Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Sklepy akceptujące (lub nie) Dinersa
https://bit.ly/2XGUKY7

Uzupełniajcie listę o sieci (nie wpisujcie sklepu u Maryny na Kołobrzeskiej w Zabrzu)

Edycja 17.10.21: Na chwilę obecną płatność kartą Curve z podpiętą Diners aktywuje ubezpieczenie Dinersa w podróży tak samo jak bezpośrednio kartą DC.

lluukk napisał(a):
lista kodów MCC wykluczonych ze zbierania mil.
http://dinersclub.pl/images/Dokumenty/R ... dw-MCC.pdf


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4494 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100 ... 225  Następna
Autor Wiadomość
#1921 PostWysłany: 14 Paź 2019 22:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Paź 2018
Posty: 155
Czy kk Diners Club można dodawać do apple pay? Znalazłem jedynie informacje, że w Stanach można. Jak sprawa wygląda u nas?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu
City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich
#1922 PostWysłany: 14 Paź 2019 22:31 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2324
srebrny
Nie
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off
krzykrzysztof uważa post za pomocny.
 
      
#1923 PostWysłany: 15 Paź 2019 00:22 

Rejestracja: 19 Lut 2013
Posty: 537
Loty: 330
Kilometry: 616 803
niebieski
wracając do hotels.com mi też dziś wyskoczył błąd z kodem CVV
ale na bookingu Diners przeszedł; co prawda zaksięgowane będzie w EUR więc stracę trochę na przewalutowaniu ale będzie to mniej niż 69pln za aktywację ubezpieczenia
Góra
 Profil Relacje PM off
ukiman uważa post za pomocny.
 
      
#1924 PostWysłany: 15 Paź 2019 00:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2012
Posty: 1062
Loty: 44
Kilometry: 57 793
niebieski
krzykrzysztof napisał(a):
Jak sprawa wygląda u nas?


Panie, bieda straszna... Zapłacić dinersem w necie to jak święto.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1925 PostWysłany: 15 Paź 2019 10:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Sie 2015
Posty: 164
Loty: 197
Kilometry: 472 286
niebieski
-- 15 Paź 2019 10:16 --

@nrm

Pytałem konkretnie - o Hotels.com.

To naprawdę nie jest zabawne. Diners z Hotelsami był narzędziem godnym używania, praktycznie bez wad (płatność z góry - check in w hotelach super szybki, płatność w złotówkach - brak przewalutowania na karcie, możliwość generowania obrotu Dinersem - co nie jest sprawą łatwą, online praktycznie niemożliwą, punkty zamieniane na mile kiedy chcę - a nie kiedy muszę).

Mam Golda na Hotelsach, byłem im wierny, ale sposób w jaki temat olewają mi się nie podoba.
Każdy konsultant, z którym rozmawiałem potwierdzał problem, po czym wczoraj gość - po litanii typu the most valuable customer - całkowicie zaprzeczył i polecił płacenie inną kartą (zgodnie z wytycznymi działu technicznego).

Czy znacie jakieś alternatywy (płatność za hotele z góry w PLN)?

Piep*** tego ich Golda, pójdę gdzieś indziej, jeśli jest taka opcja.

-- 15 Paź 2019 10:23 --

@wilczagorka

Booking to lipa. Zadzwoń do Dinersa i sprawdź, czy obciążyli kartę. Jeśli nie obciążyli (lub puścili tylko drobną blokadę dla check'a), nie aktywowałeś żadnego ubezpieczenia.

Właśnie dlatego Hotels był idealny do podróży zagranicznych, opłacanych Dinersem - bez żadnych wątpliwości - obciążenie karty z góry, płatność za hotel, warunki spełnione.

W ogóle podawanie danych karty na Bookingu - ja w to nie idę, tylko wirtualne Revoluty. Tyle już było o drukowaniu tych numerów kart i wyrzucaniu tego do kosza. Na Dinersie nie jestem w stanie nawet kontrolować na bieżąco ewentualnych fraudów z tej karty.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1926 PostWysłany: 15 Paź 2019 10:33 

