Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Sklepy akceptujące (lub nie) Dinersa
https://bit.ly/2XGUKY7

Uzupełniajcie listę o sieci (nie wpisujcie sklepu u Maryny na Kołobrzeskiej w Zabrzu)

Edycja 17.10.21: Na chwilę obecną płatność kartą Curve z podpiętą Diners aktywuje ubezpieczenie Dinersa w podróży tak samo jak bezpośrednio kartą DC.

lluukk napisał(a):
lista kodów MCC wykluczonych ze zbierania mil.
http://dinersclub.pl/images/Dokumenty/R ... dw-MCC.pdf


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4494 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77 ... 225  Następna
Autor Wiadomość
#1461 PostWysłany: 14 Mar 2019 09:34 

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1250
Loty: 34
Kilometry: 85 452
srebrny
1955845624 napisał(a):
@nrm Sprawa wygląda następująco. Jeżeli masz opłaconą część pobytu za granicą (powiedzmy hotel albo lot poza granice Polski), to ubezpieczenie się "aktywuje". Powiedzmy 1.04. wylatujesz z WAW do TBS OW by LO, bilet kupiony i opłacony DC. Na wyciągu będzie imię i nazwisko oraz numer biletu. I teraz niezależnie od tego, czy potem lecisz do Hong Kongu, Melbourne, San Francisco i Madrytu, a do Polski wracasz 1.05., ubezpieczenie masz aktywne. Jeżeli ten kupiony bilet (albo np. sam hotel na Bali na jedną noc) i potem nie wracasz do Polski (oficjalnie), to przez cały czas to ubezpieczenie jest aktywne. Nie tylko na przysłowiowym Bali, ale na całym świecie. Jeśli z Bali do San Francisco przemieszczasz się "na stopa" (czego nie opłaciłeś Dinersem), to w San Francisco nadal masz ubezpieczenie. Pod warunkiem, że w międzyczasie nie było Cię w Polsce, tylko była to Twoja jedna podróż. Rozumiesz. :)

To teoria, czy praktyka? Jak to działa? Coś mi się stanie, dzwonię na numer alarmowy i już wszystko wiedzą, czy muszę płacić z własnej kieszeni, a oni w międzyczasie ustalają, czy ja w ogóle mam aktywne ubezpieczenie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Egipt luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2406 PLN. Wyloty z 2 miast Egipt luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2406 PLN. Wyloty z 2 miast
Tanie loty do Turcji: Izmir z Warszawy od 387 PLN Tanie loty do Turcji: Izmir z Warszawy od 387 PLN
#1462 PostWysłany: 14 Mar 2019 10:00 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
nrm napisał(a):
@1955845624 dzięki ;) Chodzilo mi o to, że np. teraz wyjeżdżam do A, a na karcie mam zakupy (loty, hotele) za B, C i D (część krajowa). I chodziło mi o sama kwestię dopasowania (bo obecnie widzę w systemie tylko kwoty i opis "booking, hotels.com, lot") i udowodnienia. I wychodzi, że będę bez ubezp. bo akurat za A musiałem zapłacić wcześniej :(

Na wyciągu więcej widać (np. masz numer etix LO). Pytanie czy pomiędzy A, B, C czy D wracasz do kraju. Jeśli lecisz PL->A->B->C->D->PL to kupując nawet bilet D->PL moim zdaniem masz aktywne ubezpieczenie.
Ale jeżeli wydatki B,C,D są zupełnie niezwiązane z A i wracasz w międzyczasie do kraju, to ubezpieczenia nie masz. To, jak weryfikują (np po bookingu) to inna kwestia, imo poproszą o pokazanie potwierdzenia hotelu, gdzie zazwyczaj jest pokazana jaka płatność.
Z drugiej strony, zazwyczaj uważam, że nie ma co kombinować z tym ubezpieczeniem i aktywować je "po Bożemu" - czy dla oszczędności ma sens ryzykować zdrowiem i większym rachunkiem, jak jednak ubezpieczyciel się wyprze? Imo nie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1463 PostWysłany: 14 Mar 2019 10:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2012
Posty: 1062
Loty: 44
Kilometry: 57 793
niebieski
Wracam do kraju, czyli jakby różne wyjazdy i właśnie o sam fakt procedury "udowadniającej" mi chodziło czyli jak to wygląda w praktyce.

