Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 24 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Moskwa metro
#1 PostWysłany: 07 Maj 2013 14:51 

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 1283
niebieski
Pomimo dosyć szczegółowych zapisów na oficjalnej stronie moskiewskiego metra http://www.mosmetro.ru/ muszę się jednak odwołać do doświadczenia szanownych forumowiczów. Mam wątpliwości, które może już ktoś przerabiał w praktyce:

1. generalnie nie chcę sobie zawracać głowy rozlicznymi rodzajami biletów; chciałbym kupić smart-kartę na odni sutki (jakkolwiek śmiesznie to brzmi, chodzi o bilet dobowy) za 200 rubli; wszystko ok, tylko przynajmniej ze dwa razy będę musiał przewieźć metrem dużą walizkę, a regulamin mówi: Транспортная карта не дает права на бесплатный провоз багажа – для оплаты провоза багажа на метрополитене и монорельсовой транспортной системе применяется багажный билет. W taryfie doczytałem się, że funkcjonują Проездные билеты с лимитом поездок на провоз не более 1 места багажа za 50 rubli. I tu mam pytanie, czy przy wejściu do metra można jednocześnie zwalidować smart-kartę i bilet na bagaż? w ogóle można tam się jakoś przepchnąć przez kołowrotek z większym bagażem? Wydaje mi się, że ten bilet na bagaż za 50 rubli dotyczy tylko bagażu a osoby już nie, ale nie jestem pewien? Regulamin mówi: Для оплаты провоза багажа на метрополитене и монорельсовой транспортной системе применяется багажный билет. Права прохода в метрополитен, на монорельсовую транспортную систему данный вид билета не даёт.

2. oprócz tych biletów dobowych, można też rozważyć zakup "jedinych biljetow c limitom pojezdok" (na 1, 2, 5, 11, 20, 40, 60 przejazdów). I tu mam pytanie, czy przesiadki pomiędzy krzyżującymi się liniami metra można realizować bez wychodzenia poza linię kołowrotków? tzn. czy mogę przejechać się kilkoma liniami metra realizując w kategoriach biletowych tylko jeden przejazd? Wiadomo, że Moskwa ma piękne, zabytkowe stacje metra. Czy na takim jednym przejeździe biletowym można by zwiedzić np. kilka stacji, czy jednak trzeba wyjść poza linię kołowrotków, żeby zobaczyć ciekawsze wnętrza?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
 Temat postu: Re: Moskwa metro
#2 PostWysłany: 07 Maj 2013 15:01 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
Grzegorz40 napisał(a):
\
2. oprócz tych biletów dobowych, można też rozważyć zakup "jedinych biljetow c limitom pojezdok" (na 1, 2, 5, 11, 20, 40, 60 przejazdów). I tu mam pytanie, czy przesiadki pomiędzy krzyżującymi się liniami metra można realizować bez wychodzenia poza linię kołowrotków? tzn. czy mogę przejechać się kilkoma liniami metra realizując w kategoriach biletowych tylko jeden przejazd? Wiadomo, że Moskwa ma piękne, zabytkowe stacje metra. Czy na takim jednym przejeździe biletowym można by zwiedzić np. kilka stacji, czy jednak trzeba wyjść poza linię kołowrotków, żeby zobaczyć ciekawsze wnętrza?


Jednym wejsciem, to mozesz przejechac na wszystkich liniach metrach, od rana do wieczora, jedynie jak nie wyjdzies z kolowrotek ;) Masz nieograniczone ilosci przesiadek
a co do zabytkowich stacji metrach, to poleczam okragla linie (brazowa). Uwaga, zdiecza mozna robic legalnie, ale bez flesza ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Moskwa metro
#3 PostWysłany: 07 Maj 2013 15:09 

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 1283
niebieski
Dzięki; właśnie o tej legalności zdjęć w metrze to istotna informacja, bo nie zawsze jest to dozwolone (np. w brukseli podobno trzeba mieć oddzielne pozwolenie); ciekawe, a taką Łubiankę można sobie bez przeszkód fotografować? ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Moskwa metro
#4 PostWysłany: 07 Maj 2013 15:21 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
Jezeli chodzi cy o to Лубянка, to raczej nie :P ja w Minsku, robiac zdiecia ich Лубянка, to mialem mala "pogawedke" z KGBowcem za to
Co do zdiec
http://engl.mosmetro.ru/pages/page_0.php?id_page=69
:)
ja nawet mam zdiecia w Metrze z policiantem, co sie zaoferowal miec ze mna zdiecie (cy z ogromnymi kapeluszami- lotniskowcami)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Moskwa metro
#5 PostWysłany: 07 Maj 2013 15:22 

Rejestracja: 27 Sty 2012
Posty: 325
niebieski
o walizkę się nie martw, bez problemu przechodziłam przez moskiewskie bramki w metrze na jednym odbiciu z wielkim plecakiem, choć przyznać muszę, że nie sprawdzałam regulaminu przewozu odnośnie bagażu i odbywało się to nieświadomie, nie wiedziałam że coś może być nie tak.

I tak jak Zeus pisze - przejście przez kołowrotek odbywa się dopiero przy wyjściu z metra na ulicę, zatem przesiadać się możesz ile chcesz, czy to na jednej linii, czy przesiadając się na inne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Moskwa metro
#6 PostWysłany: 07 Maj 2013 15:24 

Rejestracja: 23 Wrz 2012
Posty: 285
Loty: 225
Kilometry: 327 480
niebieski
Grzegorz40 napisał(a):
Dzięki; właśnie o tej legalności zdjęć w metrze to istotna informacja, bo nie zawsze jest to dozwolone (np. w brukseli podobno trzeba mieć oddzielne pozwolenie); ciekawe, a taką Łubiankę można sobie bez przeszkód fotografować? ;)


Poważnie jest problem z fotkami w metrze brukselskim? Ma ktoś jakieś doświadczenia? Chciałbym w niedzielę cyknąć ze dwie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Moskwa metro
#7 PostWysłany: 07 Maj 2013 15:30 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
Ja robilem zdiecia na przystanku, Stockel, w Brukseli (bo tam sa ladne obrazki z TinTinem ;D ) i nie mialem zadnego problemu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Moskwa metro
#8 PostWysłany: 07 Maj 2013 15:36 

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 1283
niebieski
No właśnie problem jest chyba z tymi obrazkami, bo pociągi pewnie można fotografować bez przeszkód.

http://www.stib.be/sedeplacer_zichverpl ... 240827.xml
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Moskwa metro
#9 PostWysłany: 07 Maj 2013 17:00 

Rejestracja: 23 Wrz 2012
Posty: 285
Loty: 225
Kilometry: 327 480
niebieski
Image

A co to jest za stacja?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Moskwa metro
#10 PostWysłany: 07 Maj 2013 17:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Lut 2012
Posty: 984
Loty: 635
Kilometry: 703 614
niebieski
Metro w Moskwie to jedno z najlepiej zorganizowanych i rozbudowanych tego typu atrakcji na swiecie. Jezdzi bez zastrzezen (oczywiscie bywaly tam pamietne akty terrorystyczne). Na co dzien przewozi setki tysiecy osob. Jezdzi sie nim bezproblemowo. Jest dobrze oznaczone i po rosyjsku i po angielsku.
Nie ma problemu z wniesieniem ze soba walizki czy plecaka. Nikt na to nie zwraca uwagi. Trzeba tylko tak wniesc ten przedmiot, zeby nie zablokowac bramki. Sam zawsze robie to przenoszac na ten moment plecak wyzej nad bramka.
Najlepiej oplaca sie kupic przejazdowke na 10 lub 20 przejazdow. Nie trzeba jej wtedy wykorzystywac w jeden dzien. Zdejmuje Ci z karty po jednym przejezdzie i zaznacza to na odwrotnej stronie biletu. Zawsze wiadomo ile sie ma jeszcze na karcie.
W metrze nie ma problemu z fotografowaniem. Organizowane sa nawet wycieczki ze zwiedzaniem tylko i wylacznie metra, wszyscy wtedy fotografuja ile sie da.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Moskwa metro
#11 PostWysłany: 07 Maj 2013 21:56 

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 1283
niebieski
@ tomwie
dzięki za info; chyba rzeczywiście daruję sobie ten bilet bagażowy ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Moskwa metro
#12 PostWysłany: 07 Maj 2013 22:13 

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 1283
niebieski
Gooorcz napisał(a):
Image

A co to jest za stacja?