Rejestracja: 26 Gru 2012
Posty: 1163
Loty: 46
Kilometry: 151 136
srebrny
Płaciłem na Booking.com Dinersem, niewielką kwotę aby uruchomić ubezpieczenie. Całość kwoty zaksięgowana na koncie. Obecnie w przypadku wybranych hoteli, apartamentów jest możliwość zapłaty z góry za nocleg do Booking.com. Nie wszystkie hotele oferują taką możliwość. Wtedy Booking.co ściąga Ci całą kwotę a nie hotel. Podobnie jak w Hotels.com. Problemem pozostaje przewalutowanie. Jeżeli ktoś chce jednak tylko do aktywacji ubezpieczenia to są łatwe sposoby aby uniknąć takich kosztów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1927 PostWysłany: 15 Paź 2019 10:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Sie 2015
Posty: 164
Loty: 197
Kilometry: 472 286
niebieski
@Krzysztof76

Dziękuję za tę informację. Jest to jakieś rozwiązanie do aktywacji ubezpieczenia.

Natomiast nie da się "normalnie" korzystać z Dinersa i Bookinga w tej konfiguracji, tak jak przy Hotelsach, więc ... still ... problem jest.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1928 PostWysłany: 15 Paź 2019 11:20 

Rejestracja: 02 Lut 2013
Posty: 54
Kilka dni temu płaciłam dinersem na hotels.com, bez żadnego problemu. Rezerwowałam przez aplikację hotels.com.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1929 PostWysłany: 15 Paź 2019 13:32 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1979
niebieski
Radzę uważać z Dinersem na Orlenie. Już 2-gi raz mam sytuację, że:
- otwiera się nowy Orlen,
- naklejki są Dinersa, ale nijak płatność nie przechodzi,
- po paru tygodniach naklejki Dinersa znikają.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1930 PostWysłany: 15 Paź 2019 19:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Sie 2010
Posty: 475
Loty: 188
Kilometry: 360 656
niebieski
Dosyć często naklejki mają niewiele wspólnego z akceptacją Dinersa lub jej brakiem. Dużo łatwiej właścicielowi sklepu jest zmienić operatora płatności kartą lub wybór kart, którymi można płacić niż zmienić naklejkę na drzwiach, tym bardziej że liczba osób, które mają w Polsce kartę inna niż Visa czy MasterCard to pewnie ułamek procenta, a jeszcze mniej zwraca uwagę na obrazki za tej naklejce.
Swoją drogą pamietaj,że za zakupy na Orlenie nie ma mil
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1931 PostWysłany: 15 Paź 2019 19:41 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1979
niebieski
Jak w sklepie jest napisane , że "są bułki", to oczekuję, że "są bułki", a nie że "tak się komuś nakleiło".
To jest wszechobecna niekompetencja i bylejakość, bo "jakoś to będzie". No i jest - głównie "jakoś".
Na mile nie bardzo patrzę, bo jak główne "przebiegi" kartami (1+2) robię na okoliczność wyjazdów (czytaj: saloników), to tych mil jest stosunkowo niewiele, ale ta karta (Vintage) jest jednocześnie: super i... nie super. Super, bo saloniki, ubezpieczenie (plus sam fakt, że to kredytówka, no ale jest pełno innych, tutaj niczym wyjątkowym DC nie jest): zarówno saloniki jak i ubezpieczenie jest dla całej rodziny. Ostatnio do KTW weszliśmy w 5 osób "bezpłatnie", mając tylko 3 karty (w cenie jednej, bo w Vintage za dodatkowe się nie płaci). Ale to trochę wyjątek, bo mało który salonik ma wstęp za free dla dużych dzieci poniżej 12 lat.


Ostatnio edytowany przez Abcn, 17 Paź 2019 08:17, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1932 PostWysłany: 15 Paź 2019 20:11 

Rejestracja: 26 Gru 2012
Posty: 1163
Loty: 46
Kilometry: 151 136
srebrny
@sanchopan A jak w sklepie nie będzie bułek bo się skończyły, a napis nad wejściem głosi że bułki sprzedają, to co wtedy? :D :D :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1933 PostWysłany: 15 Paź 2019 20:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 10936
HON fly4free
Prawdopodobnie większość terminali obsługuje DC i Amexy, ale za te karty płaci się dużo większą prowizję, więc "sklepy" podpisując umowę przeważnie wyłączają te karty. A naklejki często są uniwersalne :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1934 PostWysłany: 15 Paź 2019 22:51 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1979
niebieski
Krzysztof76 napisał(a):
@sanchopan A jak w sklepie nie będzie bułek bo się skończyły, a napis nad wejściem głosi że bułki sprzedają, to co wtedy? :D :D :D


