Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 77 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 22 Lip 2017 13:46 
Awatar użytkownika

złoty
Absolutnie nie glosze prawdy absolutnej. 30PLN i 1-2h na zalatwienie prawka miedzynarodowego tez nie jest duza inwestycja. Kazdy zrobi jak uwaza.
Jedynie poddaje pod rozwage, czy trzeba i czy jeden przypadek policjanta w USA, ktorego spotkales (byc moze upierdliwego, niedouczonego, majacego zly dzien) ma wszystkich watpiacych i pytajacych zmuszac do wyrabiania, gdy to nie jest konieczne. Statystyka spostrzezen wielu uzytownikow na F4F (w sumie setki wypozyczen) mowi, ze nie jest wymagane. Regulaminy wypozyczalni mowia ze nie jest wymagane. Ogolne przepisy to samo.
Jest pewna skala porownawcza. Udawadnianie na 1 przypadku, ze cos jest regula jest nielogiczne. Odwracajac sytuacje. Tez mialem kiedys przypadek jeden na milion. Wjechalem do USA bez paszportu i wizy - legalnie. Ale sam NIGDY nie namawialbym NIKOGO I do takiej akcji i nie twierdze, ze mozna podrozowac do USA bez powyzszych.
 Relacje PM off
monroe lubi ten post.

#62 PostWysłany: 22 Lip 2017 14:04 
Awatar użytkownika

srebrny
No to jest nas dwóch. Albo półtora - ja miałem chociaż paszport ;-)
A ponieważ na f4f nie jest zarejestrowanych milion użytkowników wiec wyglada ze to dużo częstszy przypadek niż Ci sie wydaje. Z prawem jazdy może być podobnie.

#63 PostWysłany: 02 Sty 2019 00:33 

Loty: 117
Kilometry: 155 856
niebieski
BrunoJ napisał(a):
Tak, starsza jest właściwa. Ewentualnie zostaw i upewnij się przy składaniu w urzędzie.

PS. Gratuluję ilości kategorii :)

z czego to wynika że akurat genewska, Usa nie są wymienieni ani tu ani tu,

edit: ok widzę że są wymienieni w genewskiej
https://obywatel.gov.pl/kierowcy-i-poja ... rawo-jazdy
 Relacje PM off  

#64 PostWysłany: 03 Maj 2019 17:09 

Loty: 274
Kilometry: 806 939
Nie jest wymagane, skanowali na Florydzie moje polskie prawko.
 Relacje PM off  

#65 PostWysłany: 03 Maj 2019 17:33 

złoty
To jeszcze raz. To, ze rzadko kiedy ktos chce to ogladac, to nie znaczy, ze oficjalnie nie jest wymagane. Za usa.gov:

"People who drive in the U.S. must have a valid driver's license. Some states require an International Driving Permit (IDP) from foreign nationals, in addition to a valid license from your own country. Contact the motor vehicle department of each state you will drive in for its requirements."

Ostatnio edytowany przez Abcn, 05 Maj 2019 08:07, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
 Relacje PM off  

#66 PostWysłany: 04 Maj 2019 18:52 
Awatar użytkownika

Loty: 66
Kilometry: 132 538
Ostrzeżenia: 2
Zbanowany
złoty
Ja sobie wyrobiłem. Proste jest. Jak kilka tygodni temu w USA brałem auto w Sixt to dałem im dwa. Zwykle i międzynarodowe. Zwykłego nie ruszył, międzynarodowe skanował. Ale żona jako drugi kierowca dala zwykle i było OK.

Więc nie wiem 😀 proponuje na wszelki wypadek zrobić międzynarodowe.

#67 PostWysłany: 16 Lip 2019 05:28 

Loty: 63
Kilometry: 173 673
Na własnym przykładzie, na bieżąco mogę potwierdzić że w moim przypadku w wypożyczalni (ALAMO) nikt nawet nie zapytał o międzynarodowe prawo jazdy....Jednak zatrzymała mnie policja (nie zatrzymałem się na przy znaku STOP...)- zresztą, ilość tych znaków na jednej ulicy jest zatrważająca- policjant był bardzo zdziwiony, kto wypożyczył mi auto, bez konieczności przedłożenia międzynarodowego prawa jazdy....Bo jego zdaniem posiadanie międzynarodowego prawa jazdy jest obowiązkiem w USA. Był zasadniczy i żądał wręcz, żebym mu takowe przedstawił...na szczęście skończyło się pouczeniem i nakazem żebym je szybko wyrobił.

