Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 58 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Debiucik [LIVE]
#21 PostWysłany: 17 Maj 2019 22:40 

Rejestracja: 05 Lut 2012
Posty: 230
niebieski
Już wylądowałem. Od razu dwie klasy wyżej niż dżamajkaImage

Wysłane z mojego Redmi 6 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
 Temat postu: Re: Debiucik [LIVE]
#22 PostWysłany: 17 Maj 2019 22:46 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3528
srebrny
o co chodzi w tej 'relacji'? oprocz chaosu. czy to relacja a la instagram, zdjecie - podpis, zdjecie - podpis?
Góra
 Profil Relacje PM off
11 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Debiucik [LIVE]
#23 PostWysłany: 17 Maj 2019 22:56 

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 2049
Loty: 4
Kilometry: 17 154
srebrny
Nawet autor się zmienił :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Debiucik [LIVE]
#24 PostWysłany: 18 Maj 2019 02:07 

Rejestracja: 05 Lut 2012
Posty: 230
niebieski
ibartek napisał(a):
o co chodzi w tej 'relacji'? oprocz chaosu. czy to relacja a la instagram, zdjecie - podpis, zdjecie - podpis?
Relacja jaka jest każdy widzi.

Wysłane z mojego Redmi 6 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Debiucik [LIVE]
#25 PostWysłany: 21 Maj 2019 21:34 

Rejestracja: 05 Lut 2012
Posty: 230
niebieski
Poradnik dla początkujących. Po wyjściu z lotniska żeby dostać się do miasta trzeba kupić bilet na ado bus. Koszt ok 80 peso. Kiosk jest usytuowany po odbiorze bagażu w hali przylotów przy wyjściu lub na terminalu autobusowym. Do którego trzeba przejść przez 2 bramki.
Image

Wysłane z mojego Redmi 6 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Debiucik [LIVE]
#26 PostWysłany: 21 Maj 2019 22:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Paź 2016
Posty: 1196
Loty: 399
Kilometry: 662 743
srebrny
Nie ogarniam do końca gdzie aktualnie jesteś i staram się pojąć dokąd zmierzasz. Ale życzę szczerze być dotarł do celu. Oczywiście nie gubiąc po drodze plecaka - bo faktycznie niewielki i może się gdzieś zawieruszyć w świecie pod fotelem sąsiada
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Debiucik [LIVE]
#27 PostWysłany: 21 Maj 2019 22:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
@maginiak
To RTW, do domu jedzie ale tą dłuższą drogą.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Debiucik [LIVE]
#28 PostWysłany: 21 Maj 2019 22:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Paź 2016
Posty: 1196
Loty: 399
Kilometry: 662 743
srebrny
Super. Najważniejsze to ruszyć w drogę do domu i skręcić we właściwą stronę. Nadal trzymam kciuki:)
Góra
 Profil Relacje PM off
Abcn lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Debiucik [LIVE]
#29 PostWysłany: 22 Maj 2019 00:10 

Rejestracja: 05 Lut 2012
Posty: 230
niebieski
Po dotarciu do dworca można kupić SIM w sklepie naprzeciw koszt to 150 peso plus doładowanie od 100 wzwyż ja wziąłem na 2 tyg internet 1 GB Whatsapp Facebook i inne pierdoły unlimited rozmowy też unlimitedImageImage
Cancun dzieli się na 2 strefy resortowa zona hotelara i downtown.
Resorty są na plaży oczywiście reszta z miasta musi dojeżdżać. Od poznanego Amerykanina dowiedziałem się że przestępczość wzrosła i Cancun wraz z Playa del carmen awansowało na 3 m w Meksyku. Zona hotelara jest bezpieczna w miarę i centrum miasta również im dalej tym gorzej.

