Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 21 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Diamond za granicą
#1 PostWysłany: 13 Sie 2017 10:54 

Rejestracja: 29 Lip 2017
Posty: 99
Jakie macie doświadczenia z Diamondem za granicami naszego kraju? Ostatnio robiłem trip po Francji i Niemcach - jestem troszkę zdezorientowany. Jak w Polsce potrafią przywitać jako dialmond i dac wszystkie benefity, tak w Niemczech mają takiego klienta za nic. Będąc w Strasburgu w starym smierdzacym hotelu który z siecią Hilton miał mało wspolnego - ale Hilton się nazywał - mimo ogólnego syfu - dostałem junior suite który minimalnie odbiegal od całego hotelu (chodź i tak śmierdzialo). W Kolonii wyrażając swoje niezadowolenie dostałem upgrade pokoju, natomiast w Dusseldorfie obsługa nie lubiła Polaków i o żadnych bonusach nie było mowy. W Berlinie pokój był mały, ale ogólnie Hilton jest zadbany więc brak upgrade jakoś mocno nie bolal. W każdym jednak przypadku hotele blokują po tysiąc złotych gwarancji oprócz blokady środków za nocleg. A Wy mieliście podobnie?;)

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
#2 PostWysłany: 13 Sie 2017 11:07 

Rejestracja: 21 Lut 2011
Posty: 74
Loty: 41
Kilometry: 92 000
Jeśli nie dostałeś śniadania w restauracji i saloników w hotelach pomijając Kolonię, to powinieneś napisać do CC Hiltona i na pewno coś ugrasz. Co do traktowania Diamondów w moim przypadku, to zawsze jest ok lub lepiej. Tak na szybko z ostatnich pobytów za granicą:
-Hilton Millenium Bangkok: 2 pobyty, śniadania w głównej restauracji, zawsze dostęp do exec. lounge, raz up do apartamentu. Przy nocnym wylocie z Bangkoku, mogłem siedzieć w lounge ile chciałem, mimo wymeldowania. Dodatkowe punkty to oczywistość.
-Hilton Phuket: exec. lounge, śniadania w głównej restauracji, up do junior suite, dodatkowe puuunkty.
-Hilton Berlin: śniadania + exec lounge, z powodu rannego przybycia czekałem w lounge na pokój, łapiąc się na śniadanie, junior suite, punkty, plus brak skasowania za trzecią osobę argumentując, że jestem gościem dnia.

Co do blokad, są zawsze, chwilami dosyć wysokie. Na Phuket w granicach 200zł za dzień, co przy dłuższym pobycie robiło jakąś tam kwotę.
Góra
 Profil Relacje PM off
Reciu uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 13 Sie 2017 11:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Cze 2015
Posty: 3222
Loty: 531
Kilometry: 818 751
złoty
Byłem w Dusseldorfie. Nie odczułem nie chęci do nas. Problemem był całkowicie opróżniony salonik na niecałą godzinę przed zamknięciem i niemiła obsługa... Poza tym był upgrade i przygotowali nam śniadanie do zabrania z recepcji.
Góra
 Profil Relacje PM off
Reciu uważa post za pomocny.
 
      
#4 PostWysłany: 13 Sie 2017 16:22 

Rejestracja: 29 Lip 2017
Posty: 99
hubson napisał(a):
Byłem w Dusseldorfie. Nie odczułem nie chęci do nas. Problemem był całkowicie opróżniony salonik na niecałą godzinę przed zamknięciem i niemiła obsługa... Poza tym był upgrade i przygotowali nam śniadanie do zabrania z recepcji.
W moim przypadku meldowala bardzo młoda tleniona blondynka która mówiła do swojej koleżanki mało dyskretnie 'Polaken :) śniadanie dostaliśmy fakt, salonik też co nie zmienia faktu że było bardzo nieprzyjemnie i wolę już hotel bez saloniku i nowszy niż tam gdzie panuje nieprzyjemna atmosfera:) ma ktoś jeszcze doswiadczenia z Diamondem za granicą ?

