Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Sklepy akceptujące (lub nie) Dinersa
https://bit.ly/2XGUKY7

Uzupełniajcie listę o sieci (nie wpisujcie sklepu u Maryny na Kołobrzeskiej w Zabrzu)

Edycja 17.10.21: Na chwilę obecną płatność kartą Curve z podpiętą Diners aktywuje ubezpieczenie Dinersa w podróży tak samo jak bezpośrednio kartą DC.

lluukk napisał(a):
lista kodów MCC wykluczonych ze zbierania mil.
http://dinersclub.pl/images/Dokumenty/R ... dw-MCC.pdf


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4494 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75 ... 225  Następna
Autor Wiadomość
#1421 PostWysłany: 19 Lut 2019 23:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 485
Loty: 158
Kilometry: 468 084
niebieski
Rozumiem, że chodzi o tabele na e-konto Diners? To chodzi o to "Wygasające za 2 miesiące: 0" na wyciągu, który się pobiera w formie pdf z zakładki e-Wyciąg?
A te mile trzeba przelewać od samego początku co miesiąc czy wystarczy jak będzie się zbliżał termin utraty ich ważności? No i jaki jest termin ich ważności - rok czy dwa lata? :)
Czyli na moim przykładzie: we wrześniu 2018 roku założyłem także konto w Miles&More, dostałem 1000 różnych mil powitalnych. Od tego września 2018 roku nic nie przelewałem dodatkowych mil (czyli przez kilka miesięcy nie było żadnego "ruchu" z nowymi milami). Załóżmy że ważność mil wynosi rok (tutaj prosiłbym o doprecyzowanie czy mile są ważne rok czy dwa lata). Czy te 1000 min powitalnych mi przepadło skoro nie robiłem żadnych przelewów mil przez tych kilka pierwszych miesięcy? Czy też może jak zacznę w sierpniu 2019 roku przelewać co miesiąc te 500 mil to te 1000 mil powitalnych będzie tak długo ważne jak będą wchodzić przelewy co miesiąc kolejnych, nowych 500 mil (bo będę sobie np. wykorzystywał te 7500 punktów Diners, które dostałem na powitanie od Diners za kartę Vintage)?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Podróż na Majorkę za 1351 PLN. Loty SWISS z Wrocławia i 5 nocy w hotelu Podróż na Majorkę za 1351 PLN. Loty SWISS z Wrocławia i 5 nocy w hotelu
Loty do Johannesburga z dużym bagażem z Berlina od 2345 PLN Loty do Johannesburga z dużym bagażem z Berlina od 2345 PLN
#1422 PostWysłany: 20 Lut 2019 00:18 

Rejestracja: 27 Lut 2014
Posty: 655
srebrny
Tak, chodzi o te "wygasające mile za 2 miesiące" na górze wyciągu po lewej stronie.

Mile M&M są ważne 3 lata od momentu ich zdobycia (przelania), na wyciągu M&M też jest informacja ile mil przepada za 3 miesiące.

Jak działa przedłużanie ważności mil M&M przelewami z Dinersa nie jestem pewien - może ktoś będzie wiedział? Przy innych kartach było tak, że jeśłi mile nie zostały przelane w jakimś miesiącu to nie było "ochrony" stanu konta M&M, ale jeśli w następnym zostały przelane to wszystko wracało do normy - czyli nie było możliwości utraty mil.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
poszwin lubi ten post.
poszwin uważa post za pomocny.
 
      
#1423 PostWysłany: 20 Lut 2019 07:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2012
Posty: 1325
Loty: 225
Kilometry: 260 138
niebieski
@novart potwierdzam, ja przelewam 500 tylko w miesiącu, w którym ma coś wygasnąć, i na jakiś czas mam spokój.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1424 PostWysłany: 20 Lut 2019 10:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 485
Loty: 158
Kilometry: 468 084
niebieski
Żeby doprecyzować @Aron
Przelewasz 500 punktów z Dinersa na konto Miles&More (co stanowi równowartość 500 mil) w miesiącu którym mają Ci wygasnąć mile w Miles&More (a nie punkty Dinersa)?
@novart w którym miejscu jest ta informacja ile mil przepada za 3 miesiące? Jestem na swoim koncie, klikam w ten przycisk przy swoim imieniu i nazwisku "Masz 1000 mil premiowych" i mam "Podsumowanie konta" ale nigdzie nie wyświetla mi informacji ile mil mi przepada i kiedy.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1425 PostWysłany: 20 Lut 2019 14:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sie 2011
Posty: 1264
Loty: 312
Kilometry: 420 474
srebrny
@poszwin Tak.
Co to informacji kiedy wygasają - na pewno jeśli zbliża się termin ważności, w zestawieniu mil które przychodzi na maila, jest stosowna informacja w widocznym miejscu. W podsumowaniu konta również wtedy się pojawia odpowiedni monit.
Jeśli w najbliższym czasie mile Ci nie wygasają, takiej informacji raczej nie znajdziesz.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1426 PostWysłany: 20 Lut 2019 14:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2012
Posty: 1062
Loty: 44
Kilometry: 57 793
niebieski
Jakimś wyjściem z sytuacji jest posiadanie drugiej karty -> M&M mBanku która "chroni" przed wygasaniem wszystkich mil, a mając Dinersa tak czy inaczej trzeba mieć coś powszechnie akceptowanego.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1427 PostWysłany: 20 Lut 2019 19:31 