Oczywiście masz racje, tylko po prostu boli płacenie za coś co de facto powinieneś mieć w cenie i nawet byś spełnił warunki tylko trzeba bylo zapłacić wcześniej ;(
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1464 PostWysłany: 18 Mar 2019 15:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2012
Posty: 1062
Loty: 44
Kilometry: 57 793
niebieski
Xkom stacjonarne sprawdzony, działa, uff, przynajmniej tyle dobrego ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1465 PostWysłany: 21 Mar 2019 20:47 

Rejestracja: 16 Gru 2011
Posty: 1150
Loty: 58
Kilometry: 63 777
niebieski
Czy Dinners przelewa punkty do Miles&More automatycznie czy trzeba samemu to wyklikać jakoś? ;)
_________________
Zapraszam do obserwowania mnie na twitterze https://twitter.com/zakino4
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1466 PostWysłany: 21 Mar 2019 20:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Mar 2011
Posty: 1401
Loty: 374
Kilometry: 444 935
srebrny
Ja składałem mailowo dyspozycje przelania mil na konto MM.

Kod:
Liczba przelewanych punktów w jednorazowym zleceniu nie może być mniejsza niż 500 i musi być wielokrotnością 500.
Zlecenie powinno być złożone w biurze Obsługi Klienta Diners Club.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1467 PostWysłany: 21 Mar 2019 21:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2012
Posty: 1062
Loty: 44
Kilometry: 57 793
niebieski
@zakino można zgłosić żeby było automatycznie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
#1468 PostWysłany: 21 Mar 2019 21:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7359
HON fly4free
O, to ciekawe... Trzeba w takim wypadku zadeklarować jakiś minimalny pułap, po przekroczeniu którego mają przelać?

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1469 PostWysłany: 21 Mar 2019 21:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Mar 2014
Posty: 111
Loty: 197
Kilometry: 411 037
Automatem przelewają raz w miesiącu.
Musi być minimum 500 pkt.
Przelewają tez tylko wielokrotność 500 pkt.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
#1470 PostWysłany: 22 Mar 2019 00:41 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7917
HON fly4free
@trocha: miałem ubezpieczenie aktywowane przez zgłoszenie (nie zakup biletu itp.) i w praktyce wygląda to tak, że po telefonie do centrum alarmowego konsultantka przyjmuje zgłoszenie, prosi tylko o podanie numeru PESEL (i na tej podstawie weryfikuje istnienie ubezpieczenia z Dinersem) i nadaje numer sprawie. Opłacić musiałem wszystko sam, bo tak było wygodniej (chodziło o szybką pomoc ambulatoryjną) - potem zebrałem wszystkie rachunki, odesłałem e-mailem ich zdjęcia z krótkim opisem sprawy i po kilku dniach dostałem pozytywną odpowiedź i przelew na pełną kwotę (wizy u lekarzy, zakup lekarstw, transport z/do ambulatorium itp.).

Co do aktywacji - potwierdzałem z konsultantami i wystarczy zakup dowolnego noclegu lub któregoś z biletów w trasie - to aktywuje ubezpieczenie na całą podróż do momentu powrotu do Polski. NIE WYSTARCZY natomiast opłacenie części noclegu lub biletu - przykładowo opłacenie podatków do biletu milowego, dokupienie bagażu do jakiejś rezerwacji, opłacenie zmiany biletu wcześniej kupionego, czy jakiejś np. części do noclegu pokrytego w pozostałej części punkami.
Góra
 Profil Relacje PM off
8 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#1471 PostWysłany: 22 Mar 2019 09:01 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7799
Czyli rozumiem ze teoretycznie nie wystarczy tez oplacenie czesci ceny wynajmu samochodu (np ECR ma platnosci paypalem, a reszta na miejscu). Szkoda..

Wysłane z mojego Armor_2 przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1472 PostWysłany: 22 Mar 2019 10:40 

Rejestracja: 20 Gru 2011
Posty: 3058
złoty
@marek2011, nie miałem świadomości, że opłacenie podatków przy bilecie za mile nie aktywuje ubezpieczenia, więc "aktywowałem" kilka razy w ten sposób. I raz (w Japonii) skorzystałem z ubezpieczenia teoretycznie aktywowanego w ten sposób i nie było problemu (zakup za mile w BAEC). Więc albo coś się zmieniło w ostatnim czasie, albo sami nie są do końca pewni co aktywuje, co nie...

