Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 107 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6
Autor Wiadomość
#101 PostWysłany: 26 Maj 2020 16:04 
Awatar użytkownika

Loty: 78
Kilometry: 90 328
Odkopię temat ale w sumie nie wiem czy to dobry wątek do mojego pytania:
czy jakiś czeski bank oferuje możliwość otwarcia konta przez internet (bez wizyt w oddziałach itd.) dla klienta z Polski ?
Np. jak Bunqu albo N26 czyli weryfikacja online itd. ?

Chodzi mi o konto i kartę debetową w CZK, dobrze by było jeszcze żeby apka na tel albo bankowość internetowa miała opcję przełączenia na angielski ale to już mniej ważne.

Z szybkiego "riserczu" chyba https://www.airbank.cz/ jest najbliżej tej opcji, pewnie będą wymagać czeskiego nr telefonu ale to dałoby się obejść ...
 Relacje PM off  

#102 PostWysłany: 27 Lip 2020 22:07 

srebrny
jabollus napisał(a):
Bankomaty UniCredit też nie pobierają prowizji.

Chyba nieaktualne. Miałem awaryjną sytuację i musiałem na gwałt wypłacić korony. Karta Curve, bankomat UniCredit. Wypłata 500 CZK, udało się przejść całą procedurę, odrzucić przewalutowanie bankomatu, a na koniec i tak dowaliło 125 CZK prowizji. Zaakceptowałem, bo nie miałem czasu ani alternatywy w pobliżu, ale interes zrobiłem marny.
 Relacje PM off  

#103 PostWysłany: 27 Lip 2020 22:30 
Awatar użytkownika

Loty: 78
Kilometry: 90 328
Dobre źródło znalazłem i nie tylko dla Czech:
https://community.revolut.com/t/the-ult ... ntry/61491
 Relacje PM off  

#104 PostWysłany: 29 Lip 2020 12:40 

Loty: 17
Kilometry: 12 244
Bankomaty CSOB nie pobierały prowizji (przynajmniej pod koniec lutego Tego roku) i miały niskie nominały 100 CZK jak komuś potrzebne
 Relacje PM off  

#105 PostWysłany: 04 Sie 2020 14:07 

Loty: 48
Kilometry: 70 122
Niestety i UniCredit i CSOB juz pobierają prowizję (100 lub 125 CZK). Sprawdzone wczoraj. :(

#106 PostWysłany: 04 Sie 2020 14:24 

srebrny
To już się słabo robi, szczególnie w mniejszych miejscowościach. Z popularniejszych bankomatów zostają Raiffeisen (sprawdzone 25.7) i Komercni Banka (do potwierdzenia). Warto też sprawdzić, czy wybranie przewalutowania bankomatu nie wyłącza prowizji za wypłatę - przy małych sumach zawsze to mniejszy haracz.

@magda1enka jaką kartą próbowałaś?
 Relacje PM off  

#107 PostWysłany: 09 Sie 2020 12:14 

srebrny
Sprawdzone dziś: Komercni Banka bez prowizji, Moneta - 195 CZK :roll:
 Relacje PM off  

[ 107 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości