Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Delfy
#1 PostWysłany: 29 Sty 2017 18:14 

Rejestracja: 04 Gru 2013
Posty: 13
Witam,
Nie znalazłem nigdzie tematu o Delfach, a mam parę pytań. Może ktoś pomoże.

Wybieram się tam w połowie lutego. I tu pytanie: jakiej spodziewać się pogody? Patrząc na prognozy nie spodziewam się oczywiście wielkich zasp śniegu, ale mimo wszystko to są góry. Czy można tam swobodnie dojechać autobusem i poruszać się po okolicy? Czy jest może coś w rodzaju szlaków turystycznych jak w Polsce, czy pełna swoboda spacerowania?

Jeszcze pytanie odnośnie dojazdu. Znalazłem taki rozkład: http://www.ktel-fokidas.gr/en/delphi/de ... ina-delphi

Czy można mu ufać? Czy kupować bilet przez internet (jeśli jest taka opcja), czy można na spokojnie parę minut przed odjazdem w kasie na dworcu lub u kierowcy?

Rozumiem też, że autobus odjeżdża stąd:
Image


I ostatnie pytanie: czy wstęp do głównych atrakcji historycznych, czyli wyrocznia, stadion, teatr, jest bezpłatny?

Z góry dziękuję za opdpowiedź.
Pozdrawiam :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN! Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN!
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
 Temat postu: Re: Delfy
#2 PostWysłany: 29 Sty 2017 19:31 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22334
1. Z pogodą nie pomogę
2. Godny zaufanie, to PKS
3. Przez internet kupić tu: http://eticket.ktel-fokidas.gr/
4. Tak autokar odjeżdża z dworca Liosion 260
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Delfy
#3 PostWysłany: 29 Sty 2017 20:04 

Rejestracja: 04 Gru 2013
Posty: 13
Dzięki wielkie.

A czy można swobodnie kupić bilet autobusowy w jakiejś kasie albo u kierowcy? Generalnie, duże jest "obłożenie" takich autobusów?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Delfy
#4 PostWysłany: 29 Sty 2017 21:28 

I ostatnie pytanie: czy wstęp do głównych atrakcji historycznych, czyli wyrocznia, stadion, teatr, jest bezpłatny?

Niestety nie. Do świątyni Ateny jakieś kilkaset metrów od wyroczni było bezpłatnie. Bilet normalny + muzeum kosztuje 9e, bez muzeum 6e. Być może cena mogła w ub.roku drastycznie wzrosnąć podobnie jak na Akropol w Atenach.
Z tego co pamiętam to do marca na zimowy sezon czynne do 15 , a w sob/niedz zamknięte.
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Delfy
#5 PostWysłany: 13 Lut 2017 11:09 

Rejestracja: 13 Lut 2017
Posty: 1
Loty: 1
Kilometry: 7 928
Byłem w Delfach w połowie stycznia. Temperatura była około 20 stopni ale w nocy było kilka stopni. Bilety były po 6 euro razem z muzeum, z uwagi na spadające skały zamknięty był wstęp na stadion.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Delfy
#6 PostWysłany: 22 Lut 2017 01:36 

Rejestracja: 04 Gru 2013
Posty: 13
Dzięki za odpowiedzi;)

W ramach uzupełnienia, może komuś się przyda: bilet kosztuje obecnie 6 euro, wstęp do muzeum (bardzo ciekawego) plus świątynia, teatr i generalnie całe stanowisko archeologiczne. Studenci mają za darmo. Godziny otwarcia 8.00-16.00. Kilkaset metrów niżej jest świątynia Ateny (Proneia), która jest darmowa. Stadion faktycznie jest na razie zamknięty (nikt nie był w stanie powiedzieć, kiedy go otworzą), chociaż jest łatwy i dość ciekawy sposób, żeby go zobaczyć ;)
Jeśli ktoś lubi spacery po górach, to zdecydowanie polecam przejść się najpierw w górę delfickimi schodami

Image



a potem szlakiem górskim, który jest oznaczony w ten sposób:


Image


(tzn. ja to odebrałem jako szlak. Może to przypadek, że było kilka takich oznaczeń, ewentualnie mają one inne przeznaczenie).
Mniej więcej w tym miejscu będzie fajnie widać stadion:

Image

W takiej postaci:


Image


Nie jest to może najbliższe zetknięcie z archeologią, ale chyba lepszy rydz niż nic. Przy okazji sympatyczne widoki:


Image


Na samym wierzchołku jest podobno jakaś wieża widokowa. Ja niestety nie mogłem tam dojść, bo już zmierzchało.

Generalnie, wydaje mi się, że niezły układ to jeden dzień poświęcić na wszystkie archeologiczne cuda (plus może pobliska mieścina Arachowa), a drugi dzień (albo i dłużej) spacery po górach. Widoki niesamowite.


edit: jeszcze mała uwaga, co do dojazdu. Bilet kosztuje 16,30 w jedną stronę, ale lepiej zaopatrzyć się w bilet przez internet albo co najmniej parę godzin przed odjazdem. Ja wracałem w piątek wieczorem i o 15:30 nie było już biletów na 16:00, a na 18:45 zostało raptem kilka. W sezonie może jest więcej połączeń i jest z dojazdem łatwiej, ale warto mieć to na uwadze.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group