Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 43 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 24 Paź 2011 14:39 

Rejestracja: 17 Lut 2011
Posty: 43
Heja wszystkim,

Pod koniec listopada zostanę szcześliwym Tatą (po raz pierwszy).
Jestem zapalonym podróżnikiem (no moze w ostatniej 2-latce troszkę mniej, ale nadal) i chciałbym kontynuować zwiedzanie i zdobywanie świata dalej. Chciałbym się dowiedzieć od Was jakie są Wasze doświadczenia w podróżach z zupełnie małymi dziećmi? Co radzicie - co odradzacie. Jak widzicie mozliwosci wyjazdu do krajów pozaeuropejskich -np. Maroko.

Ogolnie powiedzcie wszystko co wiecie, bo na razie to pewnie nawet nie mam pojecia o co pytac.
T.


Ostatnio edytowany przez Gregggor, 16 Maj 2014 11:48, edytowano w sumie 1 raz
Połączone wątki do wspólnej dyskusji
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
#2 PostWysłany: 24 Paź 2011 16:00 

Rejestracja: 17 Maj 2011
Posty: 8
Ja też uwielbiam podróżować i na dobrą sprawę przygodę zaczełąm po urodzeniu dziecka.
Dziś moja mała ma 2 lata a zdobyła już:
-Madera (miała 3m-ce)
-Lanzarote (4 m-ce)
-Turcja (9 m-cy)
-Fuerteventura (1,3 r)
-Gran Canariia (1,3 r)
-Portugala w szerz i wzdłuż (1,6 r)
-Malta (2 lata).

Jak widzisz wystartowaliśmy z 3 miesięcznym dzieciątkiem i chyba wcześniej bym nie poleciała (dziecko jest mało sztywne).
Wybieramy jednak europejskie i cywilizowane kraje. Mam na uwadze florę bakteryjną i dostępność produktów dla dzieci chociażby pieluchy, kremy, chusteczki, jedzenie. Wyjątkiem była Turcja - jednak drugi raz z maluchem tam bym nie pojechała.
Ogólnie otworem do roku stoią przed Tobą kraje UE.
Z 3 latkiem można eksperymentować dalej np. właśnie Maroko. Chociaż znam rodziców, którzy zabrali roczniaka do Azji. Ale bez przesady. To męczące dla malucha i rodziców.
Nie wybieraj dłuższych podróży niż 5 h (dziecko będzie spało najwyżej 2 h resztę czasu trzeba animować).
Niestety proponuję jednak zainwestować w lepsze hotele. Im lepszy tym bardziej wy sami odpoczniecie. Fajnie jak oprócz niemalże standardu czyli łóżeczka, będzie pokój zabaw czy brodzik.
Osobiście najmilej wspominam wyjazdy z 3-6 miesięcznym dzieckiem. Wtedy maluch dużo śpi, można dużo spacerować z wóżkiem i przy karmieniu piersią z dietą nie ma żadnego problemu. Póżniej dziecko staje się coraz bardziej wymagające uwagi i musisz bardziej dostosowywać plan dnia do dziecka niż do własnych potrzeb.
My zawsze również wypożyczamy samochód, nawet przy rezerwacji oferty z biurem podróży. Ma to znaczenie szczególnie przy dłuższej podóży. Masz komfort dotarcia na miejsce. Dziecko 4-6 miesięczne podróżuje w nosidełku również w samochodzie, wieć nie masz konieczności wypożyczania fotelika samochodowego. Niestety już później trzeba mieć fotelik.
Pierwsze nasze wyjazdy były z biurem podróży, gdyż wtedy też zaczynaliśmy naszą przygodę z podróżowaniem a po drugie za dzieci do lat 2 praktycznie nic nie płacisz, więc warto wykorzystać też ten moment, bo później już tak dobrze nie ma.
Ale jak widzisz z maluchem można bardzo dużo, czego jesteśmy żywym dowodem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 24 Paź 2011 16:22 

Rejestracja: 17 Lut 2011
Posty: 43
Hm.... w sumie jestem tak wkrecony w ranie podrozowanie, ze nie wiem gdzie najlepiej szukac najkorzystniejszych wyjazdow z biurem podrozy. Jakies sugestie?

