Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Wikipost
Sklepy akceptujące (lub nie) Dinersa
https://bit.ly/2XGUKY7

Uzupełniajcie listę o sieci (nie wpisujcie sklepu u Maryny na Kołobrzeskiej w Zabrzu)

[ 2108 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 102, 103, 104, 105, 106  Następna
Autor Wiadomość
#2081 PostWysłany: 30 Lis 2019 14:51 

złoty
@sanchopan Zrozumiałem, chyba, dobrze i wyjaśniono mi tę sprawę na tyle rozsądnie, że rozumuję to tak, np. :mój ojciec posiada kartę dodatkową, jedzie w podróż z moimi dziećmi i wynika z tego, że moje dzieci, w podróży z dziadkiem, już nie są objęte ubezpieczeniem.

- Zadzwoniłem, też na infolinię Dinersa, i pani potwierdziła, że każdy posiadacz, kolejnej karty, jest ubezpieczony z osobna. Szczerze, nie rozumiem, więc po co jest zapis ograniczający sumę gwarancyjną do "pojedynczej podróży", która, w moim rozumowaniu, będzie potwierdzona przez jeden zakup np. czterech biletów lotniczych na taką samą podróż w identycznym terminie.
 Relacje PM off  

#2082 PostWysłany: 30 Lis 2019 14:51 

srebrny
To jest normalne: zawsze są jakieś ograniczenia. Bo jak będzie wypadek i kwota leczenia na kwotę 5 mln USD, to ubezpieczyciel też sam się musi chronić.
Co do dzieci Twoich przy podróży z dziadkiem, to znów zdaje się, że jesteś w błędzie, bo - nawet abstrahując od pojęcia "rodzina" - zawsze dzieci mogą być "współpracownikami". :D
 Relacje PM off  

#2083 PostWysłany: 30 Lis 2019 15:04 
Awatar użytkownika

Loty: 426
Kilometry: 681 111
platynowy
sanchopan napisał(a):
wypadek i kwota leczenia na kwotę 5 mln USD

Tak na marginesie - po to wlasnie jest ubezpieczenie kosztow leczenia, zeby pokrylo i takie obciazenia.
Resort = ministerstwo
 Relacje PM off  

#2084 PostWysłany: 30 Lis 2019 15:23 

srebrny
Większość ubezpieczeń ma swój limit - nawet OC komunikacyjne ma takie limity. I też można go przekroczyć, mimo iż jest bardzo duży - jakbyś w jakieś Aventadory uderzył.
Jak chcesz bez limitu, to musiałbyś dużo więcej zapłacić. Zresztą nie wiem czy takie istnieje "KL bez limitu". Nawet Infinite ma bodaj 5 mln limit.
Co nie zmienia faktu, że samo ubezpieczenie plus dodatkowe karty w cenie 1wszej (Vintage) podnoszące kwotę ubezpieczenia - to jeden z dużych plusów IMHO Dinersa.
 Relacje PM off  

#2085 PostWysłany: 30 Lis 2019 17:19 

złoty
I wychodzi na to, że DC PV ma górny limit, dla karty głównej i trzech dodatkowych 4 x 600K, przy czterech osobach ubezpieczonych. Każde z tych 600K może być potem podzielne na członków rodziny każdego z ubezpieczonych z osobna.

@sanchopan aby dzieci podróżujące z dziadkiem były ubezpieczone jako "współpracownicy" muszą być najpierw wszyscy zatrudnieni przez jednego pracodawcę.
Cytuj:
WSPÓŁPRACOWNIK – osoba fizyczna, wydelegowana przez pracodawcę w służbową PODRÓŻ ZAGRANICZNĄ lub PODRÓŻ NA TERYTORIUM RP z UŻYTKOWNIKIEM KARTY
Dodatkowo dziadek nie może mieć ukończonych 70 lat.
A gdyby wszyscy ubezpieczeni stali się ofiarami aktu terrorystycznego np. w USA to i tak by poszli z torbami. No chyba, że mają takie zasoby finansowe, że im to pikuś.

Fakt jest taki, że chyba żadne ubezpieczenie dostępne z KK nie obejmuje ani aktów terrorystycznych ani katastrof naturalnych. Zadałem kiedyś pytanie na ten temat w innym wątku i pozostało bez odpowiedzi.
 Relacje PM off  

#2086 PostWysłany: 30 Lis 2019 17:39 

srebrny
Chupacabra - znowu szukasz dziury w całych: przy jakich 4 osobach ubezpieczonych? Chłopie drogi! Ja mam 5-osobową rodzinę i wszyscy są ubezpieczeni: jaką znów teorię wymyśliłeś? :shock: :lol: Chyba że to przykład miał być - ale nie napisałeś, że przykład tylko piszesz o górnym limicie i w domyśle górnym limicie osób. :roll:
Natomiast co do 4x600.000 zł to jest... prawda i nieprawda - częściowo szukasz (znowu) dziury w cały, a częściowo masz rację. A jej nie masz, bo... można kolejną (choć już płatną) dodatkową kartę sobie wyrobić. :mrgreen:
Co do samego dziadka, to nie wiem, ale na pewno nie może być za stary, a poza tym... poza tym moje dzieci też mają lub będą mieć DC VP dodatkowe. :D
 Relacje PM off  

