Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 01 Lut 2015 10:42 

Rejestracja: 02 Lip 2012
Posty: 1144
niebieski
Hej,

Tak sie własnie zastanawiam. Z racji noclegów w casa particulares czy warto brać ze sobą śpiwór?
Podejrzewam ze pościel jest dostarczana, ale czy jest względnie czysta i np ogrzewa Europejczyków odpowiednia temperatura to nie wiem :)
_________________
www.farfrombreaking.net - photoblog
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#2 PostWysłany: 01 Lut 2015 14:25 

Rejestracja: 31 Sie 2010
Posty: 194
Witam,

lecę w marcu, z racji tego, że poza hostelem w Havanie, będę spał pod namiotem, śpiwór ze sobą zabieram. Jeśli nastawiasz się na spanie Casach, raczej nie ma sensu tego taszczyć.

Możesz ewentualnie zastanowić się nad sleep coverem, do dostania chociażby w sklepie z przecenami, o którym mowa w innym dziale. Małe to, przyjemnie się pod tym śpi, a gdybyś trafił do miejsca nie grzeszącego czystością, odgrodzi Cię od syfu tam panującego.
_________________
Pozdrawiam,
Dusza
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 01 Lut 2015 18:20 

Rejestracja: 27 Sty 2012
Posty: 325
niebieski
Tak swoją drogą, całej wyspy nie objechałam, ale na tej połowie co byłam ani jednego namiotu nie widziałam...
Polacy pionierami czy po prostu nie dowidziałam?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 01 Lut 2015 21:53 

Rejestracja: 20 Mar 2013
Posty: 22
/Bartek./...czytaj ze zrozumieniem.....te negatywne posty nie do Ciebie,tylko do /dusza86/
Tylko druga część mojego postu była odpowiedzią dla Ciebie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 01 Lut 2015 22:16 

Rejestracja: 31 Sie 2010
Posty: 194
jp.sc napisał(a):
/Bartek./...czytaj ze zrozumieniem.....te negatywne posty nie do Ciebie,tylko do /dusza86/
Tylko druga część mojego postu była odpowiedzią dla Ciebie.

Proponuję byś ty czytał ze zrozumieniem. Czy ja napisałem, że tam jest syf? Przecież cover nie jest jednorazowy, nie tylko na Kubę można zabrać. Gdybyś wiedział jak to wygląda (jaki jest mały, lekki i jak dobrze się pod tym śpi- chociażby w busie z rozregulowaną klimą [do tego w tej cenie]) nie plótł byś głupot.

Lx13 napisał(a):
To ze g*no płaci to bankowo, inaczej by sie nie wygłupiał z namiotem i spał w casie lub hotelu. Myć sie pewnie będzie w morzu - bo taniej ;)

Nie mierz wszystkich swoją miarą, chłopie. Nie trzeba spać w casie i hotelu by chodzić czystym, ale co ja ci będę pisał, przeta wiesz lepiej.

szarik napisał(a):
Tak swoją drogą, całej wyspy nie objechałam, ale na tej połowie co byłam ani jednego namiotu nie widziałam...
Polacy pionierami czy po prostu nie dowidziałam?

Nie widziałaś namiotu, toś mało widziała. Ja widziałem, choć nie dlatego biorę... Każdy podróżuje jak chce. Gdybyś wiedziała co przez taki sposób podróżowania widziałem i przeżyłem... ugryzła byś się w język i głupot nie wypisywała.
Kiedyś przestrzegano i śmiano się z mych pomysłów i wiesz co...podróżuję spełniając marzenia, zaś tamci... co mnie obchodzą tamci?

bartek. napisał(a):
Ubruszyly sie chłopaki, ze AE zrobiło tanie bilety i wszyscy zobaczą teraz Kubę i nie bedzie czym sie chwalić przed znajomymi bo każdy tam bedzie? Biedactwa ;)

"Taak jaa too wiidzęę..."- jak śpiewał wieszcz.

