Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 58 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Debiucik [LIVE]
#41 PostWysłany: 29 Maj 2019 00:51 

Rejestracja: 05 Lut 2012
Posty: 230
niebieski
Ostatnim miejscem które odwiedziłem była wyspa Cozumel. W tłumaczeniu to wyspa jaskółki. Znajduje się tutaj świątynia poświęcona bogini Majów która właśnie nadała takie imię wyspie.
Jak się tam dostać? Można na 2 sposoby: powietrzem albo wodą. Ja wybrałem drugą opcję.
Z Playa del carmen kursują promy. Dwie kompanie jedna to winjet a druga ultramar.
Winjet jest ciut tańszy koszt biletu to 180 pesos w oficjalnej cenie. Ale jak się dobrze zakręcicie to można taniej. Mi się udało kupić za 300 w dwie strony.

ImageImage
Ten żółty katamaran to ultramar.
Image
Co można robić na Cozumel? Przede wszystkim nurkować na przybrzeżnych rafach. Można też wybrać się na pobliską Isla de la Passion czyli półprywatną wyspę jednej z kompanii transatlantyckich wycieczkowców i na przykład wyprawić tam ślub i wesele :)
Obydwu tych punktów nie udało mi się zrealizować. Nurkować nie potrafię a ślub wezmę na stadionie.
Cozumel idealnie nadaje się na chillout w odróżnieniu od hałaśliwych miejscówek typu Cancun i Playa. Ja takowy miałem na maxa. Na recepcji nawet nie chcieli ode mnie dokumentów
Można sobie wypożyczyć auto skuter czy rower i objechać wyspę.
Prawko zostawiłem w domu więc wygrała opcja rowerowa.
ImageImageImageImageImageImageImageImageImage
Niestety to co dobre szybko się kończy więc trzeba się było zbierać.
Winjet tym razem zaskoczył przypłynęła jakąś stara łajba:
Image
O dziwo mniej bujało niż na tym nowszym.
Ostatni dzionek spędziłem w Playa a potem powrót do Cancun i na lotnisko.
Przede mną najbardziej zwariowany etap wycieczki czyli lot do Mexico city tam 2 h na przesiadke do Japonii a u samurajów zmiana lotnisk przy 4 h czasu. Przy okazji będę żył 1 dzień krócej bo przekraczam Pacyfik że złej strony.


Ostatnio edytowany przez Martin79 29 Maj 2019 01:19, edytowano w sumie 3 razy
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
Relaks na Cyprze za 963 PLN. Loty do Pafos z Katowici 5 nocy w apartamencie Relaks na Cyprze za 963 PLN. Loty do Pafos z Katowici 5 nocy w apartamencie
Tanie loty do Singapuru z Warszawy od 2297 PLN Tanie loty do Singapuru z Warszawy od 2297 PLN
 Temat postu: Re: Debiucik [LIVE]
#42 PostWysłany: 29 Maj 2019 01:02 

Rejestracja: 02 Lut 2016
Posty: 374
Loty: 192
Kilometry: 231 698
tropikey napisał(a):
Nie byłem w Chichen Itza (choć w kilku innych "obiektach" jukatańskich i owszem), ale czytałem opinie o nieprzebranych tłumach tam się przewijających. Byłeś tam o jakiejś szczególnej porze, że było tak przyjemnie pusto, czy to tylko kwestie umiejętnego fotografowania :D ?

Byłem o 8 rano i przez pierwsze 1.5h było bardzo mało ludzi, nawet sprzedawcy przez pierwszą godzinę się jeszcze nie rozłożyli. Coba też fajna (o 8 rano byłem sam), ale w Chichen Itza jednak lepiej zachowane są rzeczy (zwłaszcza piramida). Gdy wyjeżdzałem o 11 z hotelu to minąłem milion autobusów, przy takich tłumach wolałbym już nie jechać w tam wcale.
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Debiucik [LIVE]
#43 PostWysłany: 29 Maj 2019 02:58 

Rejestracja: 05 Lut 2012
Posty: 230
niebieski
Chwila odpoczynku przed eskapadą w saloniku. Image
I trzeba się ewakuować najpierw do Mexico city a potem Japonia i Singapur.
Góra
 Profil Relacje PM off
Gaszpar lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Debiucik [LIVE]
#44 PostWysłany: 29 Maj 2019 07:04 

Rejestracja: 05 Lut 2012
Posty: 230
niebieski
Myślałem że będzie niezły Meksyk w Mexico city ale okazało się że jednak nie . Lotnisko okazało się łatwe w obsłudze, nie musiałem zmieniać terminala więc zdążyłem nawet wskoczyć do loży.
ImageImage

Teraz została Japonia i 14 i pół godziny lotu, mój nowy rekord.
Tam będzie zmiana lotnisk ale Japończycy to punktualny naród więc izzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Debiucik [LIVE]
#45 PostWysłany: 30 Maj 2019 02:35 

Rejestracja: 05 Lut 2012
Posty: 230
niebieski
Okazało się że jednak leciałem trochę krócej bo 13:50 h.
Image

Słynne kibelki:

Image

Jako że miałem 4 h czasu a imigracja i cło przebiegło w miarę szybko o 7.20 wsiadłem w autobus który niby miał jechać dłużej bo korki, jak mi oznajmiła pani z biletowni ,ale korków nie było. Po drodze udało się uchwycić Tokio tower.
ImageImageImage

No i jestem na Hanedzie i tu pierwszy zonk, priority pass nie działa , Narita only Ostatnie jabłko oddałem policjantowi bo z Meksyku nie wolno, oby ANA dobrze mnie nakarmiła w drodze do Singapuru
W hali odlotów wystawa kwiatów do fotek i klimatyczne japońskie knajpkiImageImageImage
Za godzinę lecę do Singapuru i tu pytanko do tych co lecieli Scootem do Europy, dają tam jakieś papu za free czy trzeba dokupić?
Góra
 Profil Relacje PM off
greg2014 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Debiucik [LIVE]
#46 PostWysłany: 30 Maj 2019 13:27 

Rejestracja: 05 Lut 2012
Posty: 230
niebieski
Taki bonusik podczas lotu do Singapuru Image

Zameldowałem się w Changi - najlepszym lotnisku na świecie i muszę przyznać że nie mija się to z prawdą.
ImageImage
Chwila odpoczynku w loży Ambasador

Image
i trzeba ruszać dalej w miasto
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Debiucik [LIVE]
#47 PostWysłany: 30 Maj 2019 14:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7369
HON fly4free
To teraz wiem już, jaka jest podstawowa zaleta HND w porównaniu z NRT... Zbliżając się do tego 2. lotniska Fuji było hen, hen daleko. Nawet zoomując nie miałem takiego widoku.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Debiucik [LIVE]
#48 PostWysłany: 07 Cze 2019 11:20 

Rejestracja: 05 Lut 2012
Posty: 230
niebieski
Singapur czyli jedno z najbogatszych państw na świecie powitał mnie jetlagiem więc w ciągu 2 dni raz tylko wyszedłem na dłużej na miasto. Zameldowałem się w hotelu kapsułowym rodem z gwiezdnych wojen .
Changi jako najlepsze lotnisko świata daje radę.
ImageImageImageImageImageImageImageImageImage

Wysłane z mojego Redmi 6 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
HandSome lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Debiucik [LIVE]
#49 PostWysłany: 07 Cze 2019 11:25 

Rejestracja: 05 Lut 2012
Posty: 230
niebieski
Trzeba było ruszać dalej w Indonezję. Było kilka najbliższych wysepek ale nie mogłem się zdecydować. Rozwiązanie sytuacji przyszło nagle poprzez portal randkowy
I tak oto znalazłem się na wyspie Pulau KarimunbesarImageImageImageImageImage

Prom z Singapuru firmy Sindoferry kosztuje 57$ singapurskich w dwie strony.
Kursuje jeszcze indonezyjska konkurencja ciut droższa.
Sama wyspa jest mała ma z 30 km długości. Można wypożyczyć motor lub samochód i objechać całą w jeden dzień.
Wziąłem samochód.
Co można zwiedzić? Są 3 plaże 2 na wschodzie Pantai Pogkar i Pantai Ketam nie warte uwagi oraz jedną zachodnia z nich wszystkich najlepsza - Pelawan Beach.


