Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: deklaracja celna USA
#1 PostWysłany: 20 Sty 2014 16:10 

Rejestracja: 24 Lut 2012
Posty: 1185
Loty: 131
Kilometry: 272 438
niebieski
Mam praktyczne pytanie o wypełnianie deklaracji celnej przy wjeździe do Stanów.
Wiem, że przepisy są jakie są, że jedzenia się nie wwozi, że trzeba by zgłaszać wszystko, że niezgłoszenie naraża nas na kontrole, czy nawet kary.
Nie chcę wieźć walizki żarcia, ale jakieś symboliczne polskie jedzenie do rodziny w Stanach, typu słodycze czy próżniowo zapakowana wędlina bym włożył.

Pytanie czy chcąc to wieźć lepiej nie wpisywać tego w deklaracji celnej?
Ponoć ten wybór walizek do sprawdzania jest absolutnie losowy (no chyba, że coś pieski wywęszą czy prześwietlenie podjrzane), szansa kontroli względnie niewielka.
Wpisanie w deklaracji to chyba pewna kontrola a wówczas ryzyko zabrania albo i ukarania.
Ktoś powie, jak to w praktyce wygląda?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN! Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN!
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
#2 PostWysłany: 20 Sty 2014 16:38 

Rejestracja: 08 Lis 2011
Posty: 459
1. Wszystkie produkty dostępne w Polsce są w Ameryce w sklepach dla Polaków.

2. Jeżeli chcesz coś wwozić to lepiej to ukryć i się nie chwalić, że to masz. Jak zadeklarujesz, że wwozisz to karzą wyrzucić.

3. Zapytaj się może wcześniej czy rodzina chce coś takiego otrzymać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 20 Sty 2014 17:05 

Rejestracja: 24 Lut 2012
Posty: 1185
Loty: 131
Kilometry: 272 438
niebieski
tomasz.tomczuk napisał(a):
1. Wszystkie produkty dostępne w Polsce są w Ameryce w sklepach dla Polaków.
2. Jeżeli chcesz coś wwozić to lepiej to ukryć i się nie chwalić, że to masz. Jak zadeklarujesz, że wwozisz to karzą wyrzucić.
3. Zapytaj się może wcześniej czy rodzina chce coś takiego otrzymać.


Czy rodzina chce otrzymać to argument trochę od czapy. Ja chcę rodzinie takie coś zawieźć, więc kombinuję w jaki sposób to zrobić.
Nie będę w sklepach w Stanach szukał polskich czekoladek na prezent dla rodziny, która odbierze mnie z lotniska ;)

Za poradę z pkt 2 dzięki.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 20 Sty 2014 17:17 

Rejestracja: 18 Lut 2013
Posty: 154
Ukrywanie nic nie da. Przy taśmach z bagażem chodzą funkcjonariusze z pieskami, które wywachają nawet zapakowane produkty. Generalnie 80% coś wwozi i nie zgłasza. Dlatego przy lotach z pewnych krajów dodatkowo prześwietlają bagaż. Jak LOT przylatywal na Newark to w 100% wszystkich prześwietlali. Na O'Hare to samo. Zaś na JFK wyrywkowo. Niezgłoszenie małej ilości kończy się w 90% upomnieniem i konfiskata. Ale jeżeli produktów będzie wiecej to urzednik nałoży kare $375 i trzeba to zapłacić od razu. Czekoladki piesek wywacha na 100%. Szkoda czekoladek...Zgłoszenie w Customs Declaration na 100% zakończy się inspekcją bagazu i równiez konfiskatą
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 20 Sty 2014 17:26 

Rejestracja: 08 Lis 2011
Posty: 459
1. Czekoladki / Alkohol wwieziesz bez problemu - czy kupisz je w Duty Free w PL czy też w sklepie w Polsce i wrzucisz do bagażu.
2. Z kiełbasą i z resztą świeżych produktów by nie eksperymentował chyba, że wsadź małego prosiaka albo kurę żywą w walizkę - przejdzie okres kwarantanny w USA, ubój i na stój po dwóch miesiącach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 20 Sty 2014 17:30 

Rejestracja: 08 Lis 2011
Posty: 459
albo zamów online i przyjedzie tego samego dnia co przylecisz. Powiesz, że widocznie mikołaj przywiózł.
http://www.sweetpoland.com/component/vi ... gory_id=21
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 20 Sty 2014 17:32 

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1843
niebieski
A skąd pomysł, że niczego nie można wwozić? Bez problemu możesz wwieźć np. czekoladki, tylko zgłoś je w deklaracji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group