Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 27 Lip 2017 22:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 485
Loty: 158
Kilometry: 468 084
niebieski
Jak w temacie - czy warto poświęcić na Dar es Salaam jakikolwiek czas?
Będziemy przez Dar przedostawać się z Zanzibaru do Parku Mikumi i tak się zastanawiam czy w naszym planie uwzględnić kilka godzin na zwiedzanie Dar.
Czy jest tam cokolwiek do zwiedzania? Jeżeli tak to co? Ile czasu na to poświęcić? Ile to kosztuje?
Może jakieś fajne targi z pamiątkami (o ile jest o wiele taniej niż na Zanzibarze)?
Jak wygląda kwestia transportu po mieście - czasowo i kosztowo? Taksówki, jakieś "tuk-tuki"? Oczywiście pewnie należy cenę za przejazd ustalić z góry i się targować?
Jakiekolwiek wskazówki co do Dar es Salaam mile widziane :-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#2 PostWysłany: 27 Lip 2017 23:33 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3528
srebrny
pewnie cos jak Jakarta, niby cos tam jest, ale szkoda nerwow i czasu (nie bylem, odradzono mi)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 28 Lip 2017 01:34 

Rejestracja: 31 Maj 2013
Posty: 1386
Loty: 808
Kilometry: 1 217 879
srebrny
Mi osobiście Dar es Salaam bardziej się podobało od Jakarty. A poza tym czystsze i ludzie bardziej przyjaźni.
Miałem pół dnia na zwiedzanie, wziąłem taksówkarza, który mówił nieco po angielsku i za 50 euro zgodził się wozić mnie po mieście do wyznaczonych przeze mnie punktów.
1. port z targiem rybnym i łódkami dhow, można tanio zjeść świeżą rybkę
2. Muzeum Narodowe - skamieniałości człowieka z Olduvai oraz historia i etnografia Tanzanii
3. Ogród botaniczny - mały ale warto chwilę pospacerować i odpocząć w cieniu
4. Muzeum Wsi - skansen z odtworzonymi chatami kilkudziesięciu plemion zamieszkujących Tanzanię. Na ogół wydaje nam się, że afrykańskie chatki są takie same lub przynajmniej bardzo do siebie podobne. W tym skansenie byłem zaskoczony niesamowitą różnorodnością budowli, różnym budulcem i funkcjonalnością.
5. Galeria sztuki Tinga Tinga - byłem nieco rozczarowany, mało oryginalnej sztuki sporo turystycznej komercji.

Załączniki:
nasi przodkowie.JPG
nasi przodkowie.JPG [ 60.2 KiB | Obejrzany 2733 razy ]
rzeźby.JPG
rzeźby.JPG [ 53.86 KiB | Obejrzany 2733 razy ]
P1030357.JPG
P1030357.JPG [ 57.55 KiB | Obejrzany 2733 razy ]
P1030366.JPG
P1030366.JPG [ 62.09 KiB | Obejrzany 2733 razy ]
P1030374.JPG
P1030374.JPG [ 64.09 KiB | Obejrzany 2733 razy ]
P1030377.JPG
P1030377.JPG [ 60.53 KiB | Obejrzany 2733 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Grzegorz40 uważa post za pomocny.
 
      
#4 PostWysłany: 28 Lip 2017 07:37 
Moderator forum

Rejestracja: 08 Lis 2011
Posty: 988
Loty: 124
Kilometry: 370 562
Byłem zimą. Nie zwiedzałem.
Ode mnie porada dotycząca transportu: NIE KORZYSTAJ Z UBERA!
Jedyne miejsce z kilkunastu, w jakich jeździłem Uberem, gdzie to totalnie nie działa. Ustalasz trasę, pokazuje całkiem interesującą cenę, jakiś kierowca podejmuje wezwanie i jedzie, jedzie, jedzie i rezygnuje. Albo skręca nagle w bok i omija Cie szerokim łukiem. Albo podejmuje wezwanie stojąc 500 m od Ciebie i nawet nie rusza z miejsca przez kilkanaście minut.
Trzy razy próbowałem (z lotniska do hotelu, z portu do hotelu i z hotelu na lotnisko). Za pierwszym razem po ok. godzinie czekania poddałem się i wziąłem taxi z lotniska. Za drugim razem podobnie. Dopiero za trzecią próbą ktoś przyjechał po ok. 40 min. i udało mi się przekonać naocznie, że jednak Uber tu czasami działa. Jako ciekawostka - przyjechało auto oznakowane jako taksówka z kierowcą, który po angielsku umiał "sorry" i "OK".
Za dwa z kilkunastu (kilkudziesięciu) wezwań ściągnęło mi kasę z karty, ale po reklamacji oddali.
_________________
Moje relacje:
<USA - Roadtrip z namiotem na dachu>; <Seszele Luksusowo? Budżetowo? Panie, a nie można obu? Można!>,
<Islandia - lodowe góry i maskonury.>, <Ej, ale będzie widać góry? - Kirgistan Kazachstan>
<Wuchta problemów - Hong Kong, Filipiny>
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#5 PostWysłany: 19 Lis 2017 13:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 485
Loty: 158
Kilometry: 468 084
niebieski
Byłem, wróciłem i odpowiem sobie oraz innym...
Nie polecam zupełnie tego miasta. Chodziliśmy po nim kilka godzin i zupełnie nic ciekawego tam nie było, poza korkami i tłumami ludzi. Najlepiej więc omijać to miasto, a zaoszczędzony czas poświęcić na piękna Tanzanię lądową czy też Zanzibar.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 19 Lis 2017 13:30 

Rejestracja: 31 Maj 2013
Posty: 1386
Loty: 808
Kilometry: 1 217 879
srebrny
Zgadzam się, że Dar es Salaam specjalnie polecać nie warto. Ale jak ktoś ma stopover kilkanaście godzin (ja tak miałem) to wtedy zamiast siedzieć na lotnisku warto coś zobaczyć w mieście. Piszesz że chodziłeś po mieście kilka godzin i nic ciekawego nie zobaczyłeś. A gdzie chodziłeś, czy próbowałeś udać w któreś z miejsc polecanych w LP albo choćby tam gdzie ja polecałem...?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 20 Lis 2017 21:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 485
Loty: 158
Kilometry: 468 084
niebieski
Zgadzam się z Tobą :) Może trochę źle się wyraziłem...
Jeżeli ktoś podróżuje po terenie Tanzanii - wtedy najlepiej olać Dar es Salaam i skupić się na innych miejscach w Tanzanii/Zanzibarze, które są sto razy piękniejsze.
Jeżeli ktoś ma kilkunastogodzinny stopover to warto wyjść na miasto, ponieważ miasto jest z pewnością ciekawsze od tego lotniska, a poza tym te punkty wskazane przez DMW wydają się całkiem sensowne i w miarę interesujące.
My po powrocie z głębi lądu (z safari) mieliśmy około 3 godzin w Dar es Salaam, które poświęciliśmy na bezcelowe łażenie po mieście. Nie mieliśmy obranych żadnych punktów tylko sobie chodziliśmy bez celu i dla nas to miasto szału nie zrobiło. Jak się ściemniało to ze względów bezpieczeństwa wróciliśmy do hotelu i z rana transport na Zanzibar.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group