Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 55 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 06 Sie 2017 23:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Hejka

Mam pytanie do osob z podwojnym czy potrojnym obywatelstwem, mieszkajacych za granica.
Jaka narodowosc podajecie, jak ktos Was za granica przypadkowo (nieoficjalnie) zapyta?
Czy przyznajecie sie, ze jestescie Polakami?
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW


Ostatnio edytowany przez Abcn, 07 Sie 2017 13:43, edytowano w sumie 1 raz
Zmieniam w tytule: + z 2-3paszportami , - za granicą
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic
#2 PostWysłany: 06 Sie 2017 23:51 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
Przecież bycie Polakiem to powód do dumy i nie ma się czego wstydzić, zwłaszcza jak jest się porządnym człowiekiem :)
Góra
 Profil Relacje PM off
14 ludzi lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 06 Sie 2017 23:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
Nie narodowość, ale właśnie bycie porządnym człowiekiem powinno być powodem do dumy.

Sent from my SM-G950FD using Tapatalk
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off
10 ludzi lubi ten post.
pepe83 uważa post za pomocny.
 
      
#4 PostWysłany: 07 Sie 2017 00:13 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Mnie nie pytają - pewnie od razu widać odpowiedź po mojej zdradzieckiej mordzie.
Góra
 Profil Relacje PM off
23 ludzi lubi ten post.
 
      
#5 PostWysłany: 07 Sie 2017 00:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
@cccc była taki temat niedawno, skończył się nap@@@@ką i zamknięciem :roll:
temu tez nie wróżę świetlanej przyszłości tylko kosz i to moderatorski :|

oczywiście mowie skąd jestem ale innych rodaków unikam
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 07 Sie 2017 00:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Pytam, gdyz czasami ludzie dziwnie reaguja, jak sie mowi, ze sie jest Polakiem, a pozniej zauwaza inny paszport.
Gorzej jak zaczynaja wypytywac, tak jak ostatnio ktos pytal o polityke i podatki w PL. ;)
A najgorsza plama, jak sie nie zna powszechnie znanych sportsmenek/sportsmenow. :D
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 07 Sie 2017 00:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
na ostatnie to akurat proste, mówisz Lewandowski/Lewandowska i już :D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 07 Sie 2017 01:13 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5133
srebrny
nie wiem za pytanie, na pytanie where are you from ? zawsze odpowiadam z duma ze jestem Polakiem i tyle.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#9 PostWysłany: 07 Sie 2017 01:18 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3524
srebrny
gorzej jak bez pytania od razu mowia do ciebie po rosyjsku ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
#10 PostWysłany: 07 Sie 2017 01:23 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5133
srebrny
ot sytuacja sprzed okolo 6 tygodni w nessebarze w Bulgarii siadamy w restauracji,
przychodzi kelnerka i cos mi tam po rosyjsku mowi - zrozumiec zrozumialem,
ale nie mam najmniejszej ochoty mowic w tym jezyku, na moja odpowiedz
po angielsku ze jestesmy z Polski nie mowimy po rosyjsku tylko po angielsku....
strzelila focha i po minucie przyszla jej kolezanka :) :)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#11 PostWysłany: 07 Sie 2017 10:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Zalezy od kontekstu rozmowy. Jak ktos sie pyta skad przyjechalam, to mowie, ze z Londynu. W Kanadzie i USA podkreslam, ze z Londynu w Anglii, zeby nie mylili z Ontario albo Ohio czy innym stanem. Jak rozmowa toczy sie dalej, to zwykle pytaja sie skad jestem oryginalnie, bo mam inny akcent. Raczej nie zdarza sie, zeby ktos tak od razu pytal sie o narodowosc. W Europie rozmowy zwykle tocza sie inaczej i wiekszosc wie, gdzie jest Polska.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 07 Sie 2017 11:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@Aga_podrozniczka
Mnie jeszcze nikt nie zapytal skad przyjechalem przy pierwszym przypadkowym spotkaniu, tylko konkretnie:
„Where are you from“. ;)