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 13 Sie 2017 16:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Maj 2017
Posty: 989
Właśnie z tych powodów trzeba definitywnie pisać do HH aby takie sytuacje nie miały miejsca, gość jest gościem obojętnie jakim paszportem się posługuje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 13 Sie 2017 16:30 

Rejestracja: 02 Lip 2015
Posty: 2198
Loty: 44
Kilometry: 65 890
niebieski
W Niemczech zawsze nas inaczej traktują. Nic nowego i nawet diamond tego nie zmieni.
Resztę benefitów zawsze dostaje niewazne czy Bruksela czy Batumi. Serio Mail do hotelu z oczekiwaniem upgradu potrafi zdziałać cuda. Zawsze tak robie i sie nie zawiodłem. Natomiast syfu jaki jest w hotelu to żaden status nie uratuje :D
_________________
Jeśli masz jakieś pytania o Poznań pomogę!
I klikamy "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 13 Sie 2017 16:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Cze 2015
Posty: 3222
Loty: 531
Kilometry: 818 751
złoty
@Reciu - pisz reklamację. Jak Ci nie odpowiedzą to czat hiltona. Skończyłem z przymykaniem oka na różne "mankamenty"...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 13 Sie 2017 21:39 

Rejestracja: 29 Lip 2017
Posty: 99
Chyba nie chce marnować czasu na pisanie reklamacji, teraz to i tak już chyba nic nie zmieni :) Mam nadzieję że chodz jeden rodak przeczyta i wybierze innego Hiltona ;)

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 13 Sie 2017 21:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Ja tam lubie tego Hiltona w Strasburgu, bo jest tani i zawsze dostaje upgrade ze zwyklego pokoju do executive. W Niemczech nie ma za duzo Hiltonow i raczej wybieram hotele innych sieci lub niesieciowe, bazujac na tym co oferuja i co jest mi potrzebne na danym wyjezdzie. Nigdy nie poczulam sie gorzej lub lepiej traktowana z powodu pochodzenia.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 13 Sie 2017 21:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sie 2013
Posty: 765
niebieski
@Aga_podrozniczka Meldujesz się na polskim czy brytyjskim paszporcie ?
@Reciu moim zdanie, zdecydowanie pisz długiego i wyczerpującego maila za taką sytuację. To był zwykły rasizm, jak zostałeś potraktowany przez tę Niemkę ! Nie ma co odpuszczać takich tematów. Do tego myślę, że dostaniesz bardzo dużą ilość punktów w ramach rekompensaty i możesz też zmienić nawyki w tym hotelu, nawet jeśli to była jednostkowa sytuacja. Bo na pewno, ta osoba zostanie upomniana.
_________________
SZCZĘŚĆ BOŻE !


Ostatnio edytowany przez pawelos, 13 Sie 2017 21:57, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 13 Sie 2017 21:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
W Europie nie prosza mnie o pokazanie dokumentow, daje tylko karte kredytowa albo nic, bo robie online checkin.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 13 Sie 2017 22:09 

Rejestracja: 02 Lip 2015
Posty: 2198
Loty: 44
Kilometry: 65 890
niebieski
@Aga_podrozniczka
A konto jest na brystyjsie czy polskie obywatelstwo?
Serio, bo na 3 pobyty w Niemczech 3 razy spotkałem sie z mniejsza/większa dyskryminacja w rożnych sieciach. [w sumie tylko w Ritzu w Berlinie czułem sie nawet lepiej traktowany]
_________________
Jeśli masz jakieś pytania o Poznań pomogę!
I klikamy "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off
pawelos lubi ten post.
 
      
#13 PostWysłany: 13 Sie 2017 22:55 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7861
HON fly4free
To bardzo mocno zależy od podejścia danego hotelu; czasami od początku do końca pobytu można odczuć starania obsługi, aby docenić lojalność, pokazać gościnność itp. to wynika z zwykle drobnych gestów, albo z jakiś extras ponad gwarantowane przywileje, a czasami dostaje się po prostu literalnie to co się należy i tyle. Nie sądzę, żeby miało to jakikolwiek związek z obywatelstwem gościa.

Druga moja obserwacja jest taka, że w zasadzie traktowanie Diamond i Gold jest praktycznie takie same w zdecydowanej większości hoteli jeśli chodzi o upy, dostęp do saloniku, wcześniejszy check-in/późniejszy check-out itp.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 13 Sie 2017 23:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
gruby_inversia napisał(a):
A konto jest na brystyjsie czy polskie obywatelstwo?
Serio, bo na 3 pobyty w Niemczech 3 razy spotkałem sie z mniejsza/większa dyskryminacja w rożnych sieciach. [w sumie tylko w Ritzu w Berlinie czułem sie nawet lepiej traktowany]

Na angielski adres, w koncie nie ma informacji o obywatelstwie. Mi obsluga w tym Ritzu nie przypadla jakos do gustu poza sniadaniem ;-) Serio, nigdy nie czulam sie zle traktowana w zadnym hotelu w Niemczech.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 13 Sie 2017 23:27 

