Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1 post ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 23 Sie 2017 09:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 10971
HON fly4free
Wczoraj wieczorem otrzymałem maila, którego gmail zakwalifikował prawidłowo jako spam. Temat tego maila to: #75304904 Invoice secondary Notice. Spamu z "fakturami" w sieci krąży bardzo dużo, lecz ten zwrócił moją uwagę z powodu rzekomego nadawcy (reservations@crowneplazabarcelona.com) oraz treści:

Kod:
Greetings ,
I’ve tried to call you but couldn’t get thought. Need to know the status of this invoice I’ve sent to you a while ago. provided a copy below.
hxxp://stoneconceptscolorado.com/71807-Invoice-Notice/
All the best,
reservations@crowneplazabarcelona.com


W treści jest link oczywiście do strony ze złośliwym oprogramowaniem, dlatego go lekko zmodyfikowałem.
Przyjrzałem się tej wiadomości i zauważyłem, że adres zwrotny to: tine@lasmdd.si oraz że została wysłana z jakiegoś słoweńskiego serwera (web8.novatel.si).
Jest to oczywisty spam, lecz moje obawy to skąd wiedzieli, że spałem w Crowne Plaza w Barcelonie (notabene trzy razy w ostatnich 3 latach).
Moje hipotezy to:
- wyciek bazy danych z hotelu Crowne Plaza w Barcelonie (np. przez "włam" do ich komputera w recepcji)
- wyciek bazy danych z IHG (mniej prawdopodobne), ponieważ dostałby pewnie podobne maile dotyczące innych hoteli IHG, w których spałem.

Napisałem do IHG, aby sprawdzili "temat" u siebie lub w tym hotelu.

Czy ktoś dostał podobnego maila z niby jakiegoś hotelu IHG, w którym nocował lub nie?
Góra
 Profil Relacje PM off
Aga_podrozniczka uważa post za pomocny.
 
      
Urlop w Playa del Carmen za 3720 PLN. Loty z Warszawy (z bagażem) i 7 nocy ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Playa del Carmen za 3720 PLN. Loty z Warszawy (z bagażem) i 7 nocy ze śniadaniami w 4* hotelu
Przedłużony weekend w Stambule za 889 PLN. Loty Turkish Airlines z Krakowa + 3 noce w 4* hotelu Przedłużony weekend w Stambule za 889 PLN. Loty Turkish Airlines z Krakowa + 3 noce w 4* hotelu
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1 post ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: pabloz oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group