Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 160 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna
Autor Wiadomość
#81 PostWysłany: 05 Kwi 2018 20:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
cosmonet napisał(a):
Jak z płatnościami kartami w sklepach? Tak jak u nas?

Placilem kartami w sklepach bez problemu.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
10 dni w Tajlandii w sezonie za 3592 PLN. Loty z Warszawy + 4* hotel w Pattayi 10 dni w Tajlandii w sezonie za 3592 PLN. Loty z Warszawy + 4* hotel w Pattayi
Tygodniowy rejs po Karaibach i loty do Miami z Berlina za 5010 PLN Tygodniowy rejs po Karaibach i loty do Miami z Berlina za 5010 PLN
#82 PostWysłany: 22 Paź 2018 12:40 

Rejestracja: 19 Wrz 2012
Posty: 484
Loty: 196
Kilometry: 405 756
niebieski
Chyba zmieniło się na duży minus jeśli chodzi o wypłaty koron z czeskich bankomatów. Wczoraj Ceska Sporitelna chciała pobrać ode mnie 125 CZK prowizji, a Moneta chyba nawet jeszcze więcej. W sierpniu było na pewno jeszcze bezprowizyjnie. Radzę uważać. Karta Kantor Alior Banku.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#83 PostWysłany: 22 Paź 2018 13:04 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
Nie wiem czym spowodowana jest swoista moda na wypłacanie lub opłacanie kartami w krajach sąsiednich jak Czechy. W Polsce w każdym mieście spokojnie można zaopatrzyć się w korony po ,,normalnych" cenach. Karta może być ewentualnym dodatkiem kiedy zabraknie kasy ale branie tylko i wyłącznie karty bez gotówki to już nie tylko lenistwo ale....(niech każdy doda sobie sam bo inaczej mój post wyleci :lol: :lol: :lol: ). Wiara , że zawsze będą fajne ceny(przeliczniki i prowizje) i po co meczyć kieszenie banknotami jest swoistym mysleniem...(ponownie niech każdy doda sobie sam :lol: :lol: :lol: )
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#84 PostWysłany: 22 Paź 2018 13:53 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3240
srebrny
Nie widzę najmniejszego powodu aby tracić czas na wizytę w kantorze i jeszcze płacić im prowizję. W wielu cywilizowanych krajach obecnie gotowka jest potrzebna co najwyżej na napiwki.
Poza tym staram się unikać zamrażania pieniędzy w tak niszowych walutach jak korona czeska ;-p
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
radziu89 lubi ten post.
LonDynia uważa post za pomocny.
 
      
#85 PostWysłany: 22 Paź 2018 14:07 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
Masz w zupełności rację . Twój czas jest bardzo cenny :mrgreen: A nawet napiwki...po co dawać. W większości cywilizowanych krajów nie ma zwyczaju dawania napiwków więc robisz to co mieszkaniec takiego cywilizowanego kraju :mrgreen: . Korzystając z karty np. Revoluta nie zamrażasz cennej gotówki. :lol: :lol: :lol: Na wyjazd do np. Czech potrzebujesz sporej ilości kasy więc zdecydowanie masz rację. Bogatemu nikt nie zabroni :mrgreen: A prowizje bankomatowe to...pikuś w porównaniu z prowizją dla kantorów :lol: :lol: :lol: Przecież Ci zdziercy nie będą na Tobie zarabiać :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#86 PostWysłany: 22 Paź 2018 14:14 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5148
srebrny
kwestia podejscia, korony w dobrym kursie bardzo latwo mozna kupic w .pl, wyplata z bankomatu to moim zdaniem tylko w razie koniecznosci,
nie ma sensu zwykla karta, jak juz to revolutem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#87 PostWysłany: 22 Paź 2018 14:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2018
Posty: 1735
platynowy
Ale jak placisz karta to po co prowizje bankomatowe?
Gotówka sie moze zgubic, wyprac, latwiejsza w kradziezy a nie mowiac o przypadkach gdzie myla nam sie banknoty..