Image

Część rozrywkowa w Cancun to zona hotelara a właściwie jej mały wycinek na którym zlokalizowane są przybytki wszelakiej maści w tym znane z filmu Jima Careya (Maska) - Coco Bongo.
Jest też pub gdzie Tom Cruise występował w (The Cocktail)
ImageImageImageImageImage
ImageImageImageImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Debiucik [LIVE]
#30 PostWysłany: 23 Maj 2019 17:51 

Rejestracja: 05 Lut 2012
Posty: 230
niebieski
Cancun poza plażami i nocną zabawą ma niewiele do zaoferowania. Wybrałem się więc na wycieczkę do Chichen Itza byłej stolicy Majów. Można to zrobić samemu kupując bilet autobusowy. Z Cancun najwygodniej jechać ado busem - wyjeżdża się rano wraca po południu. Koszt około 500 peso, można taniej z wyprzedzeniem, ja kupowałem w nocy na następny dzień poprzez aplikację. Na miejscu wjazd za 480 peso dla obcokrajowców przy czym kupuje się 2 bilety jeden wstępu za 75 peso i drugi za ok 400 na rzecz lokalnego centrum kultury.
Druga opcja to wykupić wycieczkę z biura podróży jakich pełno na mieście. Można już za 60$. Ma się przewodnika wtedy.
Parę fotek z Chichen:ImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImage

Chichen było stolicą Majów przez kilkaset lat dopóki nie zostało opuszczone w 13 wieku gdy ziemia została wyjałowiona i brakło wody. Konkwistadorzy zastali puste miejsce. Majowie przenieśli się do Coby. To była ich ostatnia główna siedziba.
Władca Chichen rządził całym Jukatanem do tego miasta jak do Rzymu prowadziły główne drogi. Tu znajdowała się najświętsza cenota ,składano codziennie ofiary z ludzi ,grano w piłkę itd itp czyli pełen zestaw stolicowych rozrywek.
Majowie pobierali tu cła z handlu solą a jako że nie znali metali walutą było ziarno kakaowca.


Ostatnio edytowany przez Martin79, 23 Maj 2019 18:00, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Debiucik [LIVE]
#31 PostWysłany: 23 Maj 2019 17:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7366
HON fly4free
Nie byłem w Chichen Itza (choć w kilku innych "obiektach" jukatańskich i owszem), ale czytałem opinie o nieprzebranych tłumach tam się przewijających. Byłeś tam o jakiejś szczególnej porze, że było tak przyjemnie pusto, czy to tylko kwestie umiejętnego fotografowania :D ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Debiucik [LIVE]
#32 PostWysłany: 23 Maj 2019 18:04 

Rejestracja: 05 Lut 2012
Posty: 230
niebieski
Być na Jukatanie i nie być w Chichen?
Bylem tam między 12 a 16. Może rano są większe tłumy. Teren jest duży.

Wysłane z mojego Redmi 6 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Debiucik [LIVE]
#33 PostWysłany: 23 Maj 2019 18:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7366
HON fly4free
To zależy od subiektywnych ocen i potrzeb. Coba, czy Chacchoben zdawały mi się ciekawsze, no i w Cobie można było wejść na szczyt piramidy (w przeciwieństwie do Chichen) ;)

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
Kalispell lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Debiucik [LIVE]
#34 PostWysłany: 23 Maj 2019 22:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lis 2014
Posty: 778
Loty: 145
Kilometry: 238 175
niebieski
Martin79 napisał(a):
Być na Jukatanie i nie być w Chichen?

Podobnie jak być w Tatrzańskim Parku Narodowym i nie być na Giewoncie, niewielka strata - w tym czasie można zobaczyć dużo cenniejsze i ciekawsze miejsca
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Debiucik [LIVE]
#35 PostWysłany: 23 Maj 2019 22:49 

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1319
srebrny
Ja za to wprost przeciwnie, byłem w Chichen wcześnie rano, zwinęliśmy się przed południem bo wtedy zaczynało robić się tłoczno.
_________________
Yukon - tworzy sie
Azerbejdżan - zakończona

Laponia | Komory | Bahrajn | Senegal | Santiago de Chile | Guca | Ladakh | Palestyna | Athos | Ziemia Ognista | Syberia zimą

Instagram: @podruuznik
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Debiucik [LIVE]
#36 PostWysłany: 24 Maj 2019 09:00 