#68 PostWysłany: 16 Lip 2019 08:38 
Awatar użytkownika

srebrny
Odpowiedź na tytułowe pytanie od początku brzmi: Tak, jest wymagane.

Zaklinanie rzeczywistości i podpieranie się na przypadkach "nikt mi nie sprawdzał" nie jest warte ryzyka, szczególnie biorąc pod uwagę fatygę i znikomy koszt wyrobienia takiego prawa jazdy. Jednemu nigdy nie sprawdzą, drugiego pouczą, a trzeciemu zabronią poruszać się samochodem.

#69 PostWysłany: 16 Lip 2019 10:48 

Loty: 53
Kilometry: 229 526
Ze strony usa.gov

People who drive in the U.S. must have a valid driver's license. Some states require an International Driving Permit (IDP) from foreign nationals, in addition to a valid license from your own country. Contact the motor vehicle department of each state you will drive in for its requirements.

Ja nie mogę sobie wyrobić np międzynarodowego prawa jazdy, gdyż nie mam adresu meldunkowego a ten na prawo jazdy jest nie aktualny no i tu urząd odmawia wystawienia takiego kwitu. Od lat jeżdzę po usa z polskim prawo jazdy i nikt nigdy międzynarodowego nie chciał.
 Relacje PM off  

#70 PostWysłany: 16 Lip 2019 12:36 

platynowy
Cytuj:
Ja nie mogę sobie wyrobić np międzynarodowego prawa jazdy, gdyż nie mam adresu meldunkowego a ten na prawo jazdy jest nie aktualny no i tu urząd odmawia wystawienia takiego kwitu.

Możesz - zmieniły się przepisy prawa i na prawie jazdy nie jest wymagany adres. Na międzynarodowym wpiszą Ci taki, jaki podasz.
2 ludzi lubi ten post.

#71 PostWysłany: 16 Lip 2019 13:42 
Awatar użytkownika

srebrny
kislawa napisał(a):
Some states require an International Driving Permit (IDP)
...
Od lat jeżdzę po usa z polskim prawo jazdy i nikt nigdy międzynarodowego nie chciał.

Powyższe dalej nie uprawnia do stwierdzenia, że takie prawo jazdy nie jest wymagane. Agrumenty "jeżdżę i nikt nie chciał" są infantylne i były juz podnoszone kilka razy i nie są odpowiedzią na tytułowe pytanie. Możesz jeździć bez prawa jazdy, ubezpieczenia, kradzonym autem, nago i pijąc wódkę. I nie będzie problemu do momentu, gdy problem się pojawi. Dla mnie EOT, każdy jest dorosły, jak ktoś lubi przycebulić 30PLN na wyjeździe za kilka(naście) tys. , ryzykując utratę możliwości przemieszczania się autem - to już jego sprawa. A amerykańskiemu policjantowi lepiej nie tłumaczyć, że nie dostaliśmy prawa jazdy, bo nie mamy adresu w PL... ;-)

#72 PostWysłany: 16 Lip 2019 14:22 

BrunoJ napisał(a):
kislawa napisał(a):
Some states require an International Driving Permit (IDP)
...
Od lat jeżdzę po usa z polskim prawo jazdy i nikt nigdy międzynarodowego nie chciał.