ImageImageImageImageImageImageImageImageImage
Poniżej najlepsza:
ImageImageImage
Z wiëkszych atrakcji turystycznych na wyspie można odwiedzić wodospad z małpami gratis. Miejsce nazywa się
Air terjun desa Pogkar.
ImageImageImageImageImageImageImageImageImage
Po drodze jest jeszcze kilka ciekawych miejscówek jak mini autostrada na plażę czy pobliska stocznia i platforma wiertnicza. Jej akurat nie wspominam miło bo zaliczyłem prawie spad do morza po śliskich kamieniach na nadbrzeżu. Na szczęście telefon ocalał i skończyło się na potłuczeniach i kilku plastrach.
ImageImageImageImageImageImageImageImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off
HandSome lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Debiucik [LIVE]
#50 PostWysłany: 07 Cze 2019 11:48 

Rejestracja: 05 Lut 2012
Posty: 230
niebieski
Co dobre szybko się kończy trzeba więc było się zawijać z powrotem do Singapuru.
Co ciekawe bilet powrotny trzeba potwierdzić u agenta który kasuje 10 tysi za boarding pass potem jeszcze opłata wyjazdowa 60 tysi i welcometosingaporeagain.ImageImageImageImageImageImageImageImage

Lot powrotny do Aten miałem o 2 w nocy więc wpadłem jeszcze zobaczyć merlionka za dnia i widok na marinę bay. Na miejscu oczywiście tłum ludzi.ImageImageImageImageImageImageImage
Potem Changi i najnowsze cudo czyli Jewel. Miałem pecha bo większość atrakcji otwierali 10 czerwca więc tylko kilka fotek głównej atrakcji.
ImageImageImageImageImage
I ponad 10 h lotu do Aten Scootem. Jak jesteście ciekawi jak wygląda Ryanair w wersji dreAmliner to tak:ImageImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Debiucik [LIVE]
#51 PostWysłany: 07 Cze 2019 11:55 

Rejestracja: 05 Lut 2012
Posty: 230
niebieski
Lotnisko w Atenach to stan umysłu. Nigdzie się tyle nie nabiegałem w drodze do loży. Jak macie wylot z niewłaściwej bramki to możecie o niej zapomnieć.ImageImageImageImage

Wysłane z mojego Redmi 6 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Debiucik [LIVE]
#52 PostWysłany: 07 Cze 2019 11:57 

Rejestracja: 05 Lut 2012
Posty: 230
niebieski
Lot do Budapesztu przebiegł już spokojnie. Nocka minęła szybko i aktualnie lecę zaraz do Skopje na mecz.ImageImageImageImageImageImageImageImage

Wysłane z mojego Redmi 6 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Debiucik [LIVE]
#53 PostWysłany: 08 Cze 2019 05:54 

Rejestracja: 05 Lut 2012
Posty: 230
niebieski
Lot do Skopje mija ekspresowo. Na lotnisku pytam amerykańskiego marines co tutaj robi - jest trenerem ale chyba nie personalnym... Transfer do miasta shuttle busem za 180 denarów. Autokar full mi przypadło miejsce pilota
Na autostradzie dwóch motocyklistów pomyka ścigaczem bez kasków - ot Bałkany w całej krasie. O dziwo upały tutaj nawet większe niż w Azji. Stolica Macedonii Północnej jest kiczowatym miastem z milionami pomników. Razem z kolegą szukamy jego lokum. Właściciel nie odbiera telefonu więc nie pozostaje mu nic innego jak zamienić Apartament na hotel.
A ceny roamingu tutaj są zabójcze 1.78 e za odebrane i wykonywane połączenia i uwaga uwaga ! do 7 e za 1 mb danych
ImageImageImageImageImageImageImageImageImage

Potem spotykam się z resztą znajomych plecak zostawiam w aucie gdyż gospodarze nie zapewniają Polakom depozytu.
Na mieście widoczna duża ekipa z miasta Łodzi która okaże się główną atrakcją tego wyjazdu.
Szybkie piwko papu i na mecz.
ImageImageImageImageImageImageImageImage
Mecz bez historii wynik lepszy niż gra. Jak nie wyjdziemy z tej beznadziejnej grupy to będzie frajerstwo stulecia.
Po meczu wracamy do Ochrydy na nocleg i wylot do Londynu.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Debiucik [LIVE]
#54 PostWysłany: 08 Cze 2019 18:12 

