Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 15 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 14 Lip 2015 22:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Maj 2014
Posty: 1691
Loty: 205
Kilometry: 463 041
srebrny
Cześć.
W przyszłym tygodniu mieliśmy lecieć z żoną na parę dni do Norwegii. Plan raczej klasyczny tj. Oslo, pociąg, Trondheim, autem droga atlantycka, Alesund, Runde, droga trolli, jakiś lodowiec a na koniec język trolla i powrót z Bergen. Noclegi na dziko w namiocie i generalnie to budżetowy wyjazd.

No i sprawdziliśmy sobie pogodę na yr.no i w paru innych miejscach i jednym słowem : tragedia. 12 stopni, chmury i deszcz. Cały tydzień. Wszędzie.

Po lutowej przygodzie z zimą na Sycylii nie chcę drugi raz tego samego błędu popełnić, ale szkoda mi tych paruset złotych które są nie do odzyskania. Darować sobie udręki w Norwegii i jechać na Węgry lub do Chorwacji gdzie będzie piękne lato, czy łudzić się że przy takiej słabej prognozie pogody mimo wszystko coś się uda zrobić?
_________________
R.

Pierwsze raz w Afryce: https://www.fly4free.pl/forum/a-na-koniec-ktos-ci-powie-ze-nic-z-tej-afryki-nie-widziales,213,175117
Pojechaliśmy z nastolatkami w kilkumiesięczną podróż dookoła świata: W sto dni dookoła świata
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Po najlepsze frytki i czekoladę! Zbiór tanich lotów do Brukseli z polskich miast od 118 PLN Po najlepsze frytki i czekoladę! Zbiór tanich lotów do Brukseli z polskich miast od 118 PLN
Wczasy w Grecji: 7 dni na wyspie Lesbos z all inclusive od 1920 PLN. Wylot z Warszawy Wczasy w Grecji: 7 dni na wyspie Lesbos z all inclusive od 1920 PLN. Wylot z Warszawy
#2 PostWysłany: 14 Lip 2015 23:16 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3878
Loty: 39
Kilometry: 33 222
Jechać :)
Oczywiście bez nastawiania się na plażowanie ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
mkobyszewski lubi ten post.
mkobyszewski uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 15 Lip 2015 07:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Jechać. Ja kiedyś w Norwegii na 2 tygodnie miałem 2 dni bez deszczu. A wspomnienia są do dzisiaj.
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 15 Lip 2015 07:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Maj 2015
Posty: 722
Loty: 70
Kilometry: 127 711
niebieski
Moze nie bedize tak zle :)

Wezcie tylko pare złotych więcej, jakby okazało się, że dużo pada i jest bardzo zimno może skusicie się na jakiś nocleg zeby odpoczac od namiotu w deszcze.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 15 Lip 2015 07:56 

W Norwegii będzie dzień dłuższy o ok. 4 godziny niż na Chorwacji, czyli są jednak jakieś zalety norweskiej wyprawy :)
Góra
 PM off  
      
#6 PostWysłany: 15 Lip 2015 08:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lut 2014
Posty: 3075
Loty: 321
Kilometry: 481 404
platynowy
Jechać :) tylko ciuchy brać dobre. ten zestaw planowanych atrakcji, to niezapomniane widoki i wrażenia
_________________
W "relacjach": Filipiny (2018), Armenia(2017), Argentyna(2016), Kazachstan (2016) i Maroko(2015).

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 15 Lip 2015 08:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3711
srebrny
Te prognozy na przyszły tydzień to można sobie w buty wsadzić.
Sprawdź 48 godzin przed wylotem. Inna sprawa, że yr.no ostatnio trochę zawodzi.

Z drugiej strony takie np. Bergen to najbardziej deszczowe miasto Europy, więc tam przeważnie kropi, pada, leje a jak nie pada to zaraz będzie padać :lol:
Dla porównania średnia roczna suma opadów w Bergen to ok. 2200 mm, w Manaus leżącym w środku Dżungli Amazońskiej to 2300 mm

Ja byłem w ubiegłym roku na przełomie sierpnia i września i yr.no też prognozowało dramat pogodowy a pokropiło ledwie trochę, przez kilka godzin.
Pogoda w Norwegii jest raczej paskudna i trzeba to przyjąć do wiadomości.
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 15 Lip 2015 08:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4830
Loty: 309
Kilometry: 516 019
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
Odnosnie pogody w ubieglym roku w lipcu w Bawarii bylo okolo 20-22 stopni, a czesto temperatura spadala do 16-18 stopni i wcale nie pisze tutaj o szczytach gór.
Nazwa miasta Regensburg doskonale oddaje pogode :)