T.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 24 Paź 2011 17:11 

Rejestracja: 19 Cze 2011
Posty: 110
Spotkałem kilka przypadków, że dziecko bardzo ciężko znosiło lądowanie. Domyślam się, że chodziło o zmianę ciśnienia i ból uszu z czym małe dziecko nie potrafi sobie poradzić przełykając chociażby ślinę,( co nie zawsze pomaga). Efektem było 30 minut mordęgi dla dziecka z głośnym płaczem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 24 Paź 2011 17:15 

Rejestracja: 20 Gru 2010
Posty: 395
Loty: 178
Kilometry: 400 854
niebieski
My podrozujemy z malymi dziecmi: http://mrowisko.wordpress.com/ - budzetowo.
A sporo rad dla "poczatkujacych" znajdziesz tutaj: http://www.malypodroznik.pl/
_________________
Image
http://mrowisko.wordpress.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 24 Paź 2011 17:20 

Rejestracja: 26 Sie 2010
Posty: 70
Ja podróżuję w dwójką dzieci- w tej chwili mają 4 i 8 lat, i powiem szczerze, że nie ma dla mnie nic lepszego niż rodzinne wyjazdy.
Obecnie każde z nich ma przynajmniej po 30 lotów, i ok 25 tyś km samochodem po Europie.
Wg mnie to wszystko zależy od Ciebie, reszta się jakoś układa :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 24 Paź 2011 18:28 

Rejestracja: 20 Paź 2011
Posty: 41
4 latek ma 30 przelotów? WOW! jestem pod wrażeniem. Jak praca zawodowa pozwala Wam na tak częste wyjazdy? Jak to robicie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 24 Paź 2011 19:28 

Rejestracja: 20 Gru 2010
Posty: 395
Loty: 178
Kilometry: 400 854
niebieski
Wakacje plus ferie, pare przesiadek - moj 1,5 roczniak ma 21 lotow.
_________________
Image
http://mrowisko.wordpress.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 24 Paź 2011 21:47 

Rejestracja: 20 Paź 2011
Posty: 41
Mrówka, ja Cię podziwiam. Zostałam Twoją fanką odkąd zobaczyłam Twojego bloga. Jesteś dzielną kobietą! Ja ze swoim dziećmi też podróżuję odkąd Ania skończyła 2 lata, ale zawsze wyjeżdżam w "sprawdzone" miejsca, do dobrych hoteli...Nasz najdłuzszy lot trwał z 3 przesiadkami 20 godzin... Byłam wykończona! I dzieci obecnie nie takie małe (8 i 9 lat). Dlatego bardzo Cię podziwiam i uwielbiam czytać Twoje relacje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 25 Paź 2011 08:28 

Rejestracja: 17 Lut 2011
Posty: 43
Wielkie dzięki za wszelkie info. Z przyjemnością przyjmę więcej i będę się starał dzielić swoimi doświadczeniami.
BTW. Kompletnie nie ogarniam tego tematu bycia ojcem - wiem, że będę - i to mniej więcej tyle :)

T:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 25 Paź 2011 12:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Lip 2011
Posty: 1054
niebieski
tariq2k napisał(a):
Wielkie dzięki za wszelkie info. Z przyjemnością przyjmę więcej i będę się starał dzielić swoimi doświadczeniami.
BTW. Kompletnie nie ogarniam tego tematu bycia ojcem - wiem, że będę - i to mniej więcej tyle :)
Ogarniesz, ogarniesz - dasz radę :!: ;). Moja dwuipółlatka ma "na liczniku" 27 państw, w tym tak "nieturystyczne" miejsca, jak pogranicze Gruzji i Osetii Południowej czy Albania. Dziecko nie przeszkadza w podróżach, także budżetowych. Kwestia odpowiedniego rozplanowania całości. Najważniejsze są chęci - reszta sama się układa...

Załączniki:
GruzjaOsetia.jpg
GruzjaOsetia.jpg [ 40.7 KiB | Obejrzany 12600 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 25 Paź 2011 13:12 

Rejestracja: 28 Wrz 2011
Posty: 10
to i ja dołączam do dzieciatych. Nasza mała zaczynała delikatnie od Chorwacji, ale była juz i w Kambodży i Wietnamie i jeszcze w paru innych krajach Azji. Zaraz śmigamy na Sri Lankę (jeszcze tylko 6 dni!!!) a wszystko budżetowo i na własną rękę. I mając 3 lata ma juz za sobą jakieś 30 lotów... Zmienia się ten świat ;)

Dla zainteresowanych wspomniania z naszej pierwszej podrozy do Chin (bo na 100% będą kolejne tylko poczekamy aż pojawi się info o kolejnych tanich lotach w tamte rejony)

http://www.matyldanaszlaku.blogspot.com/


PS
jedna rzecz zauważyłam trochę inaczej wygląda zwiedzanie z dzieckiem, bo zdecydowanie więcej czasu poświęcamy na siedzenie na ławce i patrzenie na jej zabawy z rówieśnikami. Kiedyś patrzyliśmy przez kilka sekund na zabawy obcych dzieci i szliśmy dalej a teraz swojemu musimy dać trochę więcej niż chwilę... Ale czas spędzony razem - bezcenne ;)
_________________
www.matyldanaszlaku.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 25 Paź 2011 19:35 

Rejestracja: 20 Gru 2010
Posty: 395
Loty: 178
Kilometry: 400 854
niebieski
Dentart dziekuje :)
Pewne rzeczy z dziecmi sa trudniejsze, ale tez jest sporo zalet - przede wszystkim zyczliwosc tubylcow.