Rejestracja: 27 Lut 2014
Posty: 655
srebrny
@poszwin tak jak pisze @Szyn3k w #1425
Tak przy okazji - mile nie wygasają również wtedy kiedy masz np FTL-a
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1428 PostWysłany: 01 Mar 2019 10:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2012
Posty: 1062
Loty: 44
Kilometry: 57 793
niebieski
Od wczoraj jest nowa apka DInersa na Andka - poprzednia była dramatyczna (chyba tylko Lufthansa jest gorsza), ta prezentuje się już trochę lepiej aczkolwiek, tak na szybko, drobny szczegół, pokazuje temperature w F (a odległości w milach :D), nigdzie nie mogę znaleźć ustawienia tego, i większy szczegół: jest jakieś "account access" ale nie ma Polski.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
#1429 PostWysłany: 02 Mar 2019 14:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 485
Loty: 158
Kilometry: 468 084
niebieski
Faktycznie ta nowa apka wydaje się być przydatna - oprócz tych wszystkich hoteli, wypożyczalni, przewodników co od razu rzucają się w oczy to fajny jest przelicznik walut offline (chyba wszystkich walut na świecie).
Rozgryzł ktoś natomiast jak uruchomić to Wi-Fi Access? To może być przydatne - 65 mln hotspotów na świecie, w 180 krajach i dostęp ważny przez 12 miesięcy. Tylko żeby to uruchomić trzeba wpisać voucher - skąd go wziąć? :D Jak kliknę w opcje "No Voucher?" to mam niby wpisać pierwszych 6 numerów karty kredytowej Dinersa, wpisuje ale wyskakuje mi błąd za każdym razem ("Unable to Activate. Sorry, something went wrong. Please try again").
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1430 PostWysłany: 02 Mar 2019 19:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2012
Posty: 1062
Loty: 44
Kilometry: 57 793
niebieski
leon86 napisał(a):
Wystarczy machnąć. Co do przechodzenia przez FT i nie wchodzenia do saloniku to bankowo można, jak byłem ostatnio, macham DC a pani mówi mi tak: odbije sobie pan tą kartę w saloniku, nigdzie nie wczytywali/skanowali mi karty dopiero w saloniku. Wydaje mi się ze jak po portu przejdziesz to nikt Cię ścigał nie będzie
(przeoczyłem wcześniej wątek)

Nie o to mi chodziło, wiadomo że nikt Cię po przejściu przez FT za uszy ciągnął nie będzie ;) niestety w KTW przejście przez FT równa się wizyta w saloniku automatycznie ;( straszny absurd. (info jest na stronie dinersa). Jak Ciebie nikt nie skasował za FT to fajnie, pytanie czy to przypadkowa akcja i Twoje szczęście? ;)

PS. No tak, po części czemu tak jest w KTW wynika z tego tekstu ;)
https://www.upgrd.pl/2017/05/recenzja-s ... -katowice/
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1431 PostWysłany: 03 Mar 2019 11:36 

Rejestracja: 16 Sie 2018
Posty: 93
Z powyższego tekstu wynika że miałem fuksa, ciężko mi się wypowiedzieć czy tak jest często bo głównie latam z krk ale aż sprawdzę przy następnej okazji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1432 PostWysłany: 05 Mar 2019 17:09 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1984
niebieski
nrm napisał(a):
Od wczoraj jest nowa apka DInersa na Andka - poprzednia była dramatyczna (chyba tylko Lufthansa jest gorsza), ta prezentuje się już trochę lepiej aczkolwiek, tak na szybko, drobny szczegół, pokazuje temperature w F (a odległości w milach :D), nigdzie nie mogę znaleźć ustawienia tego, i większy szczegół: jest jakieś "account access" ale nie ma Polski.


Z tego co się dowiedziałem, to usługa “WiFi Access” obecnie jest niedostępna dla Posiadaczy kart DC Polska. Ale - ale ma być ponoć dostępna w II kwartale bieżącego roku :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1433 PostWysłany: 05 Mar 2019 19:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2012
Posty: 1062
Loty: 44
Kilometry: 57 793
niebieski
Dzisiaj dostałem kartę no i zaczęło się... Na 10 płatności przeszły tylko 2. ;(
Niektóre strony nawet nie przechodziły do samej płatności tylko po numerze obwieszczały, że "invalid number".

Ciężko będzie tu limity kręcić czy mile nabijać ;(
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1434 PostWysłany: 05 Mar 2019 19:24 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1984
niebieski
Też mi się tak wydawało na początku, że ciężko będzie gdziekolwiek płacić DC, ale po miesiącu praktyki powiem, że nie jest tak źle. Oczywiście - takie Payu gdzie jest to nie da rady używać DC, ale jest wiele punktów płatniczych (fizycznych), gdzie można płacić, choć... naklejki nie ma. Należy próbować :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1435 PostWysłany: 05 Mar 2019 19:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2012
Posty: 1062
Loty: 44
Kilometry: 57 793
niebieski
Bardzo mało place w "realu" ;) (i to raczej jakias drobnica z kategorii "po bułki i mleko" ;)), miazdzaca większość jest przez neta, co ciekawe sporo serwisów z różnych zakątków świata i mogłoby się wydawać że będzie dobrze, a tu taki zonk.

W tym samym czasie poszło z 3k zł różnych opłat przez kartę M&M mBanku bez żadnych problemów.

ps. edit: wszędzie znajduje informacje, że można dodać Dinersa do Masterpassa, a tam oczywiście klasyczne "nieprawidłowy numer karty" ;(
edit2: dobra, znalazłem już w tym wątku: pisać sobie piszą ale nie działa i tyle ;(
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1436 PostWysłany: 06 Mar 2019 09:17 

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1250
Loty: 34
Kilometry: 85 452
srebrny
Nie wiem skąd te zdziwienie. Dużo jest w tym wątku informacji o tym, że na ten moment płatności online praktycznie nie wchodzą w grę. Szczególnie jeśli chodzi o "polski" internet. Chociaż np. w liniach lotniczych często już się da zapłacić
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
#1437 PostWysłany: 06 Mar 2019 09:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2012
Posty: 1062
Loty: 44
Kilometry: 57 793
niebieski
Do Polskiego neta jeszcze nie dotarłem w pełni, na razie większość była zagraniczna i jak widać równie słabo. Największy ból to ten masterpass, przez niego można by już poszaleć w wielu miejscach.

Ciężko będzie o ten obrót.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1438 PostWysłany: 06 Mar 2019 09:30 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1984
niebieski
W sensie obrót celem wejścia do saloników?
Wystarczy zatankować kilka razy na Shellu lub Auchan albo w ostateczności wypłacić w bankomacie - IMHO 40 zł (aktualnie) za wizytę w saloniku nawet 1x (nie mówiąc o wielokrotnej w trakcie np. 1 podróży), to raczej korzystnie :) A do tego jest ubezpieczenie w pakiecie, więc nie trzeba osobno kupować.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1439 PostWysłany: 06 Mar 2019 09:50 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Szkoda tylko, że paliwo nie daje mil :(
trochę dziwię się temu zaskoczeniu, jest na górze link do tabeli, gdzie DC nie jest akceptowany i tam jest że Masterpass i PayU nie przyjmują DC (a to 90% płatności w necie przez to idzie)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1440 PostWysłany: 06 Mar 2019 10:00 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1984
niebieski
Nie daje, ale kolega pisał o "obrocie", a obrót kojarzy mi się - tak jak w TOiP - z obrotem potrzebnym do wejścia do saloników. Ale racja :)
DC nie jest akceptowany w tych miejscach, bo prowizja za te karty jest 5-6-krotnie wyższa niż za Vista/MasterCard. Choć z punktu widzenia płacącego mało go to obchodzi ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4494 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75 ... 225  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: cart oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group