Powyższe dalej nie uprawnia do stwierdzenia, że takie prawo jazdy nie jest wymagane. Agrumenty "jeżdżę i nikt nie chciał" są infantylne i były juz podnoszone kilka razy i nie są odpowiedzią na tytułowe pytanie. Możesz jeździć bez prawa jazdy, ubezpieczenia, kradzonym autem, nago i pijąc wódkę. I nie będzie problemu do momentu, gdy problem się pojawi. Dla mnie EOT, każdy jest dorosły, jak ktoś lubi przycebulić 30PLN na wyjeździe za kilka(naście) tys. , ryzykując utratę możliwości przemieszczania się autem - to już jego sprawa. A amerykańskiemu policjantowi lepiej nie tłumaczyć, że nie dostaliśmy prawa jazdy, bo nie mamy adresu w PL... ;-)

Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć czy trzeba czy nie trzeba bo prawnie nie jest to jednoznacznie zdefiniowane. Ja jedynie opisałem jak to wyglądało w moim przypadku. W żadnym razie nie jest to aksjomat, to bardziej dowód anegdotyczny. Natomiast jak sam widzisz twoja teoria, to tylko teoria, gdyż przepisy dotyczące IDP są różne w zależności od stanu i cieżko znaleźć jednoznaczną odpowiedź. Porównanie do świadomego łamania prawa natomiast uważam że mocno chybione.

Czy warto mieć? Tak, napewno nie zaszkodzi a wydatek żaden.

A policjantowi faktycznie cieżko będzie wytłumaczyć że mamy w Polsce tak durny obowiązek jakim jest meldunek.
 Relacje PM off  

#73 PostWysłany: 16 Lip 2019 14:26 

platynowy
Cytuj:
A policjantowi faktycznie cieżko będzie wytłumaczyć że mamy w Polsce tak durny obowiązek jakim jest meldunek

Nie dotyczy to praw jazdy. A w innych sytuacjach jego brak nie jest penalizowany, to już teraz martwy obowiązek. A poza tym zameldowanie się w miejscu zamieszkania jest bardzo łatwe i proste.

#74 PostWysłany: 16 Lip 2019 14:30 

boots napisał(a):
Cytuj:
A policjantowi faktycznie cieżko będzie wytłumaczyć że mamy w Polsce tak durny obowiązek jakim jest meldunek

Nie dotyczy to praw jazdy. A w innych sytuacjach jego brak nie jest penalizowany, to już teraz martwy obowiązek. A poza tym zameldowanie się w miejscu zamieszkania jest bardzo łatwe i proste.

To tym bardziej potwierdza że jest to durny obowiązek, od 10 lat nie mam meldunku, mam dowód osobisty, paszport i kartę kredytową (wszystko na adres zamieszkania), a prawa jazdy nie mogłem wymienić, ani wyrobić międzynarodowego (w marcu zeszłego roku). Widzę ze faktycznie wywalili adres z prawa jazdy więc zrobie drugie podejście. Owszem zameldowanie jest, szybkie i proste ale również zbędne ;).
 Relacje PM off  

#75 PostWysłany: 05 Sie 2019 20:23 

Jeśli chcecie jeździć tylko po Pensylwanii, to rząd Pensylwanii ma taką informację na swojej stronie https://www.dmv.pa.gov/Pages/FAQ%20Page ... tions.aspx

5. Can I drive in Pennsylvania with my Foreign Driver's License?
Individuals who possess a valid foreign driver's license from their country are authorized to drive in Pennsylvania for up to one year from their date of entry into the United States, or upon expiration of their foreign license, whichever comes first. International driving permits are strongly recommended, but not required.

Czyli standardowo - nie trzeba mieć, ale lepiej mieć, niż nie mieć.
 Relacje PM off  

#76 PostWysłany: 05 Sie 2019 21:08 

platynowy
ale czy w Pensylwanii potrzebne jest w ogóle prawo jazdy ?, na wóz konny też potrzeba ?
 Relacje PM off  

#77 PostWysłany: 04 Gru 2019 03:00 
Awatar użytkownika

srebrny
3 wypożyczenia w Cali i NIKT nie chciał ode mnie prawka międzynarodowego w Alamo. Podawałem polskie, sprawdzali, przepisywali dane i po sprawie.

Pytałem gościa z obsługi, to mi powiedział, że w Kalifornii nie wymagają i oni tego nie sprawdzają. Natomiast mówił, że być może w niektórych stanach jest potrzebne.
 Relacje PM off  

[ 77 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości