Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 94 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5
Autor Wiadomość
#81 PostWysłany: 26 Sty 2014 23:59 

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 1283
niebieski
Wyżej opisałem 7 punktów obserwacyjnych, z których można podziwiać panoramę Moskwy, m.in. platformę na Worobiowych Wzgórzach. Prawdopodobnie w tym roku dojdzie nowy, atrakcyjny punkt obserwacyjny w Moskiewskim Uniwersytecie im. M. Łomonosowa. Według słów rektora, kwestia ta jest aktualnie rozpatrywana przez władze uczelni. Widok pewnie będzie identyczny jak platformy na Worobiowych Wzgórzach, tyle że z platforma uniwersytecka będzie 28 pięter wyżej ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#82 PostWysłany: 01 Lut 2015 01:55 

Rejestracja: 08 Lut 2012
Posty: 132
wow. jestem pod ogromnym wrazeniem. Dawno nie czytalam tak szczegółowej relacji.
Brak znajomości cyrylicy/rosyjskiego widzę, że może byc dośc duzym probelmem przy planowaniu i zwiedzaniu krajow rosyjskojęzycznych, ale przy takiej relacji.. w 100% bym się na niej oparła. Dziękuję
_________________
Zapraszam na emigracyjnego bloga...
https://12lapprzezswiat.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#83 PostWysłany: 13 Lut 2015 18:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lut 2014
Posty: 1049
Loty: 328
Kilometry: 456 296
niebieski
Po przeczytaniu relacji żałuję, że Moskwa ciągłe odkładana. Teraz musi poczekać- klimat dla odwiedzin marny...
Nie wiadomo na jak długo
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#84 PostWysłany: 13 Lut 2015 20:27 

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 1283
niebieski
paweł p napisał(a):
Po przeczytaniu relacji żałuję, że Moskwa ciągłe odkładana. Teraz musi poczekać- klimat dla odwiedzin marny...
Nie wiadomo na jak długo


Eee tam ;-) Rubelek prawie o połowę tańszy niż gdy byłem tam półtora roku temu ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off
kgarncarek lubi ten post.
 
      
#85 PostWysłany: 18 Lut 2015 22:15 

Rejestracja: 27 Sie 2012
Posty: 247
niebieski
Szacunek za taka relację i poświęcenie czasu na jej napisanie!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#86 PostWysłany: 17 Maj 2015 17:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Maj 2015
Posty: 7
Loty: 8
Kilometry: 9 452
Moja Moskwa na początku sierpnia :) Bilety i noclegi już są. Dzięki za relację!
Góra
 Profil Relacje PM off
invasion lubi ten post.
 
      
#87 PostWysłany: 13 Lip 2015 15:58 

Rejestracja: 11 Cze 2011
Posty: 561
Loty: 169
Kilometry: 441 450
niebieski
Po przeczytaniu Twojego przewodnika postanowiłem z niego skorzystać będąc weekend w Moskwie.
Zanim co jednak mam kilka pytań.
Na stornie kreml.ru widzę że można kupić bilety do Armoury Chаmber na konkętną godzinę oraz do architectural complex of the Cathedral Square.
Czy ma sens nabywanie tego biletu online ?oraz czy drugi bilet daje wejście do Placu Soborowego i wejście na Dzwonnicę Iwana Wielkiego ? Patrząc po cenie powinno tak być.
Czy do zbrojowni wpuszczą mnie z aparatem i na dzwonnice ? czy wszystko od razu zostawić w przechowalni ?

Przy odwiedzaniu Lenina telefon też zostawić w przechowalni ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#88 PostWysłany: 13 Lip 2015 16:02 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
Odpowiem o Mauzoleum.