PS Obecnie najczęściej aktywuję płacąc za najtańszy możliwy nocleg w hostelu na Expedii :) i przechodzi nawet przy pewnej niezgodności lokalizacyjnej (miałem dość dużą szkodę i wszystko odbyło się bez problemu).
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#1473 PostWysłany: 22 Mar 2019 10:51 

Rejestracja: 11 Mar 2012
Posty: 500
niebieski
dokładnie, konsultanci nie są zorientowani i jak nie ma czegoś jasno napisanego w regulaminie to negują. Co do Twojej Japonii - ostatnio o to pytałem - chciałem się upewnić czy krajowy lot w Japonii aktywuje ubezpieczenie (pomijając płatność tylko za podatki) - otrzymałem odpowiedź że nie wraz z "wklejką" regulaminu ze słowem "międzynarodowe" ;) więc pozostaje jedynie jakiś nocleg.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1474 PostWysłany: 22 Mar 2019 11:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 485
Loty: 158
Kilometry: 468 084
niebieski
W najbliższych dniach będę korzystał ze sporej ilości saloników więc muszę wyrobić ten miesięczny obrót 1000 zł (na dwóch kartach bo dwie osoby lecą). Niestety przy jednej obrotu nie zrobię bo nie mam już czego kupować na siłę ;) W związku z tym pytania:
1. Wypłata gotówką z bankomatu na pewno uruchamia bezpłatne saloniki? Rozumiem, że można wypłacić np. tylko 500 zł (skoro już wcześniej zrobiłem obrotu na 500 zł poprzez zakupy w sklepach) aby dobić do 1000 zł?
2. Jakie bankomaty na pewno obsługują Dinersa? Jak włożę kartę do bankomatu co nie obsługuje Dinera to mam nadzieję, że nie wciągnie mi karty? :D
3. Ile obecnie jest prowizji za wybranie Dinersem kasy z bankomatu? 4% czy 5%?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1475 PostWysłany: 22 Mar 2019 11:21 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7917
HON fly4free
@jasiub: zgadza się, przekazuje co otrzymałem w odpowiedzi od konsultantów, bo specjalnie dwa razy o to pytałem - w praktyce już z tym nie eksperymentowałem z tą opcją, ale być może wprowadzili w błąd, bo nie są sami zorientowani w pełni i opłacenie podatków do biletu wystarczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1476 PostWysłany: 22 Mar 2019 11:31 

Rejestracja: 29 Gru 2012
Posty: 165
poszwin napisał(a):
W najbliższych dniach będę korzystał ze sporej ilości saloników więc muszę wyrobić ten miesięczny obrót 1000 zł (na dwóch kartach bo dwie osoby lecą). Niestety przy jednej obrotu nie zrobię bo nie mam już czego kupować na siłę ;) W związku z tym pytania:
1. Wypłata gotówką z bankomatu na pewno uruchamia bezpłatne saloniki? Rozumiem, że można wypłacić np. tylko 500 zł (skoro już wcześniej zrobiłem obrotu na 500 zł poprzez zakupy w sklepach) aby dobić do 1000 zł?
2. Jakie bankomaty na pewno obsługują Dinersa? Jak włożę kartę do bankomatu co nie obsługuje Dinera to mam nadzieję, że nie wciągnie mi karty? :D
3. Ile obecnie jest prowizji za wybranie Dinersem kasy z bankomatu? 4% czy 5%?


A może doładowanie revoluta za 1000zł rozwiaze problem?
Policzy to jako zwykla transakcja bezgotowkowa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1477 PostWysłany: 22 Mar 2019 11:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7359
HON fly4free
Revolut nie przyjmuje doładowań Dinersem (no chyba, że coś mi w międzyczasie umknęło).

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1478 PostWysłany: 22 Mar 2019 12:04 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
To by było piękne... :D

@poszwin popatrz na naklejki na bankomatach, ale nie spotkałem jeszcze bankomatu, który by nie obsługiwał DC :P
Góra
 Profil Relacje PM off
poszwin lubi ten post.
poszwin uważa post za pomocny.
 
      
#1479 PostWysłany: 22 Mar 2019 15:38 

Rejestracja: 23 Wrz 2014
Posty: 1010
Loty: 130
Kilometry: 249 917
Dinersa obsługują bankomaty PKO BP na pewno.
Co do tego, czy transakcja uruchamia saloniki - ważny jest obrót. Infolinia kiedyś mi potwierdziła, że tak, uruchamia :)
_________________
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1480 PostWysłany: 22 Mar 2019 15:40 

Rejestracja: 17 Paź 2016
Posty: 150
Loty: 47
Kilometry: 55 558
I Euronet, wybierałam w Balicach tuż przed wejściem do saloniku brakującą kwotę i przeszło

Wysłane z mojego Lenovo P2a42 przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4494 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77 ... 225  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group