Życzę byście podróże (niektórzy na wyrost określających je "wyprawami") spędzali, jak chcecie i bezpiecznie wracali do domu. Zaś od tych, którzy podróżują w inny sposób niż hostelowo- przewodnikowy, odstosunkowali się, bo takie przytyki są niepotrzebne i świadczą o was nie najlepiej.
_________________
Pozdrawiam,
Dusza


Ostatnio edytowany przez dusza86 02 Lut 2015 01:08, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off
luki lubi ten post.
 
      
#6 PostWysłany: 01 Lut 2015 22:45 

Rejestracja: 10 Cze 2014
Posty: 241
bartek. napisał(a):
Pitololicie jak potrącenie. Za bilety zapłaciłem 2600 zł. Wiec darujcie sobie te wstawki. Swiata widziałem nie mało. Mozna zobaczyć na flight diary. A to tylko samoloty, a podróżowałem statkami, samochodem itd.

W Indiach np śpiwór jest ważny mimo ze teoretycznie jest ciepło. Ale w delhi tak nie jest. Nie wiem co złego z pytaniem. Tylko głupi nie pyta i udaje ze wszystko wie.

Ubruszyly sie chłopaki, ze AE zrobiło tanie bilety i wszyscy zobaczą teraz Kubę i nie bedzie czym sie chwalić przed znajomymi bo każdy tam bedzie? Biedactwa ;)


Ale mój wpis także nie był cały do ciebie. Śpiwór weź, ja tez brzydliwy w sumie jestem. Temperatura sie nie martw, bedzie aż za ciepło.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 01 Lut 2015 23:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lut 2012
Posty: 235
Loty: 119
Kilometry: 264 018
niebieski
O co chodzi z tą krytyką spania pod namiotem? Coś się zmieniło w ostatnim czasie w tym względzie? Na prawdę spanie pod namiotem kłuje tak niektórych w oczy? Każdy podróżuje jak lubi i póki nie robi nikomu krzywdy nie ma co krytykować. Skoro turystycznie nocowanie pod namiotem na Kubie jest na tyle niekonwencjonalne to ja to doceniam i z chęcią dowiedziałbym się o tym czegoś więcej. Bo o spaniu w casach, hotelach itp. można się naczytać bez szukania.
Pozdr
_________________
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 02 Lut 2015 00:11 

Rejestracja: 02 Lip 2012
Posty: 1144
niebieski
Dokładnie. W pelni szanuje namiot. Niestety, nie jade stricte podrozniczo i namiot odpada. Ale cieszę sie, ze sa osoby ktore realizują marzenia według własnego klucza! Nieważne czy spowodowane jest to ciasnym budżetem czy zrobieniem czegoś inaczej od reszty.


A co do pogody. W delhi temperatura jest w okolicach 30 kilku stopni. Ale to nie przeszkadza zeby drodze zmarznąć w nocy, bo niedaleko sa gory, a budynki sa nieszczelne.
Dlatego uważam ze pytanie było jak najbardziej na miejscu. Bo dlaczego nie zapytac osób ktore były i wiedza.

Ostatecznie śpiwora nie biore. Zreszta jest juz poza Polska a za 24 godziny bede kładł sie spac na Kubie ;)

Nie spinajcie sie. Niech każdy podróżuje na swoj sposób :)

I dziękuje za odpowiedzi :)
_________________
www.farfrombreaking.net - photoblog
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Abcn lubi ten post.
 
      
#9 PostWysłany: 02 Lut 2015 17:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
ja bym tu jednak prosił o jakąś merytoryczna dyskusję a nie wycieczki mało związane z turystyką.
połowę wpisów już zgłosiłem do moderacji...
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 02 Lut 2015 17:04 

Rejestracja: 31 Sie 2010
Posty: 194
Chciałem by była merytoryczna, to zobacz jak zostałem potraktowany.
_________________
Pozdrawiam,
Dusza
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 24 Maj 2015 23:11 

Rejestracja: 24 Maj 2015
Posty: 3
witam, przeczytałam całą dziwną dyskusję i chciałabym poznać (bo widziałam raptem jedną) opinię nt.brania tego śpiwora:) czy casy oferują zawsze pościel?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 26 Maj 2015 10:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Mar 2013
Posty: 38
Casy zawsze oferuja posciel,
oprocz tego mydlo, reczniki i papier toaletowy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group