Oczywiscie sa miejsca gdzie tylko gotowka mozna placic np. nocny kebab itp. ale nie majac gotowki po prostu wydamy mniej :)
Uber, sklep, hotele, komunikacja miejska, bary.. napiwki mozna na karta dac.

Na Revolucie nie mrozisz bo jakiekolwiek drobniaki mozesz przelac zaraz po powrocie.

Osobiscie w Europie gotówki to juz chyba od roku nie uzywalem - chyba ze czasem monete do koszyka w markecie wlozyc
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#88 PostWysłany: 22 Paź 2018 14:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
Ja truskawki posypuję cukrem, albo jestem niezwykle bogaty.
Bo zazwyczaj, jak potrzebuję gotówki w kraju w którym jestem, to podchodzę do bankomatu i wypłacam. Jak nie ma bankomatów..., a nie, są nawet na pustyni.
No ale gdyby... to mam 100 USD/EURO w drobnych.
Kart też mam 3 sztuki rożnych operatorów, trzymam w rożnych miejscach, nawet trzy różne piny znam na pamięć, taki jestem gieroj :)
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#89 PostWysłany: 22 Paź 2018 14:27 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
Mam zdecydowanie inne podejście do kart i jak dla mnie to łatwiej o jej zgubienie niż zwitka banknotów obwiniętego gumką( jak na prawdziwego cinkciarza przystało :lol: ) ale jak pisałem...kto bogatemu zabroni wozić tylko kartę :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off
eskie lubi ten post.
 
      
#90 PostWysłany: 02 Kwi 2019 21:13 

Odświeżę temat dotyczący płatności i wymiany w kantorach w tym wypadku w samej Pradze. Dwa lata temu kładło się w kantorze ileś tam euro i dostawało się korony po kursie z tablicy. Zmieniło się na niekorzyść każdego,zrobiło się złodziejstwo w biały dzień. W sobotę w centrum obszedłem chyba 5 kantorów i mimo wielkich napisów No Commission kradną w żywe oczy. To że kurs euro do korony jest 25,7 to ma się jak piernik do wiatraka. Przeważnie każdy kantor na tablicy ma 24,8/ 25,2 za skup. Problem polega na tym ,ze po zabraniu gotówki w euro dostaje się do podpisu świstek z bardzo niekorzystnym kursem, gdzie wychodzi po przeliczeniu jakieś 27-28 groszy za koronę. Za nic zdają się tłumaczenia po podpisaniu ,tłumaczą się "poplatkiem" W praktyce wygląda to tak ,że za 20 euro dostaniesz ok 300 koron .Podobnie jest ze złotówkami na tablicy 1 pln to 5,8-6,1 korony a za 100 złotych dostaniesz jakieś 350 koron czyli ZŁODZIEJSTWO.
Bankomaty też okradają ,kartę w USD z Aliora wkładałem do 4 urządzeń z różnych banków i za każdym razem wyskakiwał komunikat, że moje saldo, w USD to ileś tam PLN i szybko przeliczając wychodziło, że mój zakupiony dolar w kantorze za 3,82 jest po 3,7 zł i mogę sobie kupić za tę kwotę korony do wypłacenia po kursie 1 pln to 5,17 korony
Przyznam się że z bankomatami podobną sytuację podwójnego spreedu miałem ileś lat temu w Hiszpanii, a oszustwa w kantorach do dzisiaj są praktykowane w Bułgarii ale pierwszy raz spotykam się z takim czymś w Pradze.
Góra
 PM off  
      
#91 PostWysłany: 02 Kwi 2019 21:30 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2901
złoty
W Pradze, w zasadzie są dwa dobre kantory w centrum:
1. Smenarna Alfa w Palladium@ Nam. Republiky http://www.alfaprague.cz/web2/
2. Smenarna Exchange 8@ Žatecká 8 http://www.exchange8.cz/

