Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Sklepy akceptujące (lub nie) Dinersa
https://bit.ly/2XGUKY7

Uzupełniajcie listę o sieci (nie wpisujcie sklepu u Maryny na Kołobrzeskiej w Zabrzu)

Edycja 17.10.21: Na chwilę obecną płatność kartą Curve z podpiętą Diners aktywuje ubezpieczenie Dinersa w podróży tak samo jak bezpośrednio kartą DC.

lluukk napisał(a):
lista kodów MCC wykluczonych ze zbierania mil.
http://dinersclub.pl/images/Dokumenty/R ... dw-MCC.pdf


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4494 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116 ... 225  Następna
Autor Wiadomość
#2241 PostWysłany: 14 Sty 2020 12:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lip 2016
Posty: 1039
srebrny
@sanchopan - Nie obejmuje zawsze wszystkich podróżujących (warunek rodziny lub współpracujących musi być spełniony). Trzeba o tym pamiętać. Nie można pisać "obejmuje wszystkich podróżujących", bo to nie zawsze jest prawdą.
Wszystko napisał @michzak dwa posty wyżej
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Loty na Kubę w dobrej cenie: Hawana z dużym bagażem z Krakowa od 2471 PLN Loty na Kubę w dobrej cenie: Hawana z dużym bagażem z Krakowa od 2471 PLN
Urlop w Grecji: all inclusive w 4* hotelu na Korfu za 1538 PLN. Wylot z Warszawy Urlop w Grecji: all inclusive w 4* hotelu na Korfu za 1538 PLN. Wylot z Warszawy
#2242 PostWysłany: 14 Sty 2020 13:15 

Rejestracja: 23 Wrz 2014
Posty: 1010
Loty: 130
Kilometry: 249 917
Ja jeszcze dodam, że nie obowiązuje wszystkich podróżujących, nawet jeśli są moją rodziną.
Tu podam przykład ojca, który ma 73 lata.
Diners ubezpiecza do 70. roku życia. Musiałem więc go ubezpieczyć, gdy lecieliśmy.
_________________
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2243 PostWysłany: 14 Sty 2020 15:17 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1986
niebieski
Racja. Dobrze, że piszecie o tych wyłączeniach, choć uważam, że każdy powinien przeczytać OWU - każdego ubezpieczenia, nie tylko DC! Ale w praktyce mało kto to robi - a potem "płać i płacz".
Moja wina, to był skrót myślowy do najczęstszych sytuacji - no i mojej sytuacji: ani nikogo pow. 70 lat, a wszyscy to rodzina :)
Góra
 Profil Relacje PM off
ofer lubi ten post.
 
      
#2244 PostWysłany: 15 Sty 2020 09:19 

Rejestracja: 17 Kwi 2019
Posty: 203
karty Diners Club są oprocentowanie w stosunku rocznym - 8% ??
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2245 PostWysłany: 17 Sty 2020 15:32 

Rejestracja: 21 Lut 2011
Posty: 879
Loty: 284
Kilometry: 598 745
złoty
Czy nadal są problemy z rozliczaniem saloników?
Widzę w wyciągu za grudzień opłatę za salonik z października bez korekty. Przestraszyłem się, patrzę na wyciągi, ale wszystko ok, jest 1000zł obrotu.
Chyba w zeszłym roku do każdego wejścia do saloniku musiałem pisać reklamację ;(
_________________
Image
http://robertsadlowski.com <- zdjęcia i relacje z podróży
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2246 PostWysłany: 17 Sty 2020 16:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 485
Loty: 158
Kilometry: 468 084
niebieski
Dalej mają problemy. Miałem identyczny problem z grudniowym wyciągiem, napisałem do nich maila i dostałem taką odpowiedź:

Bardzo dziękuję za informację.

Te obciążenia na kartach dodatkowych są jeszcze wynikiem wcześniejszych błędów Centrali saloników.
Proszę się nie martwić. Może Pan pomniejszyć przelew do nas o 250,00 PLN.
Na tę kwotę wystawimy uznanie. Uznanie pojawi się na najbliższym zestawieniu wydatków.

Gdyby pojawiło się kolejne obciążenie za wizytę w 2019r. bardzo proszę o zgłoszenie do nas i postaram się jak
najszybciej wprowadzić korektę.

W razie pytań bardzo proszę o kontakt.