Pozdr.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 07 Sie 2017 11:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Mar 2015
Posty: 1193
niebieski
Aga_podrozniczka napisał(a):
W Europie rozmowy zwykle tocza sie inaczej i wiekszosc wie, gdzie jest Polska.
Mieszkając przez jakiś czas we Francji stwierdziłem, że nie jest to takie oczywiste. Często wiedzą, że Polska jest w Europie ale czy ma dostęp do morza, czy graniczy z Niemcami tego już nie wiedzieli. Spotkałem też kilka osób, które były przekonane, że w Polsce mówimy po rosyjsku.
_________________
If you reject the food, ignore the customs, fear the religion and avoid the people, you might better stay at home.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#14 PostWysłany: 07 Sie 2017 11:40 

Rejestracja: 23 Wrz 2014
Posty: 1006
Loty: 130
Kilometry: 249 917
Kompletnie nie mam z tym problemu.
Często pytanie "skąd jesteście" pada w taksówce / Uberze / metrze. Wówczas jest powodem do fajnej rozmowy.

I tak jak ktoś wyżej wspomniał, obecnie towarem eksportowym Polski jest Robert Lewandowski. Szczególnie w rozmowie z facetami.

Niestety zdarza się to, co mnie denerwuje bardzo, że jesteśmy myleni z Rosjanami. A jaką markę mają Rosjanie - każdy wie :D
Ale miałem tez sytuację, że nasz język przyrównany został do niemieckiego. Często po prostu w egzotycznym kraju nasz język przykuwa uwagę i jest powodem do dalszej rozmowy.
_________________
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off
cccc lubi ten post.
 
      
#15 PostWysłany: 07 Sie 2017 11:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Mar 2015
Posty: 1193
niebieski
A co myślicie o tym?

Załączniki:
Screenshot_2017-08-07-11-45-23.jpg
Screenshot_2017-08-07-11-45-23.jpg [ 149.03 KiB | Obejrzany 2670 razy ]
_________________
If you reject the food, ignore the customs, fear the religion and avoid the people, you might better stay at home.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Grzes830324 uważa post za pomocny.
 
      
#16 PostWysłany: 07 Sie 2017 12:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Ogólnie to nie za bardzo rozumiem skąd pomysł, żeby się nie przyznawać? Prawie zawsze ludzie reagują pozytywnie na Polskę, choć wyobrażenia są różne - np. w Anglii / Irlandii przeważanie drugim pytaniem jest "Pracujesz tutaj?" - i są strasznie zdziwieni, że ktoś z Polski może przyjechać na Wyspy ot tak, turystycznie. Na Palau jak się miejscowy chłopak dowiedział skąd jestem, zapytał mnie czy odwiedziłem Auschwitz. Może mało fortunne pierwsze skojarzenie, ale i tak byłem w szoku że ktoś w ogóle tam kojarzył Polskę.

Tjw1978 napisał(a):
Niestety zdarza się to, co mnie denerwuje bardzo, że jesteśmy myleni z Rosjanami. A jaką markę mają Rosjanie - każdy wie :D

Takie sytuacje najczęściej zdarzały mi się we Włoszech i Hiszpanii - kiedy kelner przysłuchuje się jak rozmawiamy między sobą składając zamówienie, i z dumą wypala na koniec: Spasiba!
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#17 PostWysłany: 07 Sie 2017 12:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2012
Posty: 1134
Loty: 392
Kilometry: 429 122
niebieski
Z checią się przyznaję, zawsze jestem ciekaw opinii czy pierwszych skojarzeń. Zazwyczaj to: zimno, tanio, trudny język, piłka nożna, papież. Do tej pory nie trafiłem chyba na nikogo, kto by wykazał się jakąś specjalną ignorancją na temat naszego kraju.

We Włoszech zazwyczaj rozmowa schodzi na piłkę nożną, zazwyczaj pada lista nazwisk oraz zaskoczenie, że w Polse jest fanklub Interu :)

W Norwegii co druga osoba regularnie lata na weekendy do Polski :)

Na Azorach pierwsze, co pada to "Jan Paweł II", chociażby z powodu lotniska jego imienia.

W Buenos Aires pan naprawiający aparat fotograficzny okazał się wielbicielem muzyki Chopina, jego marzeniem jest odwiedzić Żelazową Wolę i Warszawę.