Dlatego napisałem o wywieszce "są bułki" a nie że "sprzedajemy bułki". :mrgreen:
Nota bene z Dinersem to zawsze jest rosyjska ruletka, bo jednak jest wiele punktów, gdzie naklejki DC nie ma, a paniusia mówi: "a co to za karta, na pewno płatnicza...?" - a płatność przechodzi. Z wiedzą czy bez wiedzy właściciela, ale jednak przechodzi. Trzeba próbować.
Mimo wszystko owe "próbowanie" odbieram jako (mimo wszystko!) bardziej akceptowalną formę "przypadków", aniżeli że - z punktu widzenia klienta - na każdym Orlenie (dla klienta to ta sama firma w całej Polsce) jest inaczej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1935 PostWysłany: 16 Paź 2019 15:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Sie 2015
Posty: 164
Loty: 197
Kilometry: 472 286
niebieski
@Kasiamajka

Pięknie. Wygląda na to, że są "wybrani" :(
Czy Twoja karta została wydana niedawno?
Czy masz aktywowany Protect Buy?

Próbuję dojść co jest nie tak ... bo ani DC, ani Hotelsom na tym nie zależy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1936 PostWysłany: 16 Paź 2019 15:59 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1979
niebieski
A czy ktoś przerabiał w praktyce temat zakupu bonów podarunkowych na allegro - w Żabce? Chodzi o płatność kartą, bo dostałem takie info, że za taki bon muszę zapłacić gotówką - i nie wiem czy to prawda czy "tak się komuś wydaje"?
Na oficjalną infolinię Żabki dzwoniłem, ale info od nich jest żenujące (żeby nie powiedzieć dosadniej) i brzmi: "ja czytam, że na naszej stronie internetowej pisze, że płaci się gotówką". :twisted:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1937 PostWysłany: 16 Paź 2019 16:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4490
złoty
można je kupić w Auchan i Carrefuor i zapłacić kartą
Góra
 Profil Relacje PM off
sanchopan uważa post za pomocny.
 
      
#1938 PostWysłany: 16 Paź 2019 16:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lip 2012
Posty: 200
Loty: 133
Kilometry: 444 664
niebieski
sanchopan napisał(a):
A czy ktoś przerabiał w praktyce temat zakupu bonów podarunkowych na allegro - w Żabce? Chodzi o płatność kartą, bo dostałem takie info, że za taki bon muszę zapłacić gotówką - i nie wiem czy to prawda czy "tak się komuś wydaje"?


Mi też w Żabce powiedzieli, że za bony trzeba zapłacić gotówką.
Bony kupuje więc w Pepco i płacę dinersem bez problemów.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
sanchopan uważa post za pomocny.
 
      
#1939 PostWysłany: 19 Paź 2019 12:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lip 2016
Posty: 1025
srebrny
ofer napisał(a):
UWAGA: za ok miesiąc mamy kolejną edycję tygodnia płatności bezgotówkowych. Jeżeli DINERS i w tym roku dołączy do akcji WartoBezgotówkowo to być może będziemy znów mieli promo ze zniesieniem opłat za wydanie kart.
Tydzień Płatności Bezgotówkowych przypada na 14-18 października 2019. Bądźcie czujni ;)


W nawiązaniu do tego promo podaję dla wygody:
1. Linka do składania wniosków w tej promocji: https://dinersclubpromocje.pl/diners-club-tydzien-platnosci-bezgotowkowych/
2. Tabela opłat (poniżej) która w przystępny sposób prezentuje benefity tej promocji.

Zauważcie, że promocji podlegają nie tylko karty główne, ale i karty dodatkowe!. Oczywiście wcześniej też tak było, ale nie każdy docenił ten fakt ;)
Promo trwa do końca miesiąca (wnioski można składać do 31.10.2019r).

Załączniki:
TOiP_DC2.jpg
TOiP_DC2.jpg [ 864.95 KiB | Obejrzany 354 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1940 PostWysłany: 19 Paź 2019 12:30 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1979
niebieski
Ale 4-ta dodatkowa dla Vintage nie podlega jednak promocji - tak dla ścisłości :)
Wiadomo, że każdy patrzy na to, co go interesuje - generalnie interesująca promocja :) Chyba że ktoś już ma kartę... ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4494 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100 ... 225  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group