Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 06 Maj 2014 13:03 

Rejestracja: 24 Lis 2011
Posty: 17
Witam. Wybieram się w najbliższe wakacje do Moskwy i z racji kosztów myślę o wyborze pociągu. Połączenie, które znalazłem to Warszawa Gdańska - Moskwa Białoruska. Czy jechał ktoś może tą trasą? Trwa ona 17 godzin, noc przypada na przejazd przez Białoruś... Nigdy nie obierałem tej trasy, jeśli ktoś był, mógłby się podzielić wrażeniami czy jest bezpiecznie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#2 PostWysłany: 06 Maj 2014 13:05 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22455
Jechałem w relacji Warszawa - Mińsk. Nie ma się co obawiać. Nić złego się nie stanie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 10 Gru 2015 10:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Gru 2015
Posty: 67
We wrześniu jechaliśmy tym połączeniem (pociąg Polonez) z Warszawy do Smoleńska. Udało nam się kupić bilety w rosyjskich wagonach, które mają przedziały 4-osobowe i szczerze byliśmy zaskoczeni standardem wagonów, tj. drzwi do przedziałów otwierane kartą magnetyczną, a w łazienkach prysznic! Sama podróż bezproblemowa. Za dzieciaka kilka razy jeździłem tym połączeniem w polskich wagonach i zawsze było spoko.

Przy tym połączeniu trzeba pamiętać o wizie tranzytowej przez Białoruś!
_________________
Agata i Olgierd STO. Postanowiliśmy spędzić trochę czasu na podróżach po Azji i Nowej Zelandii. Zobacz więcej:
http://stohistorii.pl
www.facebook.com/stohistorii
SNAPCHAT: stohistorii
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 08 Kwi 2017 01:52 

Rejestracja: 08 Kwi 2017
Posty: 67
Bezpiecznie to mało powiedziane - czteroosobowe, klimatyzowane kabiny zamykane na kartę magnetyczną (choć czytnik niestety lubi się psuć), w kabinie zlew (!), obok toalety prysznic (!!), w każdym wagonie tzw. prowadnica, czyli kierownik wagonu, która zajmuje się dbaniem o bezpieczeństwo pasażerów, sprzedażą rzeczy w sklepiku typu jedzenie, pamiątki czy gorąca herbata podawana w szklance w pięknym podstakanniku. No i rano roznosi śniadanie. :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 08 Kwi 2017 02:21 

Rejestracja: 09 Sie 2015
Posty: 504
Zbanowany
Ja polecę jednak Lux Express z racji że:
+ autokary mają na trasie do Moskwy przeeeewygodne
+ unikasz wydatku na białoruską wizę tranzytową
+ oszczędzasz pieniądze (bilety z Rygi to w promocji od. 25€, normalne to 55€; z Warszawy do Rygi regularne promocje po 0,50/1/3 czy 5€ w Lux Express oraz Ecolines (w przypadku LE z przesiadką w Wilnie).
- tracisz trochę czasu, bo na całość schodzi pomad doba, natomiast możesz dowolnie regulować przerwami w Wilnie oraz Rydze.
+ zapewniam że nawet przez dobę się nie znudzisz, na tabletach mnóstwo filmów (również po polsku) oraz muzyki.Gorące napoje za darmo.

Pociąg owszem luksusowy, ale mi np. przeszkadza taki prowadnik na pokładzie, krzątający się co rusz obok ciebie (wiadomo, co człowiek to obyczaj, mówię o moim jednorazowym doświadczeniu).
_________________
Nadgorliwy user (na prośbę becka)
Jeśli podczas lądowania robi się ciemno - znaczy że możesz dokończyć flightdiary, nigdzie już nie polecisz!

Moje najciekawsze posty rowniez znajdziesz w koszu. Lub u maschacry w domu. Trzyma je w piwnicy żeby nikt nie przeczytał. "Porządkuje forum"
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group