Rejestracja: 21 Lut 2011
Posty: 74
Loty: 41
Kilometry: 92 000
Zaskakują mnie takie tematy, że ktoś poczuł się gorzej traktowany ze względu na pochodzenie. Powrócę na chwilę do mojego pobytu w Hilton Berlin. Przez cały pobyt miałem wrażenie, że nie tylko jestem traktowany normalnie(tak samo jak moi towarzysze), ale wiele gestów było również ponad program. Pomijam hotele w Azji, bo tam traktowanie Gościa jest naprawdę z dużej litery. Moim zdaniem poziom obsługi, jedzenia, warunków w polskich hotelach jest naprawdę bardzo wysoki i będąc za granicą uświadamiam sobie, że nie mamy się czego wstydzić. Natomiast jednostkowe, negatywne przypadki zdarzają się wszędzie i jeśli jest możliwość załatwienia sprawy w hotelu, to zawsze staram się tam zamykać takie sprawy. Mail do CC to zawsze dla mnie ostateczność, ale w sytuacjach autora tematu niestety konieczność.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 13 Sie 2017 23:59 

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 494
Loty: 49
Kilometry: 49 405
niebieski
hubson napisał(a):
@Reciu - pisz reklamację. Jak Ci nie odpowiedzą to czat hiltona. Skończyłem z przymykaniem oka na różne "mankamenty"...


Kiedyś w Warszawskim Hiltonie odbywała się jakaś super impreza +16. Oczywiście zostałem zameldowany na piętrze epicentrum imprezy. Zgłosiłem w recepcji- Zlewka "Nie mamy innych pokoi, wysyłam ochronę, ale to i tak nic nie da, bo Ci Państwo dużo zapłacili i robią ten balet rok w rok." Cytat dosłowny pracownika hotelu. Reakcji w centrali Hiltona się nie doczekałem, zlewka. I tyle było mnie w hilton honors :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 14 Sie 2017 09:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sie 2013
Posty: 765
niebieski
@Aga_podrozniczka jest informacja o kraju pochodzenia i za pewne skoro masz adres brytyjski, masz tam za pewne wpisaną Wielką Brytanię. I jest to pozycja obowiązkowa do wypełnienia.

Image
_________________
SZCZĘŚĆ BOŻE !
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 14 Sie 2017 10:18 

Rejestracja: 02 Lip 2015
Posty: 2198
Loty: 44
Kilometry: 65 890
niebieski
@boogiePMPSD
Mam zupełnie inne doświadczenia z hiltonem w Berlinie:
Jesli na 10 stolików w strefie kelnera 3 były zajęte przez Polaków i tylko z tych trzech nie znikały talerze - przypadek?

Jeżeli w EL kelner sprząta talerze ze wszystkich stołów tylko nie twojego - przy czym jak odłożysz na stolik obok zabierane były natychmiast - przypadek?

Jesli w EL do wszystkich stolików kelner podchodził sugerując poczęstunek bo konczy sie czas wydawania ciepłego jedzenia a omija (sic!) tylko dwa stoły należące do Polakow - No to juz nie jest raczej przypadek...

Reszta benefitów bez zarzutów a nawet troszkę ponad przeciętna. Jednak niesmak pozostał.

@scorpion1077
Mam nadzieje ze to nie byłem ja z kolegami ;)
_________________
Jeśli masz jakieś pytania o Poznań pomogę!
I klikamy "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 14 Sie 2017 10:31 

Rejestracja: 21 Lut 2011
Posty: 74
Loty: 41
Kilometry: 92 000
Nie twierdzę, że tak nie było. Jestem tylko zaskoczony, że takie praktyki mają miejsce, bo to niedopuszczalne. Dlatego dobrze jest reagować tak szybko, jak tylko się da. Z tego co pamiętam, Niemca trudno było spotkać gdzieś indziej, niż na check-inie(na ulicy to już wogóle trudno spotkać), ale może obsługa nabiera kiepskich zwyczajów... Oby jak najmniej takich sytuacji!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 14 Sie 2017 12:05 

Rejestracja: 29 Lip 2017
Posty: 99
Niestety ale problem dyskryminacji jest bardziej powszechny niż nam się wszystkim wydaje :) wczoraj byłem w DBT Warszawa i że jestem tam już 10 raz dostałem upgrade do apartamentu. dzisiaj jadę do Krakowa i miły Pan z dbt powiedział że Diamondom robią upgrade do junior albo apartamentu więc jestem ciekaw co mnie tam spotka :)

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 21 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group