Może są i inne, ale jakoś mnie ominęły, bo też już bardzo rzadko wymieniam monety.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#92 PostWysłany: 03 Kwi 2019 00:31 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1476
złoty
Pamiętam, że kantory w Pradze kradły już, jak tam byłem 20 lat temu, kradły w międzyczasie i kradną dalej - tutaj nic się nie zmienia :) Kantory z kursem, który można było określić jako w miarę przyzwoity, pojawiały się z rzadka w dzielnicach poza centrum.
W korony w gotówce zdecydowanie warto zaopatrzyć się w Polsce. A co do płacenia kartami i wypłacania z bankomatów, to już zależy od tego, jaki ktoś ma na to patent, żeby zminimalizować spread i prowizje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#93 PostWysłany: 03 Kwi 2019 12:25 

Rejestracja: 21 Lut 2016
Posty: 628
Loty: 128
Kilometry: 184 046
niebieski
waluty typu korony trzeba kupować w Polsce w kantorze - najlepiej wychodzi kurs
_________________
Jestem dziewczyną ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#94 PostWysłany: 11 Sie 2019 17:51 

Rejestracja: 07 Maj 2014
Posty: 1143
Loty: 40
Kilometry: 24 863
niebieski
Próbowałem wybrać Revo w kilkunastu bankomatach, ale wszędzie z prowizją. To samo Vizą. Tak tragicznie nie było w żadnej mojej podróży. Akurat zbywające 5 $ udało mi się w centrum zbyć w kantorze po w miarę przyzwoitym kursie bez dodatkowych kosztów. Kursy gdzie indziej były mocno niekorzystne. Przydały się drobne euraki, bo na jakieś drobne zakupy na starym mieście szkoda było wybierać miejscowej waluty po tak bandyckich stawkach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#95 PostWysłany: 17 Sie 2019 23:10 

Rejestracja: 23 Wrz 2012
Posty: 991
niebieski
Ja w Czechach korzystam z bankomatów dużych banków (Komerční banka lub ČSOB) i nic nie dolicza. Przed podróżą można sobie wyszukać odpowiednie bankomaty na mapy.cz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#96 PostWysłany: 17 Sie 2019 23:40 

Rejestracja: 17 Paź 2016
Posty: 150
Loty: 47
Kilometry: 55 558
J.w. w bankomatach KB nie pobiera żadnej prowizji

Wysłane z mojego Lenovo P2a42 przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#97 PostWysłany: 18 Sie 2019 00:04 

Rejestracja: 31 Lip 2016
Posty: 536
Loty: 55
Kilometry: 120 474
Bankomaty UniCredit też nie pobierają prowizji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#98 PostWysłany: 18 Sie 2019 08:22 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5148
srebrny
meczko napisał(a):
Pamiętam, że kantory w Pradze kradły już, jak tam byłem 20 lat temu, kradły w międzyczasie i kradną dalej - tutaj nic się nie zmienia :) .

oczywiscie ze kradly juz 20 lat temu, sam sie kiedys malo co nie nacialem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#99 PostWysłany: 18 Sie 2019 10:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4514
złoty
bywam w Czechach regularnie i dość często i podjeżdżam do pierwszego lepszego bankomatu i jeszcze nigdy nie pobrał mi żadnej prowizji za wypłatę revolutem czy masretcard czy visa, czasami trzeba tylko zaznaczyć, że chcemy bez przewalutowania
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#100 PostWysłany: 18 Sie 2019 20:25 

Rejestracja: 07 Maj 2014
Posty: 1143
Loty: 40
Kilometry: 24 863
niebieski
Fakt, UniCredit nie ma prowizji w Revo, ale jest po bandyckim kursie 5,23 jak za ~6 wymieniałem w Revo. Travelex Czech na Petrin Tower też pobrał. Na lotnisku też wszystkie z wyjątkiem UniCredit były z prowizją. Ceska Sponteina (logo takie S z monetką nad nim) też z prowizją.
Nie doczytałem wątku przed wyjazdem i po kilku próbach dałem sobie spokój z szukaniem innych.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 160 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
cron
phpBB® Forum Software © phpBB Group