Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 55 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 17 Lut 2018 11:08 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7796
złoty
cccc napisał(a):
Byly czasy, ze za takie slowa, jak np. "Niech zyje wolna Polska" bito i katowano do nieprzytomnosci, aby pokazac i uswiadomic tamtejsza Polske.
Czy po tylu latach, kiedy np. odbierano zdrowie, obywatelstwo, spedzono wieksza czesc zycia za granica, ma sie powazne problemy z pisanym j. polskim, mozna czuc sie Polakiem, mimo iz z Polska niewiele laczy i sie tego kraju nie zna, a Polak Polakowi potrafi byc wrogiem?

Na takie pytania każdy sam musi znaleźć odpowiedź.To,że człowiek(bez względu na narodowość) ,człowiekowi potrafi być wrogiem istniało od zarania dziejów ludzkości.Pamiętaj,że jest też odwrotnie,człowiek za człowieka potrafi oddać życie.W naszej historii jest wiele okresów kiedy ,Ojczyzna bywała macochą, lub nie było jaj na mapie.Jednak jest taki fragment Pana Tadeusza http://literat.ug.edu.pl/pantad/epilog.htm gdzie Mickiewicz pisze: "Kraj lat dziecinnych! On zawsze zostanie
Święty i czysty, jak pierwsze kochanie,
Niezaburzony błędów przypomnieniem,
Niepodkopany nadziei złudzeniem,
Ani zmieniony wypadków strumieniem."
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
Egipt luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2406 PLN. Wyloty z 2 miast Egipt luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2406 PLN. Wyloty z 2 miast
Tanie loty do Turcji: Izmir z Warszawy od 387 PLN Tanie loty do Turcji: Izmir z Warszawy od 387 PLN
#42 PostWysłany: 17 Lut 2018 11:18 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 223
Loty: 35
Kilometry: 22 862
Dokladnie. Dzieciństwo pamięta sie zawsze.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
miriam lubi ten post.
 
      
#43 PostWysłany: 17 Lut 2018 13:57 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5148
srebrny
miriam napisał(a):
cccc napisał(a):
Byly czasy, ze za takie slowa, jak np. "Niech zyje wolna Polska" bito i katowano do nieprzytomnosci, aby pokazac i uswiadomic tamtejsza Polske.
Czy po tylu latach, kiedy np. odbierano zdrowie, obywatelstwo, spedzono wieksza czesc zycia za granica, ma sie powazne problemy z pisanym j. polskim, mozna czuc sie Polakiem, mimo iz z Polska niewiele laczy i sie tego kraju nie zna, a Polak Polakowi potrafi byc wrogiem?

Na takie pytania każdy sam musi znaleźć odpowiedź.To,że człowiek(bez względu na narodowość) ,człowiekowi potrafi być wrogiem istniało od zarania dziejów ludzkości.Pamiętaj,że jest też odwrotnie,człowiek za człowieka potrafi oddać życie.W naszej historii jest wiele okresów kiedy ,Ojczyzna bywała macochą, lub nie było jaj na mapie.Jednak jest taki fragment Pana Tadeusza http://literat.ug.edu.pl/pantad/epilog.htm gdzie Mickiewicz pisze: "Kraj lat dziecinnych! On zawsze zostanie
Święty i czysty, jak pierwsze kochanie,
Niezaburzony błędów przypomnieniem,
Niepodkopany nadziei złudzeniem,
Ani zmieniony wypadków strumieniem."

taaa... kraj lat dziecinnych, powiedzial Mickiewicz ktory znal Polske z opowiadan.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 17 Lut 2018 14:21 

Rejestracja: 18 Gru 2011
Posty: 274
niebieski
Przecież on o Litwie pisał...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 17 Lut 2018 15:15 

Rejestracja: 23 Sie 2011
Posty: 354
niebieski
Tak mi się przypomniało jak wyrabiając paszport petentka (Polka-sądząc po wymowie) w okientku obok na grecki dowód osobisty i paszport chciała wyrobić polski paszport.