Z poważaniem,
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
rob_sad lubi ten post.
rob_sad uważa post za pomocny.
 
      
#2247 PostWysłany: 17 Sty 2020 16:21 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2347
srebrny
DC kończy negocjacje z Biedronką ;) ponoć marzec powinna być akceptacja kart - pożyjemy, zobaczymy.
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
 
      
#2248 PostWysłany: 17 Sty 2020 19:17 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1986
niebieski
Mi też w podobny tonie odpowiadają - ale piszą, żeby jeśli będzie za dużo wejść (czyli nie naliczy się "bonus"), to żeby im napisać, to to ręcznie anulują.
Przy czym muszę czekać, aż to dotrze, bo "z góry" mi nie chcą anulować, bo "jeszcze się Pan mieści w limicie".
Ano mieszczę się, bo dopiero niedawno październikowe wejścia przyszły, a potem jeszcze był listopad, grudzień... - pewnie gdzieś najwcześniej około marca ostatnie przyjdą.
I trzeba będzie tego pilnować "ręcznie", niestety! ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2249 PostWysłany: 25 Sty 2020 01:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Gru 2014
Posty: 67
czy starając sie o kartę powiedzmy z limitem 5 tys zł sprawdzają pracodawcę? czy tylko BIK? trzeba im dostarczać jakieś dokumenty i ile trwa cała procedura?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2250 PostWysłany: 25 Sty 2020 08:57 

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1250
Loty: 34
Kilometry: 85 452
srebrny
Trzeba dostarczyć formularz o zarobkach od pracodawcy. Czas bardzo się różni w zależności od okresu w którym się składa. Czasami liczy się w dniach, czasami w tygodniach
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2251 PostWysłany: 25 Sty 2020 18:19 

Rejestracja: 14 Sty 2014
Posty: 771
Loty: 145
Kilometry: 308 365
srebrny
vrinks82 napisał(a):
czy starając sie o kartę powiedzmy z limitem 5 tys zł sprawdzają pracodawcę? czy tylko BIK? trzeba im dostarczać jakieś dokumenty i ile trwa cała procedura?

chyba z dochodem, albo ze zdolnością kredytową? Musi być potwierdzona informacja od pracodawcy o dochodach.
_________________
Relacje: Bali oczami początkujących turystów (2022).
Emeryci w podróży - Singapur i Malezja (2023), Algarve (2023)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2252 PostWysłany: 30 Sty 2020 12:50 

Rejestracja: 15 Sie 2015
Posty: 101
Loty: 49
Kilometry: 91 525
Przejrzałem sporą część wątku i nie znalazłem odpowiedzi na nurtujące mnie pytania. Jeżeli gdzieś było to z góry przepraszam.

Czym różnią się poszczególne karty Diners Club? Co to dokładnie jest Program Premiowy? Czy chodzi o Miles and More? Co to jest program lojalnościowy DC. Wchodziłem na jego stronę ale poza informacjami jak zbierać punkty nie bardzo są informację co można zrobić z tymi punktami. Wiadomo, że kupić np. bilet ale w jakim przeliczniku? Poniżej napiszę co zrozumiałem z informacji zawartych na stronie Diners Club.

Ale wcześniej jeszcze dodatkowe pytania.
Co to jest Diners Club PARTNER? W kontekście dostępu do saloników lotniskowych. Na stronie napisano: "Posiadacze i Użytkownicy imiennych kart prywatnych i firmowych wydanych bezpośrednio przez Diners Club Polska oraz Podkarpacki Banki Spółdzielczy mogą korzystać z saloników bezpłatnie, jeżeli aktywnie korzystają ze swoich kart Diners Club. Każdy Posiadacz i Użytkownik karty Diners Club (za wyjątkiem kart Diners Club TRAVELER oraz Diners Club PARTNER) ma zapewnione aż 5 bezpłatnych wizyt do saloniku w ciągu każdego roku..." Czy chodzi o kartę Diners Club LOT? Czy dzieci w ogóle mogą wchodzić do saloników lotniskowych? Jeżeli tak to czy płacą dodatkowo. Czy jeżeli miałbym wykupioną dodatkową kartę Diners Club to rozumiem że "dodatkowa osoba" wchodzi również 5 razy w ciągu roku za darmo?