#2087 PostWysłany: 30 Lis 2019 17:45 

srebrny
Ja wprawdzie wyrobiłem (chyba, bo czekam i nie mogę się doczekać na kartę wysłaną ponoć 14.11) DC Lot dla Fast Track na Okęciu a nie ubezpieczenia, ale czy dobrze rozumiem, że ubezpieczenie kosztów leczenia na Vintage (to "najwyższa" karta DC?) jest max. 600k PLN? I jeszcze trzeba spełnić jakieś warunki (płatność za to czy tamto) aby obowiązywało lub za nie zapłacić?
 Relacje PM off  

#2088 PostWysłany: 30 Lis 2019 18:00 

srebrny
Nie - przy Vintage nie trzeba spełniać absolutnie żadnych dodatkowych warunków. Warunek jedyny który - można ale nie trzeba - spełnić to obrót dla saloników.
Natomiast jeśli pytasz o zwykłą DC, to trzeba aktywować ubezpieczenie przed wyjazdem, a to jest osobny temat-trochę-rzeka :)
Natomiast co do wysokości limitu dla DC VP - to tak, jest to 600 tys. zł "na kartę", bo nie można powiedzieć - w kontekście powyższej dyskusji - że na osobę :) Czy to dużo? Powiedziałbym, że na 1 osobę to w większości przypadków "wystarczająco", ale ta kwota jakby maleje przy większej ilości osób. Na pewno tutaj Infinite bije na głowę DC ze swoimi 5 mln zł plus np. ubezpieczenie wkładu własnego przy wynajmie auta.
Z drugiej strony przy DC VP możesz mieć nawet 4x10 saloników "gratis" rocznie (przy zapewnionym obrocie), a przy Infinite co prawda obrót nie jest wymagany, ale bezpłatnie wchodzi tylko posiadacz karty. Tu lepiej - a tu gorzej :)
 Relacje PM off
lluukk uważa post za pomocny.

#2089 PostWysłany: 30 Lis 2019 18:18 

srebrny
Zawsze tak jest, że tu lepiej a tam gorzej. A odnośnie tych dodatkowych warunków, to moje niedopatrzenie, fakt o takich czytałem przy DC Lot - którą zamówiłem za 0zł w promocji, nie zamawiałem DC PV bo chyba kosztowała 500zł w promocji a ja (subiektywnie) dla mnie przy moim podróżowaniu nie widziałem sensu płacenia w sytuacji gdy interesował mnie właściwie FT na Okęciu i ewentualnie mile z m&m. Dlatego wybrałem kartę LOT. Infinite ma SU na 30 mln nie 5 - przynajmniej ta z PKO
 Relacje PM off  

#2090 PostWysłany: 30 Lis 2019 18:21 

złoty
Oczywiście kart dodatkowych, za opłatą można wyrobić bez liku, pytanie czy to się opłaca.
Standartowa składka dla DC PV dotyczy czterech kart, czyli maksymalna suma wszystkich ubezpieczeń (przy jednym zdarzeniu) to 4 x 600K.
A że dziury w całym szukam, to chyba jest jak najbardziej w porządku. Nie lubię się budzić z ręką w nocniku. Sam posiadam trzy różne polisy podróżne, i każda jest trochę inna.
Mam i taką, która ubezpiecza dzieci w podróży z dziadkami 8-) , ale koniec końców, żadna nie pokryje kosztów leczenia w przypadku leczenia skutków aktów terrorystycznych.
Tylko jedna nie wyłącza katastrof naturalnych.
Jedyne do czego dążę w tej dyskusji to właśnie zwrócenie uwagi na to, że może się nam wydawać, że posiadamy ubezpieczenie z "górnej półki" a koniec końców, w konkretnych przypadkach, może okazać się nieprzydatne.

@lluukk Dla każdej karty innej niż PV jest opcja wykupienia opłaty aktywacyjnej. Jest to opisane w TOiP.
 Relacje PM off  

#2091 PostWysłany: 30 Lis 2019 18:27 

srebrny
Oczywiście, ale ja nigdy nie twierdziłem, że to ubezpieczenie jest "z górnej półki". Jest jakie jest - wybitne nie jest, ale jakoś złe tym bardziej nie.
I zwróć jeszcze uwagę, że najlepsze nawet OWU nie chronią przed "cwaniactwem" ubezpieczyciela. Lepiej mieć pozornie gorsze ale faktycznie działające ubezpieczenie.
A najlepiej, żeby nigdy nie było potrzebne ;)
 Relacje PM off  

#2092 PostWysłany: 30 Lis 2019 19:52 

lluukk napisał(a):
Ja wprawdzie wyrobiłem (chyba, bo czekam i nie mogę się doczekać na kartę wysłaną ponoć 14.11) DC Lot dla Fast Track na Okęciu a nie ubezpieczenia, ale czy dobrze rozumiem, że ubezpieczenie kosztów leczenia na Vintage (to "najwyższa" karta DC?) jest max. 600k PLN? I jeszcze trzeba spełnić jakieś warunki (płatność za to czy tamto) aby obowiązywało lub za nie zapłacić?