W USA nie byłem, ale z kilkudziesięciu Amerykanów których spotkałem w Austrii, każdy kojarzył mniej więcej gdzie leży Polska. Prawdopodobnie miałem jednak szczęście, bo byli głównie z Minnesoty, więc pochodzenie mieli najczęściej niemieckie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Missimo lubi ten post.
 
      
#18 PostWysłany: 07 Sie 2017 12:21 

Rejestracja: 18 Wrz 2015
Posty: 906
Loty: 54
Kilometry: 71 690
niebieski
Tjw1978 napisał(a):
I tak jak ktoś wyżej wspomniał, obecnie towarem eksportowym Polski jest Robert Lewandowski. Szczególnie w rozmowie z facetami.

Zależy gdzie :)
W lutym w Neapolu recepcjonista w hotelu widząc, że jesteśmy z Polski od razu mówił o Zielińskim i Miliku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 07 Sie 2017 12:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3699
srebrny
heh też miałem akcje z Milikiem. W Bangkoku ochroniarz jak przeglądał paszport to od razu wyskoczył ze szczerym uśmiechem i niemalże wykrzyczał MILIK. Kurcze miło mi się zrobiło, tak po prostu.
krasnal napisał(a):
Ogólnie to nie za bardzo rozumiem skąd pomysł, żeby się nie przyznawać? Prawie zawsze ludzie reagują pozytywnie na Polskę, choć wyobrażenia są różne - np. w Anglii / Irlandii przeważanie drugim pytaniem jest "Pracujesz tutaj?"

Akcja w Dublinie. Wręczam paszport recepcjonistce w hostelu a ona - o Polak, długo zostajesz? Nieco zdziwiony odpowiadam, że kilka dni a ona jeszcze bardziej zdziwiona. Tylko na kilka dni? Prace już masz nagraną? wtf. Jaką pracę? No, ale to co nie przyjechałeś do pracy? No nie. Ale jak to tak, od tak sobie do Irlandii? No tak, na weekend do Dublina i do Belfastu. Mina bezcenna :mrgreen:
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Revan_ lubi ten post.
 
      
#20 PostWysłany: 07 Sie 2017 12:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2012
Posty: 1183
niebieski
Jeśli ktoś nie przyznaje się, że jest Polakiem to niech zwróci paszport i wyjedzie stąd raz na zawsze. Ogólnie jesteśmy dość lubianą nacją ale oczywiście zdarzają się wyjątki. Pozytywnie nastawieni do nas są:
Grecy - w szczególności gdy się porozmawia o piłce nożnej, Jacek Gmoch, Kazimierz Górski i teraz oczywiście Lewandowski;
Węgrzy - dużo młodych Węgrów zna historię, wiedzą co nas łączy, a ku mojemu zdziwieniu mają dziadków/babcie z Polski;
Amerykanie - ludzie zadufani w sobie ale bardzo pozytywni i weseli jak usłyszą, że ktoś jest z Polski, ci którzy więcej podróżują nawet wiedzą coś o Polsce;
Norwegowie - cenią nas za pracowitość;
Hiszpanie - ale tylko z mniej turystycznych miejsc cenią nas za JP II i chętnie rozmawiają o .... oczywiście piłce nożnej;
Irakijczycy - prowadzący kebaby w rożnych miejscach w Europie kojarzą Polskę jako kraj i bardzo chętnie słuchają informacji o naszym kraju;
Włosi - oczywiście JP II ale to ogólnie najbardziej pozytywna nacja na świecie;
Brytyjczycy - ale tylko ci którzy mieli do czynienia z Polakami czyli wspólnie pracowali; zazwyczaj mówią , że znają sporo słów polsku po czym wymieniają kilka przeklonów i dalej rozmowa już się kręci;

Natomiast największą arogancją wg mnie wykazują się Francuzi, po pierwsze od razu mają focha, że nie rozmawiamy po francusku, a jak usłyszą, że człowiek z Polski to w ogóle potrafią się arogancko odwrócić;


Ostatnio edytowany przez Abcn, 07 Sie 2017 13:48, edytowano w sumie 1 raz
'nie' rozmawiamy po francusku /chyba?/
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 55 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: chris0o, ZFR oraz 15 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group