Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 52 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 09 Gru 2015 18:40 
OFICJALNY PROFIL
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Wrz 2015
Posty: 23
Loty: 96
Kilometry: 213 751
Aktualnie kilka linii lotniczych oferuje nocleg bezpłatny w mieście gdzie następuje przesiadka.
Warto jest zaznaczyć iż z doświadczenia wiemy iż zawsze warto potwierdzić tą informację przed zakupem biletu, i najlepiej to zrobić bezpośrednio z przewoźnikiem, i najlepiej dopytać o konkretne połączenie.
Niestety w większości liniach jest dużo obostrzeń, które mogą spowodować iż bezpłatny hotel nie będzie nam się należał.

Dwie najważniejsze sprawy, które należy zweryfikować to:
- jeżeli linia lotnicza oferuje inne polączenie w swoim rozkładzie, gdzie nie potrzebne jest nocowanie, wówczas nocleg może nam nie przysługiwać
- nie wszystkie taryfy biletowe kwalifikują się do bezpłatnego noclegu, często zdarza się iż taryfy promocyjne nie podlegają tej usłudze.

Każda linia ma dwoje restrykcje dotyczące otrzymania darmowego noclegu więc najlepiej to z nim potwierdzić.

Z informacji, które nasze biuro jakiś czas temu otrzymało od linii QR nie wszystkie taryfy podlegały usłusze darmowego noclegu.
Góra
 Profil Relacje PM off
grzesiekc uważa post za pomocny.
 
      
Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN
Zbiór lotów do Grecji od 160 PLN. Bilety z 4 polskich miast Zbiór lotów do Grecji od 160 PLN. Bilety z 4 polskich miast
#22 PostWysłany: 09 Gru 2015 19:11 

Rejestracja: 15 Wrz 2014
Posty: 108
Loty: 213
Kilometry: 626 131
Z własnego doświadczenia z QR, w taryfach promo czyli O, Q jak się dowiadywałem nie przysługiwał darmowy nocleg - trasa była OTP - DOH - KTM RT (ale pewnie zasada tam może obowiązywać do wszystkich innych tras) ale...
Ale...np w 2014 przy bilecie WAW - DOH - KTM z QR (bilety w taryfie O) gdzie na powrocie przesiadka była 7.5 h, i zmienili rozkład, przesiadka wydłużyła się do 8.5h to dostaliśmy voucher na nocleg/transfer/itp.

Także TAP Portugal oferuje darmowe noclegi w LIS dla pasażerów:
http://www.flytap.com/Polska/en/Promoti ... mDiaLisboa
M.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 09 Gru 2015 19:49 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4034
złoty
Ciekawe jak sie przedstawia sytuacja, gdy linia TK zmienila moj bilet i obecnie mam 9h55' przerwy w podrozy.
Prawo nabyte obowiazuje, czy faktyczna przerwa w podrozy?
Logicznym by bylo, ze przewidywana przerwa w momencie zakupu (ponad 10h), bo bonus ten mogl byc waznym elementem przy podejmowaniu decyzji o zakupie biletu w tej, a nie innej linii lotniczej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 10 Gru 2015 10:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Mar 2014
Posty: 1616
Loty: 165
Kilometry: 329 540
niebieski
W mojej sytuacji taryfa mimo, że bardzo korzystna obejmuje usługę noclegu w Doha. Otrzymałem taką informację na infolinii Qatar + wszystkie szczegóły dotyczącej tej sprawy.
@jacek96 jeśli przyznają Ci nocleg, a pojawi się połączenie krótsze w rozkładzie lotów i tak owy nocleg Ci przysługuje. Liczy się moment zakupu biletu, a raczej prawa przyznania noclegu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 10 Gru 2015 10:39 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4034
złoty
Tyle ze, data przyznania nie jest tozsama z data zakupu. Praktycznie, nocleg otrzymuje sie dopiero po wyladowaniu. Nie otrzymalem z momencie zakupu zadnego przyrzeczenia. Jest tylko ogolny zapis, ale nie na tyle dokladny, by regulowac dany przypadek.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 10 Gru 2015 12:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Mar 2014
Posty: 1616
Loty: 165
Kilometry: 329 540
niebieski
Z tego co powiedziano mi na infolinii rezerwując bilet należy do nich zadzwonić i uruchomić rezerwację nocleg. Najlepiej zrobić to jak najszybciej po rezerwacji biletu. Wtedy jeśli oni taki nocleg zarezerwują masz jego gwarancję.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 25 Lip 2017 20:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4065
HON fly4free
Zaglebiajac sie coraz bardziej w lenistwo sezonu wakacyjno/ogorkowego chcialem sprawdzic, czy jest jakis temat zbierajacy informacje dot. darmowych noclegow przy dluzszych przesiadkach na lotach miedzykontynentalnych. Albo zle szukam, albo nic takiego jeszcze nie powstalo na forum. Idac sladem dobrze wykonanej roboty na forum prze innych userow z ocena OTA, salonikow lotniskowych, linii lotniczych i sieci hotelowych moze czas i na to? Zwlaszcza, ze w mojej ocenie jest to bardzo ciekawy komponent podrozy i sam w sobie moze podniesc atrakcyjnosc jakiego kierunku lub sprawic, ze jakas specyficzna trasa stanie sie wrecz przyjemna. Sam mam za soba takie przyjemnosci w TAP z nocka w LIS. Nie dosc ze kilka razy dostalem wybrany przez siebie 5* Marriott, to umozliwilo mi to jeszcze dodatkowe przyjemnosci na Bairo Alto i niesamowite widoki przelotu do MIA nad Karaibami a nie od strony polnocnej.
Ale do meritum. Proponuje konwencje jak ponizej. Jesli sie nie sprawdzi, to ocywiscie do zmiany/poprawy. Jesli zas chodzi o dzial, jesli nie pasuje umiejscowienie w liniach tradycyjnych (w koncu hotel za free to tez pewnego rodzaju promo), to Admini pewnie przeniosa, tam gdzie bedzie lepiej pasowalo. Przyklad TAPu podaje z glowy i moze nie byc w 100% dokladny, zwlaszcza ze ostatnio byly zmiany w programie. Na szybko inne linie, ktore oferuja (lub oferowaly) podobne programy: TAP, Turkish, Qatar, Emirates, Etihad, Singapore, Ethiopian. I wygrzebane z internetu: Air Canada, Asiana, Gulf, China Eastern, China Southern, Royal Jordanian, Korean, Sri Lankan, Japan, Egypt, Icelandair, Royal Air Maroc, South African, FinnAir, Thai, Air China, Hawaiian, WOW, Copa.
Pewnie wielu z Was juz korzystalo z takich przyjemnosci i szybko uda sie uzupelnic liste i zawiesic ja np jako Wiki lub przyklejony temat, ew. podpiac jak 'Klasa biznes C'.