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1250
Loty: 34
Kilometry: 85 452
srebrny
Też byliśmy w Chichen Itza jakoś w miarę wcześnie rano i było raczej pusto. Wyjechaliśmy stamtąd jakoś ok. 11-12 i zaczynało się zjeżdżać trochę ludzi, ale nie wiem czy jakoś zauważalnie więcej niż w innych popularnych miejscach. Mimo, że kilka innych miejsc tego typu widzieliśmy, to nie żałuję, że i tu byliśmy. Być może ludzie się już tak bardzo przestraszyli tych wszystkich relacji, że trochę mniej ich tam jeździ
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Debiucik [LIVE]
#37 PostWysłany: 24 Maj 2019 09:28 

Rejestracja: 05 Lut 2012
Posty: 230
niebieski
@trocha z pewnością czytają relacje na f4free i trochę mniej ich jeździ

Wysłane z mojego Redmi 6 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Debiucik [LIVE]
#38 PostWysłany: 26 Maj 2019 19:29 

Rejestracja: 05 Lut 2012
Posty: 230
niebieski
Po samodzielnym odwiedzeniu Chichen postanowiłem pójść na skróty i wziąć jedną z najbardziej popularnych wycieczek czyli 4 in 1.
Obejmuje ona zwiedzanie wykopaliska archeologicznego w Tulum , potem kąpiel w jednej z cenot i lunch. Następnie wyjazd do Coby i tamtejsze wykopaliska oraz zwiedzanie Playa del carmen.
1.Tulum zona archeologica
Tulum zostało założone przez Majów i Tolteków którzy opuścili Chichen stąd też było ich ostatnią stolicą przed najazdem Hiszpanów, potem Majowie przenieśli się w rejony dzisiejszej Gwatemali nie chcąc być przymusowo nawracanym na chrześcijaństwo. Miasto jest mniejsze ale zbudowane z wielką precyzją astronomiczną codziennie słońce wschodziło nad jednym rogiem miasta a zachodziło nad drugim.
ImageImageImageImageImageImageImageImageImage
2.Kąpiel w cenocie.
Cenota mała i płytka doskonała na szybkie odświeżenie się.
ImageImage
3.Coba.
Największe wykopalisko na Jukatanie. Największa piramida Nuchoch Mul-42 m ,na którą można się wspiąć!
Zajmuje powierzchnię ponad 70 km2, a w okresie największej świetności, w późnym okresie klasycznym (600–900 n.e.) była zamieszkana przez ponad 50.000 ludzi. Jest to miejsce stosunkowo mało wyeksplorowane przez archeologów; szacuje się, że na terenie Coby istnieje około 6.500 struktur, z czego odkrytych zostało jedynie kilkadziesiąt – resztę budowli porasta dżungla. 
ImageImageImageImageImageImageImageImageImage
4.Playa del carmen.
Ostatni punkt wycieczki. Godzina zwiedzania tej rozrywkowej miejscowosci. Ja sobie to podarowałem gdyż zostawałem na miejscu. Playa to takie mini Cancun nawet dychoteki te same. Mimo nazwy nie polecam tutaj plaż które są zawalone algami. Jeśli chcecie plażować na piasku bez takich atrakcji to Cancun lub Cozumel ewentualnie Tulum.
ImageImageImageImageImageImageImageImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Debiucik [LIVE]
#39 PostWysłany: 26 Maj 2019 20:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7366
HON fly4free
Niestety, gronorosty (taki rodzaj glonów) na plaży są problemem Jukatanu powtarzającym się już od kilku lat. A propos plaż, mój subiektywny typ, to Akumal ;)
A jak wypadło porównanie Chichen i Coby w Twoich oczach?

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Debiucik [LIVE]
#40 PostWysłany: 26 Maj 2019 20:39 

Rejestracja: 05 Lut 2012
Posty: 230
niebieski
Po prostu obydwa trzeba zwiedzic. Chichen w pełni skomercjonalizowane Coba dziksza i wciąż mało odkryta.

Wysłane z mojego Redmi 6 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 58 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group