Czy mając konto Diners Club po uzbieraniu odpowiedniej liczby punktów Miles and More mogę kupić bilety lotnicze tylko dla posiadacza konta czy np. dla całej rodziny? Jeżeli tylko do posiadacza to czy gdy wykupię dodatkową kartę Diners Club to czy dla tej dodatkowej osoby można kupić bilet za punkty Miles and More?

Różnice:
1) Diners Club Traveler
- opłata roczna 100zł
- karta dodatkowa 50zł
- brak dostępu do programu M&M
- opłata roczna za dostęp do programu lojalnościowego DC 0zł
- Fast track na lotnisku w Warszawie na Chopina - brak
- Fast track w Katowicach, Gdańsku i Wiedniu - bez opłat

2) Diners Club Klasyczna
- opłata roczna 300zł
- karta dodatkowa 150zł
- opłata roczna za dostęp do programu M&M 50zł
- opłata roczna za dostęp do programu lojalnościowego DC 50zł
- Fast track na lotnisku w Warszawie na Chopina - brak
- Fast track w Katowicach, Gdańsku i Wiedniu - bez opłat

3) Diners Club LOT
- opłata roczna 350zł
- karta dodatkowa 175zł
- opłata roczna za dostęp do programu M&M 0zł
- opłata roczna za dostęp do programu lojalnościowego - nie dotyczy
- Fast track na lotnisku w Warszawie na Chopina - dostępny bez opłat
- Fast track w Katowicach, Gdańsku i Wiedniu - bez opłat

4) Diners Club Premium Vintage
- opłata roczna 1000zł
- karta dodatkowa 0zł dla 3 dodatkowych kart, kolejna 500zł
- opłata roczna za dostęp do programu M&M 0zł
- opłata roczna za dostęp do programu lojalnościowego DC 0zł, ale możemy uczestniczyć tylko w jednym programie albo M&M albo DC
- Fast track na lotnisku w Warszawie na Chopina - dostępny bez opłat
- Fast track w Katowicach, Gdańsku i Wiedniu - bez opłat

Czy dobrze wszystko zrozumiałem?


Ostatnio edytowany przez kempin, 30 Sty 2020 17:25, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2253 PostWysłany: 30 Sty 2020 14:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4522
złoty
Tak
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2254 PostWysłany: 30 Sty 2020 15:00 

Rejestracja: 15 Sie 2015
Posty: 101
Loty: 49
Kilometry: 91 525
Ok, dzięki, ale co z moimi pytaniami?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2255 PostWysłany: 30 Sty 2020 15:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
@kempin, popraw te "fast trucki", bo oczy bola ;)
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#2256 PostWysłany: 30 Sty 2020 15:55 

Rejestracja: 15 Kwi 2015
Posty: 1240
Loty: 704
Kilometry: 871 688
niebieski
Czy ktoś słyszał że DC w związku z wprowadzeniem opłat w kartach M&M mBanku szykuje tzw. promocja zero / na pierwszy rok / za przejście z uproszczoną ścieżka w postaci historii transakcji za ostatnie 6 miesięcy ?
Góra
 Profil Relacje PM off
dworkam lubi ten post.
dworkam uważa post za pomocny.
 
      
#2257 PostWysłany: 30 Sty 2020 17:25 

Rejestracja: 15 Sie 2015
Posty: 101
Loty: 49
Kilometry: 91 525
Poprawione :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2258 PostWysłany: 30 Sty 2020 18:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lip 2014
Posty: 610
Loty: 80
Kilometry: 124 571
niebieski
@biko masz jakieś przecieki i szukasz potwierdzenia, czy tak pytanie w eter rzucasz? Też czekam na taką promocję.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2259 PostWysłany: 30 Sty 2020 18:54 

Rejestracja: 10 Lip 2013
Posty: 309
niebieski
Mam banalne pytanie: gdzie znajdę nr konta na które mam robić przelew aby spłacić kartę? Nie widzę tego po zalogowaniu się do e-konta?
Kartę mam od kilku dni.
Pytanie zadałem oczywiście do supportu, ale nie raczyli jak na razie odpowiedzieć...

Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2260 PostWysłany: 30 Sty 2020 18:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2012
Posty: 1062
Loty: 44
Kilometry: 57 793
niebieski
Na wyciągu będzie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4494 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116 ... 225  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group