Z komórką nie wejdziesz do mauzoleum, i musisz zostawić, w kiosku obok mauzoleum.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#89 PostWysłany: 13 Lip 2015 16:12 

Rejestracja: 11 Cze 2011
Posty: 561
Loty: 169
Kilometry: 441 450
niebieski
@ Zeus

Dzięki za pomoc. A co z resztą miejsc gdzie nie można robić zdjęć ? Z komórką też mam się pożegnać :P?

A jak z zaufaniem do tego typu przechowalni ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#90 PostWysłany: 13 Lip 2015 16:16 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
Ja byłem w 2012. Do mauzoleum mnie nie wpuścili z żadną elektroniką (nawet iPodem), i wszystko dałem do plecaka, który oddałem w tym kiosku (najtaniej dać plecak).

Po Kremle, mogłem chodzić z aparatem i komórką, ale nie plecakiem. Tym razem zostawiłem go przy wejściu na Kreml (za darmo).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#91 PostWysłany: 13 Lip 2015 16:22 

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 1283
niebieski
celll19 napisał(a):
Po przeczytaniu Twojego przewodnika postanowiłem z niego skorzystać będąc weekend w Moskwie.
Zanim co jednak mam kilka pytań.
Na stornie kreml.ru widzę że można kupić bilety do Armoury Chаmber na konkętną godzinę oraz do architectural complex of the Cathedral Square.
Czy ma sens nabywanie tego biletu online ?oraz czy drugi bilet daje wejście do Placu Soborowego i wejście na Dzwonnicę Iwana Wielkiego ? Patrząc po cenie powinno tak być.
Czy do zbrojowni wpuszczą mnie z aparatem i na dzwonnice ? czy wszystko od razu zostawić w przechowalni ?

Przy odwiedzaniu Lenina telefon też zostawić w przechowalni ?


Nabywanie biletu online zdecydowanie ma sens. To są dosyć oblegane atrakcje. Jak byłem 2 lata temu, nie było jeszcze możliwości kupna online i kolejkę po bilet do Zbrojowni (Armoury Chamber) odstałem w zasadzie dwa razy. Za pierwszym razem zabrakło biletów, gdy już dochodziłem do okienka.

Drugi bilet daje możliwość wejścia na Plac Soborowy oraz m.in. do trzech soborów, ale na Dzwonnicę Iwana Wielkiego już nie. Na Dzwonnicę nie sprzedają biletów online, tylko zwyczajne za 250 rubli na określoną godzinę:

http://www.kreml.ru/visit-to-kremlin/ti ... h-biletov/
http://www.kreml.ru/en-Us/visit-to-krem ... h-biletov/

Do Zbrojowni wszedłem z torbą na ramię, w której był aparat, ale wewnątrz nie można robić zdjęć.

A Lenina, tak jak @Zeus powiedział, oglądamy bez telefonów ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#92 PostWysłany: 13 Lip 2015 16:28 

Rejestracja: 11 Cze 2011
Posty: 561
Loty: 169
Kilometry: 441 450
niebieski
Dziękuje za pomoc. Wszystko jasne.

Jeszcze jedno mi się przypomniało. Jak wygląda tam kwestia z angielskim ? Przyznam że nikt z naszej 4 osobowej grupy nie zna rosyjskiego. No może uda się przeczytać ich znaczki :P
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#93 PostWysłany: 13 Lip 2015 16:32 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
Kiepsko. Ale jest okazja do nauki cyrylicy i parę słów. Nie jest ciężkim językiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#94 PostWysłany: 06 Gru 2015 14:12 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1
Dzień dobry.przypadkowo zobaczyłem forum i to było bardzo ciekawo zabaczyć to miasto gdzie urodzil şie i mieszkał innymi oczami. Nie jestem polakem ale trochę mòwie i razumem po polsku. Esli mećie pytanie, prosze napisać.moge pomóc w Moskwe TYLKO ESLI MAM WOLNY CZAS ,też mogę pokazać miasta koło Moskwy.przepraszam za błędy
Góra
 Profil Relacje PM off
RaDiDaM lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 94 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group