wzor i przyklad
Linia:
warunki konieczne do uzyskania: przesiadka xx-yyh / overnight / itp
warunki dodatkowe:
max ilosc noclegow - x - tam/powrot
oferowane (ew. szczegoly/warunki):
hotel - tak/nie
visa - tak/nie
transport - tak/nie - bus/taxi/inne
wyzywienie - tak/nie - sniadanie/lunch/kolacja/inne
inne uwagi:
strona przewoznika ze szcegolami oferty:

Linia: TAP
warunki konieczne do uzyskania: overnight
warunki dodatkowe: brak wczesniejszego polaczenia, klasa rezerwacyjna - wszystkie
max ilosc noclegow - 1 - tam
oferowane (ew. szczegoly/warunki): polaczenia Europa do obu Ameryk z przesiadka w Lizbonie
hotel - tak
visa - tak
transport - tak - bus
wyzywienie - tak - sniadanie
inne uwagi: poprzez bezposredni kontakt z AVIAreps w Polsce mozna poprosic o specyficzny hotel
strona przewoznika ze szcegolami oferty:
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#28 PostWysłany: 25 Lip 2017 20:55 

Rejestracja: 14 Sty 2014
Posty: 11
Wydaje mi się, że w TAP-ie nie ma już darmowych hoteli, są tylko zniżki.
Góra
 Profil Relacje PM off
Relaxa lubi ten post.
 
      
#29 PostWysłany: 25 Lip 2017 21:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
dluzsza-nocna-przesiadka-a-darmowy-nocleg-od-linii,15,82599
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 25 Lip 2017 21:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4065
HON fly4free
No tak, mialem wrazenie, ze u mnie cos slabo z szukaniem :oops:
Wiec pozostaje kwestia ew. zebrania informacji, uporzdkowania i umieszczenia w "widocznym" miejscu. Jest jaks wartosc z taiego ruchu? Czy zostawic jak jest?
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 26 Lip 2017 12:11 

Rejestracja: 15 Kwi 2015
Posty: 17
W maju 2018 lecę do USA z długą przesiadką w Lizbonie. Dostałem info od TAP (kontaktowałem się za pośrednictwem FB), że przysługuje mi darmowy nocleg ze śniadaniem bez transferu. Mam się do nich odezwać na początku kwietnia, wtedy dokonają rezerwacji hotelu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 26 Lip 2017 19:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2012
Posty: 459
niebieski
Linia: Emirates
warunki konieczne do uzyskania: przesiadka z oczekiwaniem od 8h do 24h (biznes i pierwsza od 6h do 24h)
warunki dodatkowe: odpowiednia cena biletu, ale raz leciałem ekonomiczna i też mi dali hotel, biznesem bez problemu, jest jeszcze jeden ważny warunek, musi to być najkrótsza przesiadka
max ilosc noclegów - jeden na wylocie i jeden na powrocie
hotel - tak
visa - nie (stempelek szejka i wychodzimy na miasto)
transport - tak - bus (ekonomiczna), samochód (biznes), stało tam jeszcze kilka ładnych BMW750, pewnie dla pasażerów I klasy ;)
wyżywienie - tak (w zależności od długości przesiadki, ja miałem ponad 20h i załapałem się na 3 posiłki)
inne uwagi: tymi BMW750 też jeździłem, ale w warszawie, jak się leci biznesem lub pierwszą to szofer zawozi na lotnisko i odwozi do domu (w cenie biletu do 40km od lotniska a potem chyba 1€ za każdy dodatkowy km)
strona przewoznika ze szcegolami oferty:
https://www.emirates.com/pl/polish/plan ... nnect.aspx
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
jaco027 lubi ten post.
 
      
#33 PostWysłany: 31 Lip 2017 16:46 

Rejestracja: 05 Kwi 2012
Posty: 163
Linia: Qatar

warunki konieczne do uzyskania: przesiadka minimum 8 godzin, brak wcześniejszego lotu.
warunki dodatkowe: są najlepsze - nie dostaniesz nawet przy klasie C jeśli została zakupiona w promocji - ale szczegółów, co za ile wcześniej się nie dowiesz

reszty szczegółów nie napiszę, gdyż nie miałem okazji przetestować lecąc najlepszą biznesową linią świata z dzieckiem przy stopie 23 godzin

inne uwagi: bardzo dobry salonik w Doha dla C, z pół-prywatnymi pokoikami do spania, prysznice


Ostatnio edytowany przez perednica, 31 Lip 2017 18:05, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 31 Lip 2017 17:37 

Rejestracja: 14 Lis 2011
Posty: 113
Loty: 89
Kilometry: 200 016
"warunki dodatkowe: są najlepsze - nie dostaniesz nawet przy klasie C jeśli została zakupiona w promocji - ale szczegółów, co za ile wcześniej się nie dowiesz"

Perednica, możesz to jakoś na język polski przełożyć? Bo to trudno zrozumieć, niestety.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#35 PostWysłany: 31 Lip 2017 18:02 

Rejestracja: 05 Kwi 2012
Posty: 163
OK postaram się przełożyć na prosty polski w podpunktach:

- bilety kupione w styczniu w promocji business klasa rezerwacji R
- na powrocie przesiadka 23 godz i nie ma wcześniejszego lotu
- wg polskiej infolinii hotel się nie należy, bo są za małe jakieś tam opłaty
- na miejscu prawie już dostałem hotel, ale finalnie przyszedł Hindus z głupim uśmiechem na twarzy i powiedział, że muszę za niego zapłacić 150 usd/os
- niestety nie wiem, o jakie opłaty chodzi, ani jakie powinny być, żeby dostać hotel - na stronie faktycznie jest napisane "depending on the fare" - ale bez szczegółów

Tak więc, nawet mając klasę C podobno "najlepszą na świecie" - nie kwalifikuje to do otrzymania hotelu, jeśli kupisz bilet w promocji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 31 Lip 2017 19:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Mar 2014
Posty: 1616
Loty: 165
Kilometry: 329 540
niebieski
Leciałem Qatarem w klasie ekonomicznej, przesiadka celowo ustawiona tak aby tego dnia nie było innego lotu do Sydney i wychodziło 21 godzin. Nocleg otrzymany bez problemu (przed rezerwacją dowiedziałem się czy przyznają mi nocleg na infolinii Qatar). Oferta sprawdziła się naprawdę świetnie, a my wypoczęci i ze zwiedzoną Dohą ruszyliśmy na 14 godzinny lot do Sydney. Opisywałem cały stopoover w relacji na tym forum.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 12 Gru 2017 15:42 

Rejestracja: 05 Sty 2014
Posty: 66
Loty: 6
Kilometry: 13 207
Witam, czy w przypadku długiego (16h) oczekiwania na lotnisku Heathrow podczas lotu z Dubaju do Warszawy przysługuje w BA darmowy nocleg w hotelu? Lecimy 2 osoby dorosłe oraz dziecko 3l.

Dziękuję za wszelkie informacje.
POzdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 12 Gru 2017 15:43 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22320
Nie. Warto zgooglować czasami.
Góra
 Profil Relacje PM off
oskiboski lubi ten post.
 
      
#39 PostWysłany: 14 Gru 2017 20:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Paź 2013
Posty: 1322
Loty: 131
Kilometry: 226 854
niebieski
Trochę takie kompendium. https://thriftynomads.com/airlines-offe ... stopovers/
Góra
 Profil Relacje PM off
jaco027 lubi ten post.
 
      
#40 PostWysłany: 20 Gru 2017 10:08 

Rejestracja: 05 Sty 2014
Posty: 66
Loty: 6
Kilometry: 13 207
Dzięki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 52 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: sevson oraz 12 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group