorzystać z benefitów jak np fast track i ew te saloniki niż pożyczania pieniędzy i jestem ciekaw czy mam możliwość otrzymania takiej karty. Bo też czytałem, że BIKu chyba nie sprawdzają (a tam mam akurat dobrą historię na podstawie której mogliby dać kartę) + nie wiem jakich dokumentów potrzebują oni ewentualnie (bo czytałem jak to niektórzy chodzili po urzędach itp aby wysłać do Diner informacje)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2456 PostWysłany: 17 Cze 2020 07:12 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
BIK sprawdzają (pamiętaj, że czyste puste konto nie oznacza że jesteś dobrym potencjalnym klientem). A tak to standardowo jak to z kartami kredytowymi, najczęściej albo zaświadczenie od pracodawcy (co rozumiem będzie trudne), albo potwierdzenia wpływów z 3 ostatnich miesięcy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2457 PostWysłany: 17 Cze 2020 07:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Lut 2010
Posty: 1551
Loty: 98
Kilometry: 116 206
srebrny
Samego BIKu nie sprawdzają, tylko BIG za pośrednictwem BIKu, czyli czy masz zaległości z różnych tytułów,a także to kto się pytał o Ciebie w BIGu. Mi przed wczoraj odmówili przyznania karty Diners Lot, jak to stwierdzili z powodu "zbyt niskiego score". Podczas aplikowania o kartę wymagali wyciągów bankowych z wpływami na konto a także PITu za poprzedni rok, ksera dowodu, przelewu weryfikacyjnego na ich konto.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2458 PostWysłany: 17 Cze 2020 11:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 1039
srebrny
Jeśli chodzi o dokumenty dotyczące zarobków to obecnie w związku z koronawirusem wystarczyło wysłać PIT za ostatni rok (aplikowałam w marcu, całość trwała ok. 1,5mca). Jak Ci się nie spieszy to warto poczekać na promocję Blue Bonus (w tym roku była już III edycja, na przełomie luty-marzec), która zwalnia całkowicie z opłaty za kartę w pierwszym roku i jeszcze doładowują kartę kwotą 100pln (w przypadku Diners LOT).
_________________
Moje relacje:
Włochy - Liguria / Indonezja / Malmo+Kopenhaga / Dublin / Sri Lanka+Malediwy / Maroko / Amsterdam / Kaukaz / Wyspy Owcze
i: https://www.instagram.com/ola.javv/
Góra
 Profil Relacje PM off
Ancyna lubi ten post.
Ancyna uważa post za pomocny.
 
      
#2459 PostWysłany: 17 Cze 2020 13:01 

Rejestracja: 14 Sie 2019
Posty: 69
Dostałaś już te 100 zł? Ja nie widzę, żadnej opłaty za prowadzenie, ale nie dostałem jeszcze tego bonusa.
Wystarczył PIT, ale sam proces aplikacji strasznie przestarzały, skomplikowany i dużo papierologii.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2460 PostWysłany: 17 Cze 2020 13:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 1039
srebrny
@lukaszlew7777 jeszcze nie, ale nawet o zwolnienie z opłaty rocznej musiałam reklamację pisać ;) Z tym, że to poszło do Dinersa, a o 100pln to raczej do BlueBonus, zbieram się i pewnie na dniach napiszę.
_________________
Moje relacje:
Włochy - Liguria / Indonezja / Malmo+Kopenhaga / Dublin / Sri Lanka+Malediwy / Maroko / Amsterdam / Kaukaz / Wyspy Owcze
i: https://www.instagram.com/ola.javv/
Góra
 Profil Relacje PM off
Ancyna lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4494 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126 ... 225  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 13 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group