Sam posiadam tylko polski paszport, ale mam jeden dowód osobisty państwa EU i paszport wewnętrzny państwa byłego ZSRR. W obu mam wpisną narodowość polską, więc nawet jakbym chciał (sic!) to swojej polskości nie ukryję.
_________________
Swiat konczy sie tam, gdzie nie dociera Ryanair
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 31 Mar 2018 09:25 

Rejestracja: 31 Maj 2016
Posty: 367
niebieski
@gulakov
Tak z ciekawości- w którym kraju UE jest w dowodzie osobistym rubryka "narodowość"?
Spośród krajów b. ZSRR spotkałem się z tym w Kazachstanie, może jeszcze w jakichś innych republikach azjatyckich, ale np. w dokumentach białoruskich, rosyjskich czy ukraińskich już dawno tej rubryki nie ma. I słusznie, bo obywatel to obywatel, bez względu na narodowość czy pochodzenie społeczne


Ostatnio edytowany przez Abcn, 31 Mar 2018 11:48, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 09 Kwi 2018 11:01 

Rejestracja: 23 Sie 2011
Posty: 354
niebieski
@pietia
Paszport wewętrzny - Mołdawia, nie uprawnia do przekrocznia chyba już żadnej granicy
Dowód osobisty (ID kort) - Szwecja (wersja dla obcokrajowców) uprawnia do poruszania się po krajach nordyckich
_________________
Swiat konczy sie tam, gdzie nie dociera Ryanair
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 12 Maj 2018 22:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
Dobra, to kim ja jestem???
Robiłem drzewo genealogiczne i tak, we mnie płynie krew: niemiecka, austriacka, ruska (białoruska), litewska, polska a najzabawniejsze jest to, że praprababcia była przechrzczoną Żydówką, więc prababcia też była Żydówką bo żydostwo dziedziczy się po kądzieli a nie po mieczu, babcia, mama no i ja. Wg prawa żydowskiego teoretycznie też jestem Żydem. Ale paszport mam polski.
@cccc powodzenia w określeniu jaką nację powinienem podawać :)))))))
PS - ło matko ależ się w tej mojej rodzinie każdy z każdym bzykał, może to początki Brazzers Interracial?

Edytka - duże/małe literki
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.


Ostatnio edytowany przez eskie, 13 Maj 2018 09:54, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#49 PostWysłany: 12 Maj 2018 23:24 

Rejestracja: 09 Mar 2017
Posty: 27
Współczuję :)

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 04 Lis 2018 21:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Chcialbym dodac, ze nie wstydze sie podawac polskie pochodzenie, skoro mam polski paszport, z ktorego jestem dumny i ostatnio czesto korzystam.
De facto byl okres, ze w ambasadach odmawiano mi wyrobienia polskiego paszportu, ale to inna historia.
Btw gdy na moich wyprawach zamawiam lokalne wycieczki to czesto dostaje nizsze ceny.
Raz zapytalem, czemu pochodzenie jest dla nich takie wazne?
Otrzymalem odpowiedz, ze Niemcom czy Szwajcarom to moga nawet podwojnie policzyc. :lol:
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
eskie lubi ten post.
 
      
#51 PostWysłany: 04 Lis 2018 21:21 

@eskie daj namiar na lysego
mozna by zrobic intro na forum: lysy po lewej, a zza glowy widac tylko 4free.
Odchyla glowe i pokazuje lecacego baka.
Interpretacja juz zalezy od tego, na kogo trafi :P
Góra
 PM off  
      
#52 PostWysłany: 04 Lis 2018 21:47 

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 1283
niebieski
Przepraszam, w tym wątku też jest wymóg kodowania? ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#53 PostWysłany: 08 Lis 2018 20:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Paź 2015
Posty: 432
Czy z 2-3paszportami przyznajecie się że jestescie Polakami?

To tak jakby zapytać, czy mając 2-3 kochanki przyznajecie się że jesteście żonaci?
Góra
 Profil Relacje PM off
cccc lubi ten post.
 
      
#54 PostWysłany: 08 Lis 2018 21:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3534
srebrny
Kochankom w życiu ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
BrunoJ lubi ten post.
 
      
#55 PostWysłany: 08 Lis 2018 22:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
peta napisał(a):
To tak jakby zapytać, czy mając 2-3 kochanki przyznajecie się że jesteście żonaci?

@peta, czyli miec 2-3 paszporty to tak jakby miec 2-3 kochanki i dzis nie wiadomo z ktora, tzn. przedstawiac za Malzonke? :lol:
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
peta lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 55 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group