Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Sklepy akceptujące (lub nie) Dinersa
https://bit.ly/2XGUKY7

Uzupełniajcie listę o sieci (nie wpisujcie sklepu u Maryny na Kołobrzeskiej w Zabrzu)

Edycja 17.10.21: Na chwilę obecną płatność kartą Curve z podpiętą Diners aktywuje ubezpieczenie Dinersa w podróży tak samo jak bezpośrednio kartą DC.

lluukk napisał(a):
lista kodów MCC wykluczonych ze zbierania mil.
http://dinersclub.pl/images/Dokumenty/R ... dw-MCC.pdf


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4494 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 225  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 05 Sty 2014 11:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Gru 2011
Posty: 1983
srebrny
Siemion napisał(a):
Paw_Lew napisał(a):

wręcz przeciwnie, nie jest tak źle - można wejść w POZ, WRO, KTW, KRK i GDN oraz oczywiście w WAW



Rzeczywiście pomyliłem karty ... Z tymi wejściami zamiast o DC napisałem o M&M FTL.


Na krajowych lotniskach jest ok, za granica roznie bywa. Np. FRA ma sporo salonikow, ale z Dinersem mozna wejsc tylko do dwoch, z czego jeden jest przed security, a drugi na terminalu, z ktorego nie lata sie do Polski.

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#22 PostWysłany: 05 Sty 2014 11:53 

Rejestracja: 28 Lip 2012
Posty: 6235
HON fly4free
Paw_Lew napisał(a):
Siemion napisał(a):
Plusy karty:
2.) 5 wejść do saloników (upoważnia do wejścia do warszawskiego saloniku, z innymi krajowymi jest gorzej).
.

wręcz przeciwnie, nie jest tak źle - można wejść w POZ, WRO, KTW, KRK i GDN oraz oczywiście w WAW

1 - czy to wejście jest tylko dla posiadacza karty, czy może on wejśc z osobą towarzyszącą?
2 - czy karta przedłuża (bezterminowo?) ważność mil M&M?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 05 Sty 2014 11:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Gru 2012
Posty: 158
Zgadza sie - tak samo słabo jest w MUC.

Za to swietnie sie sprawdza w Azji - BKK, SIN, DPS oraz inne mniej popularne lotniska.


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 05 Sty 2014 11:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Gru 2012
Posty: 158
pemat napisał(a):
Paw_Lew napisał(a):
Siemion napisał(a):
Plusy karty:
2.) 5 wejść do saloników (upoważnia do wejścia do warszawskiego saloniku, z innymi krajowymi jest gorzej).
.

wręcz przeciwnie, nie jest tak źle - można wejść w POZ, WRO, KTW, KRK i GDN oraz oczywiście w WAW

1 - czy to wejście jest tylko dla posiadacza karty, czy może on wejśc z osobą towarzyszącą?
2 - czy karta przedłuża (bezterminowo?) ważność mil M&M?


Ad 1 - tylko posiadacz za free. Dodatkowa osoba może wejść ale to wejście już jest płatne. Przydatne czasami jak masz długi layover i te 90 płn można odżałować. Lub inne rozwiazanie - dodatkowa karta która kosztuje 50%.
Ad 2 - tak ale pod warunkiem automatycznego transferu punktów DC na miłe M&M.


Wysłane z mojego iPad przez Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 05 Sty 2014 12:01 

Rejestracja: 28 Lip 2012
Posty: 6235
HON fly4free
dzięki Paw_Lew!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 05 Sty 2014 12:04 

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 335
niebieski
Paw_Lew napisał(a):
Ad 2 - tak ale pod warunkiem automatycznego transferu punktów DC na miłe M&M.


Dopiszę, że automatyczny transfer to minimum 200 mil M&M, czyli co miesiąc trzeba wydać min. 1000 PLN
... i wtedy mile nie tracą ważności.

Tutaj łatwiej z mBankową kartą, bo raz - przelicznik lepszy, dwa - nie ma minimum transferu na mile.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 05 Sty 2014 12:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Gru 2012
Posty: 158
Siemion napisał(a):

Dopiszę, że automatyczny transfer to minimum 200 mil M&M, czyli co miesiąc trzeba wydać min. 1000 PLN
... i wtedy mile nie tracą ważności.



Zgadza się, drobny szczegół ale istotny. Do samego zbierania mil lepsza jest karta Mbanku której posiadanie (lub innej dodatkowej np. Citi) jest i tak wskazane bo posiadanie tylko DC może być dość ryzykowne.