w Norwegii temperatury przekraczały 30 stopni i znajomi mieli najlepszy biwak pod namiotem od lat :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 15 Lip 2015 08:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Sty 2015
Posty: 207
Loty: 115
Kilometry: 260 313
niebieski
Jechać. Pogoda w Norwegii jest nieprzewidywalna i może zaskoczyć, nie ma się co spinać. Ja w Bergen, w którym teoretycznie non stop pada miałam pod rząd 4 piękne, słoneczne dni.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 15 Lip 2015 08:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Maj 2014
Posty: 170
Loty: 36
Kilometry: 32 327
Byłem (dawno) na autostopie w Norwegii - ponad 3 tygodnie. Trasa Oslo - Lillehamer - Trondheim - Droga Trolli - Geiranger - Bergen - Flamsdalen - (przejażdżka na gapę koleją flamsbana) - Finse - 2 dni na płaskowyżu Hardangerjøkulen (pod lodowcem) - Drammen - Moss - Goteborg - Karlskrona (wtedy jeszcze nikt nie słyszał o tanich lotach! Lało strasznie, niemiłosiernie - nie mieliśmy wtedy membran, powłok, goretexów i innych srutexów. Nie pamiętam czy nam buty wyschły kiedykolwiek. Na dodatek na drugim campingu (dzikim oczywiście) wypaliliśmy dziurę palnikiem gazowym w jednopowłokowym namiocie (gotowaliśmy w środku bo oczywiście lało). Musieliśmy to zasłaniać folią NRC, żeby nam się nie lało na łeb i śpiwory. Słońce wyszło może 2 razy i wtedy czuliśmy się jak w innym świecie, jak w jakiejś bajce. Rzucaliśmy plecaki na ziemię i leżeliśmy na trawie, oglądając niebieskie niebo i góry, które w końcu wyłoniły się z tej szarości.

Później byłem w różnych innych fantastycznych miejscach, ale ten wyjazd wspominam najbardziej!

Jedź i ciesz się chwilą!
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
bzyfon uważa post za pomocny.
 
      
#11 PostWysłany: 15 Lip 2015 08:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Mar 2015
Posty: 321
Jeżeli Twoja towarzyszka nie marudzi i cieszy się z nowych miejsc, to jedź. Ale jak ma tendencje do narzekania i woli plażować, to się mocno zastanów.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#12 PostWysłany: 15 Lip 2015 08:58 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 2245
No i w Norwegii pogoda zawsze będzie tak wyglądać... "Taki mamy klimat", więc jak nie teraz, to przed takim samym dylematem staniesz kupując bilety na ew. następny raz...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 15 Lip 2015 10:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Paź 2013
Posty: 1322
Loty: 131
Kilometry: 226 854
niebieski
Rok temu byłem na autostopie. Oslo (słonecznie) > Odda (pochmurno) >trolltunga (padało i wiało temp. 12°,pod namiotem) > Bergen (słonecznie). Wszystko jak na możliwości Norwegii w połowie września. Mam wielką chęć powrotu tam nawet w taką samą pogodę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 15 Lip 2015 17:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2923
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Ja bym nie jechala w taka pogode, ale to ja. Zwlaszcza, ze planujesz spac pod namiotem. Wybralabym lato gdzie indziej. Wszystko zalezy od Twojej sytuacji, kiedy nastepny urlop, jakie mozliwosci finansowe, itp.

Chcialam skoczyc do Norwegii samochodem w zeszlym tygodniu, ale jak zobaczylam pogode, to szybko poszukalam innej lokalizacji i grzeje sie w Szwajcarii w 30C i przy bezchmurnym niebie. Dzisiaj znowu sprawdzalam prognozy dla Norwegii, ludzac sie, ze moze cos sie poprawilo, ale widze ciagle to samo. Zostaje tu gdzie jestem, pogoda ma dalej dopisywac.

Dementuje pogloski, ze w Norwegii zawsze jest taka pogoda, moze byc pieknie. Bylam pod koniec sierpnia 2013 w Alesund i bylo 24C i slonce. W zeszlym roku w polowie wrzesnia w Stavanger tez bylo ponad 25C i bezchmurne niebo przez 3 dni.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 15 Lip 2015 17:20 

Rejestracja: 02 Kwi 2015
Posty: 1815
niebieski
W ubiegłym roku jechałem w połowie maja. Dwa dni wcześniej prognozy mówiły o ciągłej ulewie, dzień wcześniej o przelotnych opadach. Na miejscu było 25 stopni, plaże pełne. Nie zrażaj się prognozą, ale miej plan awaryjny ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 02 Sie 2015 22:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Maj 2014
Posty: 1691
Loty: 205
Kilometry: 463 041
srebrny
Na szybko
1. Prognozy się nie myliły (z wyjątkiem ostatniego dni). Ale to inny deszcz niż w PL.
2. Język trolla odpadł bo pogoda nie pozwoliła.
3. Było rewelacyjnie, musimy tam wrócić. :)

Relacja wkrótce.
_________________
R.

Pierwsze raz w Afryce: https://www.fly4free.pl/forum/a-na-koniec-ktos-ci-powie-ze-nic-z-tej-afryki-nie-widziales,213,175117
Pojechaliśmy z nastolatkami w kilkumiesięczną podróż dookoła świata: W sto dni dookoła świata
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 15 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group