Slyszalam tez, ze jest podrozujaca rodzina z 3 dzieci (w podobnym wieku do moich) widziana gdzies na Filipinach. Chetnie obejrzalabym ich jakiegos bloga (jesli tylko maja) bo Filipiny tez mamy kiedys w planach.
_________________
Image
http://mrowisko.wordpress.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 26 Paź 2011 14:13 

Rejestracja: 17 Lut 2011
Posty: 43
Wielkie dzięki za Wasze posty. Są dla mnie bardzo ważne - zdecydowanie reorganizują moje myślenie o przyszłości.
Mrówko, Agnieszko bardze fajne blogi - oglądanie ich to czysta przyjemność.

.... choć pewnie gdybym nie spodziewał się własnej pociechy patrzyłbym zgoła inaczej :)

Tomek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 26 Paź 2011 22:41 

Rejestracja: 27 Wrz 2011
Posty: 37
moj starszy synek ma obecnie 3 lata i odwiedzil juz meksyk i wietnam - jako jedynak. Teraz mamy drugiego synka i z oboma zwiedzilismy malezje lacznie z borneo (bako park tez). znajomi patrza na nas jak na szalencow, ale dobre przygotowanie sie do wyjazdu a zwlasza dobranie godzin lotow spowodowalo ze nasze dzieci wracaja cale, zdrowe i szczesliwie. Zas w samolocie lecacym 10 godzin po prostu spaly.
Dodam tylko ze z uwagi na zmiane czasu nasze wyjazdy to z reguly minimum3 tygodnie. Przemieszczanie sie z dzieckiem to tez duza sztuka i jesli planowalismy przeprowadzke z jednego miejsca do drugiego to zwykle na robilismy to w godzinach drzemki popoludniowej. Nasze dzieci w samochodzie zawsze zasypiaja.
Wyjazd z dzieckiem to spory stres i obowiazek, ale tez duza przyjemnosc. Po moich doswiadczeniach nie planuje juz wyjazdow bez dzieci. Zwiedzanie kolejnej bajkowej plazy, jaskini czy wodospadu staje sie nudne jesli nie ma komu tego pokazac. Miejscowi zawsze traktowali nas jak mega atrakcje, a dzieci o blond wlosach i niebieskich oczach po prostu budzily zachwyt. Oczywiscie nalezny :)
Naprawde polecam. My zwykle ( tak juz chyba moge powiedziec) robimy dzieciom miesiac wakacji zima. Planujemy obecnie kolejny wyjazd:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 27 Paź 2011 09:48 

Rejestracja: 17 Lut 2011
Posty: 43
Większość z Was widzę dysponuję sporą pulą czasu na podróże.
Ja pewnie będę musiał mocno kombinować, żeby móc na tyle wyjechac :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 27 Paź 2011 09:52 

Rejestracja: 26 Sie 2010
Posty: 70
szulek napisał(a):
Po moich doswiadczeniach nie planuje juz wyjazdow bez dzieci. Zwiedzanie kolejnej bajkowej plazy, jaskini czy wodospadu staje sie nudne jesli nie ma komu tego pokazać.



Zgadzam się z tym w 100%
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 27 Paź 2011 17:07 

Rejestracja: 17 Lut 2011
Posty: 43
Ufff. Mrowka - przejrzalem caly Twoj blog - alez tego bylo :D
T.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 27 Gru 2011 14:26 

Rejestracja: 17 Lut 2011
Posty: 43
No więc...
Marysia urodziła się 15.11 i ważyła 4,7kg i jestem w niej absolutnie zakochany.

wlasnie dostalem bardzo korzystna oferte wyjazdu do egiptu na 1 tydzien. Zastanawiam sie, czy 1,5 miesiaca to nie bedzie malo na przelot... bede wdzieczny za Wasze wszelkie uwagi...

T.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 27 Gru 2011 14:33 

Rejestracja: 20 Gru 2010
Posty: 395
Loty: 178
Kilometry: 400 854
niebieski
Gratulacje! Pytaj pediatry - jesli wszystko jest ok to nie powinno byc przeciwskazan do lotu.
_________________
Image
http://mrowisko.wordpress.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 43 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group