Wysłane z mojego iPad przez Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 06 Sty 2014 17:28 

Rejestracja: 31 Sie 2013
Posty: 219
czy orientujecie się jakie mniej więcej dochody trzeba mieć aby otrzymać tą kartę Diners Club. Nigdzie w regulaminie nie widzę żadnych przedziałów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 06 Sty 2014 18:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Gru 2012
Posty: 158
Odpowiedz jest w tym wątku. 60 tys. PLN rocznie.


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 12 Sty 2014 02:46 

Rejestracja: 02 Lip 2012
Posty: 1144
niebieski
Hej,

jestem bardzo zainteresowany ta karta (saloniki). O ile juz wiadomo ze mozna z niej zrezygnować ma 30 dni przed końcem roku to mam dodatkowe pytania:

- czy jest jakas możliwość otrzymania wiecej niz 5 wejsc do saloników rocznie? Np poprzez ilośc/wielkość transakcji rocznie czy cos?

- jak długo czeka sie na decyzje/wydanie karty od momentu złożenia wniosku?

- czy upoważnia także do priority security check?

- jak wyglada kwestia przy samozatrudnieniu? Normalnie chodzi o dochody z ostatnich 3 miesięcy, a przy dzielności gospodarczej? Czy to wszystko robi automat tak jak w mbanku czy tez jest to rozpatrywane indywidualnie?

- czy aby ubezpiecznie działało należy dokonać zakupu biletu lotniczego karta DC?

- do kiedy trwa promocja z wydaniem za 50 zł?
_________________
www.farfrombreaking.net - photoblog
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 26 Sty 2014 16:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Mar 2012
Posty: 392
niebieski
Myślę intensywnie nad skorzystaniem z tej promocji.

Czy moglibyście napisać nazwy stron pośredników przy zakupie biletów lotniczych/hoteli gdzie można płacić kartą Diners? Najlepiej aby karta ta zwalniała tam z dodatkowej opłaty lub ew. żeby opłata jaką pobierają takowi pośrednicy była symboliczna. Zacząłem trochę szukać sam, ale to trochę droga przez mękę, gdyż praktycznie za każdym razem zanim zobaczy się formularz do wpisania danych karty i info o kosztach/akceptowanych kartach, trzeba wpisać multum danych związanych z pasażerem.

Z góry dziękuje, myślę, że takie info przyda się nie tylko mi...

PS. Czy ktoś zna jakieś supermarkety gdzie akceptują Dinersy. Gdzieś czytałem, że w Almie, ale u mnie w mieście niestety tylko Visa, MC i AE.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 26 Sty 2014 16:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Gru 2012
Posty: 158
kliper napisał(a):

PS. Czy ktoś zna jakieś supermarkety gdzie akceptują Dinersy. Gdzieś czytałem, że w Almie, ale u mnie w mieście niestety tylko Visa, MC i AE.


Na 100% można płacić DC w Lidlu oraz w Piotrze i Pawle. Nie można w Tesco. W innych nie kupuje to nie wiem.

Zwykle wszędzie tam gdzie dostawcą POSów (terminali) jest eService, First Data (kiedyś Polcard), Elavon oraz Six. Kart Diners nie przyjmują POSy Pekao SA, Polskie ePlatności BPH ani Raiffeisen Polbank. Kartę DC można tez podpiąć pod PayPal jako Discover - działa idealnie.

Czasem jednak potrafi być zonk tego typu ze symbol DC jest na terminalu a karty z jakiegoś powodu nie przyjmie - miałem tak wczoraj w Cinema City.

Ogólnie karta powinna być w portfelu jako druga ale to raczej jasne ze karty powinno się mieć przynajmniej dwie zwłaszcza podczas podróży. Just in case. Krajem w którym z DC nie ma problemów żadnych jest oczywiście miejsce z którego karta się wywodzi czyli USA.


Wysłane z mojego iPad przez Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 26 Sty 2014 16:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Mar 2012
Posty: 392
niebieski
Paw_Lew napisał(a):

Ogólnie karta powinna być w portfelu jako druga ale to raczej jasne ze karty powinno się mieć przynajmniej dwie zwłaszcza podczas podróży. Just in case. Krajem w którym z DC nie ma problemów żadnych jest oczywiście miejsce z którego karta się wywodzi czyli USA.



Dzięki. Na karcie zależy mi głównie ze względu na ubezpieczenie i saloniki. Z tym pytaniem bardziej mi chodziło o to, aby w przypadku gdybym za bardzo nie mógł kupić sobie lotu ani hotelu przy wykorzystaniu tej karty, to, abym mógł skorzystać z kolejnej opcji czyli:

http://www.dinersclub.pl/pl/ubezpieczenia/podrozne napisał(a):
2. można także dokonać zgłoszenia wyjazdu bezpośrednio do biura Diners Club Polska, a następnie w ciągu 48h skorzystać z karty Diners Club za granicą - opcja dla klientów, którzy w okresie rozliczeniowym poprzedzającym wyjazd dokonali min. 3 transakcji kartą.