Hankar
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Moskwa metro
#13 PostWysłany: 03 Cze 2014 14:43 

Rejestracja: 15 Lut 2011
Posty: 561
Loty: 31
Kilometry: 59 624
niebieski
Odgrzebię temat, ale nie ma sensu zakładac nowego.
Pytanie odnośnie różnic smart-card względem biletów z limitem "odbić".
Smartcard obowiązuje także na metro, tramwaje, autobusy, trolejbusy ?
Co to jest monorail ?
Teraz w kwestii biletów z limitem "odbić". Czy jeśli odbiję sie na wejściu do metra i będę jeździł przykładowo 90 minut, to np. przy wyjściu z metra na kołowrocie odbijając się w 91 minucie będę miał zaliczony kolejny cykl 90 min ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Moskwa metro
#14 PostWysłany: 04 Cze 2014 00:02 

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 1283
niebieski
Doczu napisał(a):
Smartcard obowiązuje także na metro, tramwaje, autobusy, trolejbusy ?


tak

Doczu napisał(a):
Co to jest monorail ?


taka kolej na jednej szynie ;-)

http://pl.wikipedia.org/wiki/Moskiewska ... dnoszynowa

na poniższym schemacie metra widać ją na górze jako M1:

http://mosmetro.ru/flash/scheme11.html

Doczu napisał(a):
Teraz w kwestii biletów z limitem "odbić". Czy jeśli odbiję sie na wejściu do metra i będę jeździł przykładowo 90 minut, to np. przy wyjściu z metra na kołowrocie odbijając się w 91 minucie będę miał zaliczony kolejny cykl 90 min ?


tego akurat nie wiem, bo nie testowałem biletów 90 minutowych, ale przy wyjściu z metra zazwyczaj jest swobodne przejście bez odbijania czegokolwiek; w sumie to bardziej polecam bilety z limitem przejazdów:

Tickets for a limited number of rides:

http://engl.mosmetro.ru/pages/page_0.php?id_page=8

Проездные билеты с лимитом поездок

http://mosmetro.ru/payment/tariff/

Taki bilet np. z limitem 20 przejazdów kosztuje 540 rubli (w taryfie angielskiej jest jeszcze stara cena 500 rubli), czyli 2,35 zł za jeden przejazd, który może trwać cały dzień; dopóki się nie wyjdzie z metra ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Moskwa metro
#15 PostWysłany: 04 Cze 2014 06:41 

Rejestracja: 15 Lut 2011
Posty: 561
Loty: 31
Kilometry: 59 624
niebieski
dzięki za wyczerpujące info Grzegorz40
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Moskwa metro
#16 PostWysłany: 08 Mar 2015 19:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 4454
srebrny
Ceny biletów transportu w Moskwie w 2015 nieco wzrosły.
Aktualnie, przykładowo:
jednodniowy bez limitu przejazdów 210 rub
trzydniowy - 400 rub.
Dotyczy zarówno metra jak i transportu naziemnego.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Moskwa metro
#17 PostWysłany: 10 Gru 2015 10:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Gru 2015
Posty: 67
Jeśli chodzi o bagaż w metrze to nie słyszałem o jakichkolwiek opłatach i w październiku br. nikt się do nas nie przyczepił a mieliśmy duże plecaki z tyłu + małe z przodu. Odnośnie cen biletów to:

Bilet 2-przejazdowy metrem - 100rub (5,5zł)
Bilet 20-przejazdowy na metro/bus/tramwaj - 580rub (32zł).

Co do ciekawszych stacji moskiewskiego metra to parę informacji można znaleźć tu: http://stohistorii.pl/podziemna-moskwa/

Załącznik:
metro--7.jpg
metro--7.jpg [ 141.45 KiB | Obejrzany 8285 razy ]
_________________
Agata i Olgierd STO. Postanowiliśmy spędzić trochę czasu na podróżach po Azji i Nowej Zelandii. Zobacz więcej:
http://stohistorii.pl
www.facebook.com/stohistorii
SNAPCHAT: stohistorii
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Moskwa metro
#18 PostWysłany: 13 Lis 2016 23:44 

Rejestracja: 04 Paź 2015
Posty: 4
Odkopuję :). Czy bilet tzw. SmartKarta na 72h jest ważny również w elektryczkach w obrębie moskwy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Moskwa metro
#19 PostWysłany: 14 Lis 2016 00:24 

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 1283
niebieski
@‌Augustyn Żurawski‌

Raczej nie sądzę. Teraz to w zasadzie nie jest smart karta, tylko jednolity (jedinyj) bilet na 3 dni (działa na metro, monorail, autobus, trolejbus i tramwaj) w granicach Moskwy.

Ale jest jeszcze coś w rodzaju elektronicznej portmonetki - Karta Trojka, którą można doładowywać kasą i jednolitymi biletami o dłuższym okresie obowiązywania (od miesiąca wzwyż). Ta karta ważna jest zdaje się też na pociągi podmiejskie i całą resztę, nie tylko w granicach Moskwy, ale całego obwodu moskiewskiego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Moskwa metro
#20 PostWysłany: 14 Lis 2016 12:56 

Rejestracja: 04 Paź 2015
Posty: 4
Dzięki za informacje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 24 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group