Aktualizacja: Dostałem email z Obsługi Klienta że ponaglą dział handlowy w sprawie moich kart dodatkowych.... Ehh... Od złozenia wniosków 9 dni i cicho..
 Relacje PM off  

#2093 PostWysłany: 01 Gru 2019 16:58 
Awatar użytkownika

Loty: 426
Kilometry: 681 111
platynowy
sanchopan napisał(a):
Większość ubezpieczeń ma swój limit[...]
Jak chcesz bez limitu, to musiałbyś dużo więcej zapłacić. Zresztą nie wiem czy takie istnieje "KL bez limitu". Nawet Infinite ma bodaj 5 mln limit.

Wiekszosc 'darmowych/karcianych' polis ma limit na KL, badz sa to limity dosc niskie (vide ta dyskusja a np. leczenie w USA, JP czy AUS), ale oczywiscie mozna kupic ubezpieczenie bez limitu. Mam takie roczne dla dwoch osob, na caly swiat z Ameryka Pln. Tak na szybko znalazlem, ze w Polsce tez mozna dostac podobne (limit 40 mln z obrazka to w zasadzie jak 'no-limit'; nazwe firmy przycialem, coby nie karmic forumowych idiotow-tropicieli wszystkiego, co niepolskie ;) ).

Załącznik:
Capture.PNG

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.
Resort = ministerstwo
 Relacje PM off  

#2094 PostWysłany: 01 Gru 2019 17:04 

srebrny
Hehe :) Fajne - cena też fajna: prawie 9 tys. zł na 1 rok za rodzinę 2+3. :mrgreen:
Coś za coś –> duże ubezpieczenie za dużą kasę. Miejmy tylko nadzieję, że działa. ;) Choć w sumie lepiej nie korzystać...

Przy takim porównaniu to 5 mln zł dla Infinite to jednak wychodzi za darmo przy cenie karty 800 zł/rok (którą jeszcze można zbić lub anulować obrotami).
 Relacje PM off  

#2095 PostWysłany: 01 Gru 2019 17:21 

srebrny
@sanchopan Coś się tak uparł na 5 mln przy Infinite. Już raz pytałem o Infinite z jakiego banku piszesz? Bo z opłaty mniemam, że PKO a tam jest 30 mln a nie 5 KL
 Relacje PM off  

#2096 PostWysłany: 01 Gru 2019 17:37 

srebrny
Kurcze, faktycznie - coś mi się pomyliło: 30 mln dla Infinite w PKO BP. Racja! No to tym bardziej ta AXA wypada drogo. :mrgreen:
Co do reszty - ja już nie wiem czy chcę tę kartę. Mam tam Aurum, robię historię, wstępne wrażenia są pozytywne - mam bardzo rozgarniętego i mającego dużą wiedzę Doradcę. Przy czym przeprosiłem się trochę z Dinersem głównie ze względu na... saloniki. Bo mam 3 karty, a mogę jeszcze trzecią dodatkową w cenie Vintage wziąć - łącznie 4.
Do Infinite ciągnie mnie właśnie to wysokie ubezpieczenie plus drobne, acz przydatne rzeczy typu np. ubezpieczenie wkładu własnego wynajmowanego auta. No, ale nie wiem jak to będzie; czy i na co się zdecyduję ewentualnie, bo jak mniemam będzie to wybór w stylu np. "albo limit albo Infinite", więc na razie czekam.
Trochę OT, ale może się komuś przyda. ;)
 Relacje PM off  

#2097 PostWysłany: 02 Gru 2019 12:35 

Abstrahując od tematu ubezpieczeń, panowie chyba coś ruszyło bo moje dwa wnioski dzisiaj zaakceptowane.
 Relacje PM off  

#2098 PostWysłany: 03 Gru 2019 15:54 
Awatar użytkownika

Loty: 223
Kilometry: 347 852
złoty
Po czym przybywa kurier i 'KARTA NIEOBSŁUGIWANA'.

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.

#2099 PostWysłany: 03 Gru 2019 15:59 
Awatar użytkownika

Loty: 63
Kilometry: 93 294
złoty
Dzisiaj po odpytaniu dostalem info że karta z ostatniej promocji wysłana 29.11.
Jeszcze w drodze.
 Relacje PM off  

#2100 PostWysłany: 03 Gru 2019 16:06 

srebrny
Ja jutro jadę odebrać karty osobiście, bo nie mogą do mnie dotrzeć - karty wysłane 14.11 i od tego czasu ślad po nich zaginął ;)
 Relacje PM off  

[ 2108 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 102, 103, 104, 105, 106  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Ancyna, CommonCrawl [Bot], lluukk, ofer, ZENNNEK oraz 11 gości