Właśnie te transakcje mogą okazać się problematyczne jeśli nie będę miał gdzie ich zrobić. Jeśli jednak lidl czy piotr i paweł honoruje Diners, to w miarę ok.

Zastanawiam się tylko, czy na lotniskach za granicą przeważnie honorują Dinersa, czy też nie. Tak abym mógł kupić tą przysłowiową "cole".
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 26 Sty 2014 16:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Gru 2012
Posty: 158
Na lotniskach przeważnie nie ma problemów z akceptacja DC (nigdy się z takim nie spotkałem) tak samo w hotelach czy na stronach linii lotniczych (chociaż tu zdarzają się przypadki że DC nie jest akceptowany np. Air Asia)

EDIT: apropos promocji o której wspominałeś to dotyczy tylko kart DC Ski Team - zapewni ci ona ubezpieczenie i saloniki ale z resztą przywilejów jak odprawa przy business check in czy program "milowy" to już sprawdź na infolinii - z www do końca to nie wynika.

Wysłane z mojego iPad przez Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 26 Sty 2014 17:03 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 3940
platynowy
kliper napisał(a):
Czy moglibyście napisać nazwy stron pośredników przy zakupie biletów lotniczych/hoteli gdzie można płacić kartą Diners? Najlepiej aby karta ta zwalniała tam z dodatkowej opłaty lub ew. żeby opłata jaką pobierają takowi pośrednicy była symboliczna.

To się ciągle zmienia. Np. Tripsta raz ma Dinersa bez prowizji, innym razem maestro, jeszcze innym MC Debit albo Visa Debit.

Kartę chyba warto mieć, nie tylko z racji ubezpieczenia i saloników ale właśnie niektórych OTA które czasami dają rabat tylko na Dinersa (jest to najrzadziej używana karta więc wiadomo dlaczego OTA chętnie ją "promują").
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off
kliper lubi ten post.
 
      
#36 PostWysłany: 26 Sty 2014 17:04 

Rejestracja: 02 Lip 2012
Posty: 1144
niebieski
A ja zapytam czy te 3 transakcje to musza byc rozliczone? Powiedzmy kupie 3 batoniki dinersem po czym udam sie do saloniku. Bedzie ok czy 90 zł?
_________________
www.farfrombreaking.net - photoblog
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 26 Sty 2014 17:06 

Rejestracja: 11 Mar 2012
Posty: 201
Loty: 50
Kilometry: 56 708
niebieski
muszą być rozliczone w poprzednim okresie rozliczeniowym !!!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 26 Sty 2014 17:18 

Rejestracja: 02 Lut 2011
Posty: 181
Loty: 723
Kilometry: 2 468 601
Zbanowany
Paw_Lew napisał(a):
5 wejść w roku jest bezpłatnych pod warunkiem 3 transakcji w poprzednim miesiącu. [/url]

Nie w poprzednim miesiącu, tylko w okresie 30 dni przed wejściem do saloniku. Czyli transakcje mogą także w tym samym miesiącu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 26 Sty 2014 17:21 

Rejestracja: 02 Lut 2011
Posty: 181
Loty: 723
Kilometry: 2 468 601
Zbanowany
piowor napisał(a):
muszą być rozliczone w poprzednim okresie rozliczeniowym !!!

Absolutnie nie! Ten wymóg jest konieczny do ubezpieczenia, a nie do bezpłatnego wejścia do saloniku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 26 Sty 2014 18:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Gru 2012
Posty: 158
marfot napisał(a):
Paw_Lew napisał(a):
5 wejść w roku jest bezpłatnych pod warunkiem 3 transakcji w poprzednim miesiącu. [/url]

Nie w poprzednim miesiącu, tylko w okresie 30 dni przed wejściem do saloniku. Czyli transakcje mogą także w tym samym miesiącu.


Zgadza się - pisałem "z pamieci" - poprzedni miesiąc = "poprzednie" 30 dni

Dokładnie w taryfie opłat DC brzmi to tak:

"Dotyczy 5 wizyt w roku pod warunkiem wykonania min. 3 transakcji kartą Diners Club w ciągu 30 dni liczonych wstecz od daty wizyty w saloniku"


Wysłane z mojego iPad przez Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4494 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 225  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group