Rejestracja: 05 Lut 2012
Posty: 230
niebieski
Niestety ze zwiedzania Ochrydy nici bo dojeżdżamy o 2 w nocy a rano po 10 wylot.
Od początku wyjazdu napalałem się na lożę vip w Ochrydzie
Zlokalizowana jest w osobnym budynku dla VIP-ów z własną kontrolą bezpieczeństwa i bramką do wyjścia. Jak spytałem na checkinie o drogę wywołało to niemałe poruszenie wśród obsługi
W końcu pojawił się starszy pan obsługujący tę lożę który po kontroli bezpieczeństwa otworzył drzwi i poszliśmy sobie po płycie do budynku dla VIP-ów.
Sama loża ma 2 pokoje w korytarzu jest barek z którego pan przyniósł mi rakiję wodę i chipsy na śniadanie Potem wjechało jeszcze piwko i orzeszki ,na większą ucztę brakło czasu.
Z nudów podpytałem ile ludzi tu się pojawia okazało się że 4-5 w tygodniu
Ale już wkrótce może się to zmienić bo lotnisko przejmują Turcy i w planach jest rozbudowa a może i nowy terminal.ImageImageImageImageImage


ImageImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Debiucik [LIVE]
#55 PostWysłany: 08 Cze 2019 18:16 

Rejestracja: 05 Lut 2012
Posty: 230
niebieski
Trip powoli dobiega końca. Luton jak to luton nic się nie zmieniło. Pogoda już inna tylko kilkanaście stopni więc trzeba się ubrać.Image

Ostatni pobyt w loży. Na Luton można sobie odpocząć w fotelach z relaksującym programem.
Ale za to prysznice płatne 15f


Za kilka godzin wyląduje w Dublinie i kółko się zamknie.
Image
Image


Ostatnio edytowany przez Martin79, 08 Cze 2019 22:44, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
pieerx lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Debiucik [LIVE]
#56 PostWysłany: 08 Cze 2019 22:43 

Rejestracja: 05 Lut 2012
Posty: 230
niebieski
Lotnisko w Dublinie wita mnie koncertem fortepianowym w hali przylotów w wykonaniu jednego z pracowników obsługi. Idealne zwieńczenie wyprawy. Trzy tygodnie minęły jak z bicza strzelił. Wkrótce postaram się wrzucić podsumowanie.
Góra
 Profil Relacje PM off
lahcimmm2 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Debiucik [LIVE]
#57 PostWysłany: 09 Cze 2019 17:46 

Rejestracja: 05 Lut 2012
Posty: 230
niebieski
Podsumowanko czyli plan podróży dookoła kulki :

IRLANDIA-HOLANDIA-BELGIA-JAMAJKA-MEKSYK-JAPONIA-SINGAPUR-INDONEZJA-GRECJA-WĘGRY-MACEDONIA PÓŁNOCNA-WIELKA BRYTANIA-IRLANDIA.

Trasę planowałem tak by nie płacić za wizy, więc opcja z USA odpadła. Choć przez USA byłoby taniej przy lotach przez Pacyfik. Drugim kryterium były państwa w których nie byłem. 6 nowych udało się zaliczyć z czego 5 w Azji i Ameryce.
Znacznikami lotnisk wychodzi tak:
DUB- AMS- BRU-MBJ-CUN-MEX-NRT-HND-SIN-TJB-SIN-ATH-BUD-SKP-LUT-DUB.
Jak ktoś chce, niech wklei tę trasę kreskowo bo nie wiem jak to zrobić. Indonezja oczywiście promem .

Koszty.
Koszt lotów wyniósł około 1000 e, trasa planowana była około miesiąc przed wylotem a kupowana jeszcze krócej więc uważam że nie wyszło źle.
Wyjazd był niskobudżetowy, przez 3 tygodnie zmieściłem sie w kwocie poniżej 1000e. Meksyk i Azja to tanie kraje do podróżowania (nie licząc Singapuru) Spałem w hostelach i hotelach w których cena nie przekraczała 20 e za dobę. Jadłem to co lokalni, no i Priority Pass bardzo się przydał :)
Polecam taki wyjazd gdy ktos ma dłuższy urlop, jako dobrą alternatywę np. tygodnia all-inclusive w 5 gwiazdkowych resortach.


Ostatnio edytowany przez Martin79, 31 Paź 2019 02:54, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Debiucik [LIVE]
#58 PostWysłany: 31 Paź 2019 02:51 

Rejestracja: 05 Lut 2012
Posty: 230
niebieski
Image
Udało mi się zrobić mapkę :)
Góra
 Profil Relacje PM off
pieerx lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 58 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group